Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka - Community Project - wątek roboczy

+
PATROL said:
EDIT: Min. interfejs to plik interfejsu zrobione na przezroczysto, jestem w stanie zrobić dwie wersje, dla min. int., i dla tych co lubią zawijańce.

Jeśli Ci się uda, to szacun

Zawijańce też przemalujesz na stalowe błękity? Ciekawi mnie, jak by to wyglądało.

PS: Jakbyś potrzebował pomocy graficznej, możesz wrzucić pliki graficzne interfejsu do tego lub innego tematu. Sam chętnie pomogę, z pewnością znajdą się też inni chętni.
 
Zabiorę się za to, bo znalazłem mod który mi bardzo pomoże, kompletny redesign interfejsu an szary z czerwonymi elementami, spróbuję w photoshopie, nadać całemu kolor stalowy, oraz zmienić kolor czerwony na kolor niebieski(jak pamiętam z liceum, da się coś takiego zrobić). Znacznie łatwiej mi będzie modyfikować te pliki z modu, niż zielone pliki domyślne. Tylko czy do czegoś takiego nie jest mi potrzebna zgoda autora, nawet jeśli po wszystkim nie będzie to w ogóle przypominało moda, którego użyłem?
 
PATROL said:
Zabiorę się za to, bo znalazłem mod który mi bardzo pomoże, kompletny redesign interfejsu an szary z czerwonymi elementami, spróbuję w photoshopie, nadać całemu kolor stalowy, oraz zmienić kolor czerwony na kolor niebieski(jak pamiętam z liceum, da się coś takiego zrobić). Znacznie łatwiej mi będzie modyfikować te pliki z modu, niż zielone pliki domyślne. Tylko czy do czegoś takiego nie jest mi potrzebna zgoda autora, nawet jeśli po wszystkim nie będzie to w ogóle przypominało moda, którego użyłem?

Po prostu się go spytaj, powinien się zgodzić.
 
No i już pierwsze schody. Powiedzmy, ze całkiem ładnie zacząłem menu przefarbowywać, na połowie stanąłem, żeby zobaczyć jak wygląda in game. Tylko że converter jpg to dds, tak zmienia kolory że gra zaczyna widzieć tło, i zasłania ono nam cały krajobraz. Może wina convertera, chciałem użyć wtyczki dds do photoshopa 7.0, ale po zainstalowaniu dalej photoshop nie widzi tego formatu. Macie jakiś converter, oprócz Easy2Convert? Bo ten zmienia i kolory, i układ obrazka, być może to jest problemem.
 
PATROL said:
No i już pierwsze schody. Powiedzmy, ze całkiem ładnie zacząłem menu przefarbowywać, na połowie stanąłem, żeby zobaczyć jak wygląda in game. Tylko że converter jpg to dds, tak zmienia kolory że gra zaczyna widzieć tło, i zasłania ono nam cały krajobraz. Może wina convertera, chciałem użyć wtyczki dds do photoshopa 7.0, ale po zainstalowaniu dalej photoshop nie widzi tego formatu. Macie jakiś converter, oprócz Easy2Convert? Bo ten zmienia i kolory, i układ obrazka, być może to jest problemem.

Robiąc reteksturę redańczyków, korzystałem z programu DDS Converter. Można go ściągnąć na przykład tu. Program łatwy, przejrzysty.

PS: Zamiast bawić się jotpegami, tekstury w edytowalnej formie trzymaj w bitmapach bądź w png.
 
Konwerter który podałeś, konwertuje mi tylko pliki DDS do DDS, a żadnego innego nie chce, mogę klikać tysiące razy i nic. Zrobiłem tak jak Ty mówiłeś, trzymam w png. Włączam ten konwerter, i nie mogę wybrać pliku innego niż DDS.

Źródłem problemu jest jakakolwiek konwersja, gdyż przy niej tło i pierwszy plan zlewa się w jedno, i potem gra czyta to jako jedno, widoczne jest to co powinno być oraz też tło. Spróbuję na innym photoshopie, może wtyczka zadziała i będę to robił bezpośrednio na DDS. Może DDS Converter dałby radę to dobrze przekonwertować, ale mi on nie działa. Gdybym wysłał Ci jeden plik SMiki55, przekonwertowałbyś go? Chcę zobaczyć, czy ten program robi to tak jak powinien.

@Smiki, już nie trzeba, udało mi się go doprowadzić do stanu używalności, jutro oczekujcie pierwszych efektów!
 
Obecnie korzystam z komputera, na którym nie zainstalowałem programu. Zaraz pobiorę, możesz wysłać.

Edit: Aha, spoko ;)
 
Udało mi się już pozbyć tła, oto na bardzo szybko zrobiony background menu, taki kolor byłby, czy może zrobić inny? Podobny byłby w pozostałych menusach, dlatego pytam.

To jest robione na chybcika, normalnie będzie dużo ładniej i estetyczniej.

Sorki, ale musiałem trochę obniżyć jakoś zdjęcia, i troszkę przeholowałem, ale widać mniej więcej chyba.

Jeszcze jeden screen, Twarz Geralta w prawym górnym rogu.

Mogę w niektórych przypadkach zwiększyć kontrast, tak, żeby wszystko nie było zbyt jednolito niebieskie, w końcu to ma być lekko niebieska stal.
 
Preferowałbym może nieco zimniejszy odcień błękitu, o nieco mniejszym nasyceniu. Głowa Geralta jest OK.
 
Zrobiłem inny kolor, menu, zawijańce jeszcze dorobię ,wstawiam, żeby się spytać czy pasuje, czy może trochę jaśniejszy?

