Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka - Community Project - wątek roboczy

+
Kielek486 said:
Mamy polskie logo w rozdzielczości 4335x1156, czyli w takiej jak powyższe logo W2.
Pokażecie? :)

PS: Co sądzicie o tym, żeby zamienić oryginalny model Geralta na model z Rozdroży, w których wiedźmin nosił opaskę? Oczywiście jeśli autorzy modelu się zgodzą.

PPS:

Kielek486 said:
[*]Stworzenie od nowa wszystkich ikon tak by odpowiadały tym z W2 (talenty, ikony w dialogach, eliksiry)

W wieśku 1 jest dużo więcej eliksirów niż w dwójce, więc nie da się podmienić wszystkich ikon. Zresztą według mnie, ikonki eliksirów z jedynki są ładniejsze.
 
Nie mogę pokazać bo to ściśle tajne :p

A tak na serio to zgłoś się z tym do Scaniego bo to od niego dostałem pliki graficzne. Zrozum mnie, nie chcę później mieć problemów, bo nie wiem czy mogę takie rzeczy udostępniać.
 
O kurde, wieki mnie tu nie było, a ten projekt nadal żyje! :D Szkoda, że nie dam rady pomóc przez praktycznie zerową ilość wolnego czasu... :(
 
A ja nie mogę pomóc, bo jestem noga jeśli chodzi o grafikę, będę się za Was modlił, bardzo chetnie bym zobaczył ten projekt, nawet gdyby spełniał tylko połowę założeń z pierwszego postu. Tylko piszcie, pozwólcie żyć temu tematowi.
 
Hej, hej :)
Jak zapewne widzicie, prace nad modem z mojej strony zatrzymały się w miejscu już jakiś czas temu, ale jak widać nie ja jeden miałem taki pomysł. :)

Polecam zerknąć na ten temat na międzynarodowym forum, gdzie oddany fan gry z Czech robi dokładnie to samo, co my tutaj. Z tą różnicą że ma już co pokazać.

Mimo powielania kilku kiepskich decyzji CDPR (lista zamiast kratownicy), to gość ewidentnie zna się na rzeczy i za to należy mu się pochwała.


michelangelo said:
Hello everyone,

I started working on this, like on fan mod, but by time it became bigger and now it's my bachelor work. Also it's not anymore possible bring it to game. Definitely not by me, because this would need some serious programming. So it'll be just design.

Impuls, to do this, was simple. First game is amazing, but UI and illustrations (flashbacks, loading screens) are far away from second Witcher game, which I like. So I decided to make them closer to each other, but still keep differences between both games. Just to make playing them more fluent as serie.

And now, as I am reaching first milestone (UI), I decided to share my work with you.

Hope you enjoy it and now excuse me, I've got go back to work. Illustrations won't draw themselfs alone.













 
Aż miło popatrzeć na tak przerobionego W1. :) Jak wyjdzie po polsku to na 100% zagram. A jeśli chodzi o listę zamiast kratownicy to moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł tego gościa. W końcu W1 ma być podobny do W2.
 
Olśniewające. Brak mi słów, do tej pory nie wierzyłem że aż tak można się popisać w tym zakresie.
 
Ciekawe, czy da się to przetłumaczyć we własnym zakresie? A może nie trzeba będzie? Instalował już ktoś tego "moda" na polską wersję?
 
Adamus said:
Ja to w sumie mam wątpliwości co to tego, czy to czasem nie konceptarty

Oczywiście, że są to koncepty, a dokładniej jest to praca dyplomowa autora. :D (Niezły temat sobie wybrał). Nie skupia się on na razie na implementacji, ba, nie ma nawet pojęcia jak to zrobić.
 
Adamus said:
Implementacja takich zmian jest raczej niewykonalna... chociaż kto wie... moderzy już nieraz zaskakiwali :D/>
Raczej wymagany by był dostęp do źródeł silnika, co jest raczej niemożliwe.
 
Z tego co mi wiadomo, to wszystkie pliki graficzne interfejsu i (chyba) pliki odpowiadające za jego rozmieszczenie są w folderze z grą po rozpakowaniu odpowiednich archiwów.
 
Adamus said:
Z tego co mi wiadomo, to wszystkie pliki graficzne interfejsu i (chyba) pliki odpowiadające za jego rozmieszczenie są w folderze z grą po rozpakowaniu odpowiednich archiwów.

Nie jestem pewien, czy pliki odpowiedzialne za rozmieszczenie są dostępne po rozpakowaniu archiwów. Gdyby tak było, to w FCR, oprócz zmian wyglądu interfejsu, Flash zapewne zmieniłby nieco jego rozmieszczenie. Ale szukać należy, może gdzieś się znajdą.

PS: Może oprócz integracji z modami na wysoką rozdzielczość, dodacie jeszcze to? Jest to modyfikacja dodająca fajny bloom. Oto spolszczona przeze mnie instrukcja instalacji:

  1. Pobierz ten plik (autor postu z angielskiego forum podawał inny link, ale wygasł - na szczęście wujek google pomógł mi znaleźć).
  2. Wypakuj pliki "d3d9.dll" oraz "enbseries.ini" do folderu Wiedźmin/System.
  3. Otwórz plik "enbseries.ini" i wprowadź następujące zmiany:

    [GLOBAL]
    UseEffect=1
    AlternativeDepth=0
    AllowAntialias=1
    BugFixMode=0
    SkipShaderOptimization=0
    QuadVertexBuffer=0
    EnableShaders_3_0=1
    AdditionalConfigFile=enbseries2.ini
    UseMRTRendering=0
    [EFFECT]
    EnableBloom=1
    EnableOcclusion=0
    EnableReflection=0
    EnableMotionBlur=0
    EnableWater=0
    EnableShadow=0
    DepthBias=0
    EnableDepthOfField=0
  4. Po uruchomieniu gry, w ustawieniach grafiki przeciągnij suwak "gamma" maksymalnie w lewo, inaczej gra będzie zbyt jasna.
  5. Jeśli efekt bloom jest dla ciebie zbyt silny, otwórz ponownie "enbseries.ini" i zmień "BloomPowerDay" z 15 do około 10.

Screeny w zalinkowanym temacie.
 
Heh, a ja już myślałem że to screeny a nie koncepty. Ale menu lepsze zrobili u nas, ten szeroki czerwony pasek jakoś nie w klimacie. Nawet jakbyście zrobili tylko interfejs w planowanej kolorystyce błękitno-stalowej, to modzika chętnie bym do spółki z FCR i Scabbard wgrał. Jeszcze taka jedna sprawa, w pierwszych założeniach mieliście to połączyć z teksturami od MasterOfDarkness i Roxtar, ale chyba wtedy niemożliwa już będzie implementacja Scabbard albo jakichś innych retextur(kiedy wgrałem u siebie pochwy i owe mody od dwóch panów, swoją drogą bardzo ładne, to zaczęły znikać liście z koron drzew), chyba że ktoś jakoś usprawniłby Aurorę.
 
PATROL said:

Którą masz wersję Scabbarda? W starszych istniała opcja dodania pochew u wszystkich enpeców - to mogło wywoływać problemy. Ale w najnowszej pochwy ma tylko Geralt, więc to tylko maksymalnie trzy modele więcej - teoretycznie silnik powinien poradzić sobie bez zarzutu.
 
Top Bottom