Wiedźmin 2 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Nie czytałem całego wątku, więc pewnie kilka pomysłów dotyczących ewentualnego tworzenia TW2 się powtórzy - no to zaczynamy. Pierwsze i najważniejsze - niech Wiedźmin 2 będzie kontynuacją Wiedźmina i też niech dotyczy Geralta. Najlepiej jakby było kilka różnych wątków rozwoju fabuły w zależności od wybranego zakończenia części pierwszej Wiedźmina. Aby rozwiązać problem zaczynania od zera można wprowadzić import postaci Geralta ze wszystkimi talentami i zdobytym doświadczeniem dla tych wszystkich którzy ukończyli Wiedźmina 1. I najważniejsze - 90% fabuła, mnogość questów, zagadek do rozwikłania, a walka niech będzie tylko dodatkiem. Rozwój postaci ma oczywiście pozostać jako, że ma być to nadal cRPG, a nie jakieś dziwna hybryda Tomb Ridera z Hexenem i Mortal Combat. Czyli jednym słowem - odpuścić koniecznie elementy zręcznościowe. Skakanie dla samego skakania, to IMO już zupełnie pomysł dzisiejszego przysłowiowego pokolenia Neostrady, a gra jak rozumiem ma być kierowana do starszej generacji (ponad 18 lat). I teraz kolejna ważna rzecz, której brakowało mi w TW1 - dodajcie koniecznie model konia! Niech nawet Geralt nie będzie miał możliwości jeżdżenia na Płotce (przykładowo zamknie się ją w stajni) - rozumiem że stworzenie mechanizmu walki na koniu i podróżowania konno dla Geralta byłoby dość kłopotliwe technicznie, ale niech przynajmniej konie ciągną wozy i nieuzbrojeni podróżni poruszają się konno, a w miastach niech będą stajnie. Realia świata stworzonego przez A. Sapkowskiego nie mogą obyć się przecież bez koni. Kolejna kwestia - trzeba dodać mapę lokacji z możliwością szybkiego przemieszczania się pomiędzy miejscami na mapie i lokacjami - coś w stylu mapy świata w Fallout. Takie usprawnienie żeby nie trzeba było przechodzić kilku lokacji marnując czas tylko dlatego, że zapomniało się zabrać jednego konkretnego przedmiotu z karczmy. No i na koniec poruszany wielokrotnie już tu problem - niech będzie kilka lokacji powiązanych ze sobą fabularnie - w zupełności to wystarczy. Zbyt duży świat działa raczej nużąco dla gracza. Z resztą Panie i Panowie z CD Project RED róbcie jak Wy uważacie, ale tak abym znowu nie mógł oderwać się od kompa godzinami będąc pochłonięty magią stworzonego przez Was tytułu :)
 
Eksportu postaci raczej nie widzę... Kazaliby zrobić save na koniec i ten zapis zostawić na dysku.Walka- IMO dalej będzie dużo walki, teraz ogólnie rpg idzie w tą stronę. Cały system jedynki opiera się na walce, nie ma niebojowych umiejętności, a wybór "walczyć czy nie walczyć" zastosowany w kilku miejscach (wilkołak, wampirzyce) zazwyczaj kończy się inną walką i jest wyborem moralnym- nie wynikającym z przegadania (tak jak w Fallout gdzie dzięki właściwym umiejętnościom można było zbajerować nawet głównego bossa).Konie, i szybka podroż- zależy od silnika, jeśli znów gra będzie "zwarta" (zamykające się lokacje, mała przestrzeń) to nie będzie. Jeśli nastąpi zmiana silnika i koncepcji (np. cały kraj do dyspozycji) to co najmniej szybka podróż brzmi rozsądnie. Co do koni "ozdobników" z których korzystać nie można to czemu nie? Wszystko zależy od inwencji autorów.
Raider said:
No i na koniec poruszany wielokrotnie już tu problem - niech będzie kilka lokacji powiązanych ze sobą fabularnie - w zupełności to wystarczy.
To po co konie i szybka podróż???Pozdro
 
