Wiedźmin 2 Arena - opinie i przemyślenia

+
Wujo123 said:
Co do areny to tak mi teraz przyszło do głowy - czy taka arena mogłaby być zaimplementowana w samej grze.
Coś podobnego już było w 2 akcie w obozie :)

Wujo123 said:
Kiedyś przed wydaniem jeszcze dwójki ludzie proponowali nawet wprowadzenie multiplayera.
Możnaby to rozwiązać jako pojedynki dwóch Wiedźminów w Kaer Morhen. Obecny byłby rozwój postaci - nowe ciosy, bronie itp. Możnaby grać postaciami z sagi, albo wykreować własnego wiedźmina.
Tylko, że takie pojedynki znudziłyby się bardzo szybko. Jeśli robić multi, to na kształt GW.
 
Chyba nie masz na myślli Guld Wars ? Bez obrazy, ale MMO w świecie Wiedźmina to fatalny pomysł. Spełnienie moich NAJCZARNIEJSZYCH koszmarów . Temat rzeka.

Kiedy pisałem o takim multi to miałem na myśli raczej lajtowy niezobowiązujący trybik, podobny właśnie takiej arenie. Wiadomo, że pewnie szybko by się znudził, ale tak samo można powiedzieć o arenie. Pamiętajmy jednak by nie traktować takich trybów zbyt poważnie. Ot miły gest ze strony twórców.
 
Narzekanie na Arenę, serio? Matko bosko, przecież te narzekania, są na poziomie lamentów z przed premiery gry jeszcze na starym forum, o za dużych drzewach zamkach i cyckach. Nie wiem, jak ma się osobny tryb przeznaczony do maksowania punktów, do spłycenia ukończonego przecież wątku fabularnego części drugiej. O bytności aren w prozie AS-a wspomniano już wyżej.

Ja tam z dziką rozkoszą pobawię się w tym trybie, bo zwyczajnie system walki w W2 mnie zauroczył i jestem ciekaw jak daleko dobrnę. No i liczę na konkretne wyzwanie, bo we właściwej grze Geralt nieco za szybko stał się zbyt mocny. Więc generalnie i owca syta i wilk cały...
 
Narsereg said:
Ja tam z dziką rozkoszą pobawię się w tym trybie, bo zwyczajnie system walki w W2 mnie zauroczył i jestem ciekaw jak daleko dobrnę. No i liczę na konkretne wyzwanie, bo we właściwej grze Geralt nieco za szybko stał się zbyt mocny. Więc generalnie i owca syta i wilk cały...
Dokładnie mam tak samo, z chęcią ogarnę lepiej cały system walki.
 
Arena sama w sobie ani mnie ziebi ani grzeje.
Arena jednak wskazuje kierunek, jakiego mozemy oczekiwac, jesli chodzi o dalszy rozwoj gier o Wiedzminie.
Rozbudowac bardziej fabule? Nowe tereny do eksploracji? Moze cos z rozwojem postaci? Niee, bo po co. Dodajemy nawalanke!
 
pomor - Bzdurna wypowiedź. Redzi nigdy nie zrezygnują ze zrobienia cudownej, wciągającej i nieliniowej fabuły w wiedźminie 3! Arena do W2 żadnego kierunku nie ustala a jest tylko dodatkiem co całości który z fabułą nie ma nic a nic wspólnego. Nie wiem dlaczego tak sądzisz ale jest to co najmniej dziwne. Co do rozbudowania fabuły w W2 to ja śpię spokojnie bo na pewno jeszcze nie raz doczekamy się tego właśnie typu rozszerzeń. A ta "nawalanka" ma po prostu być czymś dla odmiany i przecież jak nie chcesz nie grasz i broń boże żaden to wpływ na fabułę a co dopiero ukierunkowanie następnej części.
Pozdrawiam.
 
pomor said:
Arena sama w sobie ani mnie ziebi ani grzeje.
Arena jednak wskazuje kierunek, jakiego mozemy oczekiwac, jesli chodzi o dalszy rozwoj gier o Wiedzminie.
Rozbudowac bardziej fabule? Nowe tereny do eksploracji? Moze cos z rozwojem postaci? Niee, bo po co. Dodajemy nawalanke!

