Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka - Community Project - wątek roboczy

+

Scani

Forum veteran
Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka - Community Project - wątek roboczy



Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł na dość dużą paczkę modyfikującą pierwszego Wieśka, tak by stylistycznie (czyli nie tykamy mechaniki rozgrywki) bardziej przystawał do części drugiej. Mod widzę jako międzynarodowy, kolektywny wysiłek dawnej sceny moderskiej W1 i nowo przybyłych zapaleńców, (do których się zaliczam jeśli chodzi o modding), zebrany w formie jednej instalki.

Chciałbym, by ten projekt był otwarty - żadnych zamkniętych grup, zamkniętych betatestów itd. Jeśli chcesz coś zrobić, dołączyć się - po prostu to zrób, wrzuć na forum, niech reszta to przedyskutuje i oceni, a gdy się spodoba większości - twoja praca zostanie włączona do paczki. To samo tyczy się testowania. Nie ma tutaj fabuły, więc śledząc ten temat i biorąc udział w samym projekcie, nikt nie zepsuje sobie przyjemności późniejszej gry.


Obecne priorytety projektu
  • Reskin i lekki redesign interface'u (chodzi o zlikwidowanie czerwonych zawijasów i innych ozdobników, bez ingerencji w funkcjonalność - nie chcemy przecież list ekwipunku z W2 w W1), tak by przystawał on do minimalistycznego i zgeometryzowanego GUI z W2. Chodzi również o kolory i animowane tła (jeśli to możliwe).
  • Stworzenie nowego launchera, nawiązującego stylistycznie do Powrotu Białego Wilka i W2
  • Stworzenie od nowa wszystkich ikon tak by odpowiadały tym z W2 (talenty, ikony w dialogach, eliksiry)
  • Zmiana loga gry na "Powrót Białego Wilka"
  • Uproszczenie menu głównego na modłę tego z W2

Możliwe przyszłe działania


  • Podmiana modeli przedmiotów na te z W2 gdy przedmiot występuje w obu grach (np. Księżycowe ostrze, neutralna zbroja Kruka)
  • Wymodelowanie od nowa ćwiekowanej i wyśmienitej skórzanej kurtki, tak by odpowiadały filozofii projektowania kurtek z W2 (więcej detali).
  • Lekka modyfikacja zbroi Kruka z W2, tak by wytworzyć jej zakonny i wiewiórczy wariant na potrzeby W1.
  • Zmiana zbroji zakonników i znaku zakonu na ich odpowiedniki z W2
  • Przerobienie wizualnych efektów znaków, by przypominały te z W2 (Yrden, Axii, Quen)
  • Zintegrowanie z modem paczki tekstur wysokiej rozdzielczości (jesli zgodzą się MasterOfDarkness i Roxtar)
  • Zintegrowanie z modem pochew na miecze (jeśli Flash i Ifrit się zgodzą)
  • Zintegrowanie z modem najnowszego FCR lub poprawek z Flashmoda (jeśli Flash się zgodzi)
Do założenia tego tematu poniekąd zainspirowało mnie to jak prezentują się inne, o wiele starsze gry, do których powstały podobne kolektywne paczki. Najlepsze przykłady to Freespace 2, GTA4 czy Crysis.Dodatkowo, chyba nikt nie ma wątpliwości, że W2 stworzył - nie oglądając się na W1 - swoisty wizualny kod marki, który na zdrowy rozum powinien być kontynuowany w następnych częściach. Potwierdza to już sama zmiana loga gry. Sądzę, że warto starego, dobrego W1 dostosować do tego kodu.

A co wy sądzicie? Czy taki update zachęciłby was do sięgnięcia po grę jeszcze raz? Czy bylibyście gotowi zaangażować się w taki projekt? Jak oceniacie nakład pracy który trzeba w to włożyć?


Aktualizacja 12.08.2013 - 78 stron tematu

Jak zapewne widzicie, po czasie uśpienia, w projekt znowu wstąpiło życie za sprawą zaangażowania nowych członków. Ponieważ temat obecnie codziennie rośnie o kilka stron, w pierwszym poście będą pojawiać się aktualizacje, ukazujące wszystkie nowe rzeczy, które zostały dotąd zrobione.

