Wiedźmin 2 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Genesis said:
Kierować dwoma postaciami ? To nie Mario
Nie jak w Mario, bardziej, jak w Max Payne 2. Tylko w niektórych momentach (może raz albo dwa) przejmowalibyśmy na jakiś czas kontrolę nad Ciri, żeby np. uratować rannego Geralta. Byłby to tylko bonus dla fanów Sagi, którzy chcieliby zobaczyć wiedźminkę w grze. Pasowałoby to do Sagi, bo Ciri była w niej równie ważną postacią jak Geralt i akcja książek często przeskakiwała między nimi. Jej styl walki mógłby być szybszy, bardziej chaotyczny i morderczy od stylów wiedźmina. Ale to tylko taka ewentualna koncepcja, jeśli jest zła, to niech głównym i jedynym bohaterem pozostanie Geralt i mi to będzie odpowiadać.
 
Hostile said:
Hostile said:
Hostile said:
Hostile said:
o teleportach slyszeliscie obywatelu?
W "Wiedźminlandi" teleporty są bardzo rzadkie i dość niebezpieczne. Po za tym Geralt ich nie lubi. ^^
za to konie sa lepsze.....po przejazdzkach w two worlds nie wydaaje mi sie...
Postanowiłem dorzucić swoje "trzy grosze" w tej sprawie... :)To prawda, jazda konno w Two Worlds jest tragiczna, nie podobają mi się także konie w Oblivionie, Hand of God czy choćby w Assassin's Creed. Więc jeśli ten element miałby pojawić się w Wiedźminie 2, to twórcy powinni wzorować się na innej grze, a mianowicie Mount&Blade. Moim zdaniem rozwiązano w niej kwestię zarówno jazdy konno, jak i prowadzenia walki z siodła, w sposób najlepszy ze wszystkich gier. Tam jazda konno jest prawdziwą przyjemnością... ( :D). Koń nie jest niepotrzebnym utrudnieniem, a daje olbrzymią przewagę w bitwach... Tylko taką jazdę widziałbym w Wiedźminie. ;)Kto nie wierzy, niech sprawdzi, to link do najnowszej wersji:http://files.filefront.com/mountandblade+0952+setupexe/;10258681;/fileinfo.htmlTo beta pełnej wersji, zajmuje 150 MB, ale można grać tylko do szóstego poziomu postaci. By grać dalej, trzeba kupić licencję...BTW: Mount&Blade to najlepsza gra traktująca o średniowiecznych bitwach, w dodatku wychodzi do niej masa modów... :)
No mi w mojej wypowiedzi właśnie o Mount&Blade chodzilo :D ech dobrze wiedzieć, że nei tlyko mi sie w tej grze podoba rozwiąznie problemu jazdy konnej i walki na koniu ;)
 
Allatariel said:
No mi w mojej wypowiedzi właśnie o Mount&Blade chodzilo :D ech dobrze wiedzieć, że nei tlyko mi sie w tej grze podoba rozwiąznie problemu jazdy konnej i walki na koniu ;)
No żartujesz? Ta gra jest po prostu GENIALNA!
 
Hostile said:
Hostile said:
No mi w mojej wypowiedzi właśnie o Mount&Blade chodzilo :D ech dobrze wiedzieć, że nei tlyko mi sie w tej grze podoba rozwiąznie problemu jazdy konnej i walki na koniu ;)
No żartujesz? Ta gra jest po prostu GENIALNA!
dawno jzu w to nei gralam musze nadrobic zaleglosci :D bo teraz nowa wersja jest i musze posprawdzac co sie mzienilo ;)A wracajac do tematu to wlasnie mogliby tak ów problem jazdy na koiu rozwiązać jak M&B i bylabym bardzo zadowolona :)PS. a jeśli ei bedzie sie prowadzilo Geralta to ja nei gram :p
 
tylko nie Ciri i Yennefer. a co do glownego bohatera- tylko Geralt. w koncu jest jedyny w swoim rodzaju.
 
Wątpię, żeby komuś znudziła się postać Geralta. U mistrza Sapka Geralt pojawia się w każdej części Sagi i raczej nikogo to nie nudzi ;) Moim zdaniem to tylko kwestia, coby go ciekawie przedstawić i zaoferowac nowe przygody. Postać Dantego z Devil May Cry na przykład komuś się znudziła ? Mnie nie.
 
Ja bym osobiście wolał stworzyć swoją własną postać. (W Wiedźmine można by stworzyć swój własny wygląd , wybrać z jakiej szkoły wiedźmińskiej się pochodzi itp.) Geralt jest naprawde fajnym bohaterem ale nie można popadać w skrajności. :p
 
PauvellIfrit said:
Ja jestem pod silnym wrażeniem systemu walki w Assassin's creddzie. Według mnie fuzja wiedxmionwoskieo i assasinsowe systemu byłaby świetna.
Gram od kilku dni w AC i powiem, że walki tam mnie KOMPLETNIE nie przekonują. Bez kontry z więcej niż jednym przeciwnikiem wygrać jest raczej trudno, a z nią to można i 30 rozwalić bezproblemowo. Poza tym ogólnie jakoś tak nie lubię gier, w których walka sprowadza się do tego, że za atak odpowiedzialne jest tylko kliknięcie myszą (jak to ma miejsce właśnie w AC, ale i w Gothicu 3, czy też np. w Enclave czy Jedi Outcast/Academy). Po prostu nie czuć tej walki. Chciałoby się jednak, żeby ta siła uderzenia rzeczywiście była odczuwalna (w Wiedźminie jest to całkiem fajnie zrobione, ale to raczej dlatego, że to nie jest TPP). Ktoś już tu kiedyś wspomniał grę Die by the Sword, tam walka była, moim zdaniem, dużo lepiej zrealizowana (ruchy myszki odpowiadały ruchom miecza).A odnośnie toczącej się aktualnie dyskusji - odchodzenie od postaci Geralta po jej wypromowaniu w świecie byłoby po prostu naiwne. A poza tym (choć może to być nieco paradoksalne), dużo łatwiej się identyfikować z bohaterem narzuconym niż samodzielnie stworzonym. Choć mimo wszystko pewien ograniczony wpływ na wygląd mógłby być i bez szkody dla rozgrywki.
 
