Wiedźmin 2 obsypany nagrodami

+
Wiecie co mnie zachwyca w grze Wiedźmin 2? Fabuła oczywiście ale to nie wszystko. W Wiedźminie jest to czego nie zauważyłem w żadnej innej grze, lub jest to ale w formie śladowej. Każda z pojawiających się postaci ma swój wyraźnie zarysowany charakter. Ma się wrażenie że każda postać żyje własnym życiem a jednocześnie wyraźnie jest wpasowana w fabułę. Dla mnie właśnie wielką przyjemnością jest obserwowanie życia tych postaci. Można by powiedzieć że jest to prawie interaktywny film chociaż jeszcze mu do tego daleko ze względu na technologię jaką mamy w dzisiejszym świecie komputerów. Postaci te są tak wyraźne i bogate że można by swobodnie dla każdej z nich w roli głównej zrobić osobną grę lub epizod do Wiedźmina i była by ciekawa. Wiedźmin jest pod tym względem grą nowatorską i ludzie powoli zaczynają to doceniać, ale musi upłynąć jeszcze trochę czasu. Biorąc właśnie to pod uwagę, inne gry są po prostu nudne. Co z tego że są rozbudowane, mają masę questów do wykonanie i można grać w nie setki godzin, ale ma się wrażenie że się jest w świecie manekinów i steruje się manekinem a fabuła jest napisana tak aby uzasadnić własnie sterowanie tym manekinem. Dla mnie to anachronizm. Pomysł na takie gry powstał wiele lat temu i prędzej czy później ludzie się nimi znudzą. Wiedźmina tak naprawdę trudno jest wpisać w kategorie opisujące dotychczasowe gry, dlatego jest niedoceniany.
 
Wiedźmin 2 został Grą Roku serwisu Shacknews



http://www.shacknews.com/article/72076/game-of-the-year-witcher-2-assassins-of-kings

Shacknews Game of the Year 2011: The Witcher 2: Assassins of Kings

'Best of' First Runner-Up: Portal 2

'Best of' Second Runner-Up: Batman: Arkham City

'Best of' Third Runner-Up: The Elder Scrolls V: Skyrim

'Best of' Fourth Runner-Up: Deus Ex: Human Revolution

Honorable Mention: Bastion

Honorable Mention: Super Mario 3D Land

Honorable Mention: The Legend of Zelda: Skyward Sword

Honorable Mention: Saints Row: The Third

Honorable Mention: LittleBigPlanet 2
 
Gra roku i to wedle jednego z serwisów w USA - brawo, brawo!

Dobra reklama i prognostyk dla wersji konsolowej
 
Skyrim grą roku ?
Tam 90% misji to Wejdź do jaskini, dotrzyj do końca , zabij przywódcę i wróć po nagrode.
 
zloty963 said:
Skyrim grą roku ?
Tam 90% misji to Wejdź do jaskini, dotrzyj do końca , zabij przywódcę i wróć po nagrode.
Grą roku została przez hype amerykanów którzy w 90% nie mieli okazji zapoznać się z takimi grami jak Wiedźmin 2, wielu wannabe americans z polski, też uważa że wiedźmin jest gorszy bo przecież miliony amerykanów nie mogą się mylić, a nasza polaczkość nie pozwala nam przyznać tego że wiedźmin poniekąd jest lata świetlne za skyrim. Przypomina mi się sytuacja z Wojtkiem Szczęsnym i De Geą, ludzie którzy "tępili polaczkową nieobiektywność" mówili że polacy są zapatrzeni w Wojtka, bo De Gea jest lata świetlne przed nim i Wojtek mu do pięt nie dorasta, dziś De Gea jest uznawany za jedną z największych wtop transferowych ostatnich lat, a o Szczęsnym Brytyjczycy piszą felietony i wyobrażają sobie jak dobry będzie za kilka lat, skoro w tym wieku jest jednym z najlepszych bramkarzy na wyspach.
 
Top Bottom