Wersja GOTY, gra minimalizuje się i nie da się jej maksymalizować

+
Wersja GOTY, gra minimalizuje się i nie da się jej maksymalizować

Problem pojawił się nagle. Miałem zwykłą wersję (zaktualizowaną) Wiedźmina 3 bez dodatków, kupiłem wersję GOTY. Odinstalowałem starszą wersję zostawiając zapisy gry, a następnie zainstalowałem GOTY.
Najpierw pojawiły się błędy, ale wyczytałem, że to przez mody więc usunąłem i błędy już się nie pojawiały natomiast teraz klikając w PLAY w aplikacji Gog, gra jakby niby się odpala ale automatycznie się minimalizuje, można ją kliknąć na pasku zadań i widać tylko mignięcie tego co powinno być ale od razu wraca do paska i tak cały czas. Dodam, że czas na liczniku czasu gry idzie do przodu.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
Jakieś sprawdzone rozwiązania?
Windows 10
 
Miałem ten sam problem. W moim przypadku (wersja steam) wyłączyłem Steam Cloud i usunąłem folder "The Witcher 3" w "Moje Dokumenty". Nie wiem czy GOG ma funkcję chmury:
- jeżeli ma, wyłącz ją i usuń folder "The Witcher 3" w "Moje Dokumenty"
- jeżeli nie ma, prawdopodobnie wystarczy usunąć owy folder

EDIT 1: Błąd prawdopodobnie jest wynikiem wadliwej opcji graficznej (oczywiście tylko w naszym przypadku) i nie wiem czym to może być spowodowane. Przywróciłem z ustawień optymalnych na ustawienia domyślne (Geforce Experience) i gra działa. Jeżeli znajdę tą problematyczną opcję oczywiście poinformuję jaka to jest.

EDIT 2: Jest to opcja sposobu wyświetlania gry, którą należy przełączyć na "wyświetlanie w oknie bez ramek". Nie mam pojęcia czym może być to spowodowane, ale mam nadzieję że ktoś dołączy się do dyskusji.

EDIT 3: Po przeprowadzeniu czystej instalacji sterownika graficznego wszystkie moje problemy przestały istnieć (granie w Dying Light w pełnym ekranie w rozdzielczości poniżej 720p, zamrażanie obrazu w The Forest po kilku/kilkunastu minutach rozgrywki, ciągłe przełączanie opcji wyświetlania z "pełnego ekranu" na "okno bez obramowania" w Grand Theft Auto V, itp.). Aby przeprowadzić czystą instalację należy:
- W przypadku NVIDII pobrać najnowszy kompatybilny sterownik i podczas jego instalacji zaznaczyć opcję "Niestandardową", a następnie "Wykonaj czystą instalację".
- W przypadku AMD w Panelu sterowania odinstaluj "AMD Software". Następnie przejdź na stronę pomocy AMD, wybierz właściwy sterownik, pobierz go i uruchom jego instalację.
Mam nadzieję że pomogłem :)
 
Last edited:
Top Bottom