Agloval said:
Agloval said:
Ja jestem pod silnym wrażeniem systemu walki w Assassin's creddzie. Według mnie fuzja wiedxmionwoskieo i assasinsowe systemu byłaby świetna.
Poza tym ogólnie jakoś tak nie lubię gier, w których walka sprowadza się do tego, że za atak odpowiedzialne jest tylko kliknięcie myszą (jak to ma miejsce właśnie w AC, ale i w Gothicu 3, czy też np. w Enclave czy Jedi Outcast/Academy).
W Wiedźminie przecież używamy też nieraz PPM!
 
tak, ale zauważ, że klinknięcie PPM to nie jest następny cios, tylko następna sekwencja i to o czym już wspominałem, czyli, że Wiedźmin to raczej RPG a nie TPP, tylko że ma dużo bardziej urozmaiconą walkę niż "przeciętne" RPG.
 
Agloval said:
tak, ale zauważ, że klinknięcie PPM to nie jest następny cios, tylko następna sekwencja i to o czym już wspominałem, czyli, że Wiedźmin to raczej RPG a nie TPP, tylko że ma dużo bardziej urozmaiconą walkę niż "przeciętne" RPG.
Która to nadal jest nudna i wymaga tyle sprytu i refleksu co przeciętna gra we flashu.
 
Avallac039h said:
Avallac039h said:
tak, ale zauważ, że klinknięcie PPM to nie jest następny cios, tylko następna sekwencja i to o czym już wspominałem, czyli, że Wiedźmin to raczej RPG a nie TPP, tylko że ma dużo bardziej urozmaiconą walkę niż "przeciętne" RPG.
Która to nadal jest nudna i wymaga tyle sprytu i refleksu co przeciętna gra we flashu.
Right , akurat walka w Witcherze wygląda mizernie. Właściwie to sprowadza się do tego samego co w AC , czyli "wyczekaj i zabij !". Tyle że wygląda H'n'S'owo w przeciwieństwie do tej z AC.
 
Ja mam tylko nadzieję, że w kontynuacji (czyli jak kto woli Wiedźminie 2) będzie można grać kontynuując ze swojego ostatniego save'a, bo np. ja jestem drobnym ciułaczem i grę ukończyłem z 15k orenów i masą przedmiotów w depo...
 
zoltar83 said:
Ja mam tylko nadzieję, że w kontynuacji (czyli jak kto woli Wiedźminie 2) będzie można grać kontynuując ze swojego ostatniego save'a, bo np. ja jestem drobnym ciułaczem i grę ukończyłem z 15k orenów i masą przedmiotów w depo...
Naprawdę w to wątpię. Początek gry i już wszystkie najpotężniejsze przedmioty?
 
Firnomir said:
Spójrz na początek Gothica 3 i porównaj z eq i skillami pod koniec drugiej części. Podobne są.
W Gothica 2 grałem przez 3 minuty i straciłem do tego cierpliwość.
 
Avallac039h said:
Avallac039h said:
tak, ale zauważ, że klinknięcie PPM to nie jest następny cios, tylko następna sekwencja i to o czym już wspominałem, czyli, że Wiedźmin to raczej RPG a nie TPP, tylko że ma dużo bardziej urozmaiconą walkę niż "przeciętne" RPG.
Która to nadal jest nudna i wymaga tyle sprytu i refleksu co przeciętna gra we flashu.
Porównując to z choćby NWN'em i tak jest to znaczące rozwinięcie. Zależy czego oczekujesz.Żeby nie było, co już chyba ustaliliśmy kilka stron temu, zgadzamy się w temacie, że walka w Wiedźminie powinna być "inna", bardziej zręcznościowa itd. tylko, że niektórzy chcieliby czegoś na wzór Assassin's Creed'a, który, pomimo całej przyjemności płynącej z biegania, wspinania się itd., ma słabą walkę. Ale za to bardzo efektowną ;)
 
Wstawić 3 style walki, wyrzucić przepakowaną kontrę, zmienić sposób parowania (i uników) i jazda.
 
W Gothica 2 grałem przez 3 minuty i straciłem do tego cierpliwość.Avallac'h ale z ciebie mało cierpliwy człowiek . to takie smutne tak szybko podawać się
 
jARUCH said:
Avallac'h ale z ciebie cieniak . godne pożałowania
jARUCH, otrzymujesz oficjalne ostrzeżenie za obrażanie innych użytkowników forum, oraz za spam. Po co tutaj tego posta dałeś, skoro w wątku Roszerzenia jest identyczny Twojego autorstwa? Następnym razem będzie ban.Celowo zdublowanego posta usunęłam. :evil:
 
Top Bottom