Wiedźmin 2 obsypany nagrodami

+
Wiedźmin 2 obsypany nagrodami



Koniec każdego roku to czas gdy największe serwisy o grach podsumowują mijające dwanaście miesięcy przyznając nagrody najlepszym produkcjom wydanym w tym okresie. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Wiedźmin 2 otrzymał aż 50 nagród w ciągu zaledwie ostatnich kilku tygodni!
Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować fanom oraz dziennikarzom za ciepłe przyjęcie naszej gry oraz za tak hojną liczbę wyróżnień przyznaną ostatnio Zabójcom Królów. Poniżej znajduje się zestawienie najnowszych nagród, które otrzymał Wiedźmin 2:
-Najlepsza grafika PC – IGN
-Najlepsza adaptacja – Gamespot
-Najlepsza gra PC 2011 – Gamasutra
-Najlepsza gra PC 2011 – Egamer
-Najlepsze studio 2011 (nagroda dla CD Projekt RED) – Egamer
-Najlepsza gra PC 2011 – Kotaku
-Najlepsza gra PC 2011 - Capsule Computers
-Najlepsza gra PC 2011 – WhatifGaming
-Najlepszy scenariusz – Gametrailers
-Najlepsza europejska gra na PC - Fun & Serious Game Festival
-Najlepszy design – European Games Awards
-Najlepszy świat gry – European Games Awards
-Najlepsza edycja specjalna – European Games Awards
-Najlepszy scenariusz - Fun & Serious Game Festival
-Najlepsza grafika – WhatifGaming
-Najlepszy wygląd - Giant Bomb
-Najlepsze udzwiękowienie – WhatifGaming
-Najlepszy tytuł wyłącznie na PC - Gamesradar
-Najlepsza europejska gra RPG - Fun & Serious Game Festival
-Top 20 magazynu Wired - Wired
-Najlepsza grafika - GameBanshee
-RPG roku 2011 - GameBanshee
-Najlepsza narracja w grze RPG - Gameinformer
-Najlepsza postać w grze RPG - Gameinformer
-Najlepszy system walki w grze RPG - Gameinformer
-Najlepsze udźwiękowienie - Rpgsite
-Najlepszy scenariusz - Vadejuegos
-RPG roku 2011 - Vadejuegos
-Najlepsza gra na PC 2011 - Vadejuegos
-Gra roku - Vadejuegos
 
Szkoda tylko, że nagród na które najbardziej zasłużyliście(GOTY) ze świecą szukać, zostały się tylko jakieś ochłapy.. . Już chyba pierwszy Wiesiek był bardziej doceniony.
 
Ha! Ładna lista ;)

Palimpsest, zaryzykuję twierdzenie, że gdyby Wiedźmin ukazał się w trzecim lub czwartym kwartale zeszłego (już!) roku, to GOTY by powpadały. A tak niektórzy zdążyli już zapomnieć i zachłysnąć się takim choćby Skyrimem.
 
Palimpsest said:
Szkoda tylko, że nagród na które najbardziej zasłużyliście(GOTY) ze świecą szukać, zostały się tylko jakieś ochłapy.. . Już chyba pierwszy Wiesiek był bardziej doceniony.

Ochłapy? Masa nagród, best PC i best RPG, to nie są ochłapy, to są fantastyczne nagrody. A sporo plebiscytów jest jeszcze albo w toku, albo jeszcze nie wystartowało (patrz GOL - największy serwis growy w Polsce).
Mnie oczywiście najbardziej cieszą nagrody za najlepszy scenariusz.

Czy Wiedźmin 1 był bardziej doceniany? Lista nagród W1 z 2007 roku: http://www.cdprojekt.com/firma/---/osiagniecia/2007.

@ robert70r
Za 2012 rok Wiedźmin 2 będzie zbierał nagrody za najlepszy ex dla X360 :). Sam się już nie mogę doczekać tych nowych misji i wątków fabularnych :).
 
