Ważna informacja dotycząca Aktualizacji 1.2

+
Zawiodłam się na was redzi, dokładnie to samo było z Anthem. Przedstawili harmonogram który nie miał nic wspólnego rzeczywistością. Tutaj jest ta sam droga.Później będzie kolejne przekładanie i zapewnianie co patch zawiera. A następnie cisza na rok. Oby ten patch przynajmniej coś poprawił, bo od premiery gry zmian jest niewiele, a miasto nadal jest martwe, jak było tak nadal jest.

Oby dłuższe czekanie przełożyło się na lepszą jakość łatki. Jak na razie najlepiej mi się grało do wersji 1.06. Nie rozumiałem o jakich błędach ludzie mówią. Po późniejszych łatkach spotkał mnie regres i teraz już rozumiem :p

Szkoda że tylko patch, gra była świetna i chciałbym trochę nowych questów najlepiej cały dodatek :p A ten patch to jednak głównie usprawnienia rozgrywki i optymalizacja, Darmowe DLC zostały przeniesione na drugą połowę roku :(
Ale trzymam kciuki. Szkoda że zarząd zrujnował te grę przedwczesną premierą, gdyby dać zespołowi jeszcze z pół roku może nawet rok to udałoby się uniknąć wszystkich tych nieprzyjemności. Powodzonka ! <3

Mam takie osobiste wrażenie, że CD Project Red wymyślił bajkę o ataku tak jak z tym Fake świrusem. Aby mieć pretekst nad pracami nad aktualizacją v1.2. Serio CDPR? Ile wy macie tam pracowników już szybciej aktualizacje wydaje Ubisoft i bez takich gliczy. Już lepiej Rockstar się potrafi wytłumaczyć ale po 8 latach pracy wydali dzieło.
Pozwolę sobie przypomnieć, że w przeciwieństwie do Rockstara czy Ubisoftu, CDPR nie jest studiem, którego liczebność pracowników zajmujących się produkcją gry może się równać z takimi gigantami rynku. A jeśli w dalszym ciągu uważasz atak hakerów za bajeczkę, to moja rada, prześledź sobie na przykład ostatnie doniesienia o upublicznieniu kodu źródłowego Gwinta i banowaniu na Twitterze wszystkich odnośników do niego prowadzących. Ten atak jak teraz widać ma swoje konsekwencje, i jedyne kogo teraz możesz winić za opóźnienie prac nad patchem to grupę hakerów, która jeszcze bardziej chciała dobić REDów. Ciekaw jestem jakby tobie hakerzy zablokowali dostęp do danych, z użyciem których pracujesz i jeszcze by ci je ukradli; jak ty byś się z tym czuł i co byś zrobił, hmmm?

Nie jest tak źle. Obawiałem się co najmniej miesięcznego przesunięcia. Szybko zleci :)

Chcemy jednak, aby aktualizacja, która ostatecznie trafi w Wasze ręce, zawierała wszystko, co zaplanowaliśmy.
Powodzenia:cool:

Mam takie osobiste wrażenie, że CD Project Red wymyślił bajkę o ataku tak jak z tym Fake świrusem. Aby mieć pretekst nad pracami nad aktualizacją v1.2. Serio CDPR? Ile wy macie tam pracowników już szybciej aktualizacje wydaje Ubisoft i bez takich gliczy. Już lepiej Rockstar się potrafi wytłumaczyć ale po 8 latach pracy wydali dzieło.
Wymyślanie takiej bajki i zgłaszanie tego do prokuratury było by bardzo ryzykowne. Przeprowadzenie takiej operacji za pomocą zewnętrznych podwykonawców też było by ryzykowne i podejrzewam że kosztowne. To było by zagranie "all in". Gdyby to wypłynęło... to koniec. Gdyby to była prawda... to propsy za pokerowe zagranie. Ale fajnie że porównujesz CDPR z takimi branżowymi gigantami jak ubi czy rockstar, dla "redów" to pewnie komplement.

Zacznę nie typowo.Mam 66 lat ,gram w gry 25 lat.ograłem z 600 tytułów.Troszke sie napatrzyłem na gry.Gra pomimo całego tego bajzlu jest ?....i co tu powiedzieć ... WIELKA,SUPER,gram w nią już ponad 160 godzin i końca nie widać .Zaglądam w każdy zaułek...masakra.Na koniec ,młodzi trochę pokory i spokoju .Dajmy chłopakom tej odrobiny ,dalszego zaufania.Będzie dobrze.Trzymam kciuki.

CD Projekt bardzo proszę ustosunkujcie się do naszych próśb. Jeśli chcecie być traktowani z szacunkiem to proszę taktujcie również i nas z szacunkiem i powagą. Potrzebujecie czasu? Nie ma sprawy. Ale proszę traktujcie nas poważnie i opublikujcie chociaż konkrety. Nad czym pracujecie, co konkretnie chcecie poprawić, co zostanie usprawnione w wersji 1.2? Pokażcie nam, że traktujecie nas serio i rzeczywiście macie konkretny plan naprawy waszej gry dla nas. Jeśli ktoś powie "trochę więcej zaufania" to przepraszam ale mamy go prawo już nie mieć. Póki co faktem stało się to co o czym wszyscy wiedzieliśmy czyli, że atak hakerski zostanie wykorzystany do przesunięcia patcha. Prosimy o więcej konkretów w sprawie tego co zostanie naprawione.

