Wątek o bugach - tu zgłaszajcie zabserwowane błędy w kartach

+
Karty a wiedźmińskie realia (wypłakiwalnia)

Rozumiem, że gwint ma być w pierwszym rzędzie fajną grą karcianą, a nie jakimś symulatorem bitwy, i zgodność kart z realiami wiedźmińskiego świata jest sprawą drugorzędną. Nie zamierzam więc czepiać się drobiazgów, typu "Umiejętność specjalna tej karty nijak się ma do postaci, którą reprezentuje". Ale moja tolerancja ma granice, które zaprezentowane dotąd karty niestety przekraczają, nie wnosząc w zamian kompletnie nic do gry. Dlatego postanowiłem się tu wypłakać i przy okazji sprawdzić, czy innych forumowiczów obeznanych jako tako z Wiedźminem też rażą takie
rzeczy, czy może tylko ja jestem stuknięty. Do rzeczy.


http://www.gwentdb.com/cards/3106-dwarven-mercenary
Jednostka: Dwarven Mercenary (krasnoludzki najemnik)
Faction: Scoiatael
Błąd: Najemnicy, jak sama nazwa wskazuje, walczą za pieniądze. Ta jednostka miałaby sens, ale w talii królestw północy - krasnoludzcy najemnicy faktycznie byli przez nie wynajmowani, walcząc niekiedy PRZECIWKO Scoia'tael (przykład w Krwi Elfów). Krasnoludy dołączające do Scoia'tael to idealiści, dokładne przeciwieństwo najemników. Proponowane rozwiązanie: przenieść do talii królestw północy, lub zmienić nazwę na jakąkolwiek inną, choćby krasnoludzki kusznik, krasnoludzki partyzant. Mała zmiana, a ucieszyłaby...


http://www.gwentdb.com/cards/3100-havcaaren-healer
Hav'caaren Healer (Havekar-uzdrowiciel)
Błąd: Na karcie widać wyraźnie i zapewne nie przypadkiem elfie ucho, tymczasem mianem havekarów określano LUDZI handlujących ze Scoia'tael.
Proponowane rozwiązanie: zmienić nazwę na jakąkolwiek inną.


http://www.gwentdb.com/cards/1118-dun-banner-heavy-cavalry
Dun Banner Heavy Cavalry (ciężka jazda burej chorągwi).
Błąd: Bura chorągiew to była LEKKA jazda. I nawet jest taka karta, więc po co dodawać tę? Chorągiew to nie korpus czy armia, żeby się miała składać z rozmaitych rodzajów wojsk. Proponowane rozwiązanie: zmienić nazwę na ciężka jazda kaedweńska.


http://www.gwentdb.com/cards/1106-poor-infantry
Poor Infantry (biedna piechota?????)
Co to ma być? Rozumiem, że gra ma być też dla dzieciarni i nie może być brzydkich słów, ale to jest profanacja:( Skoro nie może być oryginalnej BPP, to niech już będzie po prostu temerska piechota albo niech tej karty wcale nie będzie w grze:(


I na koniec kompletna abominacja:
http://www.gwentdb.com/cards/5114-queensguard
Queensguard (Straż/gwardia królowej)
Z tej jednej karty dowiadujemy się, że:
1) Najwyraźniej Cerys jest jedynie słusznym, kanonicznym wyborem. Hjalmar i Svanrige się nie liczą. Auć.
2) Cerys ma swoją własną gwardię. W kraju, który nie ma wcale zawodowej armii, którego klany działają niezaleźnie od siebie a "król" to w zasadzie tylko tytuł dowódcy wybieranego przez jarlów na czas wojny (tak wynika ze słów Cracha i Birny w Wiedźminie 3). Auć! To boli.
3) Wspomniana gwardia najwyraźniej składa się wyłącznie z kobiet. To już nawet nie boli, wyłącznie śmieszy.

A co wy o tym sądzicie?
 
nie znam świata wiedźmina tak dobrze jak ty ale dla mnie twoje argumenty wyglądają na solidne. Tylko teraz pytanie jak duże ma to znaczenie? Wielu graczy tego nie zauważy nawet bo przyjdą grać w karcianke tylko. Oczywiście będą ludzie tacy jak ty ale prawda jest taka że twórcy nie są wstanie wszystkich zadowolić. Podsumowując co o tym sądzę to po za poor infantry (nie jest to dla mnie istotne i tu się troche czepiasz ale to moje zdanie) mogliby poprawić te karty.
 
