W3: Obawy

+
Vojtas said:
Podstawowym zestawem sterowania na PC jest mysz i klawiatura - dobry deweloper powinien zrobić wszystko, by dostosować grę komputerową właśnie pod te peryferia w pierwszej kolejności.
Mi tego nie musisz tłumaczyć. Tylko ile takich deweloperów jest na świecie?

Vojtas said:
Chciałbym też zauważyć, że fatalne sterowanie K+M to cecha charakterystyczna konwersji z konsol - popełnienie tego samego błędu w sytuacji, gdy większość gier z serii sprzedaje się właśnie na PC, będzie bardziej niż niemile widziane w społeczności. Jeśli CDPR zależy na opinii community, to postarają się sprostać temu zadaniu. Interfejs jest piekielnie ważny, bo to z nim gracz styka się najczęściej.
Niestety CDPR popełnili już ten błąd w przypadku W2, mimo, że dla tej gry platformą podstawową wciąż był PC. I jakoś nie chce mi się wierzyć, że tym razem będzie inaczej. Szczególnie, że sprzedaż raczej się wyrówna, a nawet prawdopodobnie na konsole nie będzie większa. I pewnie to znowu my, PCtowcy ucierpimy...:(/>
 
norolim1 said:
Niestety CDPR popełnili już ten błąd w przypadku W2, mimo, że dla tej gry platformą podstawową wciąż był PC.
Interfejs W2 był robiony późno i to przez firmę, która projektuje strony www, a z grami nie miała wiele wspólnego (to zresztą widać po fatalnej organizacji powierzchni użytkowej). Teraz GUI ma być robiony wewnętrznie, więc liczę na to, że Redania stanie na wysokości zadania, zwłaszcza że obiecali to w Game Informerze....

norolim1 said:
I jakoś nie chce mi się wierzyć, że tym razem będzie inaczej.
... bo jeśli nie, to będę bardzo zły - i nie tylko ja.

norolim1 said:
Szczególnie, że sprzedaż raczej się wyrówna, a nawet prawdopodobnie na konsole nie będzie większa.
Śmiem wątpić, że na konsolach będzie wyższa - sumarycznie może być bliska wyniku pecetowego, ale osobno raczej się nie zbliży.
 
Vojtas said:
Śmiem wątpić, że na konsolach będzie wyższa - sumarycznie może być bliska wyniku pecetowego, ale osobno raczej się nie zbliży.
Mówiłem o sprzedaży sumarycznej na obu konsolach.
 

meJKu

Forum veteran
norolim1 said:
I jakoś nie chce mi się wierzyć, że tym razem będzie inaczej. Szczególnie, że sprzedaż raczej się wyrówna, a nawet prawdopodobnie na konsole nie będzie większa. I pewnie to znowu my, PCtowcy ucierpimy...:(/>/>
Mam nadzieję, że potraktują swoich odbiorców tym razem bardziej poważnie i nie zaserwują nam ponownie takiego czegoś jak w W2. Po prostu nie da się tego spierdzielić, to z dwójki było tak okropne... Po prostu nie można wymyślić gorszego UI ; )

Muszą sobie zdać sprawę, że nie można w tej kwestii pójść na kompromisy. Tutaj po prostu trzeba stworzyć dwa osobne interfejsy, bo to co się podoba konsolowym graczom, rzadko kiedy przypadnie do gustu PCtowym, no i odwrotnie.
 
meJKu said:
Muszą sobie zdać sprawę, że nie można w tej kwestii pójść na kompromisy. Tutaj po prostu trzeba stworzyć dwa osobne interfejsy, bo to co się podoba konsolowym graczom, rzadko kiedy przypadnie do gustu PCtowym, no i odwrotnie.

Już o tym było, wersja konsolowa i pecetowa dostanie dwa różne interfejsy, tak samo wersja pecetowa dostanie spowrotem ekwipunek podzielony na siatkę.
 
