W3: Obawy

+
W3: Obawy

Hehe. Ten temat oczywiście napisać musiałem :)/>/>/>/>/>/>/>/>/>/>/>

W ankiecie zawarłem różne wątpliwości, które znalazłem na forum polskim i międzynarodowym. Tylko część z nich podzielam. Opierają się na tym co do tej pory wiemy i co ludzi w różnych tematach poruszali.

Co się tyczy nadziei to jest obecność jest tak pro forma, żeby tytuł lepiej się prezentował :)/>/>/>/>/>/>/>/>/>/>/> Bo właściwie co można pisać o nadziejach? Od tego jest wątek z pobożnymi życzeniami :)/>/>/>/>/>/>/>/>/>/>/>

Jeśli będą wątpliwości odnośnie niektórych punktów to wyjaśnię. :)/>/>/>/>/>/>/>/>/>/>/>
 
nocny said:
Od tego jest wątek z pobożnymi życzeniami :)/>/>/>/>/>/>/>/>

Większość moich obaw zawarłeś w ankiecie.
Brakuje ataku klonów. ;)/>/>/>/>/>

Przeskalowany świat sam nazywam nie tyle obawą, co po prostu faktem, z którym trzeba się pogodzić, bo to generalnie wynika z idei erpega oferującego świat o otwartej strukturze - jak zresztą mnóstwo innych rzeczy - festiwal bugów na ten przykład, który po premierze będzie zapewne skrupulatnie usuwany poprzez dziesiątki patchy. Czego się natomiast obawiam, jeśli mowa o reskalowaniu, to czy będzie się to jakoś szczególnie rzucać w oczy.

Wyżej wspomniany atak klonów - pisałem już o tym w innym wątku, zmiana ubioru, jego koloru czy kilku elementów w nim zawartych wiosny nie czyni - nieodzowny jest jakiś edytor twarzy. Te same mordy, mimo że od czasu do czasu z krzaczastą brodą w tym, czy tamtym kolorze nie naprawiają problemu - a przy grze na taką skalę potężnie rzucałoby się to w oczy.

Problem włosów, czy futer był już poruszany, teraz pozostaje pytanie jak bardzo technologia wprawiająca je w ruch i dodająca im realizmu obciąży nasze sprzęty. I czy będzie dostępna dla każdego.

Tyle, co przychodzi mi do głowy z rzeczy stricte technicznych.

Co się tyczy fabuły i całej otoczki - też spotkałem się na międzynarodowym forum z obawą o aspekt polityczny w grze. Szczególnie, że w dwójce to była główna oś fabuły - czego zwolenników jest tak samo wielu, jak i "antyfanów". REDzi niby wspominali, że wątki polityczne wystąpią, ale tym razem nie jako priorytetowa oś opowiadanej historii, pytanie czy uda im się to odpowiednio zbalansować. Ja na balans właśnie liczę, bo choć uważam, że polityka winna być tłem dla historii w grze o Geralcie, to - trzymając się kanonu gier - powinniśmy mieć okazję kontynuowania pewnych wątków rozpoczętych w poprzedniej części gry.

Jak wpadnę na coś więcej - podzielę się.
 

Vojtas

Forum veteran
Moja, jak na razie jedyna, obawa to kiepskie dostosowanie GUI do klawiatury i myszki. Nie chcę żadnych kompromisów w tej materii.
 
Hmm, uważam tego rodzaju ankiety za niepotrzebne, gdyż pozbawione są kontekstu. Ankiety z reguły są świetnym narzędziem do manipulacji :)/>/>. Oczywiście są rzeczy, które mi się podobają więcej lub mniej ale bez przesady, wszystkim nie dogodzisz. Pierwszy przykład z brzegu, talia Geralta - uważam, że jest za wąska ale jak taka zostanie to trudno, to jest szczegół. Nie mam z tego powodu żadnych obaw. Po prostu coś mi się podoba lub nie.
 

wsad3a

Forum veteran
Vojtas said:
Moja, jak na razie jedyna obawa, to kiepskie dostosowanie GUI do klawiatury i myszki. Nie chcę żadnych kompromisów w tej materii.
Jeśli w wymaganiach sprzętowych znajdzie się pad od Xbone albo PS4 to będzie się to równać z tym, że gry nie kupię.

Za to największa moja obawa to to, że wybory z W2 będą potraktowane po macoszemu, a wybory z W1 pominięte.
 
