Wiedźmin 2 vs TESV: Skyrim

+
Wiedźmin 2 vs TESV: Skyrim

Niektórzy już pewni widzieli, ale myślę, że nie zaszkodzi założenie nowego tematu i poinformowanie reszty o tym pojedynku ;)

Link
 
Na razie 6:4 dla wiedźmina 2.Ja akurat w większości kategorii oddałem głos właśnie na produkcje CDP RED studio.
Choć z jedynkom 2 nie ma startu.
 
Wydaje mi się, że w ogólnym podsumowaniu Wiedźmin 2 nie pozostawi Skyrimowi złudzeń ;)
 
Wiadomo kto rządzi w ogólnym rozrachunku :)
The winner is... Geralt z Riiviii!
 
Heh, wiem każdy mnie zjedzie jestem za.. Skyrim.
Co znudziła ci się zabawa, w poszukiwanie skarbów :p, a u mnie wiesiek jest na półce i chyba go odpalę w końcu :p.
 
Skyrim to tylko Oblivion z lepszą grafiką - fajnie się to gra, zwiedza lochy, kolekcjonuje itemy, ale średnio się taką grę przechodzi - do Obliviona podchodziłem chyba z pięć razy, ale nigdy nie udało mi się wykonać choćby drugiego questa głównego :p Za każdym razem tonąłem w zabawie w Indianę Jonesa (plądrowanie grobowców) albo ściąganiu kolejnych modów do odpicowania wyglądu gry, aż mi się w końcu to znudziło :p Skyrim ma ciut lepszą fabułę i klimat, ale nic poza tym. Wolę już przejść ponownie Wieśka 2 :p
 
A więc tak naprawdę nie mogłeś głosować na Wiedźmina bo go dobrze nie poznałeś ;) Uwierz, że gdybyś miał możliwość zagrania to twoja decyzja nie byłaby już tak oczywista ;)
 
W tym pojedynku może być 6:4 dla Wiesława lub remis 5:5. Ja oczywiście wsparłem Wiesia we wszystkich kategoriach ;)
 
Eee, temat na Polygamii wywołany wyłącznie parciem na nakręcanie licznika odwiedzin. Podejście CDP i Bethesdy jest tak skrajnie różne, że porównywanie ich moim zdaniem nie ma większego sensu. Kocham przygodówki i W2 postrzegam właśnie jako grę adventure z systemem walki - grę gdzie najważniejsza jest historia, bohaterowie i ogólnie rzecz biorąc "dzianie się". Natomiast Skyrim to tytuł sandboksowy, w którym fabuła jest drugo- albo nawet trzecioplanowa, a otwarty świat i interakcja z nim to wartości najwyższe. Każdy model RPG ma swoich zwolenników i stawianie ich przeciwko sobie to jakieś nieporozumienie. Równie dobrze mógłbym zrobić plebiscyt na najlepszy owoc - co jest lepsze: pomarańcze czy jabłka?
 
Definitywnie jestem za pomarańczami egzotyczny kwaskowaty smak zostawia jabłko w tyle, a ty masz wątpliwości ?
Reszta kategorii jest zależna od gustu ale grafika? Widać po jakości kto wygrywa.
 
To dwie różne gry więc ciężko porównywać, ale gdy się pogra tydzien czy dwa w skyrim a potem wlaczy sie wiedzmina 2 na high albo ultra, to ma sie wrazenie ze ta gra została stworzona w zupełnie innych czasach, wiedźmin to nowa technologia, to arcydzielo ;p
 
Nie patrze na grafikę, jak patrzę na nowe gry a potem odpalam warcraft 3 to gra mi się 100 razy lepiej.
 
Wiedźmin ma swoje mocne strony, Skyrim też ;) Tak jak było wspomniane wcześniej, Skyrim to sandbox na setki godzin, Wiedźmin to gra oparta na fabule, która, niestety, dość szybko (w szczególności w porównaniu do Skyrima) się kończy. Nie będę mówił ile głosów albo w których pytaniach oddałem swój głos na Wiedźmina, powiedzmy tylko tyle, że nie wszystkie poszły na Wieśka, niestety.

balor33 said:
Nie patrze na grafikę, jak patrzę na nowe gry a potem odpalam warcraft 3 to gra mi się 100 razy lepiej.

To fakt - grafa, choć brzydsza, potrafi tworzyć dobry klimat, dzięki czemu bez fajerwerków graficznych nadal się dobrze bawimy. Strategie są tu najlepszym przykładem, Warcraft 3, Heroes 3, Twierdza itp. to pozycje kultowe mimo starej grafiki.

