Wątek o bugach - tu zgłaszajcie zabserwowane błędy w kartach

+
Nie wiem czy to było zgłaszane, ale wymienione karty:
Komandos Niebieskich Pasów
Temerski Piechur
W wersji premium nie posiadają dzwięku.
 
Gdyby ktoś się zastanawiał, czy dalej występuje bug z brakiem punktów rankingowych po ragequicie przeciwnika to rozwiewam wątpliwości- owszem, występuje. Zdumiewające.
 
TraN999;n9208101 said:
Gdyby ktoś się zastanawiał, czy dalej występuje bug z brakiem punktów rankingowych po ragequicie przeciwnika to rozwiewam wątpliwości- owszem, występuje. Zdumiewające.

Nie ma takiego błędu. Gra po prostu pokazuje podwójne zyskanie punktów. Np. po wygranej zdobywasz 30 punktów masz np. 4030.
Gra powinna pokazać to tak: 4000 + 30 = 4030
Podczas gdy pokazuje to tak: 4030 + 30 =4030 co sprawia wrażenie jakbyś nie dostał punktów.
Jeżeli nie wierzysz to zamiast patrzeć na zyskiwane punkty to sprawdź w zakładce ranking ile masz punktów i po ,,zbugowanym'' zwycięstwie jeszcze raz wejdź w tę zakładkę i zobaczysz, że ilość punktów wzrosła.
 
Nexxurio;n9208141 said:
Nie ma takiego błędu. Gra po prostu pokazuje podwójne zyskanie punktów. Np. po wygranej zdobywasz 30 punktów masz np. 4030. Gra powinna pokazać to tak: 4000 + 30 = 4030 Podczas gdy pokazuje to tak: 4030 + 30 =4030 co sprawia wrażenie jakbyś nie dostał punktów. Jeżeli nie wierzysz to zamiast patrzeć na zyskiwane punkty to sprawdź w zakładce ranking ile masz punktów i po ,,zbugowanym'' zwycięstwie jeszcze raz wejdź w tę zakładkę i zobaczysz, że ilość punktów wzrosła.

Zdaje sobie sprawę z istnienia bugu wizualnego, natomiast bug z nienaliczaniem punktów rankingowych również istnieje. Sprawdzałem ilość tych punktów przez meczem, w którym mi nie naliczyło tych punktów i po nim, i wynik był identyczny. Moi znajomi też na to narzekają i również sprawdzają.
 
GrafAir.421;n9215751 said:
A z czego to wynika
Na kajdanach rzucasz jednostkę a nie na ukrytą kartę a u postaci rzucasz na ukrytą kartę i na jednostkę, to tylko potwierdza iż na kajdanach można zablokować złotą kartę co czyni ich innymi od SIEBIE. Kajdany zwykłe + blok na złotą kartę + na jednostkę a u - przy pułapkach....... :sad:Że wynika zbudowanego "blokowania" w postaciach, która blokuje kartę i traci swe zdolności w przypadku zasadzkach karta się odsłoni tylko nie wykorzysta swej zdolności, a karta zwykła tzn kajdany zwykłe blokuje pasywne karty? Zablokować a zablokowanie są inne jeżeli się mylę to mnie popraw!
 
Last edited:
@Balanced_MindPL

Nie jestem pewien czy dobrze Cię zrozumiałem.

Aż zmieniłem język w grze, żeby się upewnić, czy to nie błąd w tłumaczeniu.
Wszystkie karty "lock/zablokuj", używają tego samego/bardzo podobnego opisu.

Kajdany
Zablokuj lub odblokuj wybraną jednostkę (może być złota)...
Choose a Unit (can be Gold) and toggle its Lock.

Rado
zablokuj lub odblokuj 2 wybrane jednostki...
Toggle 2 Units' Lock.

Margerita
zresetuj jednostkę i zablokuj lub odblokuj ją.
Reset a unit and toggle its Lock.

Egan
zablokuj lub odblokuj 2 wybrane jednostki.
Toggle 2 Units' Lock.

Morvudd
zablokuj lub odblokuj 1 jednostkę.
Toggle a Unit's Lock.

Tasak
zablokuj lub odblokuj wybraną jednostkę.
Toggle a Unit's Lock.

Donar
zablokuj lub odblokuj wybraną jednostkę.
Toggle a Unit's Lock.

Ciran
zablokuj lub odblokuj 1 jednostkę...
Toggle a Unit's Lock.

Zabójstwo
Zablokuj i zniszcz wybranego wroga.
Lock and Destroy an Enemy.

Opis Zablokowania.
"Zablokuj: Wybrana karta traci swoje umiejętności pasywne.Karta zasadzki zostanie odkryta a jej umiejętność się nie aktywuje. Zablokowana jednostka nie liczy się przy trio."
"Lock: Disables a card's abilites. Disables and turnover Ambushes. Prevents a Unit from counting towards a Trio."


Jedyna większa różnica, to "Choose a Unit" w angielskich kajdanach (nie ma to większego znaczenia) i tekst Zabójstwa (ale to raczej kwestia działania tylko na wrogich jednostkach).

