Watch Dogs

+
@Yakin, a co Ty na miejscu UBI byś mówił?
O tyle dobrze, że przyzwyczajają ludzi do "stanu rzeczywistego" na dwa miesiące przed premierą.

Chcecie lepszego porównania, proszę:






I nie kłócić się, że to nie te same ujęcia, bo chodzi o samą ideę porównania zbieżnych elementów.
 
@IwaN Ja się nie kłócę, ale na tych screenach również nie widzę jakichś specjalnych różnic. Jednak tak jak już wspominałem, może nie jestem dostatecznie wyczulony na jakieś niuanse :p.
 
Różnice są, i to spore, ale powiem szczerze że mi nie przeszkadzają w ogóle, jedyne co mi przeszkadza, to jak już pisałem podejście Ubi do graczy... Coraz bardziej napalam się na WD, bo za bardzo nie mam w co grać, choć nie jest to jakaś ekscytacja, czy euforia, a jedyne zwykłe "zagrał bym"...
 
A co mają robić? :D @up
Przecież nie powiedzą że tak jest a nie inaczej :) Czas pokaże, prawda w końcu wyjdzie na jaw :D
 
Rozwalają mnie ludzie, którzy ,,widzą'' tylko mało różnicę, no ale cóż. Gra wyglądała świetnie. Ongiś ;)

Pokaż mi więc te wielkie według ciebie, bo ja już któryś raz się wpatruję w te screeny i ich dostrzec nijak nie mogę. Wstaw jakieś strzałki na co mam patrzeć i co porównywać, to może ułatwi mi sprawę :p.
 
Pokaż mi więc te wielkie według ciebie, bo ja już któryś raz się wpatruję w te screeny i ich dostrzec nijak nie mogę. Wstaw jakieś strzałki na co mam patrzeć i co porównywać, to może ułatwi mi sprawę :p.
Tylko tak, powyższe screeny z aktualnej (niby) gry są zestawione z dość mocno podrasowanymi, więc trudno o dobry punkt odniesienia. W każdym razie nie ma co rozkminiać, zobaczymy jak będzie wyglądać wersja ostateczna na PC na ustawieniach ultra.
 
Tylko tak, powyższe screeny z aktualnej (niby) gry są zestawione z dość mocno podrasowanymi, więc trudno o dobry punkt odniesienia. W każdym razie nie ma co rozkminiać, zobaczymy jak będzie wyglądać wersja ostateczna na PC na ustawieniach ultra.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale wydaje się, że sam sobie zaprzeczasz (treści poprzedniego swojego posta) :p. Wszelki gdybanie nie ma na razie większego sensu wg mnie. Tak jak już wspomniałem, dużo chętniej powitałbym jakieś informacje o mechanice rozgrywki, walki, dialogach (stopniu ich rozbudowania) itd.
 
Te gorsze screeny są jakby "gołe" to znaczy bez żadnych sprzętożernych efektów specjalnych

A więc: dym, mgła, różnego rodzaju refleksy świetlne, cienie, odbicia światła lub różnych detali otoczenia na powierzchniach
Jest tego dość sporo ale to by się musiał jakiś fachowiec wypowiedzieć jak te bajery się nazywają

Różnica jest moim zdaniem spora, przynajmniej na tych screenach powyżej
 
Pokaż mi więc te wielkie według ciebie, bo ja już któryś raz się wpatruję w te screeny i ich dostrzec nijak nie mogę. Wstaw jakieś strzałki na co mam patrzeć i co porównywać, to może ułatwi mi sprawę.

Yakin, specjalnie dla ciebie oraz wszystkich "niedowidzących", okulista od siedmiu boleści, eustachy, przedstawia stadia degradacji Watch Dogs na PS4.
Czyli perfidne taktyki wstrętnego Ubisoftu. Kurtyna!

