Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka - Community Project - wątek roboczy

+
Przed W3 pewnie jeszcze raz bede chcial zagrac w W1, W2 aby ciachnac wsztko z marszu wiec trzymam kciuki za ten pomysl ;)
 
Ja jako modder mówię: nie chce mi się takiego projektu robić.

Jakbym miał przerzucać część pierwszą na silnik dwójki to może byłoby warto (ale czasu i tak pewnie bym nie znalazł)

Fartuess(piszący z kompa na którym urzęduje brat - post poszedł i już nie mogę usunąć i wrzucić ze swojego profilu)
 
W ramach rozgrzewki zacząłem od najprostszych rzeczy, czyli launchera :D
Grafiki są już gotowe, jednak potrzebuję pomocy modderskiej braci w samym ich rozmieszczeniu (podmiana to trochę za mało by uzyskać satysfakcjonujący efekt).

O ile w W2 plik odpowiadający za rozmieszczenie elementów w launcherze znalazłem bez problemu, o tyle nie mam pojęcia gdzie go szukać w W1...

Tak samo nie widzę nigdzie grafiki z banerem Versusa, który pojawia się, gdy jesteśmy połączeni z siecią.

Czy ktoś byłby w stanie wskazać mi te elementy w plikach gry?

PS. W sumie na przyszłość przydałaby mi się też informacja, jak sterować rozmieszczeniem elementów GUI w samej grze.

PS2. Szukam również dobrego i sprawdzonego konwertera plików .swf do .gif lub innego edytowalnego w gimpie formatu. Ktoś coś zna?
 
Chętnie bym pomógł ale nie wiem, czy Aurora by to wytrzymała, w końcu to "prehistoryczny" silnik, ale nie zaszkodzi spróbować ;) Gdybyś(cie?) był(li?) zainteresowani pomocą piszcie na PW lub mail (który podam na PW :p) Ja proponuję zebrać jakiś mały team, założyć zamknięte forum i zacząć wstępne dyskusje ;)

Edit: Pobawiłem się trochę z launcherem i wyszło mi coś takiego:



Uploaded with ImageShack.us

Jak tylko znajdę wolną chwilę to znowu nad tym popracuję ;) muszę znaleźć polskie logo RotWW i zrobić przycisk "uruchom edytor przygód" ;)
 
To i ja się pochwalę tym co wypracowałem.



Jak wam się podoba? Tło i logo (zrobione na podstawie loga W2) jest raczej finalne, pracuję jeszcze nad banerem Versusa i czcionką (w W2 jest to Bell Gothic, ale ta odmiana którą posiadam nie ma polskich znaków :/)

Niestety jest to jedynie concept art. Mimo, że wszystkie grafiki są zrobione i odpowiednio podmienione, launcher nie wyświetla się dobrze w grze.

Dlatego muszę się dowiedzieć w którym pliku zapisane jest rozmieszczenie grafik... Czy ktoś jest w stanie w tym pomóc?
Tak samo jest dla mnie całkowitą tajemnicą baner Versusa...
 
No no obie pracę świetnie wyglądają aż zachęcają do włączenia W1 i zagrania, łapcie orena
 
Miałem trochę czasu i pobawiłem się z grafikami. Tak to wygląda "w praniu":



Wszystko wygląda ok, tylko ten baner versusa... :/ I w dodatku nie mam pojęcia, jaki plik za niego odpowiada. No i ciągle nie znalazłem polskiego loga RotWW, ale to najmniejszy problem ;)
 
Ja tak trochę z innej beczki. Myślę, że warto było by podmienić intro na ten trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=bi6SdTGhePY
 
Na pewno jestem przeciwko "podmienieniu". Oryginalne intro zawiera ważne dla późniejszej rozgrywki informacje i świetnie wprowadza w świat.
Przytoczony trailer to bardziej reklamówka - nowy gracz nawet nie dowie się z niego czym są wiedźmini.

Ponadto "podmienienie" gryzie się z (narazie) niepisanym credo projektu, które mówi: zmieniamy wygląd, nie content - posługując się metaforą ma to być ciągle ten wiedźmin, ale tym razem w nowej skórzanej kurtce (która nie rozrywa się pod pachami).