Arraqnz said:
Już o tym było, wersja konsolowa i pecetowa dostanie dwa różne interfejsy, tak samo wersja pecetowa dostanie spowrotem ekfipunek podzielony na siatkę.

Ekwipunek. Chłopie...



BTW: Masz jakieś źródło tej informacji? Bo jestem ciekaw.
 
Arraqnz said:
Już o tym było, wersja konsolowa i pecetowa dostanie dwa różne interfejsy, tak samo wersja pecetowa dostanie spowrotem ekfipunek podzielony na siatkę.
Włącz sobie słownik w przeglądarce będzie Nam i Tobie łatwiej :)
 
Jedyna rzecz, której się obawiam w związku z premierą W3, to najazd gimbazy i innych noobów na to forum. O resztę jestem spokojny :p
 
ser-ekxD said:
Jedyna rzecz, której się obawiam w związku z premierą W3, to najazd gimbazy i innych noobów na to forum. O resztę jestem spokojny :p/>

Nie ma obaw. Wspaniały orszak moderatorów zawsze w pogotowiu!
 
ser-ekxD said:
Jedyna rzecz, której się obawiam w związku z premierą W3, to najazd gimbazy i innych noobów na to forum. O resztę jestem spokojny :p
Spoko. Wpadną poprzeklinają, pohejcą, dostaną bany i wrócą do Call of Duety. Może kilku z nich przy okazji dorośnie i wzbogaci community.
 
Temat w obecnej formie powiela całą masę różnych, już istniejących, wątków, głównie te dwa: "temat ogólny" + "sugestie i marzenia". Listę pozostałych można znaleźć tutaj, także do koloru, do wyboru.
Jak do tej pory bez problemu mogliście marudzić we wszystkich istniejących wątkach i nie widzimy powodu, dla którego miałoby się to zmienić.
Dodatkowo, ostatnia strona (spośród wszystkich trzech) została poświęcona na omawianie wpływu gimbazy na nasze forum - trochę to niepoważne.

W związku z powyższym - zamykam.

W gronie moderatorów zastanowimy się jeszcze, czy potrzebujemy oddzielnego tematu do wyrażania głosów krytycznych, a jeśli tak - to w jakiej formie. Jeśli coś wymyślimy, efekty na pewno będzie widać na forum.
 
Otwieramy temat na nowo, ale zmienia się jego koncepcja. Generalnie chodzi o to, by nie dublować dyskusji toczących się w tych tematach.

Zatem, od tej pory, w tym temacie, sygnalizujemy swoje obawy, związane z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Sugerujemy bardziej palące problemy omawiać w dedykowanych im tematach, tak, by ten wątek pozostał w miarę przejrzysty. Ankieta będzie na bieżąco aktualizowana, w miarę pojawiania się nowych problemów. Będzie ładnie i przejrzyście widać, która kwestia jest najbardziej paląca. W ten sposób Czerwoni będą mieli ładny i przejrzysty leksykon spraw, które nas niepokoją. Naturalnie wskazane jest (przed wysłaniem posta) przejrzenie ankiety, by nie dublować znanych już problemów.

Nadzieje, z oczywistych przyczyn odpuszczamy całkowicie.
 
ok, sygnalizuje obawę. Podobno, pływanie podczas sztormu może doprowadzić do rozbicia łodzi. Pomysł super, tylko że w sytuacji gdy mam zamiar udać się na kolejną wyspę (wszystko na obecnej już zrobiłem), może to spowodować konieczność czekania na lepszą pogodę co byłoby nudne albo co gorsza gracz w takim przypadku, siłą rzeczy, będzie zachęcany do użycia szybkiej podrózy. Ominięcie sztormu za pomocą fast travel byłoby niezbyt fajne (wiem, że jest to tylko opcja).

