Wiedźmin 2 Sny Umarłych [Zapowiedź]

+
dwie godziny samych dialogów? :O cholipka, to chyba więcej niż miał cały W2!

No bez przesady, Wiedźmin 2 ma na pewno więcej linii dialogowych :)

Statystyki mojej pracy na dzień dzisiejszy:
Długość wszystkich zaimplementowanych dialogów w minutach: 140 minut (około 8400 sekund)
Ilość zaimplementowanego tekstu w dialogach: 54 strony A4 samych dialogów.
Progres: ok. 50% aktu pierwszego.

Jak skończę akt pierwszy, to wezmę się za implementowanie zadań pobocznych, przypisanych do tego rozdziału :)

Jeśli chodzi o ich długość, to są one dosyć zróżnicowane. Niektóre są długie, a inne krótsze.
Najdłuższe zadanie poboczne jest zapisane na 10 stronach A4 :)
 
Nie spiesz się. Widzę ze w twoich rękach powstaje cudo.
Mam nadzieję że fabuła będzie znakomita, bo sporo modom tego brakuje.
Powodzenia w wytrwałości
 
Statystyki mojej pracy na dzień dzisiejszy:
Długość wszystkich zaimplementowanych dialogów w minutach: 181 minut (około 10900 sekund)
Ilość zaimplementowanego tekstu w dialogach: 72 strony A4 samych dialogów.
Progres: ok. 60% aktu pierwszego (tylko główny wątek fabularny - bez zadań pobocznych)

Mam nadzieję że fabuła będzie znakomita, bo sporo modom tego brakuje.

Jeśli chodzi o samą fabułę, to na początku może wydawać się banalna, ale zapewniam, że to tylko dla zmylenia gracza :)
Zresztą, sami ocenicie :)
 
Redzi powinni Cię zatrudnić i wydać to jako pudełkowy dodatek :D

Tak swoją drogą - gdyby udało się zamienić nazwę waluty w REDkicie, napisałbyś jakiś poradnik, jak to robić? Przydałoby się na przyszłość :)
 
Tak swoją drogą - gdyby udało się zamienić nazwę waluty w REDkicie, napisałbyś jakiś poradnik, jak to robić? Przydałoby się na przyszłość :)

W teorii jest to dość proste, wystarczy zmienić wartość string'a z "Oreny" na "Korony" w pliku "base.sqlite". Jednak muszę przetestować, jak będzie się to zachowywać w praktyce. Trzeba pamiętać o małych przeszkodach:
- plik "base.sqlite" w RedString jest typu READONLY
- pamiętać o dodatkowym spakowaniu pliku "base.sqlite" do naszego moda.

Jeśli uda mi się to zrobić, to na pewno napiszę odpowiedni tutorial :)



Statystyki mojej pracy na dzień dzisiejszy:
Długość wszystkich zaimplementowanych dialogów w minutach: 210 minut (około 12600 sekund) --> 3 godziny 30 min.
Ilość zaimplementowanego tekstu w dialogach: 85 strony A4 samych dialogów.
Progres: ok. 75% aktu pierwszego (tylko główny wątek fabularny - bez zadań pobocznych)



Jak skończę w całości główny wątek fabularny w akcie 1, to wezmę się za implementacje zadań pobocznych.
Na chwilę obecną planuję stworzyć w swojej przygodzie 17 różnorodnych zadań pobocznych :)
 
Na prawdę coś wspaniałego. Długo czekaliśmy na właśnie coś takiego ;). Dzięki tej przygodzie W2 odetchnie pełną piersią i zacznie nowe życie :D. I o to właśnie chodzi.
 
Witam ponownie :)

Dodaję kilka screenów:
1) Ostatnie chwile przed nocą...

2) Na pomoście.

3) Dom nad jeziorem.

4) Chłop na polu.

5) Screen z dialogu.

Jeśli chodzi o postępy w mojej pracy, to ostatnimi czasy bardziej skupiłem się na pisaniu dialogów. Aby całkowicie skończyć akt 1 muszę jeszcze napisać trzy dialogi i zaimplementować te, które już mam (jest ich około 18 stron A4).