Racja - przydała by się jakaś większa transparentność, ale podejrzewam iż RED'zi robią to specjalnie (aczkolwiek nie złośliwie).

Sądzę, że wiedzą co mają naprawić (czy też raczej co by chcieli) ale nie są w stanie powiedzieć nam co im się uda naprawić, a w czym nie podołają. Zapewne stąd ta mała ilość konkretów.

Pozostaje tylko nadzieja, że łatka 1.2 naprawdę będzie duża.

Jak nie Covid plandemie to ataki nudne te bajki już są. Gra dalej popsuta i będzie chyba do 2077 XD. Jak oni sami nie wiedzą chyba od czego zacząć taki bajzel tam jest w tym CDPR. I tłumaczenie że w studiu pracuje mniej pracowników niż w innych studiach bla bla i tak dalej trzeba było zainwestować w ludzi a nie w marketing i chyba tym się bardziej zajęli niż robieniem gry tyle kasy wydane a tu bubel techniczny.

Last edited:
CD Projekt bardzo proszę ustosunkujcie się do naszych próśb. Jeśli chcecie być traktowani z szacunkiem to proszę taktujcie również i nas z szacunkiem i powagą. Potrzebujecie czasu? Nie ma sprawy. Ale proszę traktujcie nas poważnie i opublikujcie chociaż konkrety. Nad czym pracujecie, co konkretnie chcecie poprawić, co zostanie usprawnione w wersji 1.2? Pokażcie nam, że traktujecie nas serio i rzeczywiście macie konkretny plan naprawy waszej gry dla nas. Jeśli ktoś powie "trochę więcej zaufania" to przepraszam ale mamy go prawo już nie mieć. Póki co faktem stało się to co o czym wszyscy wiedzieliśmy czyli, że atak hakerski zostanie wykorzystany do przesunięcia patcha. Prosimy o więcej konkretów w sprawie tego co zostanie naprawione.

Raczej nie otrzymasz konkretów. Redzi obecnie odcięli się od jakiejkolwiek komunikacji z społecznością. Są jak dzieci w mgle, nie wiedzą dokładnie co robić, po ostatnich wydarzeniach. Informacje wypływają tylko wtedy jak ktoś się włamie albo wybucha afera. Jak teraz kłótnia z szefem SONY. Żadnych informacji nie dostaniemy do wydania kolejnej łatki która będzie pewnie ponownie przesunięta. Taki sam kierunek Anthem miał. Harmonogram podobny mieli i obiecywali że tak będzie. A teraz studio zamknęło grę.

Tyle, że Bioware poddało się z Anthem praktycznie dwa lata po premierze (i bodajże rok po zapowiedzi odnowionej wersji).

RED'zi są dopiero niecałe trzy miesiące po premierze... i w ich grze, tak naprawdę, niewiele się zmieniło.

@Karcharoth

Ta gra ma kilka świetnych elementów (plus dobrą historię i świetnie wykreowany świat) ale całość tonie w przeciętnych rozwiązaniach dla niektórych systemów (AI przechodniów, ruchu ulicznego czy policji) oraz masie błędów. Tak jakbyśmy grali w późną betę, a nie dopracowany finalny produkt.

I pomyślec, że ta gra miała niby wyjśc w kwietniu 2020. Wszyscy zostali zrobieni w bambuko. Mamy prawie marzec 2021 i do tej pory nie było patcha, który naprawiłby największe bolączki. Wręcz przeciwnie, gra działa gorzej po patchu 1.1 na PC i XSX. Mi to się wydaje, że te patche i fixy będą dotyczyły zepsutych misji, ewentualnie optymalizacji i niczego więcej. Dlatego ja na razie podziękuję za Cyberpunka na którego czekałem te 7 lat jak na zbawienie. Żeby była jasnośc. Nie usłyszycie zapewne od CDPu nawet wzmianki o zepsutych npcach, policji, ogólnie A.I. i wszystkim innym co uwiera najbardziej. Oni są zadowoleni z wersji PC, wersje konsolowe trzeba zoptymalizowac, bledy w misjach, animacjach usunac i tyle. Na to sie przygotujcie ci, ktorzy wierza, ze gra bedzie tym czym miala byc na zwiastunach. Za reszte trzeba sie cieszyc, ze im sie podoba bo nic innego nie ma tu sensu. Nie wiem co Redzi musieliby zrobic, zeby odzyskac teraz zaufanie graczy i przywrocic wiare w gre na jaka czekalismy, a nie jaka wyszła finalnie. Tutaj na forum jest slodko, ale wszedzie indziej płonie ogien ale dopoki cos sie jeszcze dzieje wokol Cyberpunka, to jest szansa na odkupienie win. Gorzej bedzie jak gracze zapomna o tym tytule a juz znam kilka takich osob. W CP2077 nie gram i nie mam zamiaru, po tym jak dwa razy mialem powazne problemy + brak A.I i inne rzeczy popsuły mi immersje i checi na dalsza gre. Jesli patch 1.2 bedzie nadal zawierał rzeczy, ktorych ja jako gracz nawet nie odczuje. Jesli nie zostanie przedstawiony plan lub szczera wypowiedz, ze do czasu DLC mozna zapomniec o jakichkolwiek usprawnieniach typu A.I, zepsuta policja itp. to po nastepnym patchu przestaje sledzic ta gre. Nie watpie, ze po ponownej probie przejscia zakochalbym sie w fabule itd. Jednak do tego nie doszlo a ja czuje narastajaca frustracje wobec tego czym bylismy karmieni przed grudniem. Przyjdzie czas, ze ogram CP bo nie po to kupiłem az dwie kopie + konsole. I to ostatnie dwie kopie jakie zostały kupione w preorderze, nigdy więcej.

