Wątek o bugach - tu zgłaszajcie zabserwowane błędy w kartach

+
No Title

Cześć!

Chciałbym prosić o pomoc w przeanalizowaniu tego screenshota. Mianowicie podczas partii, której część uwieczniłem na tym oto zdjęciu mój oponent zagrał kartę odwróconą rewersem do góry. Stąd moje pytanie co to za karta? Jaką rolę pełni w grze? Czy może był to po prostu jakiś błąd w grze?
Proszę o odpowiedź.
 

Attachments

  • photo102270.jpg
    photo102270.jpg
    107.4 KB · Views: 29
To karta-pułapka, jeśli zostaną spełnione określone warunki, wywoła dany efekt, np Pułapka zapalająca, zadaje 5 obrażeń niezłotej jednostce przeciwnika która pojawi się na polu bitwy
 
Dodelow;n7547540 said:
Cześć!

Chciałbym prosić o pomoc w przeanalizowaniu tego screenshota. Mianowicie podczas partii, której część uwieczniłem na tym oto zdjęciu mój oponent zagrał kartę odwróconą rewersem do góry. Stąd moje pytanie co to za karta? Jaką rolę pełni w grze? Czy może był to po prostu jakiś błąd w grze?
Proszę o odpowiedź.

To jest karta zasadzki. Jest odkrywana dopiero po wykonaniu pewnego warunku jak np rzucenie jednostki, czaru, czy też spasowaniu tury. Nikt Ci nie powie jaka tutaj konkretnie karta została rzucona ale jeśli w żaden sposób jej nie odkryjesz to na koniec rundy po pasie obu rozgrywających jest pokazywana na sekunde (możesz ją tez podejrzeć wtedy na cmentarzu). Z wszystkimi kartami zasadzek (pisze na karcie, że to karta zasadzki) możesz się zapoznać wchodzące w talie elfów. Tylko one posiadają karty zasadzki.
 
genniuss;n7535280 said:
wontys2 Ja otwieram bo mam z tego frajdę, zbieram skrawki, i najwyżej je zużyje na kluczowe karty do Nilfgardu bo podstawowe i tak wypadną. Każdy robi jak uważa, można kumulować golda, beczki czy skrawki jak kto woli :D

Ja tez wszystko od razu wydaję, pewnie będę żałował ale ta ciekawość co wypadnie z beczki zawsze wygrywa nad chęcią chomikowania ich :)
 
wontys2 I o to chodzi :D i nie będziemy żałowali bo to jest i tak loteria.... ja potrafię otworzyć 30 beczek przez jakiś tam okres i może 2 epiki wypadną a miałem dzień, gdzie w 2 beczkach otawrtych jenda po drugiej miałem 2 legendy :D
 
Zawartość beczki

Pytanie bardziej z ciekawości:
Na dniach ma być talia Nilfgardu. Czy kupione dziś beczki, a otwarte bo patchu wprowadzającym nową talię będą uwzględniać nowe karty?
Czyli kiedy jest ustalana zawartość beczki :p
 
Losowanie kart odbywa się w momencie otwarcia beczki, możesz bez obaw wcześniej je kupować. Potwierdzone info u Redów. Sam pytałem, bo zacząłem jakiś czas temu zbierać na Czarnych i dzisiaj do 80 dobije ;P
 
Last edited:
Jeśli już było to przepraszam, ciężko szukać przy rozrastających się wątkach.
I w sumie to nie do końca Bug, ale powinno być poprawione

Talia: Neutralne
Karta: Janek
Bug: Jeśli Janek zagrany przez przeciwnika skopiuje kartę z naszej talii, przez ułamek sekundy widać jak ta karta wylatuje z naszej talii. Dzięki temu można się domyśleć, że przeciwnik dostał kopię karty z naszej, a nie swojej talii - może to przesądzić o strategii gry.

Ta animacja powinna być poprawiona.
 
Podczas dzisiejszego przeglądania kolekcji kart, moja uwagę zwróciły oznaczenia o nowych kartach w kolekcji i trochę się zdziwiłem, ponieważ karty z ostatnio otwieranego pakietu wciąż były zaznaczone jako nowe (symbol wykrzyknika), mimo że poprzedniego dnia wszystkie te karty przeglądałem szczegółowo. Nie jest to jakiś znowu wielki błąd, ale chciałem zwrócić uwagę na to, że takie "ponowne" oznaczenie kart u mnie wystąpiło.
 

Guest 3992060

Guest
Dodelow;n7562100 said:
Podczas dzisiejszego przeglądania kolekcji kart, moja uwagę zwróciły oznaczenia o nowych kartach w kolekcji i trochę się zdziwiłem, ponieważ karty z ostatnio otwieranego pakietu wciąż były zaznaczone jako nowe (symbol wykrzyknika), mimo że poprzedniego dnia wszystkie te karty przeglądałem szczegółowo. Nie jest to jakiś znowu wielki błąd, ale chciałem zwrócić uwagę na to, że takie "ponowne" oznaczenie kart u mnie wystąpiło.