No i w ten oto ponury i paskudny dzień humor mi się poprawił :) Bardzo ładnie , gratulacje
 
maciekw said:
Ochłapy? Masa nagród, best PC i best RPG, to nie są ochłapy, to są fantastyczne nagrody.
No może nie ochłapy, jak to nazwał kolega wyżej, ale rzekłbym nagrody pocieszenia. Duże portale nie zapomniały o nominacjach, ale większość laurów przypadła Skyrimowi, nawet w kategoriach, które mu się absolutnie nie należały (Best PC game). Tak to po prostu wygląda. Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

Tak czy inaczej - gratulacje dla CDP! :)
 
Kwestia interpretacji. Sam byłem na początku, jak założyłem temat o nagrodach dla Wiedźmina 2, niezadowolony z tego jak świat (nie)docenia W2, ale ostatnie kilka dni, w których pojawiło się na prawdę sporo zacnych nagród dla CDP, zmieniło moje nastawienie i dzisiaj śmiało powiem, że jestem zadowolony z tego jak gracze i dziennikarze branżowi oceniają Wiedźmina 2, co jest o tyle pozytywne zważywszy na fakt, że gra już nie jest pierwszej nowości, a doświadczenie mnie nauczyło, że im dalej od premiery, tym mniej pozytywnych ocen.
 
No to się tu, w wypadku Wiesia jakoś nie sprawdza. A to bardzo dobrze świadczy o samej grze. Nie jest to chwilowe zauroczenie, zachłyśnięcie się produktem, a coś - myślę trwalszego.
 
@ Maciek

Gracze pecetowi doceniają W2. Czytając fora zagraniczne odnoszę wrażenie, że im dalej od premiery tym bardziej. Narzekając na interfejs Skyrima, wielu nie pamięta, że w W2 interfejs był projektowany przede wszystkim z myślą o padzie. Oczywiście nie wszyscy o tym zapomnieli, ale zauważyłem, że czas zaciera negatywne wspomnienia. Po wyjściu dodatkowych questów i lokacji na PC będzie jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że po premierze na klocka gwiazda Skyrima przygaśnie, hehe. Support Bethesdy kuleje (delikatnie mówiąc), a mimo to wielu graczy jest totalnie zaślepionych.
 
Vojtasass said:
@ Maciek

Gracze pecetowi doceniają W2. Czytając fora zagraniczne odnoszę wrażenie, że im dalej od premiery tym bardziej. Narzekając na interfejs Skyrima, wielu nie pamięta, że w W2 interfejs był projektowany przede wszystkim z myślą o padzie. Oczywiście nie wszyscy o tym zapomnieli, ale zauważyłem, że czas zaciera negatywne wspomnienia. Po wyjściu dodatkowych questów i lokacji na PC będzie jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że po premierze na klocka gwiazda Skyrima przygaśnie, hehe. Support Bethesdy kuleje (delikatnie mówiąc), a mimo to wielu graczy jest totalnie zaślepionych.

I bardzo dobrze. Niech doceniają, bo jest co doceniać. CD Projekt robi gry dojrzałe, które starzeją się relatywnie długo, a Wiedźmin 2, o ile nie będzie w najbliższym roku jakieś mega rewolucji związanej z nowymi konsolami, z taką grafiką powinien starzeć się jeszcze wolniej niż Wiedźmin 1, którego w 2011 roku tylko cyfrowo zakupiono w liczbie ponad 350 tysięcy kopii. To bardzo dobry wynik.

Wiedźmin 2 na konsole mam nadzieję, że również sprzeda się dobrze, po lekturze dzisiejszego opisu prewki jestem mocno podekscytowany.
A nagrody dla W2 w wersji PC mogą tylko młodszemu, konsolowemu bratu pomóc. Już widzę te hasła np "Best Story- GameTrailers.com" na trailerach. I mam nadzieję, że pomogą one dotrzeć do tych jeszcze nie znających uniwersum i zwiększą sprzedaż.
Tak więc, cieszmy się z nagród dla W2 i głosujmy na Geralta i spółkę wszędzie gdzie można, bo spora liczba nagród może zwiększyć sprzedaż na X360. A im większa sprzedaż gry na konsole, tym (w teorii) więcej pieniędzy i spokoju dla studia przy produkcji Wiedźmina 3.
 
[usunięte na prośbę użytkownika]

A dla CDPR - gratulacje. Oby trójka zgarnęła kilka GOTY, serdecznie Wam tego życzę.
 