Największą zaletą tej gry jest to, że trudno się od niej oderwać. To jest niesamowite. Reszta mnie nie interesuje. Nie było chwili spędzonej z grą, której bym żałował. Najbardziej mnie denerwują narzekający konsolowcy z prawie 10-cio letnim sprzętem, którzy chcą nie wiadomo czego. Też bym chciał uruchomić tą grę na 10-cio letnim komputerze.

Myslę że to może być dobry ruch żeby na moment uciszyć wrzawę medialną wokół gry, spokojnie zrobic łate która bedzie rzeczywiście realnie poprawiała stan gry tak żeby to była pierwsza łata która pozwoli realnie odczuc poprawę zwłaszcza na PC -tach - mozna odnieśc wrażenie że tak skupiliście się na naprawie gry dla zamierajacego segmentu starych konsol że dotychczasowe łaty na PC nie poprawiły nic a wręcz stały sie źródłem problemów a to wersja PC towa jest tą która ma potencjał do bycia grą kultową i powinniscie na niej skupić się jesli zalezy wam na długofalowym budowaniu marki a nie tylko biezacej sprzedaży - zwł że długofalowo czego nie sprzedacie teraz na stare konsole sprzedacie w ciągu nastepnych 3-4 lat na nowe konsole kiedy gracze je wymienią. Żeby zacząć odzyskiwac zaufanie graczy powinniście dać coś ekstra poza naprawę technicznych błędów. Spełnić oczekiwania graczy choć w 1- 2 sprawach na początek prostych np. minimapa do jazdy samochodem, menu craftingu amunicji - z podlądem na stan ammo w ekwipunku, podgląd ciuchów w sklepach, czy opcje zmiany wyglądu chocby tylko fryzur i makijażu przed lustrem - to nie wydaja się jakies skomplikowane sprawy w żaden sposób nie wpływaja na tereśc gry mechaniki a pojawiaja sie jako oczekiwania wielu graczy - jesli sledzicie aktywnosc graczy na forach powinniscie juz o tych oczekiwaniach wiedzieć - jesli do duzego patcha dorzucicie jakąs jedna 2 rzerczy z listy oczeikiwań graczy pokażecie że słuchacie rzeczywiscie i zalezy wam na ich zadowoleniu - pokazanie tego że wam zalezy poprzez wprowadzenie odpowiednich korekt w grze jest duzo ważniejsze niż słowa i kolejne zapewnienia.

Najbardziej mnie denerwują narzekający konsolowcy z prawie 10-cio letnim sprzętem, którzy chcą nie wiadomo czego.
A kto im naobiecywał gruszek na wierzbie? Chyba mają prawo czuć się oszukani, nieprawdaż? Po co w ogóle było wydawać grę na stare konsole skoro ten port był praktycznie niegrywalny, ja do dzisiaj zachodzę w głowę jak CP2077 przeszedł proces certyfikacji, a może w ogóle nie było żadnego procesu....

Sam spędziłem w grze przeszło 150h świetnie się bawiąc ale musiałbym być ślepy albo kompletnym ignorantem nie widząc tych wszystkich bolączek które od premiery trapią grę.

Słuchajcie nie ma problemu naprawdę. Niektórzy ludzie myślą że za produkcję odpowiedzialne są roboty i oczekują za wiele w zbyt krótkim czasie. Życzę całej ekipie CDPR samego dobrego, pogody ducha i troszkę relaksu bo ostatnio na prawdę Internet się spina na tą całą sytuację. A ci ludzie co to nakręcają ten bajzel robiąc filmiki na YT są nic nie warci i robią to tylko pod wyświetlenia.
Za rok będą lizać stopy i ta wpadka pójdzie w niepamięć ( dosłownie, dacie jakiś braindance który wyczyści nam pamięć ;D )

Top Bottom