Z tekstu żadnej z tych kart nie wynika, że może lub nie może blokować Zasadzek. Tylko opis blokowania odnosi się do Zasadzek. Nie widzę związku z działaniem kajdan na złote karty (to wynika z tekstu), a brakiem ich działania na Zasadzki (to nie wynika z ich tekstu). Wszystkie odnoszą się do jednostek, a wszystkie Zasadzki są jednostkami.

Albo w opisie kajdan jest błąd (brak opisu części mechaniki) albo błędem jest niedziałanie kajdan na Zasadzki. Tak czy inaczej BUG. A moim zdaniem błędem jest właśnie ta druga kwestia, bo w przypadku Morenn nie ma innego sposobu na jej zablokowanie (poza Zabójstwem i Rado).

Ps: w angielskiej wersji jest kilka "problemów" z apostrofami. W polskiej czasem brakuje "wybraną".
 
Witam. Nie jestem pewien czy to błąd czy "feature", ale postanowiłem zgłosić:
Gdy przeciwnik zagra kartę wzmacniającą wszystkie karty w talii (np. Foltest), a następnie ja zagram Regisa: Wampira Wyższego, to zostaje on wzmocniony o bazową wartość pochłoniętej karty przeciwnika, zamiast o jej wartość wraz z bonusem.

Dodatkowo sam opis Regisa jest błedny, bo według polskiego opisu powinien być ulepszony zamiast wzmocniony, a jest po prostu wzmacniany (wartość jest zielona).
 
Poiytr;n9249641 said:
Witam. Nie jestem pewien czy to błąd czy "feature", ale postanowiłem zgłosić:
Gdy przeciwnik zagra kartę wzmacniającą wszystkie karty w talii (np. Foltest), a następnie ja zagram Regisa: Wampira Wyższego, to zostaje on wzmocniony o bazową wartość pochłoniętej karty przeciwnika, zamiast o jej wartość wraz z bonusem.

Dodatkowo sam opis Regisa jest błedny, bo według polskiego opisu powinien być ulepszony zamiast wzmocniony, a jest po prostu wzmacniany (wartość jest zielona).

Od ostatniego patcha Regis buffuje się tylko za siłę bazową.
 
Swoją droga to trochę śmieszne że brązowe kajdany działają na złote, a już srebrne kajdany na złote nie.
 
5ander5;n9249961 said:
Swoją droga to trochę śmieszne że brązowe kajdany działają na złote, a już srebrne kajdany na złote nie.

Nie ma czegoś takiego jak srebrne kajdany.
 
Są karty z umiejętnością Zablokuj lub Odblokuj jednostkę i jakimś dodatkiem (Donar odrzuca, Margerita resetuje, Morvrun zbija połowę siły, Ciaran przerzuca do lustrzanego rzędu, Egan blokuje dwóch i bije za 1). Jednostki te wnoszą dodatkowo jakieś punkty. Tymczasem kajdany nie wnoszą żadnych punktów. Gdyby były OP, zaraz byłby lament na forum jakie to one są mocne. Powtarzam to zawsze, powtórzę jeszcze raz: karty mają być zbalansowane a nie zgodne z logiką czy lore.
 
kotwica407;n9250101 said:
Są karty z umiejętnością Zablokuj lub Odblokuj jednostkę i jakimś dodatkiem (Donar odrzuca, Margerita resetuje, Morvrun zbija połowę siły, Ciaran przerzuca do lustrzanego rzędu, Egan blokuje dwóch i bije za 1). Jednostki te wnoszą dodatkowo jakieś punkty. Tymczasem kajdany nie wnoszą żadnych punktów. Gdyby były OP, zaraz byłby lament na forum jakie to one są mocne. Powtarzam to zawsze, powtórzę jeszcze raz: karty mają być zbalansowane a nie zgodne z logiką czy lore.

Mi chodziło tylko o to, że brązowa, która jest najsłabszym kolorem, wpływa na najlepsze.
Więcej sensu by miało gdyby to srebrna mogła wpływać na złotą, ale to tylko takie moje przemyślenia.
 
Według mnie jest dobrze tak jak jest i kotwica407 ma rację. Kajdany to karta specjalna o konkretnej umiejętności i bierzemy ją w myślą o jednej akcji. Srebrna karta z punktami i blokowaniem jako dodatkiem nie staje się bezużyteczna, jeśli nie mamy okazji skorzystać z blokowania. Dodaje nam punkty, może być częścią buffu dla rogu bądź wzmocnienia, może uchronić przed pożogą.
 
Kiedy zagra się karte z pancerzem a przeciwnik ma Morren to karta najpierw dostanie pancerz po czym Morren ja uderzy za 5 kiedy na kartach z pancerzem jest wyraźnie napisane ze to ich umiejetnosc rozmieszczenia a Morren ma opis ze bije za 5 przed tym jak karta aktywuje umiejetnosc rozmieszczenia ten blad potrafi przegrać gre...
Blad nr 2: Kiedy masz na stole 4 elfy oraz zakryta toruviel i grasz aeliren to kiedy przeciwnik zablokuje toruviel jakims blokerem np. ciaranem to masz na stole 5 elfow(toruviel się odslania) ale aeliren się nie przyzywa może dzialac to tak samo z innymi kartami zasadzki ale tego nie jestem pewien
 
Top Bottom