Zdecydowana większość osób nie zwróci na te szczegóły uwagi. A co do Queensguard to najpewniej jest to nawiązanie do Tarczowniczej, które pojawiają się także w grze.
 
http://www.gwentdb.com/cards/1118-dun-banner-heavy-cavalry
Dun Banner Heavy Cavalry (ciężka jazda burej chorągwi).
Błąd: Bura chorągiew to była LEKKA jazda. I nawet jest taka karta, więc po co dodawać tę? Chorągiew to nie korpus czy armia, żeby się miała składać z rozmaitych rodzajów wojsk. Proponowane rozwiązanie: zmienić nazwę na ciężka jazda kaedweńska.

Ciężka jazda z Ard Caraigh

http://www.gwentdb.com/cards/1106-poor-infantry
Poor Infantry (biedna piechota?????)
Co to ma być? Rozumiem, że gra ma być też dla dzieciarni i nie może być brzydkich słów, ale to jest profanacja:( Skoro nie może być oryginalnej BPP, to niech już będzie po prostu temerska piechota albo niech tej karty wcale nie będzie w grze:(

BePePe jak u AS

I na koniec kompletna abominacja:
http://www.gwentdb.com/cards/5114-queensguard
Queensguard (Straż/gwardia królowej)
Z tej jednej karty dowiadujemy się, że:
1) Najwyraźniej Cerys jest jedynie słusznym, kanonicznym wyborem. Hjalmar i Svanrige się nie liczą. Auć.
2) Cerys ma swoją własną gwardię. W kraju, który nie ma wcale zawodowej armii, którego klany działają niezaleźnie od siebie a "król" to w zasadzie tylko tytuł dowódcy wybieranego przez jarlów na czas wojny (tak wynika ze słów Cracha i Birny w Wiedźminie 3). Auć! To boli.
3) Wspomniana gwardia najwyraźniej składa się wyłącznie z kobiet. To już nawet nie boli, wyłącznie śmieszy.

A co wy o tym sądzicie?

A to czasem nie Wojowniczki Klanu Drummond.
 
Tylko teraz pytanie jak duże ma to znaczenie? Wielu graczy tego nie zauważy nawet bo przyjdą grać w karcianke tylko. Oczywiście będą ludzie tacy jak ty ale prawda jest taka że twórcy nie są wstanie wszystkich zadowolić.

Zdecydowana większość osób nie zwróci na te szczegóły uwagi.

Zdaję sobie z tego sprawę, i zaznaczyłem to w pierwszym zdaniu mojego posta. Pytanie po co irytować tę niewielką ilość graczy, którzy zwrócą uwagę, skoro nie uzyskuje się nic w zamian? Większości graczy nie będą boleć te nieścisłości, fakt. Ale jeśli kogoś nie boli nieprawidłowa nazwa karty, to tym bardziej nie zaboli nazwa prawidłowa, prawda?

A to czasem nie Wojowniczki Klanu Drummond.
Zapewne, tak się nazywały w wiedźminie 3. Więc po co zmienili nazwę ze znośnej na niedorzeczną? Bo brzmi "cool"? Hmm.

Ogólnie wygląda to trochę tak, jakby karty projektowali ludzie średnio obeznani z Wiedźminem. W czym nie ma nic złego! Ale chyba w CDPR znalazłaby się ktoś, kto jest obeznany i mógłby poświęcić godzinę na korektę takich drobiazgów, zanim projekt wejdzie w fazę produkcji, że się tak wyrażę.
 
Jeśli mają to poprawić to teraz bo później będzie za późno :) jak dla mnie dobrze że ktoś im o tym pisze tutaj.
 
Biedna *** Piechota. To jest jedyna słuszna nazwa dla karty. Proszę usuwajcie posta. Ale płomienia rebelij nie zdusicie!!! Za Temerie!!!
 
Last edited by a moderator:
Tarczowniczki powinny być tarczowniczkami w PL, w EN "shieldmaidens". Dużo lepiej przystaje to do skandynawskiej tradycji od nazwy rodem z UK.
 
Nie wiem czy dobrze dobrałem temat do problemu, wiec przepraszam zawczasu.
Otóż jak dla mnie karta Krwawego Barona jest zbyt bajkowa że tak powiem. Chodzi mi o jego ubiór .
W W3 baron ma szwy widoczne na ubiorze i to sprawiało że nie była nudna, a na karcie jest jednolita co dla mnie jest nudne, zwłaszcza że na innych kartach coś się dzieje i to odwraca uwagę od wyglądu a tu wygląd gra pierwsze skrzypce.
 
