Wiedźmin 2 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Zapewne to wpływ pierwszego Wiedzmina bo ja też tak bym wolał. @McSloniu marzy o Rycerzach Starej Wyzimy, marne szanse i dobrze. Jaskier śpiew? Ciekawe.
 
Ja tylko jeszcze napiszę co myślę o kościanym pokerze w dwójce.Podczas rzucania kośćmi mógłby być taki wskaźnik pokazujący kiedy najlepiej wyrzucić kości na stół, by mieć najlepsze ustawienie, wcześniej potrząsając je w ręce myszką. Ustawienie go w dobrej pozycji powinno być trudne, ale dzięki temu mielibyśmy większe szanse, mielibyśmy po prostu wpływ jak nam pójdzie. Może mało realistyczne niż po prostu liczenie na szczęście, ale według mnie lepsze.A i jeszcze mogłaby być gra w Gwinta, w sumie nie wiem o co za bardzo w tym chodzi, ale twórcy mogliby stworzyć dokładne jego zasady (wiem tylko że to gra karciana) Co o tym myślicie?
 
W zasadzie gwint to taka ichnia wersja brydża, więc dałoby się to zrobić (wszak w Windowsie juz od dawna mozna sobie w brydża pyknąć.) Problemem jest to, że ta gra wymaga min.4 osób (2 pary) i miare zgranych ze sobą partnerów - nie byłoby juz opcji zagrania w grę z jakimś pustelnikiem czy coś.
 
No ale z krasnalami w gospodzie można by zagrać ;) Mi jedyne czego brakowało w Wiedźminie to Yennefer.
 
Nie myśl, że tylko tobie :D, może twórcy ją wrzucą do gry, cóż "jak mawiał ten dziad Vesemir: powalczymy, zobaczymy" ;D
 
Wyszukiwarka forumowa nie znalazła takiej sugestii więc moim marzeniem jest by w Wiedźminie 2 dało się nadawać zapisom stanu gry własne nazwy. A może dałoby się to wprowadzić w jedynce przy kolejnym patch'u ;)Są momenty w grze które chciałoby się jakoś wyróżnić i do których chciało by się wracać a przy obecnym systemie jest to mocno utrudnione. Jak się ma czterdzieści zapisów "Las na bagnach" to po pewnym czasie nie wiadomo który z nich jest np. tym przed walką z golemem. Można przeszukiwać ale właśnie tego przeszukiwania chciałbym uniknąć. Także porządkowanie było by prostsze bo łatwo było by oddzielić save'y istotne-do pozostawienia, od save'ów "na wszelki wypadek"-do skasowania. Zresztą czy w XXI wieku moje pobożne życzenie naprawdę wymaga uzasadniania :)
 
Garram said:
Wyszukiwarka forumowa nie znalazła takiej sugestii więc moim marzeniem jest by w Wiedźminie 2 dało się nadawać zapisom stanu gry własne nazwy. A może dałoby się to wprowadzić w jedynce przy kolejnym patch'u ;)
Czemu by nie, choć w sumie konieczne to nie jest, jeśli obok są miniaturki ekranów w momencie zasejwowania (nie wiem, jak to nazwać za bardzo).
 
DobryStartKadry said:
DobryStartKadry said:
Wyszukiwarka forumowa nie znalazła takiej sugestii więc moim marzeniem jest by w Wiedźminie 2 dało się nadawać zapisom stanu gry własne nazwy. A może dałoby się to wprowadzić w jedynce przy kolejnym patch'u ;)
Czemu by nie, choć w sumie konieczne to nie jest, jeśli obok są miniaturki ekranów w momencie zasejwowania (nie wiem, jak to nazwać za bardzo).
Nazwa zapisu może się przydać. Np. jeśli trafiliśmy na ciekawy bug. Zapisujemy i chcemy potem do tego wrócić, jednak przypadkowo zapisaliśmy na tym stanie gry nasza obecną grę. Jeśli była by nazwa !!!BUG!!! to na pewno by to tefgo nie doszło. Jestem za! :D
 
