Wiedźmin 2 najlepszą adaptacją/użyciem licencji według redakcji Gamespot.com

+

Teer1

Forum veteran
Wiedźmin 2 najlepszą adaptacją/użyciem licencji według redakcji Gamespot.com

Wiedźmin 2 został wyróżniony przez redakcję serwisu gamespot.com jako najlepsza gra będąca adaptacją/wykorzystaniem licencji roku 2011. Pokonał w tej konkurencji Alice: Madness Returns, Aliens: Infestation, Batman: Arkham City i NBA 2K12. Dostał też kilka nominacji, które niestety nie przełożyły się one na kolejne laury - na grę roku (wygrał Skyrim), grę roku na PC (Skyrim), najlepszego RPGa (Skyrim) i grę z najlepszą technicznie grafiką (Crysis 2). Nie został nominowany, ale wspomniano o nim przy nominacjach - na najlepszą grafikę artystyczną, najlepszą atmosferę gry i "most improved sequel".

No cóż.... w mojej opinii to taka mała, skromna nagroda pocieszenia, ale dobre i to :)

W serwisie do 30 grudnia trwać będzie głosowanie użytkowników (wybór nie jest ograniczony przez wcześniej ustalone nominacje - można wybierać spośród całego katalogu gier wydanych w 2011 roku; bieżące wyniki głosowania nie są pokazywane; każdy zalogowany użytkownik ma 1 głos w każdej z kategorii, którego po wyborze nie można już zmieniać).

Wszystkie wyróżnienia można prześledzić na http://www.gamespot.com/best-of-2011-awards/
 
Najwyraźniej większość odbiorców (w tym pismaków) wyżej stawia eksplorację niż fabułę. To trochę przykre. 1 nagroda, 5 nominacji.
 
Nie odmawiam kunsztu wykonania Skyrima, sam świetnie się przy nim bawię, lecz cała nagonka na to, jaki to Skyrim jest "oh" i "ach" jest moim zdaniem ździebko przesadzona i nie wiem czy zasługuje na aż trzy nagrody. Muszę przyznać, że prędzej bym się spodziewał, iż zagraniczne pismo przyzna nagrodę za najlepsze użycie licencji nowemu Batmanowi. Jestem więc jednak miło zaskoczony, że polska produkcja otrzymała kategorię w tej nominacji. Moim zdaniem, Wiedźmin powinien dostać nagrodę za najlepszą grę na PC.
 

Teer1

Forum veteran
Dodam jeszcze (to dla tych, którym nie chce się zaglądać na strony gamespotu), że kontrkandydatami Wiedźmina 2 do nagrody na grę roku (GOTY) były:
- Batman: Arkham City
- Dark Souls
- DiRT 3
- The Elder Scrolls V: Skyrim (zwycięzca)
- Gears of War 3
- Ghost Trick: Phantom Detective
- Portal 2
- Total War: Shogun 2
- Xenoblade Chronicles

Do nagrody na najlepszy RPG:
- Dark Souls
- The Elder Scrolls V: Skyrim (zwycięzca)
- Tactics Ogre: Let Us Cling Together
- Xenoblade Chronicles

Do nagrody na grę roku na PC:
- Batman: Arkham City
- The Elder Scrolls V: Skyrim (zwycięzca)
- Portal 2
- Total War: Shogun 2

Do nagrody za najlepszą technicznie grafikę:
- Battlefield 3
- Crysis 2 (zwycięzca)
- Forza Motorsport 4
- Killzone 3

Natomiast, w kategoriach w których redakcja portalu wspomniała o Wiedźminie 2, ale go ostatecznie nie nominowała:

Najlepsza grafika artystyczna:
- Alice: Madness Returns (zwycięzca)
- Child of Eden
- El Shaddai: Ascension of the Metatron
- Rayman Origins
- Stacking

Najlepsza atmosfera:
- Batman: Arkham City
- Dark Souls
- L.A. Noire (zwycięzca)
- NBA 2K12
- Resistance 3

Najbardziej "poprawiony' sequel:
- Conduit 2
- Driver: San Francisco
- The King of Fighters XIII (zwycięzca)
- Mortal Kombat
- Two Worlds II
 

Teer1

Forum veteran
laufes said:
Nie odmawiam kunsztu wykonania Skyrima, sam świetnie się przy nim bawię, lecz cała nagonka na to, jaki to Skyrim jest "oh" i "ach" jest moim zdaniem ździebko przesadzona i nie wiem czy zasługuje na aż trzy nagrody. Muszę przyznać, że prędzej bym się spodziewał, iż zagraniczne pismo przyzna nagrodę za najlepsze użycie licencji nowemu Batmanowi. Jestem więc jednak miło zaskoczony, że polska produkcja otrzymała kategorię w tej nominacji. Moim zdaniem, Wiedźmin powinien dostać nagrodę za najlepszą grę na PC.

