Watch Dogs

+
Ja ciągle mam nadzieję, że ta gra będzie wyglądała przynajmniej tak jak w tych początkowych prezentacjach. Bo to co wczoraj zobaczyłem to jest spory spadek w dół jeśli chodzi o grafikę, wygląda to jak na stare konsole....
 
Wydaje mi się, że ludzie wyciągnęli lekcję z afery wokół Colonial Marines i nie lubią, gdy marketing ich okłamuje. Bo jeśli się zastanowić, to gdyby premiera odbyła się w pierwotnym terminie, mielibyśmy wzorowy przykład umyślnego wprowadzania klienta w błąd, reklamując dany towar ficzerami, których nie ma w zakupionym produkcie. W tym wypadku, chodzi o piękną grafikę.

Teraz bardzo podejrzliwie patrzę na The Division.
 
@up: A teraz tak nie jest? Fakt można odmówić zamówienie ale i tak do końca nie wiadomo czego się spodziewać.. Ehh na te 2 gry byłem mega podjarany Division i WD a teraz hmm. pokaz Division genialny i ten nowy silnik graficzny. Tylko ciekawe jak to się ma to rzeczywistości, a jak do pokazu, który ma podbić hajp.
 
A Division jak i Watch Dogs nie pojawiły się czasem w związku z zapowiedzią nowych konsol ? jeśli tak to niezły wałek hehe
Nawet obydwie te gry śmigały wtedy na PC jeśli mnie pamięć nie myli
 
A ja jestem szczęśliwy że zbytnio nie napalałem się na te produkcje (no może trochę na Division, ale nie lubię za bardzo MMO), zagrać pewnie zagram, ale przynajmniej takiego rozczarowania nie będzie...
@up WD miało być chyba jedną z "prawdziwie Next Genowych produkcji", tak mi się coś o uszy obiło, ale nie wiem czy padło to z ust Ubi, czy zahajpowanych graczy.
 
^ spoiler
Padłem.
Jak wyjdzie że Ubi tak zagrało wszystkim na nosie tymi pierwotnymi technikaliami to może zapali się lamka ostrzegawcza w studiach aby nie wprowadzać w błąd klientów.
 
@eustachy_J23
Mnie właśnie dziwi entuzjazm względem samej rozgrywki, co w niej ma być takiego rewelacyjnego, nie pojmuję. AC, którego fenomenu nie rozumiem, w przebraniu. Zaś trailer, podrzucony przez Michaxa, zdegustował mnie reżyserią historia i sposób jej sprzedawania jest skrajnie infantylny.

Jeszcze jedno słówko odnośnie porównywania CDPR z Ubi/EA, bo często to czynisz mówiąc coś w stylu "no jeśli Ubi się wyłoży to równie dobrze może potknąć się noga Redom". Otóż nie. Nie porównuję tych firm z prostej przyczyny. Ubi/EA wielokrotnie udowodnili że gdzieś mają graczy. Nieraz zawiedli moje zaufanie obiecując gruszki na wierzbie. Zaś studio z Warszawy jeszcze nigdy mnie nie oszukało i nie wprowadziło w błąd. Oto ta różnica, to kwestia zaufania.

P.S. Nie działa mi cytowanie postu do którego się odnoszę, więc musiałem zwrócić się bezpośrednio.
 
Watch Dogs zaczęto tworzyć zapewne wcześniej niż Division. Ta druga gra jest typowo next genowa. WD będzie na starych i nowych konsolach, więc wniosek jest prosty. Natomiast takie GTA V nie wygląda źle na 360/PS3, pokusiłbym się, że lepiej niż IV na PC.
 
@Parachrist, aleś ty uprzedzony względem Ubi, w zasadzie skreśliłeś Watch Dogs zanim jeszcze wyszło.
Nie będę wdawał się w polemikę i próbował przekonywać, że nie wszystko spod szyldu Ubi to gwarancja porażki.
Niech ci będzie, że to partacze i zakała branży.
Sam uważam, że za pewne rzeczy należy im się solidny kopniak w rzyć, ale tak do końca na nie nie jestem.

Co się zaufania tyczy, W2 okazał się grą inną od obiecanej.
I to tak dalece, że uzyskał tytuł osobistego rozczarowania 2011 w kategorii gry.
I nie chodzi o to, że jest zły, bo oczywiście to dobry tytuł, jednak miał być inny, lepszy.
Dlatego też moje zaufanie do każdego w branży jest mocno ograniczone.

