SOLVED Wiedźmin 1 nie działa płynnie

+
Wiedźmin 1 nie działa płynnie

Dzień dobry
Posiadam oryginalną edycję Wiedźmina kupioną w okolicach premiery. Oczywiście do tamtego czasu zmieniłem komputer i ostatnio próbowałem odpalić ją na obecnym laptopie (Dell Inspiron 5537 i7 z grafiką Radeon HD 8850M). Grę już kiedyś uruchamiałem na tym sprzęcie (jakieś 1,5 roku temu) i pamiętam, że miałem z tym trochę problemów, ale koniec końców wszystko śmigało. W tym roku zmieniłem jednak dysk na SSD, dlatego też musiałem zainstalować grę na nowo. No i tu pojawia się masa problemów: najpierw ta oryginalna wersja z płyty w ogóle się nie odpalała, ale po aktualizacjach, usunięciu komunikatu o tym, że mam za słaby sprzęt itd. ostatecznie włączyła się, tylko że po intro pojawiał się jedynie czarny ekran z kursorem. Szukałem rozwiązania problemu, ale dość szybko znalazłem info, że jeśli mam oryginalną wersję to mogę pobrać nową z GOGu za darmo i okazało się, że miałem już na swoim koncie, więc podejrzewam, że te 1,5 roku temu też ją instalowałem. Po zainstalowaniu tej wersji pojawił się taki problem, że znów zaczęło mi się wyświetlać info o za słabym sprzęcie, więc utworzyłem skrót do "witcher.exe" na pulipicie i wpisałem tam -dontForceMinReqs i gra się uruchomiła, ale... tak potwornie ścina, że nie da się grać. Dałem wymagania na minimum, gra wygląda okropnie, ale dalej tnie się jak nie wiem. Jedyną zmianą sprzętową jaką mam to ten wysk wymieniony na SSD. Pobrałem wszystkie najnowsze sterowniki itd. i dalej to samo. :/ Jedyna przyczyna, jaką mógłbym wskazać to może to, że w menadżerze urządzeń posiadam przy kartach wspomnianego Radeona oraz "Intel HD Graphics Family" i przy tej właśnie mam żółty wykrzyknik i info "To urządzenie nie pracuje poprawnie, ponieważ system Windows nie może załadować sterowników wymaganych dla tego urządzenia. (Kod 31)". Pobrałem menadżer aktualizacji z Della i z Intela, ale oba twierdzą, że mam najnowsze aktualizacje. Nie wiem, czy to w ogóle wpływa na problemy z Wiedźminem. Z tego co kojarzę, te 1,5 roku temu miałem podobny problem, niestety za nic nie pamiętam, jak udało mi się go rozwiązać. :(

PS: czy mi się wydaje, czy w Wiedźminie przed uruchomieniem powinno pojawiać się takie okno z opcjami, m.in. rozdzielczością itd. do wyboru? Nie wiem, czy nie my
 
Dziwna sytuacja, pojawia mi się, że "system nie spełnia minimalnych wymagań do zainstalowania tego oprogramowania". Zaczyna mi się wydawać, że to właśnie nie wina samej gry, a tej zintegrowanej karty. Niestety nie mam pojęcia, jak sobie poradzić z tym problemem :/ Pobrałem też teraz sterowniki ze strony Intela dla tej karty i podobny komunikat. Natomiast te programy Della i Intela do automatycznego wyszukiwania sterowników wyświetlają mi, że posiadam najnowsze sterowniki.
 
Pobierz program ddu unistaller, odinstaluj drivery intela, odinstaluj drivery amd, potem pobierz najnowsze i zainstaluj najpierw intela, a potem amd. Tylko musisz miec wlaczony tryb awaryjny, aby dobrze odinstalowac.

Poza tym gra uzywa tylko mocy jednego rdzenia, wiec moze troche lagowac
 
Top Bottom