Wiedźmin 2 vs Skyrim - kolejne starcie

+
Status
Not open for further replies.
Niestety/stety, mimo kilku komentarzy jaki przyszły mi do głowy zakończę z braku czasu (zaczynam dziś trochę wcześniej ;) ) noworocznymi życzeniami.

Tak więc:

Wszystkim głosującym na W2, życzę serdecznie rześkiego poranka (nieważne o której tenże nastąpi) bez bólu i braku apetytu oraz wszelkiej innej pomyślności !
Natomiast, wszystkim głosującym na "co innego" - życzę aby bladość, ból głowy i torsje nie opuszczały Was w nowym roku ;)
 
Ja również dołączam się do życzeń - wszystkiego najlepszego w roku 2012 dla wszystkich.

Jednakże dla fanów wiedźmina: życzę Wam kochani takiego sylwestra:

http://www.youtube.com/watch?v=Da7nWqdFT70
 
Ja dałem swój głos oczywiście na wiedźmina. I korzystając z okazji chce też życzyć wszystkim wszystkiego najlepszego w roku 2012.

EDIT: Znalazłem w końcu obrazek który kiedyś widziałem w Internecie, oczywiście do skyrim’a nic nie mam i uważam że to świetna gra ale
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2011/11/912348e5f19b2fdce605642c775f71f1.jpg?132130938
 
Jeżeli popatrzeć od strony gracza który lubi obydwie gry myślę, że wiedźmin pod względem mechaniki i świata (mapy) jest bardzo dobry (choć mógłby być lepszy) ale za to fabuła w wieśku jest zdumiewająca (jeszcze nigdy nie widziałem tak dobrej fabuły w RPG). Skyrim pod względem mechaniki (ale nie interfejsu bo ten trochę mnie wkurzał)i świata jest trochę lepszy od wiedźmina (jest bardziej otwarty) ale za to fabuła (która w RPG jest najważniejsza) nie może równać się ani z wiedźminem 1 ani 2. Dlatego uważam, że wiedźmin powinien wygrać te starcie ;)
 
@up
Należałoby jeszcze dodać, że pod względem wizualnym, grafika Wiedźmina 2 jest tak niesamowita, że po prostu nie ma jej co porównywać z niczym innym. A już napewno nie ze Skyrim'em ;)
 
Porównywanie Wiedźmina 2 (Dorosłej i Fantastycznej pod każdym względem gry) do Skyrim'a (Odgrzewanego kotleta z usprawnieniami) jest śmieszne i pretensjonalne ale o gustach się nie dyskutuje. Mimo to po co mi otwarty świat z mało satysfakcjonującym systemem walki i fabułą o kant du*y? Wiedźmin 2 ma świetną poruszającą i angażującą fabułę, świetny system walki, mnóstwo idealnych rozwiązań, uporczywe potwory i silne boss'y, oraz jest odpowiednio trudna dla niedoświadczonego gracza. A w Skyrim? Smoki są banalnie proste a przecież z książek i filmów można wywnioskować że te wielkie bydlaki powinny być tak uporczywe i tak trudne do zabicia jak to tylko możliwe. W Wiedźminie np. na trudnym w walce z Saskią trzeba się pilnować bo ma cię na jednego lub dwa hity(w zależności od wybranej ściesz-ki rozwoju). A w Skyrim'e idziesz na smoka i go rąbiesz po łbie. Ja uważam że ci fani Skyrim'a wyklinający Wiedźmina to tylko dzieciaki dla których W2 jest za trudny.
 
W Wiedźminie np. na trudnym w walce z Saskią trzeba się pilnować bo ma cię na jednego lub dwa hity(w zależności od wybranej ściesz-ki rozwoju). A w Skyrim'e idziesz na smoka i go rąbiesz po łbie.