Arena wskazuje kierunek rozwoju gier o Wiedźminie? Bzdura... Bardzo rzadko twórcy gier zmieniają zupełnie koncepcję wykreowanej przez siebie marki - Wiedźmin to action-RPG, nastawiony na fabułę, 'epicką' historię itp. CDP RED wypracowuje sobie Wiedźminem renomę i wątpię, żeby nagle postanowili ją zrujnować, wydając Wiedźmina 3 = Geralt przez 20 godzin rąbie ludzi, potwory i innych wrogów, aż wkońcu dochodzi do Emhyra, go przez 30 minut nawala i przy okazji zabija 500 "czarnych", którzy wychodzą ze ścian, podłogi itp. Nie, takie rzeczy nie w Wiedźminie. Szybciej w nowej marce, nie związanej z Wiedźminem.
Moim zdaniem Arena pojawia się przede wszystkim dlatego, że Redzi pracują nad W2 na X360 i nie mają za bardzo czasu, na budowę czegoś bardziej rozbudowanego fabularnie ;) Co, jak już wspomniałem w tym temacie, nie jest najgorszym pomysłem - odskocznia od fabuły zapewni troszkę dłuższe życie produkcji, bo nie każdy jest takim zapaleńcem jak my, fani, i nie przechodzi Wiedźmina 2 więcej niż jeden raz - czasem nawet w ogóle fabuły nie kończy...
 
Jak dla mnie rewelacyjny pomysł. Po ukończeniu Wiedźmina można, kiedy nam się nudzi a nie chce nam się już zaczynać od nowa kolejny raz, włączamy sobie Arene i naparzamy :D Poza tym mam nadzieję że Arena będzie dostępna od razu, więc gracze którzy jeszcze nie grali mogliby np. włączyć Arenę i potrenować walkę przed rozpoczęciem historii. Brawo Redzi :D
 
Mnie sie tez wydaje,że Arena sie przyda,choćby do tego żeby sie wyszkolić w walce i poznać najszybszy sposób na zabicie przeciwnika a także wyrobienie sobie dobrej taktyki.Z reszta już niektórzy to napisali i dołączam sie do tego ;)
 
Nie rozumiem jak można narzekać na tryb Arena. Nie chcesz grać - nikt cie cie zmusza. To jest dla tych którzy chcą sobie połupać beznamiętnie, bez patrzenia na somplikowany rys fabularny i rozterki filozoficzno-egzystencjalne.
A Redzi debilami nie są, i nie wydymają nas przy okazji Wiedźmina 3 tworząc "casuala". Obiecuje wam że z trójki będziecie zadowoleni.
 
I jeszcze jedno. Nie rozumiem dlaczego niektórzy twierdzą że świetna, dorosła fabuła na wstępie wyklucza takie opcje jak Arena? Według mnie to w żaden sposób się nie kłóci ze sobą.
 
Po prostu chcą podtrzymać zainteresowanie swoim produktem, przecież to oczywiste :) Mam nadzieję, że niedługo dostaniemy te narzędzia moderskie, bo mogę Was zapewnić, to podtrzyma życie W2 o kilka dobrych miesięcy wśród wszystkich graczy :) a sprzedaż rośnie, pudełka z półek znikają, $ wpadają i wszyscy są szczęśliwi.
 
Karesh said:
Mam nadzieję, że niedługo dostaniemy te narzędzia moderskie,
O taak ja też nie mogę się doczekać aż moderzy wezmą się do roboty :cool:
a co do areny to widzę, że zrobił się nam temat rzeka :)
w każdym bądź razie niezależnie od opinii graczy, fajnie że CDPR robi coś dla nas za zupełną darmoszkę
 
noobone said:
O taak ja też nie mogę się doczekać aż moderzy wezmą się do roboty :cool:
a co do areny to widzę, że zrobił się nam temat rzeka :)
w każdym bądź razie niezależnie od opinii graczy, fajnie że CDPR robi coś dla nas za zupełną darmoszkę

Narzędzia nie wyjdą do końca tego roku, a tworzenie porządnego moda będzie trwać przynajmniej koło roku. Trochę się naczekacie.
 
Arena przyda sie dla osób którzy przeszli gre wiecej niż 2-3 razy i sie nudzą.

Mnie jakoś nie przekonuje.
 
Głosujcie na powyższy temat. Możliwe, że redzi go zauważą i zrobią coś w tym kierunku. Moim zdaniem brak możliwości zapisu postępu na Arenie jest kompletnie bez sensu. Na ten jak dla mnie wielki minus przemawia wiele uciążliwych konsekwencji. Za przeproszeniem proszę nie pieprzyć, że z możliwością zapisywania stanu gry Arena straci swój klimat, żartujecie sobie? Wy widzicie klimat w tym, że musicie za każdym razem robić co raz dłuższe i dłuższe sesje, żeby pobić swój poprzedni wynik? Przecież późniejsze zdobywanie punktów opiera się na bardzo długim przesiadywaniu na Arenie, a to wszystko można zniszczyć poprzez jeden głupi błąd. Mówcie co chcecie, ale Arena powinna być trybem ciekawej rozgrywki i przede wszystkim PRZYJEMNEJ, a dniówki + nocki na Arenie na pewno nie cechuje się przyjemnością.