Rzeczywiście powinno być to poprawione, jednak jeśli zależy ci na tym aby oznaczenia zniknęły, wejdź w tryb poglądu danej karty czy kart. Ja raz na jakiś czas wchodzę w tryb podglądu i rolką przewijam przez wszystkie karty i pomaga - niebieskie romby znikają na dobre.
 
Czy jest to możliwe ?

Witam, niestety nie posiadam żadnego dowodu w postaci screena, ale chciałbym opisać sytuację jaka dziś mi się zdarzyła i dostać odpowiedzi na pytanie zadane w tytule. Grając talią potworów w grze rankingowej natrafiłem na przeciwnika z tą samą talią. W pewnym momencie przy zagraniu przeze mnie mgły na stole po mojej stronie pojawiły się 3 mglaki, a ku mojemu zaskoczeniu po stronie przeciwnika pojawiło się ich sześć, a następnie po zagraniu z mojej strony ducha lasu po stronie oponenta doszły kolejne 2. Nie jestem jakimś wybitnym graczem, więc nie wiem, czy istnieje opcja złożenia takiej talii, ale mam ku temu pewne wątpliwości, ponieważ o ile mi wiadomo każda karta może być w maksymalnie 3 egzemplarzach. Czekam na odpowiedź.
 

Guest 4005030

Guest
Przeciwnik musiał użyć na mglakach Nekkera wojownika, który tworzy kopie brązowej karty i wrzuca je do talii.
 
Nekker wojownik tworzy dwie kopie więc liczba trochę się nie zgadza nawet jeśli zagrał tego nekkera dwa razy. Chyba że miał jednego na ręce albo coś. Pamiętasz Skibru czy użył tej karty? Ew. jakiejś innej kopiującej, np. operatora?
 
Operator wchodząc do gry tworzy kopię wybranej niezłotej karty z ręki u obu graczy. Dzięki temu można mieć np. dwie takie same karty srebrne bądź cztery takie same karty brązowe. Jeśli więc był operator i dwóch nekkerów wojowników to przeciwnik faktycznie mógł mieć tyle mglaków na stole.
 
Zauważyłem dzisiaj problem i nie wiem czy tak ma to działać czy jest to faktycznie jakiś bug. Gram talią scoiatel i zobaczyłem, że karta elfi najemnik nie zawsze losuje kartę specjalną z talii ( jeżeli ją wrzucę to: pojawi się do wyboru karta pogoda lub inna losowa do wybory, pojawi się od razu karta, żadna karta się nie pojawi a w okieneczku gdzie jest cmentarz zauważyłem wtedy coś takiego jakby usuwało kartę z cmentarza). Czy może ktoś to wyjaśnić??
 
danku87;n7625840 said:
Zauważyłem dzisiaj problem i nie wiem czy tak ma to działać czy jest to faktycznie jakiś bug. Gram talią scoiatel i zobaczyłem, że karta elfi najemnik nie zawsze losuje kartę specjalną z talii ( jeżeli ją wrzucę to: pojawi się do wyboru karta pogoda lub inna losowa do wybory, pojawi się od razu karta, żadna karta się nie pojawi a w okieneczku gdzie jest cmentarz zauważyłem wtedy coś takiego jakby usuwało kartę z cmentarza). Czy może ktoś to wyjaśnić??

Prawdopodobnie nie miałeś już kart specjalnych, albo wylosowałeś brzask i użyłeś przełomu i nie miałeś więcej brązowych jednostek do zagrania. Ogólnie jak używa się przełomu, to w cmentarzu pojawia się animacja 'ulotności" bo w cmentarzu ląduje brzask a nie przełom. Przełom ulatuje z cmentarza, stąd animacja.
 
Zgłaszanie nieodpowiednich zachowań

Rozegrałem już ponad 200 partii.
Dzisiaj po raz pierwszy byłem świadkiem nieodpowiedniego zachowania gracza w trakcie gry.
Być może zastanawiacie się jak to możliwe skoro nie ma czegoś takiego jak czat...

No więc..
Spróbowałem zagrać sobie "Talią biedaków" polecaną przez OjciecDwójkiDzieci.
Trafiłem na gracza o nicku "nicetimes", po pierwszej rundzie gracz zaczął trolować.
Celowo zagrywał karty w ciągu ostatniej sekundy nawet w momencie gdy została mu już tylko jedna.
Tym samym ciągle oznaczał moich biedaków w talii, którzy byli wyłożeni jakby chciał przekazać coś typu "serio, biedaki?".
W efekcie rozgrywka trwała dwa razy tyle co normalna gra...

Niestety, nigdzie nie zauważyłem opcji "Zgłoś gracza". Może warto by się tym zastanowić?
Nie każdy wyposażony w taką cierpliwość jak ja (a gdyby tak robił od początku gry to raczej bym zaczął sobie wyrywać włosy z głowy).
 
bezglowy taki juz urok grania biedakami. Nie oczekiwalbym na Twoim miejscu uśmiechow, gg, miłego zachowania i tym podobne gdy grasz tą mechanika.

A jeżeli ODD poleca granie biedną piechotą na grzybach to cóż.... jest wielu innych youtuberów, którzy mają zdrowe podejście do tematu gry tą talią i ich bym słuchał/oglądał zamiast niego.
 
Last edited:
Top Bottom