UWAGA: Jeśli podany link nie działa cofnij się o jedna stronę i znajdziesz tam post do którego powinieneś zostać przeniesiony. To błąd forum, nie jesteśmy w stanie nic z nim zrobić.

Postęp w pracach nad interfacem (P ATROL & Rustine):
Ekwipunek AKTUALIZACJA!
Bohater AKTUALIZACJA!
Podmiana grafik talentów
Dziennik
Medytacja
Alchemia
Mapa NOWOŚĆ!

Gotowe lub prawie gotowe elementy:
Logo
rafael01 | Smiki55
Launcher
Scani & Adamus | Eskadro | Pauvell
Menu główne
Smiki55 | P ATROL | Pauvell
Ekran ładowania
Eskadro
Geralt
pawel41lu (twarz)
Geralt -nowa twarz i nowa kurtka
Eskadro & pawel41lu
Zoltan
pawel41lu (twarz)
Jaskier
pawel41lu (twarz)
Foltest
pawel41lu (twarz) | Eskadro | Eskadro
Radowid
Eskadro
Redański strażnik
Smiki55 & Eskadro
Triss
Eskadro | pawel41lu (twarz)
Zygfryd
pawel41lu (twarz)
Wielki Mistrz
Eskadro
Komtur Zakonu
Eskadro
Driada
Eskadro
Biała Rayla
Eskadro
Temerska kurtka Geralta
Eskadro
Wyśmienita skórzana kurtka Geralta
Eskadro
Nowe ikony piwa
SMiki55
Nowa wizualizacja potworów w dzienniku
SMiki55
Plakat projektu NOWOŚĆ!
Pawel41lu
Propozycja tła interfejsu
NOWOŚĆ!
Scani

Koncepty
Launcher
Scani
Menu główne
Scani | Victorius55
Cały interface
michelangelo_
 
Dobry pomysł jestem za.
Gram nieraz w wiedźmina 1 którego ukończyłem kilka razy, W1 nigdy się nie znudzi.
 
Pomysł zacny, ale nie do realizacji na tak archaicznym silniku, jakim jest BioWare Aurora Engine :(
 
O modingu jako takim, o którym piszesz nie wiem zbyt wiele, ale mam kilka wątpliwości co do powstania takiego projektu:
1. Modele zarówno postaci jak i przedmiotów, nie są dostępne w formie edytowalnej, a więc nie wiem jak można by je podmienić
2. Grafika w W1 jest taka a nie inna głównie ze względu na duże ograniczenia silnika gry. A więc podstawiając przykładowo za model Geralta 10k poligonów, Geralta zbudowanego z 30k poligonów, silnik zwyczajnie nie dałby rady i gra by się cięła.
3. To samo dotyczy edycji znaków, bardzo wątpię, żeby znaki zrobione amatorsko mogły wyglądać lepiej od tych stworzonych przez Redów.
Pomijam już zupełnie fakt, że taki projekt wymagałby naprawdę solidnych fachowców, którym niekoniecznie musi odpowiadać twoja wizja poprawy Wieśka.
No ale może się mylę i źle patrzę na tą sprawę. :p
 
Dobrym przykładem do tego co kolega wyżej napisał jest to że sam Red Engine pozwala gorszym konfiguracjom utrzymać płynny framerate przez zastąpienie szczegółowej tekstury, rozmazanym gradientem(?) na czas wczytywania. Aurora raczej nie oferuje takich możliwości
 
To by było dobre gdyby zajęła się sama REDania bo na pewno zrobili by to profesjonalnie i w miarę "szybko", no ale na pewno nie zabiorą się za ten projekt ponieważ: za drogo, za długo, nieopłacalne, mają inne zmartwienia (np. W2 na xboxa) a jeśli chodzi o amatorskie grupy to na pewno nie podołają temu zadaniu chyba że to będzie profesjonalna firma deweloperska która to wykona za kasę. No cóż sam bym chciał aby ktoś się tym zainteresował i byłbym w stanie zapłacić niewielką sumę pieniędzy aby pograć w W1 wyglądającym jak W2 no ale bądźmy realistami. Może za kilka lat zrobią remake'a. Pożyjemy zobaczymy. Pozdrawiam.
 