Argumenty ku wprowadzeniu innowacji na Arenie:

- Zaczynacie leciutką rozgrywkę na Arenie, gdzieś w późno - wieczorowych godzinach. Rano jak każdy cywilizowany polak musicie wstać, by wykonać swoje obowiązki, co przekłada się na pójście spać o ustalonej godzinie. Dochodzicie do 18 fali, którą wywalczyliście rozmyślaniami nad taktyką kolejnej walki, rozdania talentów i przebiegłości w samej walce i wszystko trafia szlag, bo musimy kończyć, a szanowna Arena nie raczyła wprowadzić możliwości zapisu rozgrywki.

- 500k (i więcej) punktów zdobyliście po dosłownej dniówce na Arenie. Teraz, żeby pobić swój poprzedni rekord potrzebujecie jeszcze drugie tyle punktów, a z uwagi na to, że zeszło wam to b.długo pójdzie to w niepamięć, bo nie możecie zapisać rozgrywki i pójść spać.

- Jeszcze braki zapisów na Arenie udobruchałyby możliwości sumowania swoich punktów w osobnej opcji, dzięki czemu moglibyście robić długie sesję > wysyłać wynik na forum do specjalnej wydzielonej próżni i na koniec podliczać do głównego wyniku swoje wypociny z całego tygodnia.

- Jestem ciekawy, jak przykładowy gracz z 18 miejsca w ogólnym rankingu ma zamiar skoczyć na 15 miejsce, gdzie musi zdobyć ogrom punktów, naprawdę zamiast przyjemności grania chcecie się zmieniać w osoby, które bez względu na wszystko muszą nadrobić swój pierwszy wynik i przysiąść przed kompem na 7/8h?



PS: Proszę o subiektywne opinie na ten temat, a nie posty bez uzasadnień typu: "Weź, człowieku, ta Arena jest super klimatyczna, co Ty chcesz". Jeżeli już macie zamiar pisać w ten sposób, to serdecznie proszę o uzasadnienia i argumenty przeważające za tym, co fanów Areny tak cieszy w tym, że CAŁE DNIE grania idą na marne, bo kilkanaście pkt przed pobiciem poprzedniego swojego rekordu punktacji w głupi sposób zabił ich nekker.
 
A wystarczyło napisać PM z prośbą do moderatora, żeby dodał ankietę do już istniejącego wątku i nie byłoby potrzeby tworzenia całkowicie nowego tematu...
Ech, leniwe wy nasze usery, wy :p

Scalam.
 
Nightlyy said:
Głosujcie na powyższy temat. Możliwe, że redzi go zauważą i zrobią coś w tym kierunku. Moim zdaniem brak możliwości zapisu postępu na Arenie jest kompletnie bez sensu. Na ten jak dla mnie wielki minus przemawia wiele uciążliwych konsekwencji. Za przeproszeniem proszę nie pieprzyć, że z możliwością zapisywania stanu gry Arena straci swój klimat, żartujecie sobie? Wy widzicie klimat w tym, że musicie za każdym razem robić co raz dłuższe i dłuższe sesje, żeby pobić swój poprzedni wynik? Przecież późniejsze zdobywanie punktów opiera się na bardzo długim przesiadywaniu na Arenie, a to wszystko można zniszczyć poprzez jeden głupi błąd. Mówcie co chcecie, ale Arena powinna być trybem ciekawej rozgrywki i przede wszystkim PRZYJEMNEJ, a dniówki + nocki na Arenie na pewno nie cechuje się przyjemnością.
Po części rozumiem Cię i twoje ubolewania nad brakiem możliwości zapisu na arenie, bo sam wiele razy ginąłem specjalnie aby tylko wysłać trochę lepszy wynik na serwer, bo na dalszą grę nie miałem czasu, a czasem chęci bo zmęczenie się wkradało :). Mimo to nie bardzo sobie wyobrażam coś takiego jak zapis gry po każdej walce. Dlaczego ? Odpowiedz bardzo prosta wyniki były by jeszcze bardziej kosmiczne :). Bo jaki problem po nie udanej walce zwyczajnie czytać wtedy stan gry, i próbować do skutku? Nawet jeśli było by tak, że stan gry można by wczytać tylko raz i potem przy śmierci nie było by to możliwe coś na wzór "Nagłej śmierci". To pewnie znalazły by się osoby które by kopiowały plik z zapisem w kółko :D. Dlatego też zwyczajnie nie ma takich gier z trybem hordy które mają możliwość zapisu w tym właśnie trybie... Chyba że działało by coś takiego po stronie serwera wtedy miało by jakiś sens...
 
Top Bottom