Wiedźmin 1 w RedKit

+
Również przyłączam się do gratulacji i życze wszystkiego dobrego na dalszych etapach tworzenia twojego zamysłu. Fajnie to wygląda. Czekam na kolejne materiały z postępów a finalnie na grywalną przygodę ;).
 
Super jestem niesamowicie zadowolony że znajdują się fani którzy starają się odtwarzać Wiedźmina 1. Jest to jeden z najlepszych projektów jakie są tworzone według mnie i mam taką cichą nadzieję że ten projekt przyciągnie wielu utalentowanych i chętnych go rozwijać fanów, co może się w przyszłości okazać tym że doczekamy się świetnie odtworzonego Wiedźmina 1 nawet na silniku Wiedźmina 3. Naprawdę wielkie dzięki za włożoną przez ciebie pracę w ten projekt.
 
@Goospo Natknąłem się na coś takiego:
bandicam 2019-07-27 12-15-32-070.jpg

Jest to mod podmieniający model Geralta na model Eskela. Podobno było to możliwe, bo w zasobach Wiedźmina 2 są modele Wiedźminów z pierwszej gry. Byłbyś w stanie to potwierdzić? Może takich niespodzianek w plikach gry jest więcej i dałoby się umieścić więcej postaci z jedynki w twoim modzie?
 
@Goospo Natknąłem się na coś takiego:

Jest to mod podmieniający model Geralta na model Eskela. Podobno było to możliwe, bo w zasobach Wiedźmina 2 są modele Wiedźminów z pierwszej gry. Byłbyś w stanie to potwierdzić? Może takich niespodzianek w plikach gry jest więcej i dałoby się umieścić więcej postaci z jedynki w twoim modzie?

Tak, modele Eskela, Lamberta, Vesemira i Berengara są dostępne w folderze "depot \ items \ cutscene \ old_witchers".
Jeśli się nie mylę, chodzi o początkową cutscenkę gdzie Lambert i Eskel odnajdują Geralta.
Nie wiem tylko skąd tu jest Berengar.
W moim modzie raczej się nie przydadzą gdyż żaden z nich się nie pojawia na podgrodziu ale podmiana jest możliwa.
Jeśli ktoś chce podmienić postać w swoim modzie, tutaj są tutoriale:
https://redkitwiki.cdprojektred.com/Change+your+playable+character
https://redkit.fandom.com/wiki/Changing_Main_Character's_Apperance

Znalazłem również filmik o tym jak ktoś podmienił Geralta na Letho:
 
Ten Letho nadaje się na mema :D
Te modele wyglądają dokładnie tak samo jak w W1 czy czymś się jednak różnią? Mógłbyś je pokazać?
 
Nie wiem tylko skąd tu jest Berengar.

Jak się dobrze przyjrzysz to powinieneś raczej zadać pytanie skąd tam się wziął Eskel. W W2 w początkowej cutscence gdzie widma Gonu ścigają Geralta przez las a on upada, na pomoc biegną mu Lambert i Berengar właśnie. Inaczej niż w W1 gdzie znajdują go jak wiadomo Lambert i Eskel. Nie wiem po co ta zmiana ze strony REDów, ale ja to tłumacze sobie tak, że to jest sen Geralta, który śni będąc w lochu LaValettów a nie ta sama scena którą widzimy na początku W1. A jak wiadomo sny płatają różne figle, stąd i Berengar zamiast Eskela. A skąd Eskel i reszta wiedźminów w plikach W2? Po pierwsze cutscenka a po drugie najwidoczniej zrobili te modele i sobie wrzucili do gry bo być może na którymś tam etapie produkcji mięli się oni w grze pojawić. Potem ich ze scenariusza wycięto ale modeli nikt nie usunął bo i po co.
 
Cześć,

Tak jak obiecałem, wracam z nowym materiałem.
Tym razem część gameplay'u.

Niektóre elementy mogą wyglądać dziwnie - brak oczu lub zębów u postaci, w niektórych miejscach teksty debugowe itd.
Wszystko przez to że uruchamiałem to bezpośrednio z RedKit'a, zamiast tzw wersji "cooked" która trafia do gry.
Tylko dźwięki środowiskowe i muzykę dodałem w post produkcji, już po nagraniu klipu. (Jeszcze nie ogarnąłem kwestii implementacji dźwięku w RedKit)
Jeśli chodzi o resztę, wszystko zostało przygotowane w Quest Edytorze i Edytorze Scen.
Opcja "Generate Lipsync" nie działa w Edytorze Scen, jednak nie chciałem aby dialogi wyglądały jako dialog dwóch brzuchomówców.
Przez to, po kolei przeglądałem jak wygląda ruch ust z kolejnych plików za to odpowiadających i jeśli coś w miarę pasowało, wrzucałem do sceny.
Mimo to nadal wygląda jakby wrzucono słaby dubbing do zagranicznego filmu :D
Jeśli chodzi o wygląd Geralta, jak i świateł środowiskowych, starałem się bardziej zbiliżyć do W1 jedak nadal sporo jest do poprawienia.
Jak już poprzednio wsponinałem, barghesty są zastąpione nekkerami z powodu braku barghestów w W2. Import potworów z W3 lub W1 jest niestety niemożliwy.

