Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka - Community Project - wątek roboczy

+
@SMiki55 wersja 1.04. Sam Scabbard chodził elegancko, tylko w połączeniu z teksturami(miałem chyba Texturen Mod, Perfect Blood, Perfect Rain i NPCów, wszystko od Roxtara i MoD)zaczęły znikać korony drzew, widać było same gałęzie bez liści. Odinstalowałem Scabbarda i się poprawiło, ale wolałem pochwy od tekstur, więc znów zainstalowałem pochwy a usunąłem tekstury i też było dobrze. Może te mody się nie lubią, a może to jakaś wina kompa.
 
PATROL said:
@SMiki55 wersja 1.04. Sam Scabbard chodził elegancko, tylko w połączeniu z teksturami(miałem chyba Texturen Mod, Perfect Blood, Perfect Rain i NPCów, wszystko od Roxtara i MoD)zaczęły znikać korony drzew, widać było same gałęzie bez liści. Odinstalowałem Scabbarda i się poprawiło, ale wolałem pochwy od tekstur, więc znów zainstalowałem pochwy a usunąłem tekstury i też było dobrze. Może te mody się nie lubią, a może to jakaś wina kompa.

Ja od Roxtara i Mastera używam tylko modów na tekstury, które w połączeniu ze Scabbardem i FCR-em działają wyśmienicie. Przypuszczam, że w Twoim przypadku to właśnie wina tych "Perfectów".
 
@SMiki55 czyli krew i deszcz to coś więcej niż tekstury? One też są od Roxtara. Jak zainstaluję Wiesia to sprawdzę, teraz nie mam za bardzo jak. Dzięki za pomoc.
 
Koncepty super! W sumie to parę rzeczy można by było zmienić, ale to już jest pomysł autora:D ale mniejsza z tym wiele to w pracach nad projektem nie pomoże oczywiście jest wizja, jakaś tam koncepcja... no własnie koncepcja! Jak napisał Adamus.

Implementacja takich zmian jest raczej niewykonalna... chociaż kto wie... moderzy już nieraz zaskakiwali

Prawda jest taka że samemu napewno tego nie zaimplementuje, zbyt dużo pracy, a niektóre z tych rzeczy jest nie wykonalne "wrzucić" w miejsce które przedstawił autor bez wglądu w kod gry, dokładnie kod interfejsu i odpowiednie fragmętów odpowiedzialne za UI. Tak się składa że próbowałem zmienić menu wiedźmina w naszym projekcie Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka - Community Project. Jak się okazało po wypakowaniu plików, o ile prosta ikonka w UI, np. miecza, to poprosty plane wykonany w 3ds Max, na który nakładana jest tekstura np.25x25, to menu jest zestawem takich płaszczyzn, w przestrzeni, które w dodatku mają do siebie przypisane odpowiednie sety animacji. Moim zdaniem bez "grzebania" w kodzie gry się nie obejdzie. Oczywiście można bybyło spróbować zmienić położenie poszczególnych buttonów-płaszczyzn w samym programie i później wyeksportować za pomocą pluginu-exportera, ale to raczej nie zadziała.


Niestety całe menu składa się z tego typu płaszczyzn. Mam nadzieję że już każdy z Was wie o co w tym chodzi, aczkolwiek nie powiem bo jeszcze dzielnie próbuję coś stworzyć, i bynajmniej nie chodzi tutaj o podmianę teksturki na inną
Tutaj macie jeszcze screeny z 3ds max jak to wygląda
Ok to już chyba wszystko, sorki za przydługawą formę
i Pozdrawiam!
 
Tutaj znjaduję się nowy temat Michelangelo_ który prezentuję swoje dzieło.


[media]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lB5dKmoAtNI#at=98[/media]
 
No akurat ekwipunek i drzewko talentów, to wolę z pierwszego Wiedźmina.

E:
Ale obrazki a'la W2 bardzo fajne.
 
