Więcej D'jinniego!

+
Więcej D'jinniego!

Ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak obszernym i trudnym do objęcia tematem jest D'jinni, postanowiliśmy uzupełnić dotychczasowe informacje o nowe materiały związane z Edytorem Przygód do gry Wiedźmin. Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego możliwości edytora, jak również zapraszamy na oficjalną stronę Wikii poświęconej tylko i wyłącznie D'jinniemu. D'jinni Wiki będzie stale uzupełniane, już w poniedziałek planujemy artykuł na temat importowania modeli i lokacji z zewnątrz. Ponadto w związku z apelami zamieszczamy polską wersję poradnika do edytora przygód. Już wkrótce nowe materiały poświęcone D'jinniemu! Oto co powiedziała Kasia Kuczyńska, game designer:Nadszedł z niecierpliwością oczekiwany dzień: D’jinni, czyli edytor przygód do Wiedźmina jest dostępny dla wszystkich graczy! Z nieukrywaną dumą oddajemy w Wasze ręce niezwykłe narzędzie, które daje Wam możliwość tworzenia własnych historii w świecie, gdzie nie ma dobra i zła, a jedynie odcienie szarości. Każdy z Was może od teraz być game designerem, poczuć się tak jak ja, kiedy pierwszy raz spojrzałam na ekran firmowego komputera i zobaczyłam tam D’jinniego. Wyglądał niepozornie, jednak po kilku dniach już wiedziałam, że przede mną stoi otworem zupełnie nowy świat.Zdajemy sobie sprawę, że D’inni nie jest narzędziem idealnym. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby był jak najmniej zawodny i jak najłatwiejszy w użytkowaniu, ale z pewnością wiele można w nim jeszcze zmienić i poprawić. Mam wielką nadzieję, że społeczność graczy wesprze nas pod tym względem. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje zmian i zgłaszane uwagi, będziemy starali się na bieżąco poprawiać wszystkie błędy i niedociągnięcia. Dzięki temu wspólnie możemy stworzyć narzędzie, na którym będzie się nam wszystkim wygodnie i przyjemnie pracowało.Ponieważ D’jinni to bardzo rozbudowany i złożony edytor, opanowanie wszystkich jego funkcji musi zabrać Wam nieco czasu. Nie zniechęcajcie się po kilku pierwszych próbach - stworzenie własnej przygody nie jest łatwym zadaniem. Możecie być jednak pewni, że ze strony Reda dostaniecie wszelkie możliwe wsparcie i pomoc. Już w tej chwili funkcjonuje specjalna Wiki, na której znajduje się kompletny przewodnik po Djinnim. Każdy z Was ma możliwość dodawania własnych artykułów, dzielenia się z pozostałymi modderami swoją wiedzą i doświadczeniem. Żeby ułatwić Wam zapoznanie się z Djinnim, zamierzamy opublikować serię artykułów, które będą traktowały o różnych zagadnieniach, związanych z tworzeniem przygód, importem modeli przy pomocy pluginów oraz o innych interesujących Was kwestiach. Mamy również w planach krótkie filmiki, pokazujące jak rozwiązać konkretny problem lub jak użyć określonej funkcji. Pierwszych materiałów możecie się spodziewać już w przyszłym tygodniu! Zapraszam również wszystkich na forum Wiedźmina do działu Wiedźmińskie Laboratorium, gdzie będziemy starać się odpowiadać na wszelkie pytania i wątpliwości.Bardzo liczę na to, że wspólnie rozpoczniemy zupełnie nową przygodę z Wiedźminem – tym razem dzięki Waszym pomysłom i kreatywności. Z niecierpliwością czekam na pierwsze mody, w które będę mogła zagrać i przeżyć coś zupełnie nowego w świecie Wiedźmina. Pamiętajcie – D’jinni jest dla Was, piszcie o tym, czego byście chcieli, czego oczekujecie, co Wam się podoba, a co należałoby zmienić. Chciałabym, żeby wokół edytora powstała zgrana, energiczna społeczność, której zależy na wspólnej zabawie i tworzeniu, która wspiera się nawzajem i codziennie uczy czegoś nowego. Pomożecie? ;)
 
Dziekuje za wysluchanie glosu ludu w sprawie poradnika ;D A strona Wiki tez tylko po angielsku bedzie???Edit Hanys223: sprobuj bezposrednio na youtube: http://pl.youtube.com/watch?v=BJe-QFpJfGQ
 
Dalej nie działa:/ Pisze coś takiego : "Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player."
 