Jeszcze co do Skyrima, to ma on ten atut, że ruszy spokojnie na starszych komputerach ;P To samo będzie z Wiedźminem, ale Trzecim, gdy silnik będzie miał już parę latek, a 'pod strzechą' pozostaną kompy, które, w większości, będą mogły uciągnąć Wiedźmina na co najmniej minimalnych ;)
 
Gdyby wiedźmin miał 2 dodatkowe akty to zagłosował bym na niego, niestety twórcy poskąpili tego w dodatku uprościli wszelkie elementy RPG (uproszczona alchemia; brak glosariusza; skopany interfejs; księgi zamiast serwować na kształt W1 opisy i mieć jakieś znaczenie są bezużyteczne i jest ich strasznie mało w porównaniu do produkcji bethesdy, gdzie te budują historię i świat skyrim’a; zadania poboczne – jakość porównywalna w obu grach przy czym TESV daje nam porządne bardzo ciekawe zadania poboczne (Zimowa Twierdza, Bractwo Skrytobójców, Towarzysze), jak i takie przynieś, pozamiataj, wróć, wiedźmin 2 natomiast daje nam ciekawe zadania z punktu decyzji moralnych, lecz brak jest tych mniejszych, które tworzą wiedźmińską profesję i chociaż wiele osób uważa takie questy za banalne są one podstawą dobrej zabawy(występują w każdym RPG) bo przecież Geralt może dostać zlecenie na zabicie 20 utopców, i przyniesienie ich języków alchemikowi i wykonanie takiego zadania chociaż może się wydawać prymitywne może w małym stopniu zmienić świat np. alchemik ma dodatkowe komponenty na sprzedaż itp.; już o komentarzach mieszkańców tego świata na działania bohatera nie wspomnę, skyrim wstąpiłeś do towarzyszy, zostałeś ich hersztem, ludność to komentuje, wiedźmin 2 – brak takiej opcji, świat robi się strasznie drętwy(W1 dzielnica handlowa lub klasztorna wspominają o jakiejś bitce na podgrodziu itp. Świat tętni życiem i dynamiką; kolejna sprawa poziom trudności mroczny - kurtka kruka i sihil w parze z księżycowym ostrzem – grę ukończyłem nie wydając nawet jednego punktu umiejętności, no i coś tu jest nie tak, RPG? Gdzie się podziały te stare czasy gdy klasa pancerza czy punkty umiejętności decydowały o przejściu gry lub nie, taki gothic 1 lub 2 bez oręża i pancerza był niemożliwy do ukończenia o odpowiednio rozwiniętych umiejętnościach nie wspominając, skyrim na poziomie trudności „mistrz” przynajmniej w futrzanej zbroi z stalowym mieczem i bez rozwinięcia umiejętności – smoczy ogień spopieli dovahkiin’a natychmiast ). Mój głos powędrował na TESV:Skyrim.

P.S. Skyrim nordycki klimat, Wiedźmin 2 słowiań... ah zaraz generic fantasy
 
@up +1000
W2 jest wciąż bardzo dobrą grą... chociaż mógł być grą legendarną. Dla mnie Wiesiu to genialna gra tylko, że wykastrowana i jakby niepełna, robiona w pośpiechu. Brak jej głębi na które składają się m.in. takie małe rzeczy o których napisał ecstasy, a jak to mówią "diabeł tkwi w szczegółach".
 
Wiedźmin to jeden z najlepszych rpgów w tym roku. Ciężko z tym polemizować. Jednak zgodzę się, że ma w sobie masę niezrealizowanego potencjału. W owym głosowaniu (które według mnie niewiele ma wspólnego z głosowaniem na daną grą, a raczej na rodzaj RPG który bardziej wolimy sandboks vs. skupienie na fabule i filmowe prowadzenie zdarzeń.

Ogólnie trochę dziwią mnie decyzje odnośnie innego rozłożenia akcentów low i high fantasy w kontynuacji Wiesława. Broń boże nie określam najnowszego dziecka Redów high fantasy, jednak pewien rozdźwięk szczególnie w ogólnej estetyce widać względem części pierwszej. Oryginał miał w sobie więcej zadziorności, szedł nieco pod prąd. Chyba wszyscy pamiętamy elfy, które na przekór wszelakim stereotypom nie grzeszyły urodą i były ubrane na góralską modłę. Mam nadzieje, że skręcanie w kierunku zachodu, to nie jest jakiś trend postępowy.

Co do samej idei tego konkursu w zasadzie podzielam zdanie Vojtasassa, więc nie będę się bez sensu rozpisywał.

Siłą rzeczy u mnie 10 punktów na Wiesława.
 
Top Bottom