Skyrim dostał jeszcze XBOX360 GOTY :) Był nominowany "tylko" w 4 kategoriach i we wszystkich wygrał...
 
Vojtasass said:
Najwyraźniej większość odbiorców (w tym pismaków) wyżej stawia eksplorację niż fabułę. To trochę przykre. 1 nagroda, 5 nominacji.
Mnie najbardziej zaskoczył brak nominacji w kategorii "best story". Dla mnie fabuła Wiedźmina 2 jest jedną z lepszych growych historii, z którymi miałem styczność. Widać się nie znam.

BTW.
Wiedźmin 2 został grą roku na PC według Gamasutry.
 
Łał, piszcie żem uprzedzony itp, ale łał. Sykrim, ordynarny port z konsoli, ze stonowaną dla potrzeb konsol grafiką, z jednym z najbardziej skopanych interface'ów w historii PCtowych RPG (Wiedźmin 2 przy tym potworku, to oaza przejrzystości, łatwości obsługi i intuicyjności) wygrywa i w tej kategorii. Przepraszam ale jak dla mnie powoli ocieramy się o szczyt absurdu. Zastanawiam się, czy te wszelakie głosowania wielkich portali growych mają jakikolwiek związek z faktyczny zaletami danych produkcji, czy są wymierną nakładów na kampanie reklamowe i długości słupków przy ilości sprzedanych egzemplarzy. Wcale nie twierdzę, że Wiedźmin jest niedoceniony - w tym roku była wyjątkowo mocna konkurencja i po prawdzie w żadnej kategorii nie był zdecydowanym faworytem, ale Skyrim jako gra PC? No ludzie bądźmy poważni...

Przy okazji skopanego GUI skyrima, dziś przypadkiem na gamezilli wpadłem na takie coś.
 
Zdecydowanie brakuje mi większej liczby nominacji dla Wiedźmina i Deus Exa. Dobrze, że Portal 2 się jakoś uchował w tym zalewie skyrimowego hype'u. Ja wiem, że jeżeli chodzi o Wiedźmina, daleko mi do obiektywizmu, ale bez przesady - na najlepszego erpega, grę na PC, grafikę, czy historię łapie się jak najbardziej. Deusa też zupełnie nie docenili.
 
zi3lona said:
Zdecydowanie brakuje mi większej liczby nominacji dla Wiedźmina i Deus Exa.
No właśnie, zwłaszcza DE może się czuć pominięty, nie dostał wielu nominacji - wielka szkoda.


@ Narserg

To jest na razie wybór redakcji GS. Czytelnicy wciąż mogą głosować. Agituję za W2 na PC, who's with me? ;)


@ Maciek

Mnie również to zaskoczyło. Podobnie w kategorii Best writing/dialogues.
 
Dla mnie jakimś chochlikiem redakcyjnym jest nagroda za grafikę dla Kryzysa 2. Ja wiem i rozumiem, ze pierwsza część to był w swoim czasie ideał pod względem graficznym. Jednak czas leci do przodu C2 nie jest krokiem naprzód w stosunku do jedynki, natomiast ostrość tekstur w Wiesiu czasem wręcz kaleczy monitor. Za mało nagród dla Wiesia i dla Batka, zdecydowanie.
 
Widzę, że kupa luda głosowała na Portal 2 nawet w kategoriach niekoniecznie pasujących do tej gry. Dobrze że nie jest liderem w kategorii "driving". Wypełniłem swój fanowski obowiązek i głos na Wiesława Drugiego (w sensownych kategoriach) oddałem.
 
mbwrobel said:
Widzę, że kupa luda głosowała na Portal 2 nawet w kategoriach niekoniecznie pasujących do tej gry. Dobrze że nie jest liderem w kategorii "driving". Wypełniłem swój fanowski obowiązek i głos na Wiesława Drugiego (w sensownych kategoriach) oddałem.

Hmmm.... A gdzie ty widzisz bieżące wyniki głosowania? Bo ja jakoś tego nie zauważyłem, może ślepy jestem... Chyba, że pisząc "kupa ludu głosowała" masz na myśli redakcję gamespota?
 
Top Bottom