Nie oznacza to jednak, że nie można tego filmiku np. dodać po właściwym intro. Intro przycięłoby się przed pojawieniem się medalionu, tak by głos narratora mówiącego "ale to już inna historia" nałożył się na pierwsze ujęcie trailera, gdy kamera ostrzy na ćwiczącego Geralta. Trailer też kończy się medalionem, ale tym razem nowym i własnie ten nowy medalion możemy użyć jako ekran ładowania menu.

Ćwiczenia Geralta z trailera można podpiąć pod jego poszukiwanie Yennefer - i mamy już zachowaną jakąś ciągłość fabularną. Zwiększy się ona jeszcze bardziej gdy uda nam się podmienić model Geralta w początkowej fazie gry na tego bez koszuli z W2 (oczywiście rozpuszczone włosy).

Problem jaki może to rodzić to to, że przez ten krótki okres 10 pierwszych minut kontaktu z grą, gracza powitają trzy różne twarze Geralta (choć nie są to duże różnice).

EDIT: A oto działający, choć jeszcze nie skończony Launcher powstały w wyniku współpracy mojej i Adamusa

 
Scani said:
Ćwiczenia Geralta z trailera można podpiąć pod jego poszukiwanie Yennefer - i mamy już zachowaną jakąś ciągłość fabularną.

Ale poszukiwania Yen to będzie (prawdopodobnie) W3, więc nie wiem o jakiej ciągłości fabularnej tutaj mowa.

PS: proponuję zmienić nazwę tematu z [propozycja moda] na [w toku] ;)
 
Trzeba jeszcze coś zrobić z napisem powrót białego wilka i najlepiej jak by się udało usunąć ten baner.
A po za tym wszystko idealne.
 
Adamus said:
Ale poszukiwania Yen to będzie (prawdopodobnie) W3, więc nie wiem o jakiej ciągłości fabularnej tutaj mowa.

PS: proponuję zmienić nazwę tematu z [propozycja moda] na [w toku] ;)

Poszukiwania Yen po tym jak Gon porwał ją z Wyspy Jabłoni (zaraz przed W1), a Geralt samotnie ruszył w pogoń po świecie (światach?). W trakcie tej pogoni natknął się na pewnego osiłka, któremu uratował życie... itd. itp. aż do wymiany dusza za duszę przy Drzewie Wisielców i już wskakujemy na początek W1.

Sądzę, że ten filmik można na siłę podpiąć pod ten początkowy etap pogoni, gdy jeszcze Geralt nie spotkał
Letho
. Po prostu obozuje gdzieś i ćwiczy przypominając sobie walki w których brał udział (jeszcze wtedy nie stracił pamięci)
 
No, tak zapomniałem o tym ;) Trailer rzeczywiście na siłę można uznać za podróż za Gonem, tylko że nie ma nic z tego, co Geralt przypominał sobie w W2. Ale tak jak mówisz, można to uznać za "obozowanie sobie gdzieś" w podróży.
 
Ikona gry mogła by byc taka:


I znalazłem dwa filmik może pomoże w tworzeniu gry, będziecie mogli się wzorować:


Myślę, że chociaż tak mogę pomóc, i jak będę miał czas spróbuje stworzyć modele, jak stworzę jakiś to tu wrzucę.
 

Scani

Forum veteran
TheAcies said:
Trzeba jeszcze coś zrobić z napisem powrót białego wilka i najlepiej jak by się udało usunąć ten baner.
A po za tym wszystko idealne.

Banera niestety chyba nie da się usunąć. Co do napisu, to możesz sprecyzować dokładnie co masz na myśli? Jeśli chodzi ci o mocniejsze odcięcie ostatnich liter od tła, to pracujemy nad tym.

Ikona również powstanie.
 
Scani, Adamus, imponujecie mi. Trzymam kciuki za ten projekt. Niedługo mam zamiar odkurzyć W1, jak tylko skończę "Panią Jeziora" ;) Pewnie nie załapię się na finał waszych prac, ale kiedy wreszcie nastąpi na pewno zagram.
Jezu, aż mi wstyd że taki ze mnie nierób. Gratuluję pomysłu i chęci.
 
Aktualnie pracujemy nad menu, tzn. Scani coś tam grzebie w teksturach, a Ja w plikach .gui. Może w najbliższym czasie zaprezentujemy wczesną wersję menu ;)
 
Top Bottom