Ważny komunikat

+
Po raz kolejny mylisz dwie rzeczy: informację o włamie / co jemu uległo oraz jak do tego włamu doszło.
Nic nie mylę, sugerujesz tutaj działania firmy za które grozi więzienie, wiec moze czas na jakieś konkrety.
 
Niestety byłem pewny że ta informacja prędzej czy później wypłynie... Nie wiem co myśleć, nie ważne...

Życzę wszystkim cierpliwości w oczekiwaniu na wymarzona wersję końcowa gry a Redom aby się wszystko poukładało z godnością :p
 
[...] Za to Wiedźmin 4 zadebiutuje już w 2030 roku na PS6 i kolejnego XboX'a [...]
Oczywiście zagram, gdy - biorąc pod uwagę przewidywane obsuwy - będzie obsługa VR dla balkoników i tryb redukujący niekontrolowane ruchy kontrolerów dla cierpiących na alzheimera...
 
Ponieważ niektórzy nie potrafią się powstrzymać to śpieszę przypomnieć, że regulamin forum wyraźnie zabrania wrzucania wszelkiej maści wycieków związanych z produktami CD Projekt RED. Nie ważne czy będzie to obrazek czy odnośnik do innej strony.

W szczególności zabronione jest:
  • wstawianie lub dyskutowanie o niepublikowanych materiałach pochodzących z produktów CDPR lub o innych informacjach/treściach pochodzących z wycieków lub wydobytych bez zgody CDPR

Parę postów już poleciało, a ich autorzy zostali odpowiednio nagrodzeni. Osoby nie stosujące się do regulaminu mogą spodziewać się podobnej reakcji.
 
Ja tam czekam czy (a raczej kiedy) RED'zi oficjalnie powiedzą, że ta druga "duża" łatka nie pojawi się w lutym.

Mając uczciwe podejście do klienta (dodatkowo chcąc odzyskać nadszarpnięte przez CP 2077 zaufanie graczy) taki komunikat powinien się pojawić - im wcześniej tym lepiej.
 
Dla mnie chyba ważniejsze żeby patch 1.2 albo 1.12 już się gubię wyszedł z naprawdę duża ilością poprawek dobrze przetestowaną i stabilną aniżeli dostać info pod presją ze jeszcze w lutym patch wyjdzie ale na szybciora bez testów i np psując znowu inną część kodu.

Redzi lepiej wolniej a dobrze :) powodzonka
 
Last edited:
Ja tam czekam czy (a raczej kiedy) RED'zi oficjalnie powiedzą, że ta druga "duża" łatka nie pojawi się w lutym.

Mając uczciwe podejście do klienta (dodatkowo chcąc odzyskać nadszarpnięte przez CP 2077 zaufanie graczy) taki komunikat powinien się pojawić - im wcześniej tym lepiej.

Moze jestem juz za stary, ale troche nie rozumiem wymagan przed ktorymi niektorzy stawiaja CDP. Przed chwila stali sie ofiara kradziezy, no troche wyrozumialosci a nie ciaglego myslenia jak to trzeba robic wszystko zeby usatysfakcjonowac graczy. No to troche jakby kogos napadli w drodze do pracy i miec pretensje ze sie do niej spoznil.

Z punktu widzenia PR nie wiem czy przy obecnym klimacie wokol CDP nie jest lepiej nawet przemilczec pare dni opoznienia niz wyglaszac oswiadczenie ze patcha nie dowiezie sie w terminie. Wiekszosc graczy ktora jest mniej na biezaco i tak pewnie by sie nie zorientowala a juz widze kolejny wysyp newsow na kazdym portalu ze CDP znow zawiodlo i przesuwa premiere latki co swietnie wpisuje sie w aktualna mode walenia w ta firme przy kazdej mozliwej okazji.
 
Media informują że doszło do wycieku danych obecnych i byłych pracowników CDPR, którzy wymieniają dowody osobiste i uaktualniają informacje w BiK. A co z danymi graczy ?
Naprawdę wypadałoby dać jakieś oświadczenie w tej sprawie !
 
Po co hakerzy mieli by upubliczniać kod źródłowy next-gena wiedźmina 3 jak i tak go nie uruchomią na nowych konsolach (tam nie ma rozwiniętego piractwa ).
 