Z wyjątkiem ekwipunku i ekranu sklepu (nie chodzi o wygląd, bo ten jest kapitalny, tylko funkcjonalność), to totalna miazga. xD
 
Wygląda świetnie, ale to już pisałem.

Ciekawe czy dałoby się podrzucić ten temat REDom? Może jak już "będą się nudzić" po premierze W3 popracują nad tym? :p
 
Znając życie to pewnie wezmą się za kolejny projekt.
Ale projekt fajny, będę kibicować :D
Te grafiki może dałoby radę podmienić z poprzednimi. Z resztą może być troszkę więcej roboty.
 
rafael01 said:

Szacun za próbę modyfikacji menu

IMHO nie warto zmieniać tła w menu głównym - za dużo roboty, zresztą to obecne wcale nie jest złe, ba, jest bardzo klimatyczne - pola, łąki, domki, mewy latające w górze...

Jedyne co można by zrobić w menu to usunięcie ramki za napisami (co już się udało w FCR), zmiana czcionki na tę z W2, dodanie loga Powrotu i ewentualne przestawienie napisów w lewy dolny róg ekranu, jak w dwójce (o ile to możliwe).

Tak czy inaczej, gratuluję umiejętności i siły woli :)

PS: masz jakieś screeny z aktualnej wersji prac nad menu?
 
Wizualnie prezentuje się fantastycznie. Kto wie, może nawet rozważył bym ponowny gameplay w Wiedźmina pierwszego jeżeli udało by się z tego zrobić mod.
 
Asper said:
Przecież to to samo tło...

Nawiązywałem do tej wypowiedzi, w której rafael01 stwierdził, że pracuje nad czymś więcej niż zwykłą podmianą tekstur. Zdawało mi się, że chodziło o tło, być może się myliłem. Poniżej cytuję autora postu:

Asper said:
Prawda jest taka że samemu napewno tego nie zaimplementuje, zbyt dużo pracy, a niektóre z tych rzeczy jest nie wykonalne "wrzucić" w miejsce które przedstawił autor bez wglądu w kod gry, dokładnie kod interfejsu i odpowiednie fragmętów odpowiedzialne za UI. Tak się składa że próbowałem zmienić menu wiedźmina w naszym projekcie Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka - Community Project. Jak się okazało po wypakowaniu plików, o ile prosta ikonka w UI, np. miecza, to poprosty plane wykonany w 3ds Max, na który nakładana jest tekstura np.25x25, to menu jest zestawem takich płaszczyzn, w przestrzeni, które w dodatku mają do siebie przypisane odpowiednie sety animacji. Moim zdaniem bez "grzebania" w kodzie gry się nie obejdzie. Oczywiście można bybyło spróbować zmienić położenie poszczególnych buttonów-płaszczyzn w samym programie i później wyeksportować za pomocą pluginu-exportera, ale to raczej nie zadziała.


Niestety całe menu składa się z tego typu płaszczyzn. Mam nadzieję że już każdy z Was wie o co w tym chodzi, aczkolwiek nie powiem bo jeszcze dzielnie próbuję coś stworzyć, i bynajmniej nie chodzi tutaj o podmianę teksturki na inną
Tutaj macie jeszcze screeny z 3ds max jak to wygląda
Ok to już chyba wszystko, sorki za przydługawą formę
i Pozdrawiam!
 
