Wiedźmin 2 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
imrekiss said:
Dla przykładu: Quest: Znajdź i zabij Kuroliszka wygląda tak: wchodzimy do kanałów i okazuje się, że w ogóle nie musimy go szukać bo na mapie za rogiem miga "Leże kuroliszka". To jest bez sensu. W Wiedźminie w ogóle nie trzeba było czegokolwiek szukać, nawet kawałki lustra w IV akcie były pozaznaczane na mapie. Gra byłaby o wiele bardziej emocjonująca gdyby ograniczyć funkcję mapy. Na przykład w jaskiniach i kryptach, których Geralt nie zna. Tak żeby można było się zgubić wśród labiryntu korytarzy i sal. To by dawało zastrzyk adrenaliny!: ledwo żywi błądzimy szukając na oślep wyjścia za nami gule, algule, fledery itp.
Rozumiem intencje ale w przez Ciebie opisanych celach nie trzeba modyfikować lub usuwać mapy. Wystarczy jej nie używać.
 
mogłoby przypominać grę fable(jak kto nie zna to proszę o zapoznanie się na internecie ;))są tam różne gesty,rodzaje walk,pancerzy broni pod dostatkiem :)różne fryzury zmiana wyglądu blizny po walkach itp ;)
 
Powinni dodać dużo rodzai broni, a także zbroi, a nawet płytowych co zaraz wyjaśnię ;DZbroje powinno się podzielić na: pancerz, buty, rękawice, nagolenniki i hełm.Można by nosić zbroje płytowe, kolcze i skórzane,np. płytowa zmniejszałaby ruchy, ale lepiej by chroniła i blokowałaby dostęp do wykonywania dwóch ostatnich ataków z sekwencji, a także zwiększałby podatność na magię. W kolczudze nie byłoby ostatniego ataku, większa ochrona i tak dalej.I tak dalej są to tylko przykłady, ale obrazują, że do gry można wprowadzić każdy rodzaj pancerzy i sensownie podzielić go na części :D.
 
Garcia15 said:
Powinni dodać dużo rodzai broni, a także zbroi, a nawet płytowych co zaraz wyjaśnię ;DZbroje powinno się podzielić na: pancerz, buty, rękawice, nagolenniki i hełm.Można by nosić zbroje płytowe, kolcze i skórzane,np. płytowa zmniejszałaby ruchy, ale lepiej by chroniła i blokowałaby dostęp do wykonywania dwóch ostatnich ataków z sekwencji, a także zwiększałby podatność na magię. W kolczudze nie byłoby ostatniego ataku, większa ochrona i tak dalej.I tak dalej są to tylko przykłady, ale obrazują, że do gry można wprowadzić każdy rodzaj pancerzy i sensownie podzielić go na części :D.
Geralt powinien jeszcze nauczyć się strzelać z luku, rzucać czary i szarżować wierzchem. A, musi również pisać magiczne zwoje i otwierać zamki wytrychami. :)
 
KoszernyArwil said:
KoszernyArwil said:
Powinni dodać dużo rodzai broni, a także zbroi, a nawet płytowych co zaraz wyjaśnię ;DZbroje powinno się podzielić na: pancerz, buty, rękawice, nagolenniki i hełm.Można by nosić zbroje płytowe, kolcze i skórzane,np. płytowa zmniejszałaby ruchy, ale lepiej by chroniła i blokowałaby dostęp do wykonywania dwóch ostatnich ataków z sekwencji, a także zwiększałby podatność na magię. W kolczudze nie byłoby ostatniego ataku, większa ochrona i tak dalej.I tak dalej są to tylko przykłady, ale obrazują, że do gry można wprowadzić każdy rodzaj pancerzy i sensownie podzielić go na części :D.
Geralt powinien jeszcze nauczyć się strzelać z luku, rzucać czary i szarżować wierzchem. A, musi również pisać magiczne zwoje i otwierać zamki wytrychami. :)
Zapomniałeś o możliwości posiadania własnego zamku lub domu
 
drobne przeoczenie... ;)ale najważniejsze to żeby było to ze podrywa się dziewczynę nie od razu ze się z nią żeni....ale upominkiflirty itp :)
 
