Ważna informacja

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Drodzy gracze,

W pierwszej kolejności chcemy przeprosić Was za to, że przed premierą nie zaprezentowaliśmy rozgrywki z Cyberpunka 2077 na konsolach poprzedniej generacji, co utrudniło Wam podjęcie świadomej decyzji dotyczącej zakupu. Wiemy, że powinniśmy poświęcić więcej czasu i uwagi na dopracowanie naszej gry na PlayStation 4 i Xbox One.

Nie ustajemy w pracy nad naprawą błędów oraz polepszeniu doświadczenia płynącego z gry. Pierwsza seria aktualizacji została właśnie opublikowana, a kolejna pojawi się w przeciągu 7 dni. W najbliższej przyszłości możecie oczekiwać kolejnych, ponieważ będziemy aktualizować grę na bieżąco. Po Świętach wypuścimy dwie duże aktualizacje, w tym Patch 1, który pojawi się w styczniu. Po nim, w lutym przyszłego roku, pojawi się Patch 2. Powinny one naprawić większość istotnych błędów, które gracze napotykają podczas rozgrywki na konsolach poprzedniej generacji. Będziemy Was informować o zawartości obu aktualizacji przed ich wypuszczeniem. To nie sprawi, że gra na PS4 czy Xbox One będzie działać jak na PC i konsolach nowej generacji, ale przybliży Was do tego doświadczenia.

Będziemy wdzięczni, jeśli dacie nam szansę na naprawę sytuacji, ale jeśli nie jesteście zadowoleni z tego, jak działa gra na Waszej konsoli, możecie wystąpić o zwrot kosztów za zakup. W przypadku kopii cyfrowych, możecie skorzystać z reklamacji na PSN lub Xbox. W przypadku wydań pudełkowych, w pierwszej kolejności zwróćcie się do sklepu, w którym kupiliście grę. Jeśli zwrot kosztów nie będzie możliwy, możecie skontaktować się z nami — na wiadomości czekamy pod adresem helpmerefund@cdprojektred.com. Postaramy się Wam pomóc. Możecie do nas napisać przez tydzień, od dziś do 21 grudnia 2020 r.

Z poważaniem

Marcin Iwiński, Adam Kiciński, Adam Badowski, Michał Nowakowski, Piotr Nielubowicz, Piotr Karwowski

P.S. Gracze na PC będą również otrzymywać regularne aktualizacje i poprawki.

 
Tak ale z drugiej strony czytaliśmy na koniec listopada takie informacje :
"Wczoraj opublikowaliśmy gameplay z PS4 i PS5, więc sami mogliście zobaczyć różnicę w jakości wizualnej. PS5 wygląda wspaniale; PS4 bardzo dobrze. Mieliśmy te 3 ostatnie, dodatkowe tygodnie, w trakcie których osiągnęliśmy wiele. Więc uważamy, że gra działa wspaniale na wszystkich platformach. Oczywiście na tyle, na ile pozwalają możliwości danej platformy" - powiedział prezes CD Projekt.

Naprawdę Was cenię i bardzo kibicuję, ale nie potrzebne były te zapewnienia, że gra działa bardzo dobrze na konsolach zeszłej generacji. Trzymajcie się i mam nadzieję, że przez tą grę, Wasza firma nie straci bo jednak trzeba przyznać - nie uwzględniając bugi i problemy z optymilizacją, gra jest świetna.
 
Bardzo ładnie napisane. Dział PR CPR ma naprawdę przechlapane. Wiadomo że firma to firma, ma przynosić zyski, szkoda tylko że wypuszczenie tragicznie wręcz niedopracowanej gry tuż przed Gwiazdką było podyktowane tylko i wyłącznie chęcią zgarnięcia gwiazdkowej kasy. Nie wiem czy utrata reputacji firmy będzie tego warta, pewnie na dłuższą metę tak, ale niesmak i tak pozostanie. Grałem na razie nieco ponad 20 godzin, więc niedużo, a już ilość błędów graficznych przekroczyła wszelkie dopuszczalne normy.... Wykrywanie kolizji obiektów, fatalna minimapa, śmiechu warta nawigacja, przenikanie przeciwnika przy walce wręcz, teleportujący się policjanci, zawieszające dialogi, niemożliwe do podniesienia łupy... lista jest długa i pewnie dopiero gdzieś koło wersji 1.30 doczekamy się gry, którą myśleliśmy że kupiliśmy. Niestety ostatnim Wiedźminem postawiliście poprzeczkę bardzo wysoko, i jak na razie Cyberpunk stanowi w porównaniu do Wiedźmina ogromne rozczarowanie. Ogromny potencjał zmarnowany przez wypuszczenie nieprzetestowanej właściwie gry.