Ale jeszcze nie tu, troszkę niżej

20 Luty 2013 i pierwszy pokaz, jeszcze "zasilany" pecetem, ale będącym sprzętowo na poziomie PS4 (ehe, jasne...)


Czerwiec, E3 i pierwszy raz na bebechach już z PS4 (tak, oczywiście...)
Nie jest tak ładnie, jak jeszcze kilka miesięcy temu, ale nadal prześlicznie.


Wrzesień i build pod niektórymi względami wyraźnie zubożony, ale w ogólnym rozrachunku nadal imponujący i gdyby na tym się skończyło pewnie mało kto by się czepiał.


Ale nie skończyło. Kilka tygodni przed planowaną premierą gra zalicza sporą obsuwę.
W świetle najnowszych informacji wydaje się pewne, że jedną z przyczyn takiej decyzji był fatalny framerate w wersji na konsole, a zważywszy na oficjalne wymagania gry i zdolności Ubi w sferze optymalizacji, można śmiało założyć, że podobnie rzecz miała się na wszystkim, co nie jest high-endowym pecetem.

W rezultacie po kilku miesiącach dostaliśmy poniższy zwiastun i nastał shitstorm.


A także kilka scen z niemal finalnej wersji. Skromne bo skromne, ale źródło całego zamieszania, to jest grafikę, pokazują.


Na powyższych materiałach widać jak gra zmieniała się na przestrzeni nieco ponad roku.
Ostatnie dwa wideo pokazują tytuł diametralnie różny pod względem graficznym, nadal ładny, ale zdecydowanie uboższy.

A względem pierwszej prezentacji, z 2012 roku, obecnie widzimy Watch Dogs takim, jakim mogłoby być w ustawieniach niskich, nie najniższych, ale niskich. Tej klasy oprawę i to w sześćdziesięciu klatkach, powinno bez trudu uciągnąć gpu pokroju HD7770.
A jednak to docelowa jakość grafiki i wymagania pewnie okażą się nieadekwatne w stosunku do prezentowanej jakości.
Jak to zawsze w przypadku Ubi bywa.
 
Jako że forum nie pozwala upakować sześciu fimików w jeden post, zmuszony jestem dokończyć tutaj.

A ten koniec to deser w postaci dema technologicznego (bo inaczej nazwać tego nie sposób) z E3 w 2012 roku.
Enjoy!

[video=youtube;bmwyW-Q960M]https://www.youtube.com/watch?v=bmwyW-Q960M[/video]

Materiały, z wyjątkiem dwóch, zajumane z Neogafa.
Jako że całość okrasili ciekawymi gifami poniżej wrzucam link do tematu.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?p=103611206
 
Yakin, specjalnie dla ciebie oraz wszystkich "niedowidzących", okulista od siedmiu boleści, eustachy, przedstawia stadia
degradacji Watch Dogs na PS4.

Ale ja te wszystkie filmiki widziałem i nadal nie widzę o co chodzi z całą tą awanturą o pogorszenie grafiki. Jakiś chyba ułomny jestem ;). Może za mało gram, żebym był w stanie wychwycić te wszystkie szczegóły o których piszecie. W związku z tym tematu grafiki już nie komentuję :).
 
No różnicę widzi nawet taki stary pryk jak ja, więc uwierz na słowo, Ubisoft do tej pory częstowało nas bullshotami. Które nawiasem mówiąc też jakoś wybitnie piękne nie były, bardzo ładne owszem, ale żadna nowa jakość, nic czego nie widzielibyśmy w innych produkcjach.
 
Przesunięcia premiery zapewne już*nie będzie. Więc pozostaje czekać. Niech UBI bierze się*do roboty i zrobi coś z tą grafiką. Rzeczywiście są różnice, chociaż ciężko wyłapać je na średniej jakości gifach czy tych filmikach. Najlepsze byłyby screeny.
 
Powiem... napisze tak - dawno tak dużego Downgrade`u nie widziałem i tyle. Po raz pierwszy od bardzo dawna ja widzę te ograniczenia i no... ogólnie strasznie biednie to zaczyna wyglądać. Że aż odechciewa się kupować, bo nie na taką grę chciałem składać pre-order.
 