SMiki55

Nawiązywałem do tej wypowiedzi, w której rafael01 stwierdził, że pracuje nad czymś więcej niż zwykłą podmianą tekstur. Zdawało mi się, że chodziło o tło, być może się myliłem. Poniżej cytuję autora postu:

Pisząc ostatniego posta miałem na myśli nie tylko podmianę tła menu, które jak ujął SMiki55 wcale nie jest złe. Chciałem właśnie przedewszystkim zmienić pozycję menu gry, tak aby przypominała tą z Wiedźmina 2. Jednak jak już wcześniej pisałem jeszczę próbuję choć teraz czasu bardzo mało :/ Sami rozumiecie, wakacje i wq
pozatym niestety, a może to i dobrze mam jeszcze rozpoczętych projektów no i czasu brakuje... Oczywiście jeżeli zmiany będą na tyle poważne, aby było nimi sens zawracać wasz cenny czas, to napewno tak zrobię i coś opublikuję


Pozdrawiam wszystkich użytkowników
 
Myślę, że plansze wspomnień są bardzo realnie możliwe do wstawienia przez kogoś, kto już kiedyś modował W1. Ale GUI i menu chyba się zrobić nie da, to zmiana mechaniki przecież. Ale może byłoby możliwe przemalowanie interfejsu, który jest zielony, na błękitno? Minimalistyczny interfejs w połączeniu z błękitnymi krateczkami zamiast zielonych mogłoby wyglądać fajnie. Dodać do tego ten launcher, który zrobiliście wcześniej w tym temacie, mody na tekstury(w tym ten SMikiego55), Scabbard, FCR, oczy Geralta podobne do tych z W2 i jeszcze kilka duperelek(jeśli oczywiście autorzy się zgodzą). Według mnie taka paczka modów by fajnie wyglądała, jakby jeszcze ktoś zrobił do tego taki fajny instalator typu tego z FCR, byłoby miodzio. Myślicie, że jest to realne do zrobienia, powiedzmy, w rok?
 
Myślicie, że jest to realne do zrobienia, powiedzmy, w rok?
Jest, pewnie. Ale znajdź tu teraz kogoś (grupę ludzi?), którzy będą umieli to zrobić, będą chcieli i będą mieli czas :p
 
W tym jest cały problem, jakbym mógł oddać mój czas komuś, albo jakby ktoś oddał Swoje możliwości mi, to może bym coś zrobił.

Będę próbował zrobić ten interfejs, tylko nie wiem, jak forumowska brać by wolała, minimalistyczny, czy z tymi wykrętasami(wydaje mi się że z wykrętasami jest ładniej, i na razie z nimi będę próbował, chyba, że większy popyt będzie na minimalistyczny).
 
PATROL said:
Będę próbował zrobić ten interfejs, tylko nie wiem, jak forumowska brać by wolała, minimalistyczny, czy z tymi wykrętasami(wydaje mi się że z wykrętasami jest ładniej, i na razie z nimi będę próbował, chyba, że większy popyt będzie na minimalistyczny).

Mi podoba się minimalistyczny interfejs w FCR - brak zawijasów i innych dupereli, ale rozmieszczenie ekwipunku, dziennika itd. jest takie samo, jak w normalnej grze. Zmieniłbym tylko kolorystykę z brudnozielonej, obecnej w W2, na stalowoniebieską. Poniżej kilka screenów:











 
@SMiki55 nie wiem, czy minimalistyczny interfejs to jeden plik, czy to wszystkie plik interfejsu zrobione tak, aby były przezroczyste. Jeśli to pierwsze to zrobię wszystko, będą dwie wersje, jeśli to drugie, to spróbuję zrobić tylko to co potrzebne. pytałem o zawijasy, bo jeśli one weszłyby do gry, metaliczny posmak moim zdaniem zwiększyłby się. Resztą, zrobię najpierw menu główne, jeśli zawijasy wyjdą ładnie ,to będę kontynuował z nimi. oczywiście jak zrobię to wstawię screena. Szczęście, że jest mnóstwo medalionów z RotWW w wysokiej rozdzielczości na google, to nie będę się musiał męczyć z wyostrzaniem, a potrzebny mi do menu.

EDIT: Min. interfejs to plik interfejsu zrobione na przezroczysto, jestem w stanie zrobić dwie wersje, dla min. int., i dla tych co lubią zawijańce.
 
Top Bottom