No ale wystarczy gadania. Zapraszam do oglądania i proszę o komentarze i krytykę, co się podoba a co wypadało by zmienić :)

 
Powiem tak: Ogólnie bardzo mi się to podoba, miejscami naprawdę Podgrodzie naprawdę wygląda jakby zostało przeniesione 1:1 z pierwszego Wiedźmina. Miejscami razi mnie to że chłopskie chaty nie są kryte strzechą, a mury Wyzimy za bardzo przypominają mury La Valettów, zwłaszcza most zwodzony marnie wygląda, ale machnę na to ręką, bo pewnie nic lepszego nie da się z tym zrobić. Z samą wioską mam taki problem, że moim zdaniem za bardzo przypomina Flotsam, na twoim miejscu wywaliłbym to drzewo w 0:13 i tę budynek-bramę za nim. Ze studnią nie wiem, ale chyba było by lepiej gdyby też jej nie było. Co do Geralta to wygląda fajnie, dobrze by jeszcze było gdy mógł mieć swoją skórzaną kurtkę (Pancerz mantikory z W3). Na razie zmieniłbym mu miecz na Długi miecz staowy (Czyi taki:)
Jeszcze co do utopców: dałoby się zamienić ich pliki dźwiękowe, by miały takie same odgłosy jak w W1?
 
Cześć,

Tak jak obiecałem, wracam z nowym materiałem.
Tym razem część gameplay'u.

Niektóre elementy mogą wyglądać dziwnie - brak oczu lub zębów u postaci, w niektórych miejscach teksty debugowe itd.
Wszystko przez to że uruchamiałem to bezpośrednio z RedKit'a, zamiast tzw wersji "cooked" która trafia do gry.
Tylko dźwięki środowiskowe i muzykę dodałem w post produkcji, już po nagraniu klipu. (Jeszcze nie ogarnąłem kwestii implementacji dźwięku w RedKit)
Jeśli chodzi o resztę, wszystko zostało przygotowane w Quest Edytorze i Edytorze Scen.
Opcja "Generate Lipsync" nie działa w Edytorze Scen, jednak nie chciałem aby dialogi wyglądały jako dialog dwóch brzuchomówców.
Przez to, po kolei przeglądałem jak wygląda ruch ust z kolejnych plików za to odpowiadających i jeśli coś w miarę pasowało, wrzucałem do sceny.
Mimo to nadal wygląda jakby wrzucono słaby dubbing do zagranicznego filmu :D
Jeśli chodzi o wygląd Geralta, jak i świateł środowiskowych, starałem się bardziej zbiliżyć do W1 jedak nadal sporo jest do poprawienia.
Jak już poprzednio wsponinałem, barghesty są zastąpione nekkerami z powodu braku barghestów w W2. Import potworów z W3 lub W1 jest niestety niemożliwy.

No ale wystarczy gadania. Zapraszam do oglądania i proszę o komentarze i krytykę, co się podoba a co wypadało by zmienić :)


Podpinam się do sugestii o użyciu upiorów zamiast nekkerów. W końcu Bestię przyzwały ludzkie niegodziwości i zwyrodnialstwo (lub Abigail), a była ona upiorem tak jak Barghesty, jej protoplasty. Jako zamiennik samej Bestii proponuję Żywiołaka Ognia lub Kaczerba. Wszystko inne lodzio miodzio :D
 
Cześć wszystkim!
Nie odzywałem się przez jakiś czas ponieważ starałem się skupić na wnętrzu tawerny.
Nie mogłem znaleźć w Asset Browserze żadnego mesha lub meshy które mogły za to posłużyć.
Postanowiłem więc wziąć sprawy w swoje ręce.
Poniżej prezentuję efekt tego co ostatnio udało mi się stworzyć.
Na razie jest to głównie podmiana tekstur oraz podstawowe rozmieszczenie meshy wzorowane na odpowiedniku z Wiedźmina 1.
Dodałem do tego oświetlenie oraz kilka dodatków do wypełnienia pustych miejsc.
Mimo to, sporo jest do poprawienia.
Postanowiłem jednak pokazać światu jak obecnie miewa się stan moda.

Chciałbym jednocześnie podziękować @JLouisB oraz @Nemomallo za pomoc w imporcie meshy z Wiedźmina 1.


Z góry dzięki wszystkim za komentarze i porady.
Pozdrawiam,
Goospo
 
Zajebiście to wygląda, niemal kopiuj wklej z jedynki. Nie mogę się doczekać kolejnych materiałów z twojej strony.
 
No teraz to jest cudo, ale czy przy wchodzeniu i wychodzeniu z karczmy oraz innych budynków będzie ekran wczytywania ?
 
No teraz to jest cudo, ale czy przy wchodzeniu i wychodzeniu z karczmy oraz innych budynków będzie ekran wczytywania ?
Na razie wszystko jest bez ładowań.
Ale jednocześnie, performance jest dość słaby.
To akurat ogranicznia silnika i tego jak wczytuje dane z mapy.
Z tego co wiem, w RedKit wszystkie obiekty musisz ręcznie przypisywać do partycji plików, a następnie ustalać kiedy mają być wczytywane konkretne partycje a inne wyrzucane z pamięci.
W ten sposób optymalizujesz mapę po ustaleniu miejsc gdzie mają być ładowane partycje.
Dlatego w Wiedźminie 2 masz na każdej mapie wielkie bramy które oddzielają Ci części poziomów.
Na razie, wszystko jest u mnie wczytywane na raz ale to na pewno będę próbował zmienić żeby poprawić ilość FPS.
Możliwe jednak że będzie to bardziej w tle się działo zamiast wymuszania ekranów ładowania.
 
Goospo a bawiłeś się już w Radish ? Wiem , że to raczej nie możliwe przerzucić tego do w3 , ale masz jakieś pomysły ?
 
Świetnie ta karczma wygląda. Kawał dobrej roboty, gratulacje. Czekam na dalsze relacje z postępów. Może jakiś filmik pokazowy na YouTube?
 
Top Bottom