Ja też, choć dobrze jakby była też domyślna nazwa zapisu, (czyli np.bagna + data zapisania) którą można wykasować. Często w grach, w których trzeba zawsze samemu wpisywać nazwę, nie mam pomysłu jak nazwać jakiś byle jaki zapis i piszę jakieś "qwertyuiopy" i inne :)
 
Hit477 said:
Ja też, choć dobrze jakby była też domyślna nazwa zapisu, (czyli np.bagna + data zapisania) którą można wykasować. Często w grach, w których trzeba zawsze samemu wpisywać nazwę, nie mam pomysłu jak nazwać jakiś byle jaki zapis i piszę jakieś "qwertyuiopy" i inne :)
To ja często nazywam zapisy w innych grach numerowo: 1,2,3,4. :)
 
Kiedy gram w jakąś grę z możliwością nazwania sejwa, to nazywam najczęściej tak, jak jest domyślnie. Z reguły robię tak, że kiedy coś ugrałem nowego w grze, nadpisuję na poprzedniego sejwa. W efekcie mam tylko jednego. Więc po co mam nazywać?
 
DobryStartKadry said:
Kiedy gram w jakąś grę z możliwością nazwania sejwa, to nazywam najczęściej tak, jak jest domyślnie. Z reguły robię tak, że kiedy coś ugrałem nowego w grze, nadpisuję na poprzedniego sejwa. W efekcie mam tylko jednego. Więc po co mam nazywać?
Najczęściej udzielaną poradą w przypadku problemów z grą jest "wgraj wcześniejszego sava" więc już choćby dlatego warto mieć ich kilka.A jeśli zachce mi się po ukończeniu gry, przejść jeszcze raz środkowy akt albo tylko powtórzyć jakąś walkę? Dlatego warto ich mieć kilkanaścieA jeśli przeczytam, że ktoś ma problem w jakimś punkcie gry i chcąc pomóc będę musiał sobie przypomnieć jak należy w tym etapie gry postąpić? Dlatego warto mieć kilkadziesiąt savów. Precyzyjnie opisanych.I co to za argument "ja nie potrzebuję więc po co to?" Durny.Mam szybki komputer, grę przechodzę na maksymalnych ustawieniach grafiki i w Twoim stylu mógłbym napisać "Zlikwidujcie możliwość obniżenia jakości grafiki. Komu to potrzebne?"
 
No właśnie, ja też mam dużo zapisów i przydałoby się to.Zastanawiałem się: czy da się zmienić nazwę zapisu przez zmienienie nazwy pliku? Bo nie sprawdzałem.A właśnie. Dzisiaj śniło mi się, że Redzi podali datę premiery Wiedźmina 2 w... sierpniu tego roku.I mówili, że dodadzą taką opcję podczas zapisywania :D
 
Garram said:
Najczęściej udzielaną poradą w przypadku problemów z grą jest "wgraj wcześniejszego sava" więc już choćby dlatego warto mieć ich kilka.A jeśli zachce mi się po ukończeniu gry, przejść jeszcze raz środkowy akt albo tylko powtórzyć jakąś walkę? Dlatego warto ich mieć kilkanaścieA jeśli przeczytam, że ktoś ma problem w jakimś punkcie gry i chcąc pomóc będę musiał sobie przypomnieć jak należy w tym etapie gry postąpić? Dlatego warto mieć kilkadziesiąt savów.
Gdybym miał ochotę przechodzić jakiś akt jeszcze raz albo jeszcze raz powtarzać walkę to oczywiście, że bym coś zostawił. Wiedziałbym: to fajna walka i na pewno do niej za parę dni wrócę.Problemów z grą całę szczęście nie miałem, a gdybym miał? No cóż, musiałbym szukać sejwów. Się zgodzę, że akurat tu sejw wccześniejszy by się przydał.A co do Twojego ostatniego argumentu: jest to o tyle dziwne, że kiedy ktoś zakładał temat z jakimś pytaniem, ja mimo braku sejwów umiałem mu pomóc. Po prostu pamiętałem. Uspokajam Cię: kiedy odpowiadałem, nie myliłem się.
Garram said:
Mam szybki komputer, grę przechodzę na maksymalnych ustawieniach grafiki i w Twoim stylu mógłbym napisać "Zlikwidujcie możliwość obniżenia jakości grafiki. Komu to potrzebne?"
Nie, nie, nie. Bo sejwy to kwestia własnego wyboru. Ktoś może/chce mieć ich milard, a ktoś jednego, dwa. Natomiast nie każdy ma szybki/nowy komputer i jemu obniżenie jakości będzie na rękę. Ja przecież mam możliwość posiadania wielu sejwów, ale uznałem, że WEDŁUG MNIE to za bardzo potrzebne nie jest. A ze starszym komputerem i bez możliwości obniżenia jakości wyboru nie ma. To tyle.PS Dyskusję kontynuuję, bo nieusprawiedliwienie pewnie by mnie mierzwiło. Ale nie zamierzam tworzyć konfliktów, a szczególnie o takie coś, jak sejwy.Pokój
 
