Watch Dogs

+
Tak sobie myślę, że największym sukcesem Ubi jest to, że wszyscy mówią o grafice zamiast o tym, jak wtórna jest ona w warstwie rozgrywki.
 
"Zaznacza też, że "pecetowy" GPU musi mieć do swojej dyspozycji odpowiednią pojemność RAM dla ustawień grafiki na poziomie Ultra ze względu na brak zunifikowanej pamięci."
Czyli ten sam kod został przeniesiony na pc. Nawet im się nie chciało zrobić zarządzania pamięcią.
 
Mam już syndrom ruskiej puszki z Leninem (tudzież polskiej z Natalią Siwiec) od słuchania i czytania o Watch Dogs. Watch Dogs, Watch Dogs, Watch Dogs; o co tyle krzyku? Gra wygląda co najwyżej przeciętnie, i przez „wygląda” mam na myśli nie tylko grafikę, o którą cała ta gremialna obstrukcja. Nie kupiłbym tej gry za 15 zł.
 
 
Czyli ten sam kod został przeniesiony na pc. Nawet im się nie chciało zrobić zarządzania pamięcią.

Wygląda na to, że tak. Zerowy wkład dewelopera, gra nie jest w żaden sposób dostosowana do specyfiki platformy.
Nawet z zakresie sterowania. To bodaj jedyna gra, gdzie zejście z 1080p do 720p nie daje praktycznie żadnego boosta wydajności, brawo!
To ci dopiero osiągnięcie.
PC robi za emulator wersji konsolowych, a rzekomo miał być wiodącą platformą.
Przesuniecie premiery mające na celu dopracowanie gry... Tja, to nawet widać.
Mów mi jeszcze Ubisoftcie.

Aktualnie pracują nad patchem, który może (ale nie musi) coś poprawić w kwestii wydajności.
Wychodzi na to, że optymalizacja zaczyna się dopiero teraz, kilka dni po premierze tytułu (oby z W3 było inaczej).
Nie ma się co czarować to skandaliczne podejście.

From Software z DS2 pokazało, że się da zrobić porządną wersję na blaszaki.
Jasne, grafika w WD jest zdecydowanie bardziej zaawansowana, ale DS ma świetny art-design i działa w zasadzie na wszystkim, w dodatku nad wyraz płynnie.
Przynajmniej w jednym aspekcie jest, jak chciały ludziki z Ubi i "pieseły" dorównują GTA IV. Ale akurat brak optymalizacji nie jest czymś, czym można się szczycić.

Porównanie wersji PC z XOne.


Z PS4

[video=youtube;-yLLBQ2Q_f0]https://www.youtube.com/watch?v=-yLLBQ2Q_f0&list=UU9PBzalIcEQCsiIkq36PyUA[/video]

I za te kosmetyczne różnice otrzymujemy następującą wydajność;


Dopiero na medium najlepsze gpu na rynku dają radę.
"DF" uzyskało strasznie dziwne wyniki w przypadku karty AMD, gdzie na innych stronach widziałem jej przewagę nad GTX 780Ti (R290X posiada więcej VRamu). No, ale jak wiemy, w przypadku tej gry ciężko o jakieś wiążące, powtarzalne rezultaty. W tym wypadku żadne testy nie są miarodajne.
 
Ktoś powinien wylecieć stracić pracę za wersję PC, bo inaczej tego nazwać nie można. Ucieszył bym się gdyby w stanach poleciał jakiś zbiorowy pozew konsumencki przeciwko Ubi może by wtedy zaczęli się przykładać, Bo WD już chyba przeszli samych siebie jeśli idzie o "troskę" wersji PC.
 
Zerowy wkład dewelopera, gra nie jest w żaden sposób dostosowana do specyfiki platformy.
Nawet z zakresie sterowania. To bodaj jedyna gra, gdzie zejście z 1080p do 720p nie daje praktycznie żadnego boosta wydajności, brawo!
(...)
Nie ma się co czarować to skandaliczne podejście.
Ktoś powinien wylecieć stracić pracę za wersję PC, bo inaczej tego nazwać nie można. Ucieszył bym się gdyby w stanach poleciał jakiś zbiorowy pozew konsumencki przeciwko Ubi (...)
Macie już przedsmak nowej generacji w wydaniu trzygwiazdkowych deweloperów. Któż mógł się tego spodziewać?
 
