Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka - Community Project - wątek roboczy

+
A ja dorzucę tych strażników, gwardzistów.. Wyzimskich stróżów prawa:p
Tylko jeszcze trzeba coś z oświetleniem zrobić ;)


 
@Eskadro

Niesamowici!!!

Tak się zastanawiam, czy u Lamberta nie można by wyciąć tych rękawów z modelu. @Pauvell?
 
Dokładnie SMiki, myślałem o tym, by Lambertowi dać takie ramiona jak ma Berengar. Nigdy ich razem nie widzimy, a zawsze to jakieś zróżnicowanie w Kaer Morhen.

Eskadro i pawel41lu, świetna robota. A to oświetlenie to chyba nie problem, wystarczy całkiem wygładzić, zaraz spróbuję.

A teraz, wyślij Eskadro Pawlowi tekstury Zbroi Kruka oraz wiedźminów, trzeba im medalion zmienić na ten z W2. :) I oczka trzeba im dać te z W2.

Pawel, masz jeszcze tą teksturę mieszczanina, którą kiedyś pokazywałeś? Chyba wiem jak ją dobrze wkleić do gry.

Zrobiłem to trochę niechlujnie, ale może da jakiś efekt, plik oświetlenia:

http://sendfile.pl/53882/cr_guard1_c1_n.png

Eskadro, jakbyś jeszcze jakieś rozprucia, ciecia na tych kurtkach dał, to by było jeszcze lepiej.
 
Szczerze, nie mam pojęcia czy jeszcze mam tą teksturę, obawiam się że mogła mi gdzieś się zapodziać. Sprawdzę ;) Chociaż na dziś dzień myślę że zrobiłoby się lepszą teksturę niż wtedy ;P
 
No to kiedyś tam zrobisz :D Sprawdź to oświetlenie, ale nie wiem czy będzie działać dobrze. Jest w png, no bo ja nie mam możliwości wybrać sposobu zapisu DDS.
 
Sam wcześniej rozmazywałem to miejsce gdzie jest herb i zapisywałem w dds. Potem cała postać wyglądała sztucznie, bardzo sztucznie :p Albo znów były na niej dziwne kwadraty, ale tylko w dialogach, poza nimi albo plastik albo czarna cała postać, a bardziej, mocno przyciemniona. Też ważna uwaga, w normalmap nie było już widać herbów ani nic, a w grze dalej były widoczne przy pewnym rozłożeniu światła, zdziwiło mnie bo, reszta ciała miała już normalnie wczytaną resztę mapy światła. Nie wiem czemu tak było, być może mi się w grze coś pochrzaniło albo coś nie tak się zapisało. Spróbuję może z tego png coś zrobić. ;)
 
Wrzuciłem na samą górę listy. Nie będę pisał nowego posta, bo się SMiki wyrwał z informacjami. :p
 
Gdy dam gwardziście normalmap który dostałem, postać jest taka:


zapisywałem na wszystkie możliwe sposoby i to jest najlepszy efekt jaki był. Widać mój photoshop więcej nic nie poradzi.
 
Świetnie wam to wychodzi. Naprawdę dobra robota, oby tak dalej.

Jeśli już bawicie się teksturami to mam 2 pomysły. Jeden jak najbardziej możliwy do zrealizowania a drugi nie wiem.

1. Patryk z Weyze nosi Temerską zbroję a przecież należy do Płonącej Róży. Podmiana temerskiej zbroi płytowej na zakonną nie powinna być wielkim problemem.

2. Druga kwestia to elfy. Jest tylko 1 - 3 elfów mających włosy (Toruviel, Yeavinn i elfka z jaskini której możemy przynieść jedzenie). Czy udałoby się zrobić bardziej owłosionych elfów, a nie takie łyse pały jak teraz. Tym bardziej że nawet na filmikach elfy które w normalnej rozgrywce są łyse w cutscenkach mają włosy. Na dowód mam kilka screenów. I czy takie coś jest w ogóle możliwe do zrobienia?
 
Hm, wątpię. Nie da się łączyć modeli, a samego Yaevinna nie można używać kilka razy.
No i taka "mała" informacja, o której chyba zapomnieliśmy - nasza modyfikacja będzie zabójcą Aurory, wszystkie postacie będą w wysokich rozdzielczościach, dojdzie nowy model medalionu, także uprzedzam - ludzie ze słabymi komputerami komfortowo nie pograją.
 
Rustine said:
wszystkie postacie będą w wysokich rozdzielczościach

Jeśli dana postać będzie wyglądać dobrze z mniejszą teksturą, nie ma sensu tego zmieniać - silnik nie udźwignie zbyt wielkiej liczby postaci w full-HD. Jedynie postacie z dużą ilością szczegółów (Geralt, Foltest, wiedźmini) potrzebują sporych tekstur, Shani czy chłopi z podgrodzia wyglądać będą dobrze z mniejszymi teksturami.

Co do łysych elfów - może namalować im jakieś owłosienie, jak w przypadku Radowida?
 
Popatrz na strażników. Mają "wykoksane" kolczugi, ubiory, a chodzi ich kilku po Wyzimie. Chyba trzeba będzie je troszkę pogorszyć.
 
Co do Patryka, ten pomysł wyrósł na początkowych stronach tematu, jeżeli znajdziemy na to sposób to na pewno to zrobimy. Co do Elfów, jestem za, domalować coś na łysinie.

Eee, tam takich wykoksanych kolczug nie mają zbytnio :p W sam raz.

SMiki hip hip hura, hip hip hura, hip hip hura hura HURA ! :D

Aaa, włosy ma jeszcze elfi więzień. ;)
 
a może by tak zrobić mgłę wokół upiorów< tak jak w tym modzie
http://skyrim.nexusmods.com/mods/41761/
znalazłem też fajną nute :)/>/>/>
http://www.youtube.com/watch?v=a2JeLe828Nw
http://www.youtube.com/watch?v=Vkwz2Bf2OVc
 
To jest niemożliwe. Trzeba by zrobić nowy efekt i jakoś go przypisać do tej postaci. Nie wiem nawet czy to możliwe. Nie pokazuj nam modów ze Skyrim, bo to niebo a ziemia.

Bębny z tej nutki bardziej pasują mi też do Skyrima, w W1 jest ich bardzo niewiele w soundtracku. Nutka fajna, ale nie do W1.

Ta druga może do Skellige by się nadała. Do W1 a fe.

I nie dawaj więcej linków do Skyrimowskich modów, bo mnie to odciągnie od moda.
 
Top Bottom