No to mu napisałem, że jako ozdobniki to wszystko możliwe, ale od razu poruszyłem też kwestie koni "użytkowych".Pozdro
 
Mam pomysł na fabułę w2 ale to byłby zbut duży spoiler więc skupię się na eksporcie postaci, wykluczam możliwośc eksportu "rozwiniętego" Geralta ale na początku gry można zamieścić ankietę jakich wyborów dokonałeś w jedynce oczywiście dla nie grających w pierwszą część zostanie przygotowanych kilka scenariuszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu gralibyśmy swoim Geraltem.I jeszcze parę próśb:-więcej modeli postaci-lepsze modele postaci zwłaszcza kobiece-dajacie płotkę i opcję szybkiej podrózy z lokacji do lokacji-więcej możliwości zarabiania pieniędzy-oraz wszystko to co dobre było w jedynceP.S. Jednak napisze o fabule jeżeli nie chcesz poznać zakońcczenia jedynki to nie czytajW kontynuacji wiedźmina Geralt znajdzie Alvina ale okaże się że to Jacques de Aldesberg tylko że w innym wieku wskazują na to słowa Gony (cytuje z pamięci) "którego znasz też pod innym imieniem", Triss "może być w każdum świecie i czasie, naszyjnik z dwimerytu, dzikośc i moc talentu chłopca oraz the best of all: zależnie od odpowiedzi udzielonych Alvinowi mistrz będzie miał inne poglądy. A zabójca Foltesta w epilogu ? ktoś kto skopiował tajemnice wiedźminów czyli nowy tajemniczy wróg
 
podoba mi się twój pomysł z ankietą ;D i mam taki sam pogląd na temat Alvina ale co do tego jak rozwiniętym wiedźminem będziemy grali tu pojawia się zgrzyt ponieważ z jednej strony nie ma sensu grać nie rozwiniętym Geraldem bo to była by powtórka z jedynki ale granie zupełnie rozwiniętą postacią również nie ma sensu bo było by za łatwo więc mamy tu typowy paradoks i jestem bardzo ciekawy jak twórcy sobie z tym poradzą
 
z propozycji które tu padły to podoba mi się pomysł z prequelem - tzn. młody wiedźmin, próby i pierwsze kroki na szlaku - podoba mi się też pomysł z fabuła na podst. Sagi - ale to cienki lód - może okazać się absolutną rewelacją lub całkowitą porażką (jak np. film Wiedźmin)przy okazji pytanko: bo wybiórczo potraktowałem temat i przeczytałem tylko kilka stron - Wiedźmin 2 jest w produkcji lub zapowiedziany czy to tylko takie na razie gdybanie?
 
Jest, jest, dam głowę, że pierwsze prace nad nim już się rozpoczęły, tylko REDZI się nie chcą do tego przyznać... :) Pewnie biorą przykład z Blizzarda i chcą jak najdłużej utrzymać to w tajemnicy... Oficjalnie ogłoszą to pewnie w dniu premiery Edycji Rozszerzonej, by skumulować dobre wiadomości i pozytywną energię fanów, przynajmniej ja bym tak zrobił (choć kiepsko się znam na marketingu... :p). Oby to była prawda, obym się nie mylił... :)
 
IMO to Wiedźmin 2 istnieje już w głowach projektantów, outro jedynki jest praktycznie intrem kolejnej części więc fabularnie jest to rozplanowane. A czy zaczęli już przy tym grzebać? Tego nikt z nas nie wie.Pozdro
 