Ja tam dalej myślę że nowe zwiastuny pokazują po prostu wersję ze starych konsol i na nowej generacji oraz PC będzie wyglądała tak jak na pierwszych materiałach. Jeśli nie to Ubi strzeli sobie nawet nie w kolano tylko w głowę. Najpierw nakręcili wszystkich na grę która miała być objawieniem i pierwszym prawdziwym tytułem nowej generacji (pierwotnie miała wyjść bodaj w listopadzie więc akurat na premierę nowych konsol), a potem się nagle okazuje że nic z tych rzeczy.

Przy okazji, pojawiły się też informacje, że w Watch_Dogs oprócz elementu sieciowego, który będzie przenikał się z kampanią singlową ('włamy' do rozgrywki innych graczy) dostaniemy także klasyczny multiplayer. Do ośmiu osób biegających po mieście zapewne na podobnej zasadzie jak w GTA Online, a więc swobodna rozgrywka + misje. Ciekaw jestem czy decyzja o multi zapadła dopiero parę miesięcy temu i dlatego zdecydowali się na przesunięcie premiery czy też nie ma to związku.
 
Jeśli rzeczywiście Ubi zrobi taki bezkompromisowy downgrade graficzny, to wtedy gracze powinni wymierzyć liścia dla ubi soczystego, nie kupując gry.
 
Ale ja te wszystkie filmiki widziałem i nadal nie widzę o co chodzi z całą tą awanturą o pogorszenie grafiki.

A to już nic nie poradzę, różnice między ostatnim buildem, a wcześniejszymi są naprawdę znaczące i łatwo dostrzegalne (szczególnie mocno oberwało oświetlenie i cieniowanie, które mają olbrzymi wpływ na ogólny odbiór).
Ale to dobrze, że nie przykładasz przesadnej wagi do technologicznych wodotrysków. Takie podejście się chwali.

Ja tam dalej myślę że nowe zwiastuny pokazują po prostu wersję ze starych konsol i na nowej generacji oraz PC będzie wyglądała tak jak na pierwszych materiałach.

Nope. Redaktor ogrywający WD potwierdził, że ujęcia pochodzą z wersji na PS4.
Konkretnie te.


Trzeba wziąć poprawkę na niefortunnie dobraną, mało widowiskową porę dnia.
Jak widać na najnowszym zwiastunie, np. w nocy, całość wygląda zdecydowanie ciekawiej.
Ogólnie nie jest źle i jeśli faktyczne wymagania nie będą wysokie (PC mniej więcej na poziomie PS4 na max) nie mam nic przeciwko takiej grafice. Ale pamiętamy, że to Ubi, więc w kwestii wymagań ciężko być optymistą.

Problem z WD polega w dużej mierze na tym, że gracze dali sobie wkręcić kity o nowej generacji.
Nie ma jej, w konsolach siedzi solidne, ale nic ponadto gpu i mocno budżetowe cpu.
To nie jest sytuacja taka, jak przy starcie minionej generacji, która w porównaniu z ówczesnymi blaszakami była potężna.
Możliwości sprzętu są mocno ograniczone, co było widoczne już przy prezentacji UE4, gdzie mocniejsza z konsol (PS4) wyraźnie ustępowała PC zasilanemu GTX'em 680.
W wersji na konsole brak było chociażby dynamicznego oświetlenia czy teselacji, znacznie zredukowano też ilość efektów cząsteczkowych.
Sprzęt ma skończoną moc, pewnych ograniczeń się nie przeskoczy.
Co nie znaczy, że gry nie staną się ładniejsze. Trzeba być jednak świadomym, że żadnej rewolucji nie będzie, bo brak ku temu narzędzi.

W dużej mierze winne są tu przesadne, niemożliwe do spełnienia oczekiwania graczy.
Oczywiście branża gier sama sobie nawarzyła tego piwa.
Po jakie licho pompowano do granic balonik z którego teraz powoli uchodzi powietrze?
 
Top Bottom