Na plus za to podobają mi się bardzo poukrywane smaczki i nawiązania do innych gier i filmów, każde takie znalezione nieoczywiste nawiązanie wywołuje u mnie uśmiech, i właśnie dla takich momentów będę grał dalej żyjąc nadzieją że będzie lepiej.
 
Problemy zawsze są i będą. Najważniejsze że sama gra jest fajna, interesująca i wciągająca. Tego gratuluję, gdyż już dawno nie cieszyłem się z możliwości ogrywania tak fajnego i wciągającego tytułu. Owszem, pastgeny cierpią, sam jestem w tej grupie graczy. Liczę że kolejny patch sprawi, że kolejna przygoda w CP77 będzie jeszcze milszym doświadczeniem.
 
Tak naprawdę, to muszę przyznać że mi jest zwyczajnie smutno, jak można było to tak zepsuć?
Cyberpunk to nie są moje klimaty, więc nie miałem jakichś wybujałych oczekiwań, ale i tak się rozczarowałem.
Optymalizację, błędy, glitche, nawet jakieś poważniejsze niedoróbki można jeszcze naprawić, ale co z resztą?
Grze brakuje głębi która była wręcz reklamowana na waszych trailerach... całe te potencjalne "aktywności" zawarte były w 30 sekundowej cutscence na początku gry, potem te zachowanie policji pojawiającej się za plecami, kiepski model jazdy, ścieżki które praktycznie poza początkiem (jakieś 15 minut gry) niczym się od siebie nie różnią, AI na drogach czy te chodzące kukły zombie w mieście... no to nie tworzy immersyjnego, żywego świata o którym tyle była mowa.

No i słynne kwestie techniczne, moim zdaniem gra na PC jest równie uwalona co na konsolach, tyle w przypadku zamkniętej architektury, gracze nie są już w stanie nic zrobić, mimo że jestem powyżej rekomendowanych, mam problemy z płynnością, to co dopiero takie 7 letnie maszynki .

Szkoda, naprawdę szkoda. Robicie naprawdę dobre gry, ale w przypadku cyberpunka nie wiem czy po tych wszystkich poprawkach będzie jeszcze co zbierać...
 
Last edited:


Drodzy gracze,

W pierwszej kolejności chcemy przeprosić Was za to, że przed premierą nie zaprezentowaliśmy rozgrywki z Cyberpunka 2077 na konsolach poprzedniej generacji, co utrudniło Wam podjęcie świadomej decyzji dotyczącej zakupu. Wiemy, że powinniśmy poświęcić więcej czasu i uwagi na dopracowanie naszej gry na PlayStation 4 i Xbox One.

Nie ustajemy w pracy nad naprawą błędów oraz polepszeniu doświadczenia płynącego z gry. Pierwsza seria aktualizacji została właśnie opublikowana, a kolejna pojawi się w przeciągu 7 dni. W najbliższej przyszłości możecie oczekiwać kolejnych, ponieważ będziemy aktualizować grę na bieżąco. Po Świętach wypuścimy dwie duże aktualizacje, w tym Patch 1, który pojawi się w styczniu. Po nim, w lutym przyszłego roku, pojawi się Patch 2. Powinny one naprawić większość istotnych błędów, które gracze napotykają podczas rozgrywki na konsolach poprzedniej generacji. Będziemy Was informować o zawartości obu aktualizacji przed ich wypuszczeniem. To nie sprawi, że gra na PS4 czy Xbox One będzie działać jak na PC i konsolach nowej generacji, ale przybliży Was do tego doświadczenia.

Będziemy wdzięczni, jeśli dacie nam szansę na naprawę sytuacji, ale jeśli nie jesteście zadowoleni z tego, jak działa gra na Waszej konsoli, możecie wystąpić o zwrot kosztów za zakup. W przypadku kopii cyfrowych, możecie skorzystać z reklamacji na PSN lub Xbox. W przypadku wydań pudełkowych, w pierwszej kolejności zwróćcie się do sklepu, w którym kupiliście grę. Jeśli zwrot kosztów nie będzie możliwy, możecie skontaktować się z nami — na wiadomości czekamy pod adresem helpmerefund@cdprojektred.com. Postaramy się Wam pomóc. Możecie do nas napisać przez tydzień, od dziś do 21 grudnia 2020 r.

Z poważaniem

Marcin Iwiński, Adam Kiciński, Adam Badowski, Michał Nowakowski, Piotr Nielubowicz, Piotr Karwowski

P.S. Gracze na PC będą również otrzymywać regularne aktualizacje i poprawki.