Żartujesz prawda? W Wiedźminie na poziomie średnim Saskię można zabić po prostu nawalając ile wlezie i nie patrząc na nic. W Skyrim na poziomie średnim przy pierwszych walkach ze smokami coś takiego nie przejdzie, chyba że masz szczęście.

Ja uważam że ci fani Skyrim'a wyklinający Wiedźmina to tylko dzieciaki dla których W2 jest za trudny.

Grałem w obie gry i uważam że obie są łatwe ale w Skyrim można mieć pecha kiedy na niskim jeszcze poziomie wyskoczy ci troll. Dla mnie strasznie ciężko jest walczyć z magami jak jest ich więcej niż 1, za to wojownicy są banalnie prości to zabicia. W Wiedźminie częściej zabije cię bug niż przeciwnik.

Ale jak już o bugach mowa, Wiedźmin w tej kwestii bezkompromisowo pokonuje Skyrim, widać że Wiedźmin jest porządnie zrobiony pod względem technicznym czego nie można powiedzieć o Skyrim. Ale żeby nie było tak różowo ;) gry zaskryptowane mają w tej kwestii łatwiej.

Innym aspektem w którym Wiedźmin miażdży Skyrim jest dziennik, to co jest w Wieśku to genialny pomysł i wykonanie, to co jest w Skyrim ...., w Skyrim nie ma niemal nic. A to przecież Skyrim jest bardziej RPG-owaty więc to on powinien w tej dziedzinie wygrać.
 
Też mówię że na Trudnym Saskia ma cię na Hita. Sprawdziłem bo mając 35 poziom zagalopowałem się i dostałem raz(duże zdziwienie bo na średnim ze 3-4 razy musiałem dostać by paść). W Skyrim'e początkowo smok jest trudny tak, ale w Wiedźminie na 4 poziomie doświadczenia też by był trudny. Kolejna sprawa jest to że niedoświadczony gracz może mieć problemy a nie że gra jest taka trudna, mimo wszystko na trudnym jest w niektórych miejscach uporczywa ale to wszystko zależy od stylu walki(każdy ma swój). Rąbanie po głowie to jedno ale Cios Smoka np. na trudnym w Wiedźminie może się źle skończyć bo zdążysz zadać góra dwa ciosy i dostaniesz kontrę a w Skyrim'e na wyższym poziomie smok strasznie prosty. Co do trudności to już zależy jak się gra. Ja uważam że Syrim jest naprawdę Super grą ale według mojego gustu wolę Wiedźmina 2.

P.S. Ta oto wypowiedź jest moimi osobistymi poglądami i nie ma na celu obrażenia kogokolwiek.
 
Co prawda nie grałem w Skyrim, więc nie mogę powiedzieć, że jest w czymś gorszy/lepszy od Wiedźmina 2. Jednak po przeczytaniu większości komentarzy na Polygamii nie mógłbym postąpić inaczej - głos oddany na Geralta.
 
Ja tak samo, Wiedźmina 2 będę już przechodził 3 raz, i za każdym razem tak samo wciąga ;) Skyrim odstawiłem na półkę po trzech godzinach gry ;-/ Jak dla mnie nie jest wcale wciągający, ale to już kwestia gustu, w tej grze mam wrażenie że fabuła która jest dla mnie najważniejsza była odstawiona na drugi plan (tzw. zrobiona na odczep się) Co prawda tam jest wielki świat którym może się pochwalić Skyrim ale ja jednak wolę żeby gra była wciągająca (a do tego potrzebna jest dobra fabuła i charyzmatyczny bohater)

Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku ;-)
 
Też głosowałem na wieśka. Jutro się dowiemy, czy na polygamii jest więcej fanów Wieśka, czy Skyrima.

Grałem w obie gry i zarówno Wiesław jak i Skyrim są zasługują na szacunek. Jednak... Cóż. Wiedźmina przeszedłem dwa razy, Skyrim znudził mi się w połowie. Wrócę do niego najwyżej po to, żeby przejść główny wątek, bo na powtarzalne i nudne zadania poboczne nie mam już siły. Zwłaszcza, że część z nich zawiera wkurzające błędy.
 