Mam nadzieję, że powyższe screeny przypadną Wam do gustu :)
 

Attachments

  • AA1.jpg
    AA1.jpg
    98.2 KB · Views: 66
  • AA2.jpg
    AA2.jpg
    88 KB · Views: 87
  • AA3.jpg
    AA3.jpg
    94.8 KB · Views: 62
  • AA4.jpg
    AA4.jpg
    95.2 KB · Views: 76
  • AA5.jpg
    AA5.jpg
    90.9 KB · Views: 62
Jeszcze do takiej pierdółeczki się przyczepię :)

Herb Redanii używany w dwójce jest błędny z punktu widzenia zasad heraldycznych. Otóż berło powinno być trzymane przez orła łapą, jak tu:

A nie być przyklejone kropelką, jak tu:

Zdaję sobie sprawę, że zamiana kilkudziesięciu tekstur i normalmap w celu poprawienia tylko paru szponów to overkill, i to niespecjalnie wpływający na jakość modu, ale dałoby się chociaż zmienić herb Redanii w glosariuszu? :)
 
Last edited:
No nie wiem, ja bym jednak poprawił jedynie w glosariuszu, ewentualnie mundurach i tarczach - kapkę monotonne by chyba było poprawianie wszystkich redańskich tekstur... No i teraz wygląda na to, że przeze mnie przygoda się opóźni :/

Jak cuś, to mam wektor orła, mogę przesłać, żeby nie zajęło to zbyt dużo czasu.
 
Witam wszystkich ponownie, po długiej nieobecności :)
Pragnę oficjalnie obwieścić, iż zakończyłem pracę nad dialogami w akt 1 :)

Statystyki prologu i aktu 1:
Długość wszystkich zaimplementowanych dialogów w minutach: 308 minut (około 18480 sekund) --> 5 godziny 08 min samych dialogów.
Ilość zaimplementowanego tekstu w dialogach: 136 strony A4 samych dialogów. (pisanych 12, Times New Roman)
Mniej więcej tak wygląda jedna strona dialogów.
Progres: ok. 95% aktu pierwszego (tylko główny wątek fabularny - bez zadań pobocznych). 5% zastawiłem na ewentualne poprawki.
Jeszcze muszę odpowiednio ustawić te dialogi w questach i koniec pracy nad aktem 1.

Za pewien czas wrzucę filmik z jednego dialogu.

Pozdrawiam
Kalen
 

Attachments

  • SU_A4_View.JPG
    SU_A4_View.JPG
    68.6 KB · Views: 55
Czyli jest coraz więcej szans, że przed premierą Wiedźmina 3 zagramy w Twój fantastycznie zapowiadającą się przygodę.
Robię wszystko, co się da, żeby było to możliwe. Jednak takiej przygody nie robi się z miesiąca na mieniąc :(
Żeby moja przygoda była gotowa, muszę jeszcze zrobić dialogi w akcie 2, 3 i w zadaniach pobocznych. Dodatkowo trzeba jeszcze to wszystko zaimplementować, a jest to dość czasochłonne.

Do premiery Wiedźmina 3 zostało około pięć miesięcy z hakiem. Jest to dość krótki okres czasu.
Doskonale zdaję sobie sprawę, że wraz z premierą Wiedźmina 3 zainteresowanie dodatkowymi przygodami drastycznie spadnie, ale co zrobić? Przecież taki mamy klimat :)

Prędzej, czy później swoją przygodę skończę. Nawet, jeśli będzie to po premierze Wiedźmina 3 :)

Oczywiście, jeśli zostanie wydany edytor REDkit pod Wiedźmina 3, to moja przygoda ukaże się również pod tę grę.
To w przyszłości. Na razie pracuję nad moją przygodą pod W2.

Trzy nowe screen'y na zakończenie.

 

Attachments

  • AB1.jpg
    AB1.jpg
    52.8 KB · Views: 62
  • AB003.jpg
    AB003.jpg
    87 KB · Views: 77
  • AB004.jpg
    AB004.jpg
    67.5 KB · Views: 60
Co do edytora Wiedźmina 3 mogę cię uspokoić. Redzi obiecali że edytor otrzymamy po premierze Wieśka 3 szybciej niż to miało z 2.
 
Top Bottom