Wiedźmin 2 Sny Umarłych [Zapowiedź]

+
Tak, nie widzę powodu dla którego miałoby go nie być :)
Pytam, ponieważ nie przypominam sobie żebym spotkał się z nim w którejś z przygód jak dotąd, wydaje się ze autorzy zapominali kompletnie o tym szczególe :) Bardzo się cieszę że u Ciebie będzie :)
 
Zgodnie z obietnicą, przedstawiam filmik z południcami:


Ostatnio zoptymalizowałem "world partition", czyli listę elementów (obiektów), które są wczytywane w danym obszarze. Dzięki temu "zabiegowi", moja przygoda działa średnio od 10 - 30 klatek na sekundę szybciej. Dla przykładu: Kiedyś na podgrodziu miałem ok.30 klatek na sekundę, a teraz mam 50 :)

Na najbliższe trzy tygodnie zamierzam ograniczyć swoją pracę nad modem, ponieważ muszę już zacząć przygotowywać się do sesji :)

Pozdrawiam
Kalen
 
Bomba! Jak widzę ogrom twojego pięknego świata to mam ochotę przestać nadal pracować w redkicie :D Masz zamiar wydać przygodę w języku polskim czy może w większej ilości lokalizacji? Wydaje mi się, że wersja angielska pomogłaby ci w przyszłości gdybyś chciał pracować w branży.
 
Masz zamiar wydać przygodę w języku polskim czy może w większej ilości lokalizacji?

W pierwszej kolejności, moja przygoda ukaże się tylko w języku polskim. Nawet nie będę próbował tłumaczyć jej na angielski, ponieważ jest to zadanie bardzo ciężkie, nawet dla kogoś, kto mówi w miarę płynnie w tym języku.
 
Last edited:
W razie czego chętnie pomogę w tłumaczeniu Twojego moda na angielski, Kalen123. Szczególnie, że w ogóle mam do Ciebie pewien interes (ale w tej sprawię odezwę się dopiero za jakiś czas;)).
 
Jestem otwarty na współpracę, ale dopiero za jakiś czas, ponieważ na początku muszę stworzyć swoją przygodę po polsku :)
 
Hey, I just saw this thread by accident and man this mod does look great! I love that map you did :).
I wish you luck and hopefully we will see an english translation of this!
 

Scani

Forum veteran
@Kalen123
Właśnie obejrzałem wideo z południcami i retekstura prezentuje się świetnie.
Jedyne czego im brakuje to zmiana koloru ich poświaty, efektów uderzeń i śmierci na bardziej "słoneczny" - obecna turkusowa poświata i szary dym przynoszą na myśl bardziej nocne niż dzienne zjawy. Gdyby dało się zmienić kolor poświaty na złoty (jak promienie słońca w grze) a dym upodobnić do kurzu wzbijającego się z polnych dróg, to efekt mógłby być niesamowity.
 
@Kalen123
Właśnie obejrzałem wideo z południcami i retekstura prezentuje się świetnie.
Jedyne czego im brakuje to zmiana koloru ich poświaty, efektów uderzeń i śmierci na bardziej "słoneczny" - obecna turkusowa poświata i szary dym przynoszą na myśl bardziej nocne niż dzienne zjawy. Gdyby dało się zmienić kolor poświaty na złoty (jak promienie słońca w grze) a dym upodobnić do kurzu wzbijającego się z polnych dróg, to efekt mógłby być niesamowity.

Ok, nie ma sprawy. Zobaczę co da się zrobić :)
 
Witam.

Poprawiłem fx'y (efekty wizualne), które towarzyszą nam w czasie walki z południcami.


Kilka screenów:

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi / sugestie :)
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    99.6 KB · Views: 64
  • 2.jpg
    2.jpg
    95.4 KB · Views: 68
  • 3.jpg
    3.jpg
    98.8 KB · Views: 56
  • 4.jpg
    4.jpg
    98.3 KB · Views: 72
Bardzo ładnie, świetny efekt kurzu (u siebie dałem złoty). Motylki też fajne chociaż średnio kojarzą mi się z upiorami :D Sprawdzałeś co dzieje się po zabiciu ogłuszonej południcy? Zauważyłem, że jest nieruchoma w powietrzu i nie koliduje przez kilka sekund po czym znika.
 