Zwykłemu, przysłowiowemu "Kowalskiemu" taki kod faktycznie nic nie da. Ale konkurencja nie śpi i np takie Ubi czy EA czy inni wydawcy gier chętnie zajrzą w taki kod (oczywiście nieoficjalnie ;) ) i zobaczą na jakim etapie jest CDPR. A nuż znajdą też ciekawą część kodu którą będą mogli u siebie wykorzystać poprawiając swoje produkcje ;)

Generalnie taki kod to potężne źródło informacji, a w obecnych czasach informacja ma największą wartość.
 
To chyba rzeczywiście ktoś za wschodniej granicy jest odpowiedzialny za ten atak. Ja sobie tylko tak żartowałem a teraz widzę, że aukcja ma się odbyć na rosyjskim forum według czasu moskiewskiego. Można sobie tak bezczelnie czyjąś własność wystawić na forum na licytacje i pozostać bezkarnym?
 
Ja tam czekam czy (a raczej kiedy) RED'zi oficjalnie powiedzą, że ta druga "duża" łatka nie pojawi się w lutym.

Mając uczciwe podejście do klienta (dodatkowo chcąc odzyskać nadszarpnięte przez CP 2077 zaufanie graczy) taki komunikat powinien się pojawić - im wcześniej tym lepiej.

Podejrzewam, że w tak poważnej sytuacji jak kradzież danych osobowych REDzi mają inne rzeczy na głowie niż łatanie gierki...
 
To chyba rzeczywiście ktoś za wschodniej granicy jest odpowiedzialny za ten atak. Ja sobie tylko tak żartowałem a teraz widzę, że aukcja ma się odbyć na rosyjskim forum według czasu moskiewskiego. Można sobie tak bezczelnie czyjąś własność wystawić na forum na licytacje i pozostać bezkarnym?
Albo robota nazlecenie mściwego inwestostora CP2077…:)
 
Zwykłemu, przysłowiowemu "Kowalskiemu" taki kod faktycznie nic nie da. Ale konkurencja nie śpi i np takie Ubi czy EA czy inni wydawcy gier chętnie zajrzą w taki kod (oczywiście nieoficjalnie ;) ) i zobaczą na jakim etapie jest CDPR. A nuż znajdą też ciekawą część kodu którą będą mogli u siebie wykorzystać poprawiając swoje produkcje ;)

Generalnie taki kod to potężne źródło informacji, a w obecnych czasach informacja ma największą wartość.

Racja nie brałem pod uwagę innych topowych twórców gier...

To faktycznie konkurencyjność spada dosyć mocno.

Nie wiem jak to wygląda jeśli używasz unikatowego kodu. Funkcji, klasy która jest naprawdę nowością czy istnieje coś takiego jak patent na unikatowy kod? Jeśli tak to przy dużym nakładzie środków pewnie idzie znaleźć ludzi którzy próbują Cie okrasc z Twojego patentu... Jeśli ktoś może przybliżyć temat z chęcią porozmawiam na priv
 
To chyba rzeczywiście ktoś za wschodniej granicy jest odpowiedzialny za ten atak. Ja sobie tylko tak żartowałem a teraz widzę, że aukcja ma się odbyć na rosyjskim forum według czasu moskiewskiego.
To jeszcze o niczym nie świadczy. Te rosyjskie forum może być wybrane dlatego bo akurat takie gwarantuje załatwienie sprawy w sposób dogodny i bezpieczny dla hakerów.
 
Racja nie brałem pod uwagę innych topowych twórców gier...

To faktycznie konkurencyjność spada dosyć mocno.

Nie wiem jak to wygląda jeśli używasz unikatowego kodu. Funkcji, klasy która jest naprawdę nowością czy istnieje coś takiego jak patent na unikatowy kod? Jeśli tak to przy dużym nakładzie środków pewnie idzie znaleźć ludzi którzy próbują Cie okrasc z Twojego patentu... Jeśli ktoś może przybliżyć temat z chęcią porozmawiam na priv

Nikt z żadnego dużego studia nie będzie chciał mieć z tym kodem nic wspólnego, bo jeżeli dojdzie do chociaż podejrzenia że ktoś użył albo mocno zainspirował się kodem W3 lub Cyberpunka to otwiera to drzwi dla REDów do pozwów o złamanie praw autorskich. Najpoważniejszą sprawą jest kradzież danych z HR i dokumentów finansowych, bo to może mocno zaszkodzić pracownikom.
 
Top Bottom