@up, yep.
Ino czemu tego GTA ni ma (i pewno nie będzie) na blaszana platforma?
Zresztą pal licho GTA, ale braku RDR'a to im nie wybaczę.

Wracając do tematu, WD to, przynajmniej pod względem technicznym kupa straszliwa, w dodatku nie wygląda jakoś specjalnie.
Weźmy takiego W2, który jeszcze dzisiaj potrafi wycisnąć z najnowszych gpu poty i też nie słynął z wybitnej optymalizacji.
Jednak wystarczy zluzować parę opcji, żeby gra dostała mega kopa (co w WD nie działa).


W zasadzie we wszystko gram w lichym i złym 720p, co wielokrotnie powtarzałem.
Nie inaczej jest z W2, ale coby nie było, w jedynie słusznym 1080p też mam w zasadzie stałe 60 klatek.
I to przy bardzo wysokich, niemal maksymalnych ustawieniach grafiki.

I tenże W2 jest pod wieloma względami ładniejszy od "next-genowego" WD.
Owszem, oświetlenie w Wieśku słabuje, ale lepiej wypadają tekstury, modele postaci (na tym polu rodzima produkcja deklasuje dziecię Ubi), czy ilość detali.
A przy tym nie wymaga kompa z NASA
Jasne, nie jest to otwarty świat, ale mimo wszystko.
U mnie, na HD7950 (stock), użycie gpu oscyluje w granicach 50%, a cpu sięga tego poziomu sporadycznie, zazwyczaj nie przekraczając 30% (oczywiście w złym 720p).
WD potrafi przytkać nawet i7 4770K do pary GTX'em 780Ti, zeżrec do 7,3 GB pamięci systemowej (na co u diabła?) i zająć blisko 5GB VRam (W2 maksymalnie nieco ponad 1 GB VRam).

Ubi, co jest? Pytają gracze, a Ubi odpowiada.
Ano nic, wszystko spoko, zarąbiście, cacy, super, wprost roznosi nas duma z faktu stworzenia owej wspaniałości, jaką wam wręczyliśmy.
Dokładnie tak, studio Ubisoft jest dumne z popełnionej fuszerki.

Stworzenie otwartego świata, który ma działać na konsolach nowej i starej generacji oraz zapewnienie wsparcia na PC jest niezwykle skomplikowanym zadaniem. Nasz zespół wykonał dobrą robotę. Gratulacje, chłopaki!

Eee...?!

 
Last edited:
Na upartego WD mogłoby być tak zoptymalizowane, by odpalić grę na PC, na których działa np GTA IV. Ubi chwali się*rekordami sprzedaży a tymczasem kabza NVIDIA i AMD nabijana :) i przy okazji Intela :)
 
GTA 4 w dniu premiery też kiepsko chodziło nawet na potężnych komputerach, dopiero obecnie działa dobrze (choć nie perfekcyjnie). Niewykluczone, że Dogsy poprawią, trzeci Asasyn na początku też robił spore problemy, po kilku patchach jest spoko.
 
Tym bardziej, dowodzi to, że Ubi stać na poprawę optymalizacji, tylko z premedytacją*nie robią*tego na czas premiery.
 
Priorytety, większość ludzi na świecie gra na konsolach. Kiedyś Asasyny na PC wychodziły z kilkumiesięczną obsuwą, ale działały dobrze i miały wklejone DLC w cenie gry, potem zaczęły wychodzić szybciej i efekty są jakie są.

Pomijając jednak spartoloną optymalizację na PC, szkoda że gra która kiedyś jawiła się jako pierwszy next gen z prawdziwego zdarzenia okazała się tylko niezła nie oferująca żadnego przełomu. Ciekaw jestem czy to wina braku chęci czy też przez konieczność dostosowania gry także do starszych platform (bo to nie jest tylko kwestia obniżenia rozdzielczości czy jakości tekstur). Mówię oczywiście o stronie technicznej i rozgrywce, nie fabule.
 
Wątpię by 4-letnia gra wyszła teraz na PC nie zrobiono tego do tej pory więc pewnie nie ukaże się nigdy ;)
 
Top Bottom