W W3 baron ma szwy widoczne na ubiorze i to sprawiało że nie była nudna, a na karcie jest jednolita co dla mnie jest nudne

Karta jest wg ciebie nudna, bo postać na niej nie ma szwów na ubiorze. Aha. I z tego samego powodu jest zbyt bajkowa, mimo faktu, że najwyraźniej Baron stoi nad grobem dziecka (?). Jeśli chcesz zobaczyć jak na kartach się coś dzieje, poczekaj do kart premium.
 
Podczepię się pod ten wątek.
Mianowicie nie podoba mi się to:
http://www.gwentdb.com/cards/50038-swallow-potion
i to:
http://www.gwentdb.com/cards/50039-thunderbolt-potion
Użycie wiedźmińskich eliksirów na zwykłej piechocie....

A może zrobicie to w następujący sposób, który byłby bliższy światowi wiedźmina:

Przerzućcie wiedźminów ze szkoły wilka do KP (wiedźmini do potworów nie pasują, to Geralt grał na wszystkich frontach), dodajcie dodatkowo pozostałych wiedźminów z W1 czy książek jako brązowe karty.

Dajcie Letho i jego pomocników z W2 ze szkoły żmii do Nilfgardu. Adekwatnie 3 srebrne przywołujące się, inaczej rozłożone punkty Letho 8, Serrit, Egan po 4, reszta brązowe.
http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Wiedźmińska_szkoła_cechu_Żmii

Przydzielcie różne eliksiry do obu stron i zróbcie decki w KP i Nilfgardzie oparte przynajmniej w dużej części na wiedźminach + kombo medykami!
 
Last edited:
Użycie wiedźmińskich eliksirów na zwykłej piechocie....

Tego po prostu wymaga gra. Gdyby eliksiry działały by jedynie na wiedźminów skończyłoby się jak z berserkami i grzybkami - albo nie miałeś jednej, albo drugiej karty w ręku i tak naprawdę okazywało się, że szkoda zachodu z bawieniem się w berserków.

Nawet jeżeli dodasz więcej wiedźminów to i tak w efektywny sposób w tym momencie będzie działać na nich jedynie Jaskółka. Eliksiry w tym momencie działają tak jak w pewnym momencie działały grzybki (dodawały +4 do wszystkich jednostek w rzędzie) z tym, że wiedźmini jeszcze dodatkowo podbijają ich działanie.

W tym momencie wydaje mi się, że jest to dość dobrze zbalansowana mechanika , ale oczywiście życie zweryfikuje.


Dajcie Letho i jego pomocników z W2 ze szkoły żmii do Nilfgardu. Adekwatnie 3 srebrne przywołujące się, inaczej rozłożone punkty Letho 8, Serrit, Egan po 4, reszta brązowe.

To jeszcze nie są wszystkie karty, które będą w becie. Nie wyobrażam sobie, aby nie wstawili Letho.
 
To jeszcze nie są wszystkie karty, które będą w becie. Nie wyobrażam sobie, aby nie wstawili Letho.

W oryginalnym Gwincie Letho zasilał Cesarstwo Nilfgaardu, podejrzewam że teraz też tak będzie. Czy jednak Nilfgaard będzie dostępny na start bety? Tego nie wie nikt (tzn. pewnie ktoś w firmie wie, ale raczej się nie podzieli informacją ;p ).
 
W oryginalnym Gwincie Letho zasilał Cesarstwo Nilfgaardu

Rozumiem skąd się to brało, ale wydaje mi się że Letho tak jak wszyscy wiedźmini powinien być neutralny - Geralt nie jest przecież przypisany do Królestw Północy, tak więc nie ma powodu by Letho był przypisany do Nilfgaardu :) .
 
Rozumiem skąd się to brało, ale wydaje mi się że Letho tak jak wszyscy wiedźmini powinien być neutralny - Geralt nie jest przecież przypisany do Królestw Północy, tak więc nie ma powodu by Letho był przypisany do Nilfgaardu :) .

Jest ponieważ szkoła żmii działała na tamtym obszarze tak jak wilka na obszarze KP. Poza tym był opłacany przez Cesarza. Nie chcę burzyć Twojego porządku świata ale poza pojedynczymi patriotami jak Djikstra, Talar. Roche czy Shani to 90% postaci jest w ten lub inny sposób neutralna i gra pod siebie. Baron chociażby, niby Temerczyk, pracujący dla Nilfgardu a tak na prawdę dla siebie. Albo taki Morvgard. Po za tym, że urodzony na Skellige to pirat. A co jest bardziej neutralne niż pirat zabijający wszystkich?:p Zresztą na początku W3 Vesemir wyraźnie utożsamia się już z KP jako stary człowiek ze światopoglądem. Zresztą tak jak mówię bardziej się liczy, gdzie postacie się urodziły i na jakim obszarze działały. A eliksiry i bomby mogą działać w różny sposób. Od dodania hp, poprzez pozostawienie wszystkich wiedźminów na planszy, zatruwanie wrogów, uszkadzanie wrogów, etc, etc. Wyobraźnia jest jedyną granicą. A jest to lepsze niż buffowanie piechoty eliksirem, kiedy jest milion innych sposobów. Chociażby wozy z zaopatrzeniem.
 