Druga rzecz, wewnętrzne motywacje jako czynnik kształtujący historie. Zwykle dostajesz od npc zadanie w punkcie A, następnie idziesz do punktu B by coś tam zrobić. To są zewnerzne motywacje. Wewnętrzne z kolei polegają na tym, że na przykład, widzisz jakieś ruiny, idziesz tam, znajdujesz ciało jakiegoś wieśniaka, co początkuje jakieś zadanie. Znowu super. Tylko, że osobiście lubie mieź powód dla którego gdzieś idę. Nie lubie bezmyślnego łażenia. Dlatego, na przykład w Elder Scrollsach nigdy nie wchodziłem do podziemi bez powodu. Zdaje sobie sprawę, że jest to kwestia indywidualnych preferencji każdego z nas. Mam nadzieje, że osoby podążające za historią/zadaniami nie stracą przez to części gry.
 
Booraz said:
ok, sygnalizuje obawę. Podobno, pływanie podczas sztormu może doprowadzić do rozbicia łodzi. Pomysł super, tylko że w sytuacji gdy mam zamiar udać się na kolejną wyspę (wszystko na obecnej już zrobiłem), może to spowodować konieczność czekania na lepszą pogodę co byłoby nudne albo co gorsza gracz w takim przypadku, siłą rzeczy, będzie zachęcany do użycia szybkiej podrózy. Ominięcie sztormu za pomocą fast travel byłoby niezbyt fajne (wiem, że jest to tylko opcja).

Wydaje mi się, że można problem ominąć bez korzystania z Szybkiej Podróży, mianowicie, wystarczy przyśpieszyć upływ czasu medytacją do momentu, aż sztorm minie.
 
Nars said:
Wydaje mi się, że można problem ominąć bez korzystania z Szybkiej Podróży, mianowicie, wystarczy przyśpieszyć upływ czasu medytacją do momentu, aż sztorm minie.

Czasami, człowiek nie pomyśli o najprostrzym rozwiązaniu :)
 
Nars said:
Wydaje mi się, że można problem ominąć bez korzystania z Szybkiej Podróży, mianowicie, wystarczy przyśpieszyć upływ czasu medytacją do momentu, aż sztorm minie.
Działa pod warunkiem, że quest nie jest na czas. I stąd moja obawa o to, że pojawią się questy, których rozwiązanie będzie zależne od pogody, a dokładniej mówiąc od szczęścia gracza. Jeśli questy czasowe się pojawią to w tym momencie należało by je ograniczyć do jednej lokacji.
 
Niektóre zadania będą mieć pogodę oskryptowaną, to znaczy jest ładna pogoda, dostaliśmy quest'a od jakiegoś wieśniaka i tu już (mam nadzieje) widzimy chmury, ciemne chmury. Wchodzimy do lasu, chmury zasłoniły słońce, ciemność zapadła i zaczyna się ulewa z piorunami i gradem :p W tym czasem walczymy z jakimś dajmy na to Biesem. Po wygranej walce wracamy do wieśniaka oddać zadanie i po jakimś czasie deszczy ustaje. Tak to widzę i tak będzie, obawiam się jednak że pogoda może się zmieniać bardzo szybko, co raczej nie było by fajne. No bo jak, słońce jest słońca niema jest ulewa...
 
Zgłaszam obawy:
1. Obawiam się, że ankieta nie działa:
"[#10355] Musisz oddać głos w każdym pytania ankiety."
Oczywiście głosy odpowiednio oddane.

2. Obawiam się, że twórcy pójdą ścieżką dwójki i Geralt zostanie międzynarodowym bohaterem. Oby tym razem Geralt nie był zmuszony do bawienia się w politykującego wyzwoliciela narodów. Niech w trójce Geralt pokaże wszystkim królom, paniskom i wszystkim "ważnym" środkowy palec i zajmie się swoimi sprawami.

3. No i ta nieszczęsna walka. Oby udało im się zrobić VATSA z mieczami.
 
Co said:
Zgłaszam obawy:
1. Obawiam się, że ankieta nie działa:
"[#10355] Musisz oddać głos w każdym pytania ankiety."
Oczywiście głosy odpowiednio oddane.
Dla każdej "Obawy" musisz zaznaczyć przynajmniej jedno pole.
 
Top Bottom