Szincza - Tylko tyle można było dodać punktów w ankiecie "obawy" i starałem się wybrać to co już było poruszane na forum. Atak klonów to odwieczny problem RPGów :)/>

Ja sam nadal mam obawy odnośnie futer i włosów. To co widzieliśmy, to był pokaz Nvidii, a nie REDów. W grze może i będą ruszające się włosy, ale ich wygląd może być taki jak futro tego strażnika z trailera, czyli grube i wyglądające jak jakieś dziwne plastikowe odrośla.

Kolejne co mnie niepokoi to teleportujący się koń. My będziemy płynąć z jednej wyspy na inną wyspę, a koń już tam będzie. "Płotka jak ty to zrobiłaś?". Chciałbym aby na każdej wyspie i lądzie trzeba było zdobyć innego konia. Inną możliwością powinien być transport konia na jakimś statku lub barce.

No i darmowe łodzie. Wolałbym aby były trudne do zdobycia.
 
UI, cięcia, konie i łodzie, dokładnie w tej kolejności. Reszta mnie nie interesuje, jest ok lub posiadam za mało informacji, żeby mieć opinię.
 
nocny said:
Kolejne co mnie niepokoi to teleportujący się koń. My będziemy płynąć z jednej wyspy na inną wyspę, a koń już tam będzie. "Płotka jak ty to zrobiłaś?". Chciałbym aby na każdej wyspie i lądzie trzeba było zdobyć innego konia. Inną możliwością powinien być transport konia na jakimś statku lub barce.

To akurat jeden z elementów, które poprawił by wrażenie realizmu.
Z tymże realizm to nie jest priorytet, jeżeli chodzi o rozgrywkę w wiedźminie i w erpegach w ogóle - wszelkie zapowiadanie czegokolwiek jako "realistycznego" przez twórców to moim zdaniem strzał w stopę, bo zaraz zlecą się ludzie, którzy chcieliby by Geralt mógł załatwiać się w wychodku - oczywiście hiperbolizuję, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi, szczególnie że na forum postów odnośnie tego nie brakuje. To jest przede wszystkim gra, więc pewne ustępstwa są konieczne, szczególnie kiedy - odnosząc się do kwestii wierzchowca - w grze ma wystąpić kilka ich rodzajów i zabieranie graczom tego, którego sobie wybrali niektórym może przeszkadzać.
Kompromisem byłby wspomniany transport wałacha, ale to w gruncie rzeczy mało istotny szczegół. Przynajmniej dla mnie.
 

meJKu

Forum veteran
Mnie w zasadzie martwi tylko skala świata od pewnego czasu ; ) Ale o tym to już połowa forum dyskutowała. Alchemię najchętniej bym widział taką jaka była w jedynce, plus parę mechanizmów z dwójki (jak picie przed walką czy medytacja).
 
Obawiam się Nvidii z PhysX i optymalizacji tym samym a raczej jednostronności w tej materii.
Również obawiam się że nie wróci inwentory w wersji PC jako kratka z jedynki ponieważ sprawdzało się to bardzo dobrze - po co było zmieniać coś co było dobre?
 
wsad3a said:
Jeśli w wymaganiach sprzętowych znajdzie się pad od Xbone albo PS4 to będzie się to równać z tym, że gry nie kupię.
Nie sądzę. Pad się bardzo przydaje w platformówkach, bijatykach, ścigałkach, miejscami jest wręcz niezastąpiony. Ale Wiedźmin nie ma w sobie elementów, które byłyby hardcore'owe dla typowego zestawu pecetowego - poziom trudności nie ma tu znaczenia. W W2 lepiej grało mi się K+M; przewaga polega na tym, że można przyporządkować klawiszom znacznie więcej funkcji niż na padzie, a więc w ogóle nie trzeba używać kolistego menu (szybkiego wyboru). Przez to walka jest znacznie bardziej płynna i efektowna. Mnie przede wszystkim chodzi o ekrany zarządzania takie jak ekwipunek, alchemia, handel, rzemiosło, dziennik itd.
 
Ja sie obawiam tego, ze opowiesc moze zostac splycona jak te ckliwe gadanie geralta w trailerze ktore kompletnie do niego nie pasowalo :p I ze geraltowi i yen zmienia charaktery na przystepniejsze dla tych co nie
czytali sagi np
 
zauważyłem ,że historia gier o wiedzminie przypomina historię Gothica. 2 pierwsze częsci Gothica jak i wiedzmina rozgrywały się w zamkniętych lokacjach i historia była podzielona na rozdziały. Zas trzecia częsc to otwarty świat i brak rozdziałów. Otwarty świat w G3 był całkiem przyzwoity choc fabuła rzeczwiscie była nie trzymała w napięciu jak w poprzednich częsciach. Twórcy naprawdę muszą sie postarać w tej materii. Dla mnie najważniejsze żeby nie było bugów w walce, zeby wymagania były rozsądne z resztą z zapowiedzi wynika że idzie im całkiem przyzwoicie. Mam nadzieje że nie zostanie przesunięta data premiery i tak już nie można się doczekać. Mogliby pokazac na mapie jakie tereny będą w grze to mnie bardzo nurtuje
 