A oto moje marzenia i sugestie co do wiedźmina 2:- przede wszystkim więcej interakcji z otoczeniem, możliwośc skakania, krycia się za rogiem, czyhaniem na przeciwnika i ogółem rozwinięcia tego systemu walki ( co prawda jest on dobry, więc nie trzeba go zmieniac, ale ulepszyc do tych elementow interakcyjnych z otoczeniem),- większy poziom trudności ( pojedynki powinny byc ciezsze ze wzgledu na wieksza inteligencje przeciwnikow )- zeby czarodzieje posiadali wiecej czarow, bo jak z nimi walcze to mi sie wydaje ze oprocz jakichs piorunow, przyzywania ifritow itp. nic nie potrafia :D:D no procz walki z tym pierwszym w kear morhen ten sie potrafil teleportowac jeszcze xD- a to juz moje marzenie totalne ( zapewne ciezkie do spelnienia ) zeby swiat byl otwarty, zeby mozna bylo go zwiedzac normalnie (bez ekranow wczytywania) i zeby bylo wiecej miejsc nie zwiazanych totalnie z fabula główną, wiecej zadan pobocznych itd. (cos jak w gothicu) Po spelnieniu tych marzeń mógłbym się przyznac bez bicia ze gra jaka by byla wiedzmin 2 bylaby najlepsza gra mojego szarego zycia. :):):)
 
Ja bym chciał, żeby nowy wiedźmin nie był grą odjechaną w wymagania, tak, aby nie trzeba było kupować nowego komputera, który mógłby udźwignąć grę. Poza tym, dobrze by było wprowadzić postać Yennefer do gry :)
 
Najlepiej żeby utrzymał klimat wieśka 1 , bo ten był niepowtarzalny :DFajnie byłoby też bardziej wykorzystać pozostałych wiedźminów, np. żebyśmy się z nimi spotkali w czasie gry.
 
NaimadKawon said:
Najlepiej żeby utrzymał klimat wieśka 1 , bo ten był niepowtarzalny :DFajnie byłoby też bardziej wykorzystać pozostałych wiedźminów, np. żebyśmy się z nimi spotkali w czasie gry.
Też miałem nadzieję w jedynce na jakąś finalną bitwę typu wiedźmini na Salamandrę. W sumie nie wiadomo było jak się wiodły poszukiwania innym wiedźminom. Ah i poprawiłbym też wygląd podziemi - wszystkie wyglądają podobnie.
 
Mam nowego "pomysła" :teeth:, na ekran ładowania. Podczas ładowania mogłyby być jakieś losowe cytaty z sagi (np. "Miecz Przeznaczenia ma dwa ostrza", przepowiednia itliny itp.), lub takie małe poradniki (np. "srebrny miecz lepszy jest na potwory", "żeby zrobić miksturę, musisz mieć bazę alchemiczną, czyli mocny alkochol), jak to było na przykład w Oblivionie, przynajmniej byłoby co poczytać :) Wiem, że to nic nowego, ale myślę, że byłoby to fajne.
 
szaman15 said:
Jak byście chcieli widzieć W2? :D
Ja powiem tak pobożne życzenia - minęło już1,5 roku i nic. Dlatego powtarzam należy zawsze wszystko pozostawić czasowi i uzbroić się w cierpliwość niż snuć domysły @:
 
Top Bottom