Downgrade sam w sobie, to żadne powinięcie nogi, wyłożenie, tylko standardowa praktyka.
Kto widział zapowiedzi pierwszego MotorStorma mógł przeżyć szok odpaliwszy właściwą grę.
Bujali w przypadku minionej generacji, tak jest i teraz.
Coś w końcu musi sprzedać ten sprzęt, a hype nakręca się najłatwiej efektowną grafą.
Warto mieć to na uwadze zanim się zajawi.

Cut-sceny w Killzone 3 czy Ryse również nie lecą w czasie rzeczywistym, tylko są pre-renderowane, dzięki czemu wyglądają nieco lepiej od właściwej gry.
Forza 5, szeregowy ex na XOne także doczekał się i to wcale nie takich drobnych cięć względem wersji targowej.
Z historii najnowszej, screeny z Thiefa, z rzekomo wersji na nowe konsole okazały się, co za zaskoczenie, retuszowane.
Tymczasem gra nie zachwyca, a do tego ma spore problemy z wydajnością
Oczywiście downgrade Watch Dogs jest spory, ale gra wcale nie wygląda źle (gif przytoczony przez Iwana zestawia ze sobą materiał z E3 i past genów, więc nie do końca oddaje sprawiedliwość). Ale czytając w sieci komentarze o anulowaniu pre-ordera, wcale nie dziwię się Ubi, że ściemniali.
Idę o zakład, że nie oni jedni.
Nie zdziwiłbym się gdyby 100% nadchodzących gier na przedpremierowych materiałach było podrasowanych.

A jeśli ktoś łudzi się, że wersja na blaszaki będzie zbliżone do tej z E3, niech "obluka" filmik porównujący propagandową wersję Far Cry 3 ze sklepową.


W kontekście pecetowej wersji gry zastanawia mnie jedynie kwestia wymagań..
Już wcześniej były "delikatnie" przegięte, ale jeśli pozostały na takim samym poziomie to szczerze gratuluję.
Nowy poziom niekompetencji osiągnięty.
Po prawdzie właśnie tego się spodziewam.
Raz, że Ubi nie potrafi optymalizować, dwa iż spora część branży postawiła sobie za cel windowanie wymagań.
I to właśnie rzecz, która może pogrzebać u mnie Watch Dogs.
Nigdy, przenigdy nie uznam za grywalną niezoptymalizowanej produkcji, choćby nie wiem jak dobra była (tyczy się to także W3).
Pokaz slajdów skutecznie uniemożliwia czerpanie frajdy z gry.
 
Last edited:
@Parachrist, aleś ty uprzedzony względem Ubi, w zasadzie skreśliłeś Watch Dogs zanim jeszcze wyszło.
Nie będę wdawał się w polemikę i próbował przekonywać, że nie wszystko spod szyldu Ubi to gwarancja porażki.
Niech ci będzie, że to partacze i zakała branży.
Sam uważam, że za pewne rzeczy należy im się solidny kopniak w rzyć, ale tak do końca na nie nie jestem.

Co się zaufania tyczy, W2 okazał się grą inną od obiecanej.
I to tak dalece, że uzyskał tytuł osobistego rozczarowania 2011 w kategorii gry.
I nie chodzi o to, że jest zły, bo oczywiście to dobry tytuł, jednak miał być inny, lepszy.
Dlatego też moje zaufanie do każdego w branży jest mocno ograniczone.
Czy to jest uprzedzenie? Jeśli tak, to nie bez powodów. Sam widzisz co teraz wyprawiają. A IMHO to co od lat robią z serią AC to dla mnie psucie branży, serwowanie bullshotów, jako ingame screenshotów. Mógłbym wymieniać w nieskończoność.

Nie wiem co masz na myśli, że jestem do końca na nie, w przeciwieństwie do np. Ciebie. Oceniam ich surowo, ale oceniam ich wyłącznie po czynach. Liczę na to, że w końcu zachowanie takich developerów jak CDPR zmusi i Ubi do zastanowienia się nad swoją polityką.

I tak już BTW W2 też był dla mnie lekkim rozczarowaniem, można znaleźć z łatwością posty w których na niego narzekam. Mnóstwo rzeczy mi się w nim nie podobało.
 