Motylki też fajne chociaż średnio kojarzą mi się z upiorami :D

Motyle pojawiają się tylko wtedy, kiedy Geralt zrani, bądź zabije południcę. Chciałem w ten sposób pokazać, że coś ucieka z tej zjawy (jakaś część jej duszy). Dodatkowo motyle kojarzą mi się z polami, dlatego postanowiłem je dodać do FX'ów południcy :)

Sprawdzałeś co dzieje się po zabiciu ogłuszonej południcy? Zauważyłem, że jest nieruchoma w powietrzu i nie koliduje przez kilka sekund po czym znika.

Nie sprawdzałem, chociaż u mnie powinno być podobnie, ponieważ nie zmieniałem właściwości walki południcy (czyli powinna zachowywać się tak samo jak brux'a).
 

Scani

Forum veteran
Z jakiegoś powodu nawet w HD widzę ten filmik strasznie rozpikselowany, więc co do niektórych rzeczy mogę się mylić.

Ogólnie pył wygląda super, ale motyle dałbym jednak jedynie na śmierć południcy - taka metafora uwolnienia zbłąkanej duszy. Gdy pojawiają się przy każdym cięciu, nie jest to już takie wymowne. Może do śmierci oprócz motyli dodać jeszcze ten standardowy u upiorów rozbłysk z godray'ami (tylko w kolorze światła słonecznego) by nie było wrażenia, że upiór jest zrobiony z motyli?

Mam też wrażenie, że czasami powracają stare FXy (np. ok. 0:45 - 0:48 )
 
Z jakiegoś powodu nawet w HD widzę ten filmik strasznie rozpikselowany, więc co do niektórych rzeczy mogę się mylić.
Film jest słabej jakości, ponieważ musiałem go skonwertować (Fraps zapisuje film, który trwa 3:22 w 10GB pliku :dead: )
Następnym razem postaram się coś z tym zrobić :)

Ogólnie pył wygląda super, ale motyle dałbym jednak jedynie na śmierć południcy - taka metafora uwolnienia zbłąkanej duszy. Gdy pojawiają się przy każdym cięciu, nie jest to już takie wymowne. Może do śmierci oprócz motyli dodać jeszcze ten standardowy u upiorów rozbłysk z godray'ami (tylko w kolorze światła słonecznego) by nie było wrażenia, że upiór jest zrobiony z motyli?
Ok, postaram się to poprawić :)

Mam też wrażenie, że czasami powracają stare FXy (np. ok. 0:45 - 0:48 )
Sam nie do końca wiem, skąd się one biorą, ponieważ wszystkie stare FX'y zostały zastąpione przez nowe :mellow:
 
Stare fxy mogą się pojawiać dlatego, że to jest respawn południcy. Też to miałem. fx/monster/wraith/teleport i tam jest entity template "spawn". W nim również zmieniłem fx, który tam istnieje (jest jeden) i to entity podpiąłem do entity bruxy, która jest znowu podpięta do entity południcy. Obstawiam, ze wiesz o co chodzi. U mnie problem wtedy zniknął.
 
Takie małe video (nie mogłem się powstrzymać, by nie dodać tej sceny do mojej przygody :) )

Z góry informuję, że w filmiku występują słowa, które są powszechnie uważane za wulgarne...
Mam nadzieję, że wiecie skąd pochodzi ta scena :)

Film po konwersacji stał się trochę ciemniejszy, niż jest w oryginale.

Jeśli chodzi o południcę, to usunąłem fx motylów, które pojawiają się przy jej zranieniu. W czasie śmierci fx z motylkami zostały. Dodałem również efekt światła, który powinien przypaść wam do gustu. (video, lub screen dodam za kilka dni)
 
Last edited:
Kilka screenów (taka mała odskocznia od upałów :) )

1)
2)
3)

EDIT:
Dodaję krótki filmik, który pokazuje jak wygląda opad śniegu w REDkit
[video=youtube;-LUUAkg1UvY]https://www.youtube.com/watch?v=-LUUAkg1UvY[/video]
(film jest bez dźwięku)
 

Attachments

  • zima_01.jpg
    zima_01.jpg
    95.2 KB · Views: 75
  • zima_02.jpg
    zima_02.jpg
    95.4 KB · Views: 56
  • zima_03.jpg
    zima_03.jpg
    92.3 KB · Views: 60
Last edited:
Top Bottom