Wątek o bugach - tu zgłaszajcie zabserwowane błędy w kartach

Mam nadzieję, że powstanie oficjalny wątek, gdzie będzie można raportować o błędach w kartach czy w opisach kart.
Póki takiego nie ma, sugeruję używać tego wątku i poniższych wytycznych:

Talia: (nazwa talii)
Karta: (nazwa karty)
Bug: (Opis błędu oraz sytuacji, w jakiej został napotkany)

1.
Talia: Królestwa północy
Karta: Komandos niebieskich pasów
Bug: Powinien podnosić o 2 siłę wszystkich identycznych kart niezależnie gdzie są. Nie robi tego, jeśli identyczną kartą jest taka stworzona przez moc dowódcy Foltesta. EDIT: On chyba w ogóle tego nie robi.

2.
Talia: Potwory
Karta: Starożytny mglak
Bug: Błąd w opisie karty. Kiedy ktoś ją zagrał, Mglak przez trzy rundy zyskiwał po jednym punkcie siły w danej rundzie, natomiast jego opis brzmi: "zwiększ jej siłę o 1 na początku swojej tury." W tym momencie to powinno brzmieć: "Na początku każdej tury, w której jest pod wpływem mgły"

3. Do czego służy jednostka Zwiadowca rębaczy? Zagrałem ją już trzy razy i nie mogłem wybrać żadnej jednostki. Ani z cmentarza ani z ręki.

Nie widzę kiedy przeciwnik mi pogratulował a kiedy nie. Przydałaby się taka informacja.
Nie jest jasno powiedziane konkretnie za co dostaje się i ile złota, a za co kawałki kart. Nie wiem też od czego konkretnie zależy zdobywanie poziomu doświadczenia. W sensie konkretne ilości za wygrana/remis/przegraną EDIT: Na prawdę brakuje mi tej funkcji. Bierzcie przykład z gier Blizzarda. Tam nawet jak przegrywasz, dostajesz jakieś doświadczenie w punktach. To działa na psychikę i bardziej chce się grać. Tutaj nie widać w ogóle postępu. Trzeba zagrać kilka gier, żeby zobaczyć, że pasek doświadczenia postępuje.

I na koniec najważniejsze:

Tej grze NA PRAWDĘ POTRZEBNY JEST CZAT. Serio. Z tego prostego powodu, żeby człowiek mógł zapytać: Co się właśnie stało, czy podzielić się wrażeniami z rozgrywki. Mam nadzieję, że w finalnej wersji gry będzie taka możliwość. Jest bardzo potrzebna.
 

Attachments

  • photo96040.jpg
    photo96040.jpg
    115.5 KB · Views: 46
Last edited:
Karta "Nobilitacja" nie działa. Dwukrotnie podczas partyjki jej użyłem i dwukrotnie karta zniknęła nie wywołując żadnego efektu.
EDIT: W kolejnej partii karta zadziałała, więc nie wiem od czego to zależy.
 
Last edited:
Talia: Skellige

Karta: Kapłanka Freyi

Bug: Czasami wskrzeszona karta trafia na stronę przeciwnika
 
Zgadzam się absolutnie, w 100% z każdym aspektem posta. W ten sposób gra traci (przynajmniej w oczach moich i wszystkich moich znajomych) BARDZO dużo, nic na tym nie zyskując.

A co do BPP, to jednak Gwint jest grą na podstawie uniwersum wiedźmińskiego, nie spodziewałem się takich przykrych niespodzianek jak nagła cenzura... Komentarz Kaedweńskiego Wsparcia Oblężniczego "-Przekalibrować kąt nachylenia o 5 stopni! -Przeka... kurwa... co?" też gdzieś wywiało, tak samo jak "Wpierdol?" z karty Berserkera ze Skellige :(
 
"Użycie wiedźmińskich eliksirów na zwykłej piechocie...."

Mechanika gry. Dlaczego nie czepiasz się, że kartę Geralta można dodać do talii potworów? :D
 
Top Bottom