Pysznie ! Mamy gorącą nadzieję, iż wiedziminek 3 będzie miał tych nagród 50 razy więcej, niż ten. Ale i tak Gratulace!!!
 
aope said:
@Vojtasass: Twój problem wynika z tego, że raz, jesteś zaślepiony Wiedźminem 2 (to już nawet nie to, że Ty grę lubisz, Ty jesteś gotów kapliczki jej stawiać, weź się opamiętaj chłopie, bo w nie widziałem jeszcze newsa o Wiedźminie 2, w którym by Cie nie było, to jest co najmniej chore), dwa - wypisujesz tak kompletne farmazony na temat konkurencji (w którą nie grałeś, grać nie będziesz i w kierunku której jesteś uprzedzony, a wiedzę czerpiesz z pożal się Boże wątpliwej jakości komentarzy), że naprawdę aż się niedobrze robi. Bethesda nie wspiera Skyrim? To ciekawe, co mówisz - czyżbyś przeczytał o tym na jakimś plotkarskim serwisie? Już jakiś czas temu zapowiedzieli, że w pierwszej kolejności będą poprawiać kod, w kolejnej pozostałe niedociągnięcia (co jest normalne w tak ogromnej grze). W styczniu ma być również dostępny zestaw narzędzi (chociaż i bez niego jest już ponad 4000 modyfikacji, w tym NOWY interfejs, jeśli komuś się nie podoba oryginalny) dla modderów. O wsparcie się więc chłopie nie martw, bo jest lepsze, niż u większości firm zajmujących się dewelopingiem (które coś obiecują, a później czekamy). Generalnie masz jakiś problem ze Skyrim - może weź w niego zagraj, a później komentuj, zamiast czerpać na jego temat wiedzę z for internetowych. Twoje dyskusje i hasła rzucane w kierunku Beth aż 4 litery ściskają swoim dramatycznie niskim poziomem. Poważnie - zastanów się nad sobą, bo od jakiegoś czasu nie da się Ciebie czytać ani traktować w tej materii poważnie. Zdejmij klapki z oczu póki jeszcze możesz.
A dla CDPR - gratulacje. Oby trójka zgarnęła kilka GOTY, serdecznie Wam tego życzę.
Zgodzę się, że Pan V. zachowuje się jak fanatyk, ale z resztą już nie. To, że TES ma tyle modów to zasługa fanów. To fani wspierają grę Bethesdy, bo ekipa pana Todda nie potrafi ogarnąć własnej produkcji. To, że fani zmienili interfejs też nie jest zasługą Bethesdy tylko - uwaga - fanów. Zgadzam się z V. w sprawie nagród. Skyrim co najwyżej zasługuje na nagrody typu: "Najlepszy autorski świat" i... i tyle. Na "RPG roku" nie zasługuje, bo świat i smoki to nie wszystko, na "Grę roku" nie zasługuje (bugi, nuda i Bethesdowa sztuczność wszystkiego co nas otacza), bo nie jest najlepszy (Wiedźmin 2 też - kiepska premiera + bugi). Na "najlepszą fabułę" nie zasługuje, bo fabuła tam jest nieodczuwalna, ponieważ twórcy tworząc świat zapomnieli o niej. Na "najlepsze dialogi" również nie zasługuje, bo Beth po raz kolejny dokonała niemożliwego - pokonała BioWare w dziedzinie najgorszych dialogów. Na "najlepszą grafikę i design" nie zasługuje, bo niestety Wiedźmin 2 miażdży.
Bethesda zrobiła dobrą grę. Po prostu dobrą i ponadprzeciętnie grywalną, w której najważniejsze elementy leżą i kwiczą. Pozostała tylko grywalność, która bierze się nie wiadomo skąd. Chyba tylko z ubijania smoków (często same się ubijają, ale to szczegół). Nie jest to nie wiadomo jakie cudo. Kolejny TES. Albo go ktoś lubi albo nie.
Mnie spotkał ten plus, że kumpel wyjechał i się zaopiekowałem niektórymi grami. Osobiście bym tej gry nie kupił nawet za 50zł. Może Skyrim w wersji na PC jest całkiem inną grą. Tego się niestety nie dowiem. Wiem tylko tyle, że w W2 przegrałem więcej godzin (chyba z 9 razy go przeszedłem) niż w TES6 (TES5 to Fallout3).
 
Top Bottom