O nie, niedoczekanie Wasze. Ode mnie żadnego wniosku o refund nie dostaniecie - nie po to czekałem 8 lat i kupowałem preorder, żeby teraz wnioskować o zwrot kasy. Wierzę Wiem, że grę doprowadzicie do stanu używalności najszybciej jak się da. Zresztą u mnie na PC składanym pod Dziki Gon gra chodzi satysfakcjonująco, choć na mieszanych ustawieniach nisko-średnio-wysokich.
Trzymam za Was kciuki (y), dacie radę!
 
Podstawowe PS4 można wyrwać nawet za około 500 zł cud, że gra się w ogóle odpala, złożenie PC-ta za taką cenę który odpali ten tytuł jest niemożliwe.
 
Problemy zawsze są i będą. Najważniejsze że sama gra jest fajna, interesująca i wciągająca. Tego gratuluję, gdyż już dawno nie cieszyłem się z możliwości ogrywania tak fajnego i wciągającego tytułu. Owszem, pastgeny cierpią, sam jestem w tej grupie graczy. Liczę że kolejny patch sprawi, że kolejna przygoda w CP77 będzie jeszcze milszym doświadczeniem.
Ilość błędów czy niedopracowanych elementów niestety znacznie przekracza zdrowy rozsądek.
 
Ja jestem biedniejszy o moje dwie dniówki harówki w pocie czoła i 5 dni urlopu. To samo dotyczy moich dwóch kolegów. W zamian dostaję grę, którą wywala (wypłaszcza) na samym wejściu do Night City (Nomad), a Wy piszecie postscriptum dla graczy PC? Jestem lekko mówiąc wkurw.. - dzisiaj jadę do Empiku złożyć reklamację z tytułu rękojmi, jednak pewnie odeślą mnie z kwitkiem.

Jest duże grono osób, które mają ten sam błąd. Nadal BRAK jakiejkolwiek informacji co dalej. Pomoc FAQ dot. błędu bezużyteczna. Porwaliście się z tą premierą jak z motyką na słońce byleby sięgnąć do kieszeni graczy.
 
Tak z ciekawości zadzwoniłem do MediaExpert, gdzie kupiłem grę na premierę (PS4) i zapytałem o możliwość zwrotu.
Informacja prosta: "nie przyjmujemy zwrotów gier". I to by było na tyle w kwestii zwrotów jakby ktoś był zainteresowany...
 
No bez przesady, nie mieli innego wyjścia, więc ten list to tylko kwestia czasu była... Kiedy nawet Sony zwraca kasę za Cyberpunka na PS4.

Nie widzę w tym żadnej przesady ze względu na fakt, że jestem przyzwyczajony do zupełnie innego traktowania graczy przez twórców. Przykład - po premierze GTA 4 na PC były takie same jaja, jeśli nie większe. Płyty instalacyjne mam uszkodzone do dzisiaj, przy instalacji nie widać nazw przycisków (!) więc klikasz na oślep, żeby zainstalować grę. Optymalizacja była tak słaba, że kumpel miał takie same lagi jak ja na high endowej jak na tamte czasy maszynie. Gra oczywiście została spatchowana z czasem ale nikt z Rockstar do dzisiaj nie przeprosił za tygodnie problemów, jakie mięli gracze.

Moja ocena jest bardzo subiektywna, nie musisz jej podzielać. Jeśli nie jesteś zadowolony z produktu to go zwróć. Proste.
 
Tak z ciekawości zadzwoniłem do MediaExpert, gdzie kupiłem grę na premierę (PS4) i zapytałem o możliwość zwrotu.
Informacja prosta: "nie przyjmujemy zwrotów gier". I to by było na tyle w kwestii zwrotów jakby ktoś był zainteresowany...
Jak się ma do tego polskie prawo mówiące że konsument ma prawo zwrócić towar w przeciągu 14 dni od zakupu?
Ja w tej chwili bije się ze steamem o zwrot, ledwo nabite 3,5h gdzie po 2h dali my wyjść do miasta i zobaczyć te wszystkie... straszne rzeczy, uważam że powinienem mieć takie same prawo zwrotu jak konsolowcy, tym bardziej w potencjalnie większych grach, już nie wpsomnę że gra nie działa jak należy na maszynie powyżej rekomendowanych, kończąc na nie spełnionych obietnicach, już ten ostatni punkt powinien być powodem do zwrotu towaru.


Nie widzę w tym żadnej przesady ze względu na fakt, że jestem przyzwyczajony do zupełnie innego traktowania graczy przez twórców. Przykład - po premierze GTA 4 na PC były takie same jaja, jeśli nie większe. Płyty instalacyjne mam uszkodzone do dzisiaj, przy instalacji nie widać nazw przycisków (!) więc klikasz na oślep, żeby zainstalować grę. Optymalizacja była tak słaba, że kumpel miał takie same lagi jak ja na high endowej jak na tamte czasy maszynie. Gra oczywiście została spatchowana z czasem ale nikt z Rockstar do dzisiaj nie przeprosił za tygodnie problemów, jakie mięli gracze.

Moja ocena jest bardzo subiektywna, nie musisz jej podzielać. Jeśli nie jesteś zadowolony z produktu to go zwróć. Proste.
Musisz zrozumieć jednak, że to TY dajesz im pieniądze za produkt i oczekujesz żeby działał, niedługo będziemy wdzięczni za to że developerzy w ogóle raczą naprawiać swoją grę.
GTAIV w porównaniu do CP było przynajmniej grą kompletną, tutaj jak już wspomniałem wyżej, poza błędami, mamy masę niespełnionych obietnic.
 
Ważne oświadczenie, bo z tego, co czytałem gra na konsolach jest w bardzo złym stanie. Wersja na PC też ma swoje problemy, ale i tak możemy być szczęściarzami, że jest ich stosunkowo mało. Mam wrażenie, że CDPR trochę zbyt ambitnie podszedł do projektu i stąd te problemy. Stara generacja konsol nie jest w stanie po prostu udźwignąć gry. Czekam na patche, zwłaszcza na taki, który poprawi działanie gry na procesorach AMD, bo są z tym kłopoty. Gdzieś tu nawet krąży temat z nieoficjalnym fixem.
 
Musisz zrozumieć jednak, że to TY dajesz im pieniądze za produkt i oczekujesz żeby działał, niedługo będziemy wdzięczni za to że developerzy w ogóle raczą naprawiać swoją grę.
GTAIV w porównaniu do CP było przynajmniej grą kompletną, tutaj jak już wspomniałem wyżej, poza błędami, mamy masę niespełnionych obietnic.

Zgadza się. Dałem im pieniądze za produkt w postaci gry na Xbox One, którą odpalam na XSX. Ze względu na platformę, na jakiej gram nie mam absolutnie żadnych większych problemów, poza małymi glitchami które na bierząco są naprawiane. Gra wygląda niesamowicie dlatego nie mam powodów do narzekań. Rozumiem natomiast rozgoryczenie graczy z innych platform i uważam, że CP nigdy nie powinien wyjść na old geny. Dlatego uważam refund za dobre rozwiązanie dla niezadowolonych graczy.
 
Nie widzę w tym żadnej przesady ze względu na fakt, że jestem przyzwyczajony do zupełnie innego traktowania graczy przez twórców. Przykład - po premierze GTA 4 na PC były takie same jaja, jeśli nie większe. Płyty instalacyjne mam uszkodzone do dzisiaj, przy instalacji nie widać nazw przycisków (!) więc klikasz na oślep, żeby zainstalować grę. Optymalizacja była tak słaba, że kumpel miał takie same lagi jak ja na high endowej jak na tamte czasy maszynie.
Nie wiem czy pamiętasz, ale Redzi zapowiadali że gra działa „zaskakująco dobrze” na owych konsolach. Okazało się, że ktoś z góry stwierdził, że wydanie gry w takim stanie musi tak czy inaczej nastąpić. Co jest złe, i niestety takie zachowania jak Twoje, daje pozwolenie na dalsze praktyki w tym stylu. A to się musi zmienić. Skoro kupujesz produkt, to oczekujesz że gra będzie chociaż grywalna. Nie ma co głaskać Redów po główce i pisać że gra i tak jest super, dajmy wam rok, to będzie świetnie! Produkt na premierę powinien działać dobrze i tyle. Nie mówię o prostych bugach, bo to się zdarzy zawsze, zwłaszcza w tak wielkiej grze. Oczywiście trzymam kciuki za Redów, żeby udało im się poprawić to co niedomaga jak najszybciej i jestem pewien że tak się stanie. Wtedy będzie można ogłosić, że gra została ukończona. I wtedy też przejdę ją w całości (będę grał na pc, ale i tak czekam na poprawki, bo chcę zagrać w kończony produkt) I zanim napiszesz mi, że gra u Ciebie działa super i jest fajnie... To mega, ale głownie rozchodzi się o inne platformy.
 
Gram na XSS na szczęście nie mam problemów z płynnością ale z chwilą gdy biegłem chodnikiem i wpadłem w podłogę pod mapę zrobiło mi się szczerze przykro
 
You either die a hero, or live long enough to see yourself become the villain.

Teraz Redzi sa w fazie 'damage control', niemniej reputacja leży w gruzach. Długo im zejdzie odbudowanie wizerunku. Ja na pewno nowej gry nie będę preorderował.
 
Top Bottom