Dzięki tej instrukcji będzie troszkę łatwiej , ale jak patrzę na te tabelki to mam wrażenie że opanowanie edytora zajmie mi chyba z miesiąc :eek:
 
Pomożemy!!!Już zacząłem naukę edytora, mam nadzeję że za kila tygodni o ile kreatywność dopisze, coś uda się zmajstrować :DPozdrawiam
 
Mam nadzieję że wiki będzie też w wersji polskiej. Przejrzałem już trochę tego D'jinniego! Ogrom funkcji, drzewek i jeszcze więcej rozwinięć. Tworzenie questów wygląda bardzo na bardzo logiczne. Dziś już nie mam sił by coś się bawić. Poradnik też napisany bardzo dokładnie :) Heh tylko nie wiem czemu jak ładuje jakiś model postaci to nie mam twarzy tylko same oczy i usta ;P Pewnie to wina sterowników. Z drugiej strony bardzo śmiesznie to wygląda ;P
 
Przekopuje sie przez edytor i moze,hmmm.......[ciezko mysli] latwo i szybko nie bedzie.Hej wlasnie zauwazylem ikonki do DM przy profilach forumowiczow-swietny pomysl :beer: :beer: :beer:
 
A ja nie moge tego poradnika pobrać. Jak klikam by go pobrać wyskakuje mi żebym wpisał login i hasło do jakiegoś serwera ftp. O co chodzi??? ??? ???
 
adek2390 said:
CZARNA MAGIA!!!!!! 1/20 osób będzie umiała korzystać z edytora!!!!!
Jeżeli to będzie 1/20 to i tak sporo ;) Przepraszam a czego się spodziewałeś? Że wszystko stworzy się samo przy minimalnym nakładzie pracy? Sorry ale to tak nie działa ;) Wiedźmin to nie RTS gdzie w edytorze mapkę można zrobić w 30 min.
 
To ja ponowie stawiane już przez kogoś pytanie:czy wiki do edytora ukarze się w wersji pl w najbliższym czasie.Niestety częsc zwrotów zawartych w wersji angielskiej jest dośc fachowa i trudno wszystko zrozumiec...a tu jednak lepiej wiedziec więcej gdyż to nie są proste rzeczy.
 
Jeśli chodzi o wiki, to angielską wersję poradnika na wiki kopiowali ochotnicy ze społeczności - jeśli zgłosi się grupa ochotników chętnych zrobić to samo z polską wersją, to polską Djinni Wiki zapewne też będzie można otworzyć. :)
 
Hej no ja tez sie umiem obslugiwac mów za siebie co do tego D'jiniego to sie ciekawie zapowiada
 
Wbrew pozorom bardzo szybko mozna sie nauczyc obslugiwac D'jinni'ego xD z tym poradnikiem idzie jak po maśle.
 
Mam pytanie gdzie moge znalesc te Bitemapy(mapy swiatow np.jaskini)W poradniku pisze tak Otworzy się standardowe okno sytemu Windows służące do wczytywania plików. Przechodzimy do folderu \Data\Meshes\g31\ (dla przypomnienia w tym folderze znajduje się jaskinia, którą wykorzystujemy w naszym obszarze), zaznaczamy plik regg31_m1.bmp i klikamy w przycisk OtwórzAle tej mapy tam niema wiec co mam zrobic ???.
 
Ja nie umiem wczytac lokacji zgodnie z instrukcją w poradniku. Ale czy to nie jest czasem wersja demo. Bo piszą, że Beta. Może w Maju będzie lepiej.
 
Top Bottom