Propozycja świetna, ale nie wiem czy nie lepiej poczekać na narzędzia do W2 i zaangażować wszystkie siły oraz czas by spróbować postawić całe W1 na Red Engine. Gdyby udało się zrobić chociaż sam Prolog to już było by coś - bo oczywiście zdaję sobie sprawę jakie było by to czasochłonne przedsięwzięcie.
 
Ziom jak chce ci się przygodę robić to zapraszam do mojego wątku, może razem coś wystukamy. A co do moda...hmmm Gostek żeby to się przyjęło to musisz się wykazać ogromnym talentem w dziedzinie grafiki, nooo i oczywiście trzeba znać specyfikę silnika (ale tak od podszewki ), świetna znajomość angielskiego (co najmniej na poziomie matury rozszerzonej). To dopiero początek, czy na tym etapie dasz radę ??
 
Lawax said:
[...]świetna znajomość angielskiego (co najmniej na poziomie matury rozszerzonej).
Ale to się zdecyduj, świetna znajomość czy poziom matury rozszerzonej, bo zapewniam, to nie jest sobie równe w żadnym stopniu :p
 
W robienie przygody nie chcę się pakować, bo wiem czym zwykle się to kończy. O przełożeniu W1 na RED Engine możemy zapomnieć - nie zrobi tego nikt oprócz REDów, a oni jeśli mają tyle oleju w głowie na ile wyglądają, nie zrobią tego w tej dekadzie. I słusznie - developerzy powinni przeć na przód. Od bawienia się w ulepszanie starych gier są pasjonaci.

Akurat o dobrych artystów 2D jest stosunkowo łatwo jeśli chodzi o fanowskie projekty - wystarczy znać środowiska szkół artystycznych. A to oni głównie są potrzebni do zrobienia interface'u, który obecnie najbardziej odstaje od kodu wizualnego W2. Dodatkowo sprawę ułatwia własnie to, że założenia interface'u już wypracował W2, trzeba je tylko zaadaptować.

Jeśli chodzi o modele to trzeba będzie poczekać na jakieś narzędzie od REDów, chyba że w sieci funkcjonuje jakiś fanowski eksporter o którym nie wiem. Modele oczywiście trzeba będzie zoptymalizować, ale to i tak chyba łatwiejsze od tworzenia ich od nowa. Od razu mówię, że za bardzo w tym nie siedzę.

Co do znaków, to z tego co wiem D'jiini ma edytor FX, więc można pokusić się o zrobienie imitacji znaków z W2.

Właśnie IMITACJA jest tu słowem kluczem. Nikomu nie chodzi o przepisywanie gry na inny silnik ani na wstawiane assetów i efektów wprost z W2 do W1. Chodzi o wykorzystanie wszystkich dostępnych środków by stworzyć imitację ciągłości wizualnej między tymi grami. Żadnych nowych questów i funkcjonalności.

Co do ogromu pracy to na mój jeszcze niedoświadczony moddingiem rozum, np. to co zrobił Flash z FCR i Scabbard Modem zdawało się pierwotnie o wiele bardziej niemożliwe niż ten projekt. Tutaj przynajmniej nie trzeba wymyślać koła na nowo (Mam taką nadzieję :D). Wystarczy też przejrzeć bibliotekę modów do Wieśka na moddb.com, by zobaczyć, że wiele szlaków zostało już przetartych.
 
Słuchaj... jak ci się uda to szacun ale nie wiem czy wiesz http://pl.wikipedia.org/wiki/Wied%C5%BAmin:_Powr%C3%B3t_Bia%C5%82ego_Wilka . I mam nadzieje że to nie jest temat, tylko do nabicia postów....
 
Lawax said:
Słuchaj... jak ci się uda to szacun ale nie wiem czy wiesz http://pl.wikipedia.org/wiki/Wied%C5%BAmin:_Powr%C3%B3t_Bia%C5%82ego_Wilka .

Wiem o RotWW, tak jak większość ludzi na tym forum, za to nie mam pojęcia o co ci chodzi (odnośnie kontekstu w jakim podajesz link). Return of the White Wolf miał być portem na konsole, ale co ważniejsze, zapoczątkował zmiany w designie i nie tylko, które zostały pociągnięte dalej w W2 - nowe logo, podtytuł, system walki, sterowanie pod pada. Można go wręcz uznać za reboot serii. Własnie dlatego między kodem wizualnym W2 i W1 zieje taka przepaść, którą pragnę zasypać. W sumie to własnie tak sobie RotWW wyobrażam - fabuła W1 z interfacem zaprojektowanym na modłę kodu wizualnego W2. Dlatego ta paczka modów, jeśli powstanie, zasługuje na taką nazwę.