Jak wstawić tutaj zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, z imageshack nie chce mi wstawić ani w png, ani bmp, ani jpg?

Wstawiłem w takiej sobie jakości, jak wstawiać w lepszej, jaki format musi być?

@SMiki55 chodzi Ci o tą strzałeczkę? To osobny plik, jeszcze go nie modyfikowałem.
 
IMHO zawijańce mogą być ciemne, ale ten metalowy element bezpośrednio pod napisami mógłby być błyszczący i jasny, bez zabarwienia kolorystycznego.

Oczywiście wypowiadam się tylko w moim imieniu, nie wiem, co sądzą inni.
 
Tutaj w lepszej jakości:



Miałbym jeszcze taką opcję:



Fajnie by było też dać jakiś niebieskawy filtr na pejzaż z tyłu, bo tak to wygląda trochę nie teges.

@Smiki55 mam pytanie, czy Twój DDS Converter działa w obydwie strony? Bo mój przestał działać w każdą stronę, a Easy2Convert obniża jakość i jakbym dobrze w photoshopie nie zrobił, to potrafi wszystko zepsuć.

Jeszcze jeden screen:



Ikonka na dole jest w takiej sobie jakości(ta aparatura przy napisie mieszaj), jest zrobiona w PNG i wygląda świetnie, przy komwersji do DDS traci jakość.

Zrobiłem przed chwilą tło, ale widać w niektórych miejscach piksele, jestem pewien, że to wina konwersji na DDS, SMiki55 poratuj, mógłbym Ci wysłać te pliki w PNG, a Ty je przekonwertujesz na DDS?

Prawie gotowe menu, bez medalionu i stare suwaki(no i po kiepskiej konwersji, którą widać np. przy strzałce przy napisie "Opuść grę"):



Oraz opcje



A może lepiej tak, nie przesadzać z niebieskim, tylko zrobić to w takiej stalowej konwencji i tylko dodać elementy niebieskie? Medalion jest tutaj tylko w charakterze poglądowym, zresztą chyba widać jak niedokładnie jest zrobiony.



Będę kontynuował pracę, ale nie będę wstawiał screenów, dopóki nie znajdę dobrego convertera PNG do DDS, bo choćbym zrobił gładziutkie i przezroczyste, to converter potrafi to zapełnić czarną teksturą z ostrą krawędzią, oraz niezbyt płynnie przechodzi pomiędzy odcieniami, tworząc brzydkie piksele.

Miałbym pytanie, czy ktoś może wie gdzie znajduje się pliki, albo pliki odpowiedzialne za tło w menu głównym? Bo jego zieloność nieco psuje efekt, chciałbym to zmienić.
 
Cytuje
Miałbym jeszcze taką opcję:
pod tym napisem jest najlepszy screen menu według mnie.
Przydało by się też dać medalion z Wiedźmin: Powrót Białego Wilka do tego ;-).
 
^Soqu medalion jest już prawie zrobiony, wygląda całkiem całkiem, ale nie będę prezentował screenów, dopiero na koniec, wtedy wyślę je do przemiłego Smikiego55, który je przekonwertuje, chyba że dam rade na GIMPIE, to wrzucę wcześniej.

Mogę wrzucić sam medalion, bez tła, mniej więcej taki:



Widać niedoróbki, ale powtarzam, jest prawie zrobiony.
 
Odpowiadając na pytanie z postu
Miałbym pytanie, czy ktoś może wie gdzie znajduje się pliki, albo pliki odpowiedzialne za tło w menu głównym? Bo jego zieloność nieco psuje efekt, chciałbym to zmienić.
Plik odpowiedzialny za tło w głównym menu Wiedźmina nazywa się "ui_main_world", ale to nie jedyny są przecież jeszcze animacje


Pozdrawiam i bardzo się cieszę że nie tylko ja coś próbuję w sprawie projektu. Jak narazie pracuję nad modelem 3d medalionu z Powrotu, aby móc wymienić ten standartowy z lewego górnego rogu.

PS. Świetny medalion!
Jeszcze raz pozdrawiam
 
@rafael01, właśnie myślałem i pomyślałem że mogę mieć z nim problemy, ale skoro się tym zajmujesz to jestem spokojny. Doszedłem do wniosku, ze na razie dokończę menu, i zrobię wszystko pod minimalistyczny interfejs, bo i tak wielu ludzi go używa i lubi, więc będzie można powiedzieć już, że "coś" zostało zrobione.
 
Co do minimalistycznego interfejsu: dzięki podmiance tekstur uzyskałem taki oto efekt:





Nie ma ktoś jeszcze loga Powrotu w polskiej wersji językowej? Sam napis "Wiedźmin" wygląda jakoś ubogo.
 
SMiki55 said:
Nie ma ktoś jeszcze loga Powrotu w polskiej wersji językowej? Sam napis "Wiedźmin" wygląda jakoś ubogo.

Nie zgadzam się, wygląda świetnie.
Minimalistyczna wersja menu bardzo mi odpowiada - także twoje wykonanie na plus. Szkoda, że nie bardzo da się ingerować w interfejs gry.
 
SMiki55
Nie ma ktoś jeszcze loga Powrotu w polskiej wersji językowej? Sam napis "Wiedźmin" wygląda jakoś ubogo.
Jak coś to załatwię ci logo w polskiej wersji, ale dopiero wieczorem
Pzdr. ;)
PS. Sorry że piszę z innego konta ale nawet nie wiedziałem że je mam jak coś to jestem rafael01
 
Top Bottom