almauk said:
almauk said:
PO MOIM TRUPIE Wiedźmin 2 będzie MMORPG!!! Dajcie sobie spokój z tym pomysłem... :p
to sie da zalatwic ;)
Nie poddam się bez walki! ]:-> Precz z The Witcher MMO!!! :pA tak na serio, to jak sobie tego Wiedźmina MMORPG wyobrażacie? Tak jak Versus i kilkadziesiąt tysięcy (jeśli nie kilkaset, gdyby gra się, nie daj Boże, przyjęła... :p) wiedźminów błąkających się po Północnych Królestwach w poszukiwaniu questów? A z książek wiadomo, że pozostało ich zaledwie kilku, góra kilkunastu... Chyba że by były tylko takie rasy, jak człowiek, elf, krasnolud, niziołek i klasy: rycerz, scoiata'el, kupiec, najemnik itp... Ale wtedy gra nie mogłaby nazywać się World of Witchers czy jakoś tak... A czarodzieje? Zbyt potężni w stosunku do innych klas. Zresztą, niech jakiś małoletni idiota, jakich pełno w WoWie, wybierze sobie czarodzieja i krąży po wirtualnym świecie tylko po to, by ponapadać na innych graczy, albo chociaż ich powyzywać. To się nie godzi! To zabije klimat świata Sapkowskiego! Dlatego precz z tym pomysłem! :pJeszcze jedno, tak gwoli ścisłości: multi w Wiedźminie owszem, taki kilkuosobowy, drużynowy mógłby się pojawić. Ale MMO nigdy!Już kończę ten off-top, bo czuję na plecach oddech moderatorów... :p ;)
 
WItam,W Wiedźminie 2 chciałbym ujrzeć:- Las. Brak ciemnego, strasznego lasu do eksploracji był jedną z niewielu rzeczy które nie podobały mi się w pierwszej części gry. Zawiodłem się! W W2 chciałbym pozwiedzać ciemny, straszny i klimatyczny las. Przecież proza Sapkowskiego obfituję w opisy tych lasów. A gra Rpg bez możliwości eksploracji lasu... no cóż. Może być nawet polski, brzozowy ( swoją drogą w grze brzozy wyglądałyby świetnie imho) lub sosnowy. Byle jaki :)- Ciemniejsze noce. Tego mi również brakowało. Noce są za jasne, nie czuć tego świetnego klimatu i strachu, że coś mnie może zaatakować z mroku. Skoro noc, to powinna być ciemna.Narazie tyle. :)
 
Nosz napisałem dłuuuuugi zestaw życzeń i mi się skasowało przez przypadek ;)... noo to trochę krócej - silniejsze potworki w mniejszych grupkach (łatwy i średni poziom trudności może pozostać bez zmian, ale przy trudnym chcę się naprawdę napocić, żeby kogoś zabić), lepszy klimat (chyba się da ;p), lepsza MIMIKA (to przede wszystkim), geralt ma się nauczyć skakać przez płotki, a może i wspinać jak w intrze, znaki zrobione tak jak w książce - pomagają w walce ale bez przesady, nie róbmy z geralta czarodzieja, bo to mija się z celem, a w książce było wyraźnie napisane, że wiedźmińskie znaki to tylko nędzne sztuczki w porównaniu z magią czarodziejów i czarodziejek (a w grze, jak patrzyłem na męczącą się triss, to wyglądało to zgoła na odwrót :p). Akcja niech się dzieje po wydarzeniach z 1 części (nie po to kontrowersyjne outro robiliście, nie :)? )Bohaterem niech będzie Geralt (nie róbmy z wiedźmina simsów w stylu fable 2, na kij mu inny fryz i tatuaże... albo facjata :D?...) A przede wszystkim, chciałbym zobaczyć w dwójce Ciri i Yeneffer, bo bardzo mi ich brakowało (a nawet jakiejkolwiek wzmianki o tej dwójce... eee opowieść karczmarza i parę zdań od triss się nie liczą, zwłaszcza, że nic konkretnego w nich nie było)No i przydałyby się lasy, kolejną wizytą w brokilonie też bym nie pogardził ;D !
 
najpierw żeby ten Wiedźmin 2 powstał a co do marzeń to co twórcy by zaprezentowali w to by się mile grało
 
Top Bottom