Głos oddany oczywiście na Wiedźmin 2. Szczerze powiem nie grałem jeszcze w Skyrima, ale ponoć gra też jest dobra, ale i tak Wiedźmin wymiata i będzie wymiatać.
 
Ouh, widzę, że kolega Ectasy został "zlinczowany" dziesięcioma minusami. Wielka szkoda, przyszedł chłopak - chciał się wypowiedzieć - niekoniecznie popierając wiedźmina - a został dojechany minusami. :p

Co do tematu, to jestem neutralny - obie gry są dobre, jednakże mają swoje wady i zalety. Osobiście te pojedynki uważam za kolejną pseudowojenkę pomiędzy graczami (vide flame Wiedźmin 2 vs DA2, walenie skrajnie niskich ocen na metacritic). Wolałem zagłosować na gram.pl, gdzie był wybór na najlepszą grę RPG jak i najlepszą polską grę. Jednocześnie wilk syty, a owca cała.
 

Vattier

CD PROJEKT RED
Wiecie... tak spojrzałem na komentarze pod tamtym artykułem i to, co mi się rzuciło w oczy, to dziwna nienawiść. Masa komentarzy opluwających fanów Wiedźmina przez tych, którzy wolą Skyrim. Zastanawiam się, kiedy skończy się te takie dziwne nastawienie wrogości, a zastąpi je duch zdrowej rywalizacji.

Tak tylko sobie gadam :p
 
Ufff, ciężko było i nadzieje na sukces raczej nikłe, biorąc pod uwagę nastroje społeczne z komentarzy, ale jakoś się udało ;) No to odpadł najpoważniejszy kandydat do gry roku, teraz będzie już tylko z górki. Chociaż podejrzewam, że wielu rozżalonych internautów, zamiast głosować na grę, którą uważa za najlepszą, będzie dalej głosowało przeciwko Wiedźminowi 2 dla samego "a bo tak", ale cóż... Na debilizm jeszcze nie wynaleziono lekarstwa ;P


Kereth said:
Ouh, widzę, że kolega Ectasy został "zlinczowany" dziesięcioma minusami. Wielka szkoda, przyszedł chłopak - chciał się wypowiedzieć - niekoniecznie popierając wiedźmina - a został dojechany minusami. :p
No cóż, to nie było miłe, ale trzeba się liczyć z takim ryzykiem, gdy postanowi się uprawiać "dywersyjną politykę" na forum gry Wiedźmim... ;P Ale ten system plusowania i minusowania postów to o kant dupy potłuc, niech przywrócą starą karmę, którą można było tylko dawać, a nie odbierać i świetnie to się sprawdzało... ;P


Kereth said:
Wiecie... tak spojrzałem na komentarze pod tamtym artykułem i to, co mi się rzuciło w oczy, to dziwna nienawiść. Masa komentarzy opluwających fanów Wiedźmina przez tych, którzy wolą Skyrim. Zastanawiam się, kiedy skończy się te takie dziwne nastawienie wrogości, a zastąpi je duch zdrowej rywalizacji.
No to jest fakt. Bezmyślna, niczym nie uzasadniona nienawiść. I oczywiście żadna ze stron nie jest tu bez winy, bo niektórych fanów Wiedźmina też to dotyczy. Mi osobiście bardziej podoba się Wiedźmin 2, ale gdybym miał przez to powiedzieć, że Skyrim jest słabą, nieudaną grą z debilną fabułą i kiepską mechaniką, to byłbym po prostu hipokrytą. Skyrim, jest dobrą grą, więcej nawet - bardzo dobrą, ale jego rozwiązania mi po prostu nie podpasowały, bo to dla mnie odgrzewany kotlet z nową tylko panierką, już to wszystko gdzieś widziałem i mi się to znudziło ;P
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom