Ważna informacja

+
@BlackDragon777

Chyba mamy inne konsole, albo inne gry :-D Uruchomiłeś może w sensowny sposób HDR? szukam info jak ustawić.

Czekam na obiecaną łatkę w tym tygodniu. jak na razie gram i staram się czerpać przyjemność. Co do dialogów to bardzo mało mamy wyborów zmieniających fabułę. Co z tego że całą rozmowę mamy kontrolę jak nie mamy wpływu na to jak rozmowa się potoczy. (z nielicznymi wyjątkami)

To co mi się jak na razie najgorszego przytrafiło to nieśmiertelność... dostałem konkretne kombo jak byłem podpalony, życie mi spadło do zera i resztę walki przeszedłem sobie z nożem.


@ SLVPRO
To nie są gameplaye z konsol.
 
Mądrego to aż miło poczytać. Bardziej chyba chodzi o osoby które rzeczywiście lamentują. Trafiłem nawet na post w którym ktoś "jedzie" po studiu i "ma nadzieję" na pozwy sądowe względem CDPR. Odwaga do pisania takich głupot jest ale żeby już zrobić coś celem oddania gry (jeśli się nie podoba) to już ciężko.
 
Narzekanie na mimikę jest oczywiście wyolbrzymione, sam napisałem, że na tego typu sprawy można oko przymknąć gdyby inne, kluczowe rzeczy w grze były w porządku. Jak w jakiejś produkcji jest schrzaniona niemalże cała strona techniczna to człowiek idzie coraz głębiej w las i zaczyna widzieć rzeczy na które przy normalnym odbiorze zwróciłby mniejszą uwagę lub przymknął oko. Ja, po prostu porównując CP77 do innych produkcji chcę pokazać i przypomnieć co poniektórym ludziom, jaką piękną grę można zrobić na konsolę poprzedniej generacji.

Oczywiście, że nikt nie każe kupować nikomu gier przed premierą. Według mnie ten argument jest kompletnie bezsensowny. Czy to znaczy, że my konsumenci produktów takich studiów właśnie jak CDPR, jesteśmy już tak bardzo wobec nich liberalni, że uznajemy za całkowicie normalne wypuszczenie półproduktu, kasowanie jak za pełnowartościową grę aby potem czekać pól roku aż wspaniałomyślni deweloperzy poskładają to co nam jakiś czas temu sprzedali? Ja uważam, że to nie w porządku.

CDPR wyprzedził Rockstar. To jest bardzo ciekawe. Gry Rockstar na dzień dzisiejszy są na poziome technicznym nieosiągalnym dla CDPR. Przynajmniej w 2020 roku. Jak będzie dalej zobaczymy. Wielkość miasta oczywiście, że tak, jest większe ale co z tego? Jak graficznie i technicznie wygląda fatalnie.

Najgorsze jest to, że dla niektórych to jest nienormalne kupić grę w sprzedaży przedpremierowej ale już całkowicie normalne jest to, że producent wydaje grę AAA która się okazuje bublem technicznym na granicy grywalności lub nawet i niegrywalnym produktem. Paranoja.
Gram na naprawdę słabym sprzęcie i wygląda to bardzo dobrze, jak na możliwości mojego peceta. Każdy mierzy innych swoją miarą, nie mam w zwyczaju kupować gier przed lub w dzień premiery, bo życie mnie nauczyło, że to bez sensu.
Gra jest bardzo grywalna, i naprawdę jest na drugim biegunie w stosunku do "niegrywalnego bubla", więc nie wiem o czym tutaj piszesz.
Jak ktoś kupuje produkt, którego na oczy nie widział, a potem ma pretensje do swiata - w każdym innym przypadku, zostałby nazwany frajerem, ale nie w świecie gier. Poza tym to nie jest tak, że tylko CDPR jest tutaj winny w przypadku PS4, Sony też zrobiło skok na kasę, bo przecież dopuścili te grę na konsolę PS4, a na dodatek cała afera napędzi im sprzedaż PS5...
Nikt nie napisał, że CDPR wyprzedził Rockstar, ale co my porównujemy? Zrozum, że niektórzy wybiorą najbardziej zabugowaną grę Bethesdy od produkcyjniaka Rockstara, bo to zupełnie inny rodzaj gry, gry Rockstara są archaiczne, jeśli chodzi o mechaniki i gameplay, budowę misji. Tutaj to Bethesda jest wyżej od Rockstara, bo pomijając ciągłe kłamstwa ich szefa i ostatnie wpadki, to przy każdej grze zawsze próbują coś nowego, i coś poprawiają, nawet w takim sobie Falloucie 4, który było pod wieloma względami o niebo lepsza od poprzedników (niestety nie w przypadku fabuły).
 
@Josearkadio

O kurde! Właśnie sobie uświadomiłem, że ja w ogóle nie mam HDRu! :D

Ja gram w tę grę na monitorze gamingowym LG - FHD, IPS, 24 cale. To może nie jest najwyższa jakość, ale daje radę. Ale HDR to on nie ma, konsola to wykrywa i nigdy go nie włącza.

Ja się nie znam dobrze na konsolach i ich wydajności etc., ale ja mam konsolę od niecałych dwóch lat, najnowszy model PS4pro i trzy miesiące temu wymienili mi cały układ chłodzenia w serwisie, więc śmiga perfekcyjne i nawet nie słychać jak szumi.

Gdybym nie zrobił tej naprawy, to bodaj by mi się spaliła przy CP2077.

Ale faktycznie nie pomyślałem o tym, że jak ktoś gra na większej rozdzielczości lub z HDR to może mieć w ...uj błędów.

Nie powiedziałem, że ja ich nie mam - po prostu, gdy występują, to czekam aż przejdą :)

<>
Rozlali świeży beton w mieście i mieszkańcy w nim toną... :D
 

Attachments

  • Bug 01.jpg
    Bug 01.jpg
    1 MB · Views: 59
  • EpSNkHUWMAImOVX.jpg
    EpSNkHUWMAImOVX.jpg
    750.5 KB · Views: 62
  • Bug 02.jpg
    Bug 02.jpg
    686.7 KB · Views: 59
Tak, dalej tak uważam. Mówię o swojej konsoli - Xbox Series X. Gra na super wypasionym PC na pewno wygląda pięknie. Uważam, że gra ma potencjał ogromny, który nie został wykorzystany. Nie wiem z jakiej platformy jest ten filmik ale wygląda bardzo ładnie. Życzyłbym sobie aby na moim XSX tak to działało i wyglądało. Mam LG OLED CX do konsoli więc ekran nie powinien być tutaj problemem. Od początku tutaj jest dyskusja o tym, że CP77 jest przeokropnie źle zoptymalizowany. Gra mogłaby być piękna wizualnie i sprawna techniczne ale CDPR dało ciała. Co do części fabularnej, po około 7-8 godzinach nie mam wątpliwości, że będzie wszystko lepiej niż super. Jak to się dalej potoczy - zobaczymy. Jedno jest tylko pewne, że pierwszego wrażenia drugi raz nie zrobią, i tyle.

W obecnym stanie na konsoli XSX gra wygląda gorzej niż GTA V. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Nie chcę żeby ktoś mi wysyłał screny jak to pięknie wygląda u niego na XONE S. Zapraszam do siebie do domu obojętnie kogo, chętnego aby obejrzeć Cyberpunka 2077 na XSX działającym na ekranie LG CX. Niech po obejrzeniu wtedy tej gry ktoś mi powie że GTA V wygląda gorzej.
Post automatically merged:

GTA V z modami na wypasionym PC:

GTA 5 ►RTX 3090 8k 60fps MAX SETTINGS With Ray Tracing Ultra Graphics Mod! GTA 6 Level PC Graphics! - YouTube

Uwierz mi na słowo, że to wygląda a przede wszystkim działa lepiej niż CP77 na XSX. Bez modów też wygląda lepiej.

Jeszcze takie jedno ciekawe porównanie pokazujące jak wysoka może być immersja grając w GTA V i jakie smaczki twórcy nam dali parę dobrych lat temu:

GTA 5 is better than Cyberpunk 2077 - YouTube

A to przepraszam, myślałem ze chodzi Ci o wersje na PC, bo ogrom ludzi narzeka że im gra brzydko wygląda, a próbują ją uruchomić na sprzęcie który ma mniej mocy obliczeniowej niż telefon z górnej półki. A przecież zawsze powinniśmy oceniać grę w najwyższej jakości i rozdzielczości. Nie wiem czy pamiętacie taka grę jak Crysis? Dlaczego ta gra długi okres czasu była stawiana jako najpiękniejsza gra świata? Bo w najwyższej rozdzielczości i detalach na max robiła opad szczęk w tamtych czasach, ale w najniższej rozdzielczości i przy ustawieniach na minimum wyglądała słabo.

Mam też jedno "ale". Nie wiem czy wiesz ale nie ma aktualnie wersji na nową generację więc jak redzi ją wypuszczą to dopiero wtedy narzekaj że jest źle i be. Na razie grasz w wersje na starą generacje. Co do GTA V że Ci lepiej chodzi, okej a przypomnij sobie jak to było z GTA V? Bo z tego co pamiętam to gra od R* wyszła tylko i wyłącznie na konsole, czyli robili tylko dwie, powtarzam tylko dwie wersje gry, a jak to wygląda przy grze od RED-ów? Policzmy: PC, PS4,PS4pro, X-Box ONE, X-BOX ONE X, STADIA + przez jakiś czas pracowali nad wersjami na nową generację. Widzisz różnice, czy jeszcze jaśniej mam mówić? Dwie wersje R* do sześciu (w porywach do ośmiu) RED-ów. Inną sprawą jest to że sobie postawili za ambitny plan, wg mnie powinni całkowicie zrezygnować z wersji na starą generacje a skupić się tylko na PC i nowej generacji, ale nie od dziś wiadomo że światem rządzą pieniądze.

Co do kwestii modów to ręce mi odpadły każesz mi oglądać filmik z grą która jest na rynku x lat i jest w cholerę na nia modów i to ma być argument że CP 2077 który wyszedł kilka dni temu jest brzydszy? Co prawda dalej piszesz że bez modów jest lepiej i moją odpowiedzią na to jest mój drugi akapit.

Zapraszam wszystkich do dyskusji:)
 
@Vienio_CzA super, że zapraszasz do dyskusji, bo bardzo fajnie pogadać nawet jak się we wszystkim ludzie nie zgadzają.

Miałem wysokie oczekiwania odnośnie CP77, głównie przez CDPR. Powiem szczerze, że nakręcili mnie bardzo. Po udanym Wieśku 3 miałem ogromne oczekiwania. Śledziłem doniesienia o CP77, oglądałem filmiki, pokazy itd. Myślałem, że nie kupuje kota w worku. Bardzo się rozczarowałem. Niedawno kupiłem XSX i LG CX i miałem nadzieję, że tutaj będzie mi ten CP77 śmigał pięknie. Naprawdę się zawiodłem i poczułem potwornie oszukany. Te moje wyobrażenia o tej grze nie wzięły się znikąd, CDPR mi to obiecał, pokazywał filmiki z gry, mamił co chwila czym innym. I to jest najgorsze, bo gdyby nie było takiego hype'u, marketingu to wiesz co, miałbym pretensje tylko do siebie. Oczywiście rozumiem ilość platform na które wydana została gra, tylko że CDPR mówił że gra tam działa zaskakująco dobrze, na starych konsolach, jak to usłyszałem to powiedziałem sobie - na XSX będzie na pewno lepiej niż dobrze. Przekładali premierę tyle razy, sądziłem że chcą grę dopracować. Nie wiem i raczej nie chcę wiedzieć jak ta gra wyglądała przez patchem Day 1. Co tam się działo to Bóg jeden wie. Mam też gamingowego laptopa bo często wyjeżdżam i biorę go ze sobą i te lepsze tytuły mam przeważnie zdublowane. Tak jest z Wiedźminem 3, GTA V i RDR2. Chciałem też kupić CP77 ale odpuszczam. Być może ilość fps na GTX 1070 byłaby zadowalająca ale tych bugów nie przeżyję.

@maniak6767 idąc tym tokiem rozumowania połowa ludzi ze świata gier byłaby frajerami. Nie uważam się za takiego. Tak jak napisałem wyżej, oglądałem filmiki z gier, pokazy, podobno gameplay z konsol więc nie uważałem że kupuje kota w worku. Być może masz i rację że życie uczy aby nie kupować gier przed premierą, ja wiem że CDPR nie zaufam na tyle abym jakąś ich grę kupił od razu, jak to zrobiłem z CP77. Z tego co piszesz grasz na PC. Naprawdę na XSX ta gra jest bublem. Bug goni bug, gra nie trzyma klatek. Ja grając naliczyłem dziesiątki bugów - słowo honoru. Większość z nich to nie są niestety rzeczy na które można oko przymknąć (przynajmniej dla mnie, każdy ma różną tolerancję). Chodzi mi o to że gra jest bublem TECHNICZNYM, nie jest absolutnie bublem fabularnym. Wiem, że ludzie mają różne wymagania i kogoś to może zadowalać, mnie nie zadowala.
Rozumiem że i Rockstar i Betsheda i CDPR produkują zupełnie różne gry. Nie mam zamiaru porównywać ich treści fabularnej, przekazu czy mechanik grania zawartych w nich. Możemy jedynie porównywać jakość wykonania - a w to wchodzi to co napisałem wcześniej, czyli ilość błędów, jakość gry na premierę, oprawa audiowizualna, wsparcie do danej gry. Tego typu sprawy. To, że te studia produkują zupełnie odmienne gry to jest wiadome. Komuś może się podobać gra bądź typ gier jednego studia a komuś mogą się podobać wszystkie. Tego nie można porównywać. Każdy lubi co innego. A jeżeli już napisałeś o archaiczności pewnych gier, to akurat dla mnie bardzo typowe i czasami sztampowe do bólu są gry Ubisoft - AC moim zdaniem są mega podobne, i mechaniki i sposób grania, to samo z Far Cry i Watch Dogs. Chociaż obecnie ogrywam dalej Valhallę po zrezygnowaniu, mam nadzieję tymczasowo z Cyberpunka.
 
Niestety, dwie doby pobierania, postać stworzona i to byłoby na tyle. Gra wypłaszczona, win10 20H2, komp za 9tys...
 
Czekam na poprawki na PS4, spokojnie ta gra i tak jest wielka.
Tak zgadzam się. Ale jeśli producent nie dotrzymuje słowa to słabo to wygląda... Mowa tu o nowym patchu który miał wyjść do 7 dni od poprzedniego. Co jeśli w styczniu i lutym będę dalej robić takie manewry? Nie wróży to nic dobrego. Nie dziwią mnie spadki na giełdzie. I rozumiem że potrzebuję czasu itd ale po co rzucili termin skoro nie są w stanie zrealozowac 🤔🤔🤔
 
Odnośnie "To nie sprawi, że gra na PS4 czy Xbox One będzie działać jak na PC i konsolach nowej generacji, ale przybliży Was do tego doświadczenia. "
Po zainstalowaniu gry dziś z gog, na PC (nowiutki PC win10 - nie za kilka tysięcy zł - sprzęt który każdą grę ustawia na wymaganiach ultra !!!) , wykreowałem postać, dałem dalej i to byłoby na tyle tego wspaniałego doświadczenia. Specjalnie nie kupiłem gry na PS4, tylko na PC...Dwa dni pobierania, dzień walki z błędem i już mam dość nerwów na dziś.
 
Mam gdzieś Wasze przeprosiny. Miała być łatka i gdzie ona jest? będziecie ją przekładali jak premierę gry?
 
Z tego co czytam i widzę to już minęło 7 dni co do minuty
Spokojnie, jeszcze 7 dni od poprzedniej nie minęło.
Właśnie ze minęło i nie ma latki. Nie mogę przejść wątku fabularnego.... To jest dramat...
Post automatically merged:

Mam gdzieś Wasze przeprosiny. Miała być łatka i gdzie ona jest? będziecie ją przekładali jak premierę gry?
To jest dramat co się dzieje
 
Nie, nie minęło. W poniedizałek 14 grudnia o godzinie 8:47 pojawił się na twitterze, a także na naszym forum (patrz pierwszy post tego tematu), list od Redów, w którym pada stwierdzenie cytowane przeze mnie w poście wyżej. Innymi słowy - mają czas do poniedziałku.
 
Nie, nie minęło. W poniedizałek 14 grudnia o godzinie 8:47 pojawił się na twitterze, a także na naszym forum (patrz pierwszy post tego tematu), list od Redów, w którym pada stwierdzenie cytowane przeze mnie w poście wyżej. Innymi słowy - mają czas do poniedziałku.
Tak informacja aczkolwiek patch wyszedł wcześniej

P. S.

Nie mam nic do pracowników ale do zarządu
 
Last edited:
@Vienio_CzA super, że zapraszasz do dyskusji, bo bardzo fajnie pogadać nawet jak się we wszystkim ludzie nie zgadzają.

Miałem wysokie oczekiwania odnośnie CP77, głównie przez CDPR. Powiem szczerze, że nakręcili mnie bardzo. Po udanym Wieśku 3 miałem ogromne oczekiwania. Śledziłem doniesienia o CP77, oglądałem filmiki, pokazy itd. Myślałem, że nie kupuje kota w worku. Bardzo się rozczarowałem. Niedawno kupiłem XSX i LG CX i miałem nadzieję, że tutaj będzie mi ten CP77 śmigał pięknie. Naprawdę się zawiodłem i poczułem potwornie oszukany. Te moje wyobrażenia o tej grze nie wzięły się znikąd, CDPR mi to obiecał, pokazywał filmiki z gry, mamił co chwila czym innym. I to jest najgorsze, bo gdyby nie było takiego hype'u, marketingu to wiesz co, miałbym pretensje tylko do siebie. Oczywiście rozumiem ilość platform na które wydana została gra, tylko że CDPR mówił że gra tam działa zaskakująco dobrze, na starych konsolach, jak to usłyszałem to powiedziałem sobie - na XSX będzie na pewno lepiej niż dobrze. Przekładali premierę tyle razy, sądziłem że chcą grę dopracować. Nie wiem i raczej nie chcę wiedzieć jak ta gra wyglądała przez patchem Day 1. Co tam się działo to Bóg jeden wie. Mam też gamingowego laptopa bo często wyjeżdżam i biorę go ze sobą i te lepsze tytuły mam przeważnie zdublowane. Tak jest z Wiedźminem 3, GTA V i RDR2. Chciałem też kupić CP77 ale odpuszczam. Być może ilość fps na GTX 1070 byłaby zadowalająca ale tych bugów nie przeżyję.

Nie wiem czy czytałeś ostatnie doniesienia że devowie cały czas zarządowi mówili że gra nie jest ukończona, na ps4 ma tysiące błędów i gliczy. Mówiąc jaśniej studio które tą grę zrobiło zdawało sobie sprawę jakim ona jest stanie. Prolem leży w zarządzie który kłamał i nie słuchał własnych pracowników.

Ty uwierzyłeś na słowo jakiemuś kicińskiemu (tak, specjalnie z małej litery) czy innemu badowskiemu jak ta gra super chodzi na konsolach, że to będzie najlepsza gra w jaką zagrasz. A jakie były przecieki 2019 czy 2020.......w tak wielkim skrócie wszystkie przecieki od studia mówiły o NIEREALNEJ, powtórzę to jeszcze raz NIEREALNEJ dacie premiery.

Oni tj. zarząd zawsze stawiał wszystko na jedną kartę i z reguły im wychodziło, aż tu nagle zonk. Nawet nie chce wiedzieć jaka atmosfera panuje w studiu, zbliżają się świeta a osoby z zarządu pewnie wymagają od devów pracy po x godzin dziennie żeby choć trochę uratować grę.

Plusem tego wszystkiego jest to że osoby z zarządu dostały nauczkę i może czegoś się nauczą choć śmiem w tą wątpić oraz to że gracze tacy jak Ty przestaną wierzyć na słowo wielkim korporacjom. Ale jak Was ludzie proszę nie skreślajcie jeszcze RED-ów, bo studio w tym przypadku jest niewinne i bardzo mnie smuci wieść że spora część pracowników chce odejść - nie róbcie tego.

Rówież i teraz zapraszam do dyskusji):
 
Last edited by a moderator:
Nie wiem czy czytałeś ostatnie doniesienia że devowie cały czas zarządowi mówili że gra nie jest ukończona, na ps4 ma tysiące błędów i gliczy. Mówiąc jaśniej studio które tą grę zrobiło zdawało sobie sprawę jakim ona jest stanie. Prolem leży w zarządzie który kłamał i nie słuchał własnych pracowników.

Ty uwierzyłeś na słowo jakiemuś kicińskiemu (tak, specjalnie z małej litery) czy innemu badowskiemu jak ta gra super chodzi na konsolach, że to będzie najlepsza gra w jaką zagrasz. A jakie były przecieki 2019 czy 2020.......w tak wielkim skrócie wszystkie przecieki od studia mówiły o NIEREALNEJ, powtórzę to jeszcze raz NIEREALNEJ dacie premiery.

Oni tj. zarząd zawsze stawiał wszystko na jedną kartę i z reguły im wychodziło, aż tu nagle zonk. Nawet nie chce wiedzieć jaka atmosfera panuje w studiu, zbliżają się świeta a osoby z zarządu pewnie wymagają od devów pracy po x godzin dziennie żeby choć trochę uratować grę.

Plusem tego wszystkiego jest to że osoby z zarządu dostały nauczkę i może czegoś się nauczą choć śmiem w tą wątpić oraz to że gracze tacy jak Ty przestaną wierzyć na słowo wielkim korporacjom. Ale jak Was ludzie proszę nie skreślajcie jeszcze RED-ów, bo studio w tym przypadku jest niewinne i bardzo mnie smuci wieść że spora część pracowników chce odejść - nie róbcie tego.

Rówież i teraz zapraszam do dyskusji):

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Zarząd CDPR jest winny. Pracownicy, czyli deweloperzy na pewno włożyli w grę masę serca, co zresztą widać. Wiem, że zawsze stawiali wszystko na jedną kartę, tak było odkąd zaczynali i tak jest do dzisiaj. I tak jak piszesz zawsze im się udawało. Tak, uwierzyłem im (zarządowi), że wszystko będzie dobrze, niestety ale się przejechałem. Jest takie powiedzenie, że ryba psuje się od głowy, co w przypadku CDPR sprawdza się idealnie. Niestety ale jak taka sytuacja się dzieje jak w przypadku CP77 to nigdy nie jest jedna rzecz, zawsze jest ciąg, łańcuch wydarzeń który do tego doprowadza. Smutne to jest i przykre, że tacy utalentowani ludzie są zarządzani przez innych ludzi, którzy nigdy nie powinni być na tych stanowiskach. CP77 jest między innymi o korporacjach, czy Kiciński nie chcący bądź celowo zrobił grę o swojej firmie, tak np. za 57 lat?
 
Szczerze to mam wrażenie, że zarząd CDPR wydając grę w takim stanie po prostu dał wszystkim porządnego świątecznego "liścia" w twarz. Jednocześnie udało im się zawieść graczy, własnych pracowników i 90% "gazet branżowych".
Mam tylko nadzieję, że akcjonariusze zrobią im porządne piekło za straty jakie ponieśli.

Normalnie działającą grę bez bugów dostaniemy chyba po patchu 1.45
 
Top Bottom