Lawax said:
I mam nadzieje że to nie jest temat, tylko do nabicia postów....

Też mam taką nadzieję. :D Na razie jedynie badam grunt. Na pewno nie będę w stanie zrobić tego sam.
 
Hmmm, ciekawe :) Jak już się będziesz przymierzał do tego tak na poważnie (w sensie, że już zaczniesz jakieś roboty) to daj znać. Jak będę miał czas to z chęcią popracuję nad grafiką 2d (interface, menu itp) :)
 
Ja byłem tylko ciekawy, czy to ma coś wspólnego z powrotem czy to tylko zbieżność nazw ^^. Kiedy planujesz zacząć prace ?
 
Miałem podobny pomysł. Przemiana Wiedźmin ER -> W: Powrót Białego Wilka. Trochę mniej rozbudowany, bo miał tylko podmieniać interfejs i ulepszać grafikę (myślałem o wykonaniu dedykowanych tekstur dla większości postaci questowych i potworów mini-bosów). Ale mi się po prostu nie chciało;)
 
Pauvell said:
Miałem podobny pomysł. Przemiana Wiedźmin ER -> W: Powrót Białego Wilka. Trochę mniej rozbudowany, bo miał tylko podmieniać interfejs i ulepszać grafikę (myślałem o wykonaniu dedykowanych tekstur dla większości postaci questowych i potworów mini-bosów). Ale mi się po prostu nie chciało;)

To samo ja, chciałem zrobić całego Wiedźmina 3 w przerwie przy produkcji nowego Battlefielda 3 ale niestety mi się nie chciało :
 
Dobra, dzisiaj przeszukałem trochę Internet i zebrałem kilka przydatnych grafik, które ostały się po Powrocie Białego Wilka. Jadnak wciąż kilku mi brakuje - jesli ktoś posiada wskazane poniżej grafiki, lub wie gdzie je znaleźć, proszę o informację w temacie. Obecnie poszukiwane:
  • logo Powrotu Białego Wilka w języku polskim (znalazłem jedynie po angielsku)
  • Ta grafika w lepszej rozdzielczości i (chyba) z innym oświetleniem. Planuje na jej podstawie rozplanować ekwipunek. Pamiętam, że kiedyś była na oficjalnej stronie.


Na razie wszystko jest na poziomie konceptu, gdy wykonam conceptarty interface'u zaraz pokaże je na forum. Jak ktoś chce, może zrobić to samo.

Co do interface'u to powstaje pierwsze zasadnicze pytanie. W jakich kolorach powinien on być?
  • zimny, stalowy błękit (taki był dominujący kolor w materiałach prasowych W:ROTWW)
  • ciepłe brązy, pomarańcz(dominujące kolory w materiałach prasowych W2, co przełożyło się na interface)

Ja jestem za pierwszą opcją i z nią będę na początku próbował , ale jestem też ciekaw waszego zdania.

Chciałbym też by ten projekt, gdy się rozkręci, był otwarty - żadnych zamkniętych grup, zamkniętych betatestów itd. Jeśli chcesz coś zrobić, dołączyć się - po prostu to zrób, wrzuć na forum, niech reszta to przedyskutuje i oceni, a jak się spodoba większości, twoja praca zostanie włączona do paczki. To samo tyczy się testowania. Nie ma tutaj fabuły, więc śledząc temat i biorąc udział w samym projekcie, nikt nie zepsuje sobie przyjemności późniejszej gry. :D

Z Freespacem się to sprawdziło, zobaczymy jak zadziała na wiedźmińskim gruncie.

EDIT: Czyżby nie można było głosować w drugiej ankiecie gdy oddało się głos w pierwszej?
 
Wystarczy cofnąć swój głos i zagłosować jednocześnie w dwóch ankietach - żaden problem. :)

Trzymam kciuki za projekt. Jestem bardzo ciekawa, jak to będzie wyglądało. Niestety nie potrafię pomóc, więc kupię sobie taką fikuśną plisowaną spódniczkę i te takie... frędzle (?) i zostanę Waszą cheerleaderką. ^^
 
Top Bottom