frog67 said:
Również obawiam się że nie wróci inwentory w wersji PC jako kratka z jedynki ponieważ sprawdzało się to bardzo dobrze - po co było zmieniać coś co było dobre?
Na konsolach to nie było dobre, bo nie dało się kliknąć potrzebnego przedmiotu w ekwipunku. Dlatego zrobili listę. NAdzieją dla nas PCtowców są te wszystkie ŚmierdGlassy i inne ajPady podłączane do konsol.

frog67 said:
Nie sądzę. [...] W W2 lepiej grało mi się K+M;
No widzisz, a konsolowcy, nawet ci, którzy grali w W2 na PCcie mówią co innego. A ich jest więcej. Poza tym, tacy Amerykanie nie potrafią obsługiwać jednocześnie myszy i klawiatury, a już szczególne trudności sprawia im to, gdy leżą grubi na kanapie.
 
Nie ma to jak ułożyć ankietę z pierdyliardem obaw i tylko 2 nadziejami, które nawiasem mówiąc są...bezsensu. Nie mam nic więcej do dodania? Co to ma znaczyć?

Ja mam nadzieję, że fabuła będzie trzymała mnie przy grze od początku do końca i trudno będzie mi się przez to od W3 oderwać, mam nadzieję że dialogi będą trzymały poziom poprzedniczek, a moment spotkania z WIADOMO-KIM będzie niezapomniany.

Mam nadzieje, że zakończenie będzie zrobione z sensem i będzie odzwierciedlało nasze poczynania we wszystkich 3 grach o Geralcie, i że nie będzie takiego cyrku jak z zakończeniem ME3.

Mam nadzieję, że wybory będą miały faktyczny znaczący wpływ na dalszy rozwój zdarzeń przez co gra będzie zachęcać do przejścia jej kilka razy.

Mam nadzieję, że gra będzie aktywnie wspierana po premierze zarówno przez twórców jak i moderów. Oczekuję na masę dodatkowej zawartości po wydaniu gry.

UP.
Ja nie jestem konsolowcem. Wiedźmin 2 w edycji rozszerzonej był moją pierwszą grą, w którą grałem na padzie i przychylam się do opinii, że padem gra się łatwiej. Może nie można przypisać aż tylu czynności co na klawiaturze (z powodów wiadomych) ale grało się tak jakoś płynniej(?) i co dla mnie miało największe znaczenie dużo łatwiej było mi ogarnąć pracę kamery w walce. Dlatego mam nadzieję, że bez problemu będzie można w W3 grać na padzie, bo chętnie z tej możliwości skorzystam.
 
Ja bym temat nazwał W3: Obawy i większe obawy, bo od nadziei są: "Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia". ;) I nie rozumiem tego punktu "Za duże wymagania", bo jak mają być małe gdy prawdopodobnie będzie to najładniejszy RPG, a do tego jeden z największych ostatnich lat. ;)
 
maciekw said:
Mam nadzieje, że zakończenie będzie zrobione z sensem i będzie odzwierciedlało nasze poczynania we wszystkich 3 grach o Geralcie, i że nie będzie takiego cyrku jak z zakończeniem ME3.

Mam nadzieję, że wybory będą miały faktyczny znaczący wpływ na dalszy rozwój zdarzeń przez co gra będzie zachęcać do przejścia jej kilka razy.
A ja jednak bym wolał, żeby zakończenia W3 zależały tylko od wyborów dokonanych w W3 i żeby tak właśnie były przedstawiane w materiałach marketingowych. Robienie szopki z działaniami z całej serii gier, które niby wpływają na zakończenie ostatniej zawsze kończy się takim bajzlem, jak w ME. To się jeszcze nigdy nikomu nie udało.

maciekw said:
Wiedźmin 2 w edycji rozszerzonej był moją pierwszą grą, w którą grałem na padzie i przychylam się do opinii, że padem gra się łatwiej.
No widzisz Vojtas, nie tylko Amerykanie nie potrafią już posługiwać się myszą i klawiaturą jednocześnie. Świat idzie do przodu ;) (nie obraź się maciek, to żart; wiem, że gra była po prostu napisana pod kontroler i UI konsolowy; to jeden z moich najpoważniejszych zarzutów wobec W2; choć Twoje ostatnie zdanie nie stawia Cię w dobrym świetle ).
 
Top Bottom