WAŻNA INFORMACJA o nadchodzącym połączeniu kont RED/GOG

+
WAŻNA INFORMACJA o nadchodzącym połączeniu kont RED/GOG

9 marca rozpocznie się proces łączenia forumowych kont RED z systemem kont GOG.com, spółki siostry CD PROJEKT RED, również znajdującej się w grupie CD PROJEKT.

Oznacza to, że począwszy od tego dnia wystarczy tylko jedno konto, żeby korzystać ze wszystkich stron i usług CD PROJEKT! Nie będzie już potrzeby pamiętania kilku haseł i wielu nazw użytkowników.


Skąd ta zmiana?

Zmiana wynika z faktu, że wierzymy, iż pamiętanie jednego hasła i jednej nazwy użytkownika jest łatwiejsze niż korzystanie z wielu kont jednocześnie. Poza tym, pozwoli nam to na łatwiejsze wprowadzanie nowych, użytecznych funkcjonalności w przyszłości (ale więcej o tym wkrótce). Co najważniejsze, nasi sąsiedzi z GOG.com mają naprawdę wypasioną infrastrukturę serwerów i zaplecze techniczne. Dzięki temu, będziemy się mogli skupić w całości na tym, co lubimy robić najbardziej - na na tworzeniu gier.


Czy proces łączenia kont zobowiązuje mnie do jakiegoś zakupu?

Nie, w żadnym wypadku. Oznacza on tylko tyle, że gdy już uruchomimy proces łączenia kont, będziecie mogli zalogować się na fora CD PROJEKT RED oraz na GOG.com za pomocą jednego konta. Dodatkowo, jako nowy użytkownik GOG.com, dostaniecie kilka gier za darmo.


Co z moimi danymi osobowymi?

Nigdy nie udostępnimy Waszych danych bez Waszej zgody. Dlatego właśnie prosimy Was o zaakceptowanie nowych Warunków Korzystania GOG.com. Przypominamy, że CD PROJEKT RED i GOG.com należą do CD PROJEKT S.A., firmy-matki, Nasze biura znajdują się w tym samym budynku i znamy się bardzo dobrze. Z Waszej perspektywy (tj. użytkownika naszego forum) Wasze dane będą równie bezpieczne, co dotychczas. Jesteśmy jednak zobligowani przez prawo poprosić Was o zgodę na przekazanie praw do zarządzania danymi, nawet jeśli odbywa się to pomiędzy dwoma spółkami należącymi do tej samej grupy.


Dlaczego warto?

Po pierwsze, wygoda! Jak wspomnieliśmy, jedno hasło jest lepsze niż dwa. Dodatkowo, przygotowaliśmy dla Was specjalną zniżkę w wysokości 80% na kilka wybranych tytułów z katalogu GOG.com. Tytuły, które będziecie mogli nabyć w promocyjnej cenie to: Blackguards, Heretic Kingdoms, Trine Enchanted Edtion, Trine 2; Sir, You Are Being Haunted, S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky oraz Two Worlds 2.


Ile mam czasu na połączenie kont?

Konta muszą zostać połączone przed 9 marca.


Co się stanie jeśli zdecyduje się nie skorzystać z tego procesu?

Twoje konto zostanie zablokowane i będzie trzeba skontaktować się z działem pomocy technicznej GOG.com w celu ponownej jego aktywacji i możliwości uczestnictwa w dyskusjach naszej społeczności.


Czy muszę wiedzieć coś jeszcze?

Zarządzanie kontem będzie możliwe z poziomu ustawień profilu GOG.com. Jeżeli kiedykolwiek będziecie chcieli zmienić hasło lub adres email, trzeba będzie to zrobić właśnie tam. Dodatkowo, Wasza nazwa użytkownika z GOG.com będzie od teraz Waszym głównym nickiem na naszych forach. Jeżeli zdarzy się, że ksywka jakiej dotąd używaliście na forach RED będzie już zajęta przez innego użytkownika na GOG.com, na końcu Waszego nicka pojawią się trzy losowe cyfry. Jeżeli będziecie chcieli zmienić swój nick, zawsze możecie skontaktować się z działem wsparcia technicznego GOG.com i poprosić o zmianę na nową nazwę użytkownika.

Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania to prosimy o zadawanie ich w tym temacie.
 
Albo jestem ślepy, albo nie widzę żadnego przycisku pod regulaminem odpowiadającego za akceptację, co mam zrobić by mieć to za sobą? :p
 
Albo jestem ślepy, albo nie widzę żadnego przycisku pod regulaminem odpowiadającego za akceptację, co mam zrobić by mieć to za sobą? :p

Wyrażenie zgody na połączenie kont odbywa się przez zaznaczenie odpowiedniego okienka (jest nad przyciskami na ekranie, który pojawia po zalogowaniu), natomiast akceptacja regulaminu GOG odbywa się przez kliknięcie na przycisk "Tak".
 
Konta zostały połączone, fajna sprawa ;) Dodatkowo zauważyłem że zmieniono wyświetlanie powiadomień na plus, teraz działa to sporo lepiej ;)
 
A co jeżeli ktoś nie miał i nie zamierza mieć konta na gog? Połączyłem konto tak jak namawiacie, ale z czym to nie wiem, bo nigdy nie miałem konta na gog.
 
Wyraziłem zgodę na "połączenie kont", a następnie otrzymałem komunikat, że od któregoś-tam dnia będę mógł się zalogować na połączone konto danymi z konta GOG. Sęk w tym, że nie mam konta na GOGu - rozumiem więc, że moje forumowe konto stanie się jednocześnie kontem GOG...?

---------- Zaktualizowano 18:04 ----------

ninja
 
Wyraziłem zgodę na "połączenie kont", a następnie otrzymałem komunikat, że od któregoś-tam dnia będę mógł się zalogować na połączone konto danymi z konta GOG. Sęk w tym, że nie mam konta na GOGu - rozumiem więc, że moje forumowe konto stanie się jednocześnie kontem GOG...?

---------- Zaktualizowano 18:04 ----------

ninja

Zgadza się. 9 marca będzie można logować się na forum tylko za pomocą konta GOG.com, więc niejako utworzy Ci się tam konto. Natomiast nigdy nie musisz korzystać z usług naszej siostrzanej firmy. Ewentualnie jeśli będziesz chciał zmienić hasło lub mail połączony z kontem (po 9 marca), będzie trzeba zrobić to z panelu użytkownika GOG.com. Poza tym nie zmienia się nic od strony funkcjonalnej.
 
Jedno mnie tylko zastanawia. Czy jak dostanę bana (oczywiście niesprawiedliwie przyznanego) na forum to moje konto na gog równierz zostanie zablokowane?
 
Jedno mnie tylko zastanawia. Czy jak dostanę bana (oczywiście niesprawiedliwie przyznanego) na forum to moje konto na gog równierz zostanie zablokowane?

Aktywności na forum są rozdzielone. Ban będzie tylko na forum RED.
 
Jedno mnie tylko zastanawia. Czy jak dostanę bana (oczywiście niesprawiedliwie przyznanego) na forum to moje konto na gog równierz zostanie zablokowane?

Może to jest ta jedna z nowych funkcjonalności ;) ...

Ja coś nie bardzo mogę te konta połączyć, ciekawe co robię żle?
 
Mam coś takiego:

 
Top Bottom