Ja tak się ostatnio zastanawiam. Jak to będzie z fabułą? Wiemy że Wiedźmin 1 miał trzy zakończenia. Lub cztery jak kiedyś słyszałem. Ja widziałem trzy. Ale do rzeczy. Aby powiązać fabułę pierwszego Wiedźmina z dwójką, twórcy będą musieli wybrać jedno z zakończeń i uznać je za główne i wiążące, albo dać graczom możliwość wyboru . I na początku gry wybieramy którego zakończenia historie chcemy kontynuować. Chyba że fabułowo obie gry będą powiązane tylko outrem i zamachami na królów. Zakończenia jedynki były na tyle rożne - na szczęście i zmieniały historie że ciężko się do nich nie odnieść w kontynuacji.
 
Jeżeli twórcy brali by pod uwagę sagę to wybrali by za prawdziwe zakończenie neutralne ;)A co do strzelania z łuku, wierzchowców, domków i pisania zwojów to panowie nie przesadzajmy ;DKażdy w grze cRPG lubi zdobywać nowe pancerze i składać je tak by dały najlepszą ochronę.
 
Garcia15 said:
Jeżeli twórcy brali by pod uwagę sagę to wybrali by za prawdziwe zakończenie neutralne ;)
To w sadze neutralność tez polegała na zabijaniu wszystkiego w zasięgu wzroku?
Garcia15 said:
Każdy w grze cRPG lubi zdobywać nowe pancerze i składać je tak by dały najlepszą ochronę.
Taa, właśnie zbieram czerpaki i nagolennice w Jade Empire, choć jeszcze nie złożyłem seta tak dobrego jak w Tormencie. W Nocnej Straży zbieranie pancerzy to faktycznie była największa frajda... Masz racje, pancerze w RPG to podstawa, nie ma bez nich gry.
 
Jak dla mnie, to bez zielarstwa, alchemii, górnictwa, kowalstwa, salonu kosmetycznego i jubilerstwa na deser ani rusz. Nie wspominając o tak podstawowym zajęciu, jak skillowanie gotowania. Np. potrawka z utopca +5 do many.
 
A potem się k.. dziwicie, że RED'zi nie chcą czytać sugestii graczy. Kilkadziesiąt dobrych pomysłów rozcieńczonych setkami bzdurnych debilizmów.
 
Garram said:
A potem się k.. dziwicie, że RED'zi nie chcą czytać sugestii graczy. Kilkadziesiąt dobrych pomysłów rozcieńczonych setkami bzdurnych debilizmów.
Może rozróżniaj ironię dotyczącą właśnie tych bzdur, a bzdury?
 
Dobra, mamy tutaj trochę dobrych pomysłów, potem trafi się kilku z bzdurami, a potem mamy kogoś, kto skrytykuje bzdury ironią, a potem mamy stadko takich, którym wydaje się, że będą "fajni", jak będą małpować tego od ironii.W efekcie mamy tonę spamu.To może wróćmy do tematu, hmm?Następne posty silące się na przememłaną setny raz ironię będą zapewne kasowane, jakby ktoś szukał.
 
Czytam sobie ten temat. Jestem na 18 stronie. Czytam tylko duże posty. Wiecie ile znalazłem interesujących pomysłów? 0.Ten temat to jeden z wielu tematów, w których gracz może się uzewnętrznić i napisać coś, co przeczyta kilka osób, a potem utonie to w morzu kolejnych, podobnych postów.No ale nic to, czytam dalej xD
 
Bredziu, to może pojedź TurboDymoManem i zawstydź użytkowników... chociaż nie, zerowej liczby inteligentnych pomysłow nawet TDM nie przebije.To może powiesz coś mądrego, bo wiesz, może wyjść, że nic od siebie nie napiszesz, ale wszystko z góry uważasz za spam i zbędne uzewnętrznianie się. ;)
 