No właśnie i przez to się waham czy zamawiać W 2012 to był szał, a teraz to wygląda jak Simsy

Miałem nadzieję że WD jakoś mnie zaspokoi do W3 ale..

Przesadzasz. Zmieniła się grafika, owszem, ale nie znaczy to, że gra będzie słaba.
Gdyby kierować się jedynie takimi kryteriami to najlepszą grą ever jest Crysis 3.
W przypadku W3 pewien downgrade też w zasadzie jest pewien, gdy gra poddana zostanie optymalizacji co nieco wyleci.
I co z tego?

Powiem tak, Watch Dogs ani jakiejkolwiek innej gry przed premierą nie zamawiać.
Downgrade downgradem, a i tak nie wiadomo, jak będzie działać i czy okaże się udana.
RTW2 także zaliczyło spory wizualny spadek (Shogun2 wyglądał wyraźnie lepiej) a i tak gra działała byle jak, w dodatku okazała się kaszaną.
Kupna żałuję.
Przed premierą czego byś nie widział, nie czytał nie da ci wiarygodnego obrazu produkcji.
Gameplaye z finalnej wersji, wrażenia graczy, oceny mediów, testy wydajnościowe w sprzętowych portalach już tak.

Wyjątek z pre-orderem robię wyłącznie dla Wiedźmina.


Czy to jest uprzedzenie? Jeśli tak, to nie bez powodów.


Owszem, powody są i to znaczne, a to co wyprawiają z optymalizacją w przypadku PC, to nawet nie jest śmieszne, ale jednak uważam, że warto Watch Dogs nie skreślać i zaczekać do premiery.

Wówczas wszystko będzie jasne.

Swoją drogą WD to kolejny przykład, który dowodzi, że hype to nic dobrego i w zasadzie prowadzi wyłącznie do rozczarowań.
 
Last edited:
No i cieszy mnie, że się w końcu zrozumieliśmy, przynajmniej w tej sprawie:) Powiem tak, oczekuję na tę grę, ale z wielkim umiarem.
 
Last edited:
Przesadzasz. Zmieniła się grafika, owszem, ale nie znaczy to, że gra nie będzie słaba.
Gdyby kierować się jedynie takimi kryteriami to najlepszą grą ever jest Crysis 3.
Swoją drogą WD to kolejny przykład, który dowodzi, że hype to nic dobrego i w zasadzie prowadzi wyłącznie do rozczarowań.

Grafa nie jest ważna aż tak no ale hmm.te efekty były bardzo bardzo fajne i szkoda że chyba wyleciały. Pozostańmy przy tym że czekam na komentarz teraz UBI w kwestii tego co o tym sądzą w sumie dziennikarze mocno ich pojechali. Czas pokaże czy mnie kupią :)
 
Powiem tak, oczekuję na tę grę, ale z wielkim umiarem.

Jestem ciekaw jak wypadnie, ale i tak nie miałem zamiaru brać jej w okolicach premiery. Zrobiłem się wybredny i czekam, aż dany tytuł będzie można dorwać za stówę (z wysyłką) lub taniej. W tym roku tylko dwie produkcje kupuję z miejsca. GTA V (o ile w ogóle będzie i nie okaże się optymalizacyjnym gniotem) i oczywiście W3.
@Michax, Ubi zarzeka się, że grafika pogorszeniu nie uległa, jest po prostu inna ;)
Wiadomo, deweloperzy są mistrzami w zaklinaniu rzeczywistości, taki urok branży.
 
Tak czytam sobie, czytam forum, a tu w tym czasie Ubisoft dementuje informacje na temat pogorszenia jakości grafiki. I oglądając ten gif, który wkleił IwaN zastanawiam się jak można porównywać grafikę na dwóch zupełnie różnych ujęciach trwających po parę sekund :). A na samych trailerach ja osobiście żadnych specjalnych różnic nie widzę, ale może z racji wieku oczy już nie te :p. Dużo bardziej niż te wszystkie dywagacje na temat grafiki interesują mnie informacje na temat fabuły, rozgrywki itd.
 
@IwaN oczywiście, że chodziło mi o wersję IV bez modów :)

Gdyby nagrali ostatni trailer na starych konsolach, to mogli przecież o tym poinformować, nie byłoby tego całego szumu teraz. A przynajmniej zdementować w ten sposób te pogłoski. A oni tylko zaprzeczają.
 
Top Bottom