Powiem coś mądrego, choć to banał :pMowa jest srebrem, a milczenie złotem. Dlatego obecnie czytam zamiast pisać :p Znalazłem jeden ciekawy post: nie wprowadza w moje poglądy niczego nowego, ale przynajmniej nie muszę sam tego pisać :p
LordDestroyer said:
Natomiast pewien jestem jednego. My tu sobie gadu gadu, a RED'si i tak mają już pomysł gotowy na kontynuację - czy to dodatek, czy sequel. Bo tak się tworzy fabułę. Nie wymyśla się w locie. "teraz napiszę pierwszy rozdział... fajnie... bomba... co by tu w drugim...? " Trzeba mieć gotowy początek, środek i zakończenie, bo wyjdzie kaszana. Myślicie że trylogia Matrixa powstałaby tak szybko (praktycznie rok po roku, i o ile w dajmy na to Władcy Pierścieni było to możliwe, bo przecież scenariusz był już stworzony przez Tolkiena, to tutaj Wachowscy musieli mieć gotowy pomysł na wszystkie części od razu, bo kręcenie filmu nie trwa miesiąc. I jeszcze z innej beczki - Star Wars - "młoda" trylogia też była już gotowa - dlatego całość jest składna z trylogią z lat 79' wzwyż. Lucas miał to wszystko gotowe razem z pierwszą trylogią).Jeśli więc będą tworzyć drugą część, to już mają jej zarys fabularny i rozwiązania, które jednym się spodobają, innym nie.
Podobnie z innymi sprawami. Można się wymądrzać co do mechaniki walki, czasem przyjdzie RED, z nudów przeczyta, powie, że ciekawe i powróci do swojego devbooka, w którym ma już wszystko dokładnie rozpisane :pEDYCJA: dobra, przejrzałem temat do 30 strony, na której znalazłem linka:http://www.youtube.com/watch?v=X1WPW3yf96oTo najciekawsze co było w tym temacie. Jak ktoś się nie zgadza, że ten wątek jest bezwartościowy, to niech przeszuka kolejne 30 stron i znajdzie coś ciekawszego :p
 
Nie dość, że przerzucie się przezwiskami to jeszcze spamujecie po całej linii! Niby główny wątek co do Wiedźmina 2, pomysłów na kontynuacje i lepsze rozwiązania, a tu tyle śmiecia, że hej!I niby ludzie z RED'u mają to przeglądać?Chyba żartujecie. Jeżeli chcecie, aby wasze pomysły były rozpatrzone przed twórców muszą być ciekawe i konkretne. Natomiast mamy tu kupę niepotrzebnych dyskusji i pomysłów. Proponowałbym założyć nowy wątek, a ten niech odejdzie w niepamięć :D
 
Garcia15 said:
Nie dość, że przerzucie się przezwiskami to jeszcze spamujecie po całej linii! Niby główny wątek co do Wiedźmina 2, pomysłów na kontynuacje i lepsze rozwiązania, a tu tyle śmiecia, że hej!I niby ludzie z RED'u mają to przeglądać?Chyba żartujecie. Jeżeli chcecie, aby wasze pomysły były rozpatrzone przed twórców muszą być ciekawe i konkretne. Natomiast mamy tu kupę niepotrzebnych dyskusji i pomysłów. Proponowałbym założyć nowy wątek, a ten niech odejdzie w niepamięć :D
:whatthe:Keth nic nie mówił o nowych moderatorach :hmmm:Sądzę, że odpowiedź Undomiel na Twój inny post w innym temacie miała podobny przekaz...Damy se radę sami.A tak btw - jakby ktoś przejrzał cały temat i wyciągnął te sensowne pomysły (ta, wiem, że nadzieja, że ktoś się znajdzie płonna, ale...), to byłoby fajnie ;)Zawsze to lepiej niż narzekać na spam, spamując przy okazji... hmm :hmmm: Perpetuum Mobile?! :D
 
Top Bottom