Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona – Recenzje

+
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edycja Rozszerzona – Recenzje



W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy kilka pierwszych recenzji Edycji Rozszerzonej, ktre zaczęły pojawiać się w sieci. Dziś mamy dla Was wszystkie recenzje jakie udało nam się ostatnio znaleźć. Jeżeli gdzieś natknęliście się na inne, ktre nie zostały zawarte w tym spisie podajcie linki w komentarzach, a my uzupełnimy listę.Jednocześnie chcemy podziękować w imieniu całego studia za tak dobre recenzje oraz bardzo ciepłe przyjęcie naszej gry przez media oraz fanw.
Gameinformer 9/10
Gram.pl 9/10
Gry online - 9.5/10
Polygamia - 5/5
Impulsegamer 9.5/10
Gamereactor UK 9/10
incgamers.com 9/10
Strategy Informer 9/10
The Independent 5/5
Digital Spy 5 stars
Holy Moly! 9/10
WhatCulture 5 stars
NewBriev 4.5/5
TheGameJar 7/10
Games-Review-It 4.75/5
Sussex Express 8/10
Nowgamer 9/10
OXMUK - 9/10
OXMUS - 85/100
Gamecatalyst - A
Firstpost 5/5
VideoGamer 9/10
Eurogamer 9/10
N4G 10/10
ShopToNews 6/6
AusGamers 8.4/10
GamesRadar 9/10
IGN 8.5/10
Neoseeker 9/10
Rocketsaw 9/10
Digital Trends 8,5/10
Geek Citadel
metro.co.uk7/10
gamingbolt.com9.5/10
made2game 10/10
finalbossfight.co.uk9/10
Computerandvideogames 9.2/10
Gaming Age 9.1/10
Videogamer 9/10
Gamestyle 8/10
XGN 9.3/10
Gamer.nl 8.5/10
Meristation 9.6/10
3Djuegos 9.3/10
vandal.net9.4/10
Eurogamer Italy 10/10
Spazio Games 9/10
Mondoxbox 9.3/10
Multiplayer.it 9.4/10
Everyeye.it 9.2/10
Gamereactor SE 9/10
FZ 5/5 Editors Choice
IGN Sweden 7.5
Gamereactor NO 9/10
Gamereactor FI 9/10
Gameblog.fr 5/5
Jeuxvideo 18/20
GamAlive 8/10
GamingXP 9/10
Gamezone.de 8.8/10
Gamersglobal.de 8.5/10
GamingXp 9/10
Eurogamer.de 9/10
Gameswelt.de 88/100
 

gower

Forum veteran
Polter opublikował właśnie pierwsze wrażenia z W2 na Xboxa:
http://konsole.polter.pl/Wiedzmin-2-Edycja-Rozszerzona-c24278

Pełna recenzja za kilka dni:)
 
Moja krótka pseudo-recenzja Edycji Rozszerzonej na PC:
Niestety patch kompletnie zniszczył zabawę. Ba! Przemienił ją w katorgę. Brak napisów podczas dialogów, brak menu, niedziałający escape, alt+F4 też nie sprostał wyzwaniu, alt+ctrl+del również. Restart zadziałał - jeeej! jakiś plus już jest. Jest nawet i drugi plus: udało mi się wyjść z namiotu...wrrróć - teleportować, bo ilość klatek oscylowała w granicy dwóch na sekundę, może dwóch na dwie sekundy.
Moja ocena: 2-/10
plusy:
+"wyszedłem" z namiotu
+Restart działa
+Komputer się nie spalił
+Wersja z gog.com

minusy:
- cała reszta

Kochani REDzi!
Ja wiem, że ciężko jest dobrze zrobić ogromną łatkę. Ja wiem, że mam wersję z gog.com, która (mam nadzieję) zadziała. Ale do jasnej ciasnej! Pierwszy Kwietnia był kilkanaście dni temu. Pora skończyć te ponure żarty i wziąć się do roboty.
PS. Życzę ogromnego sukcesu i wielkiej sprzedaży W2 na X360.
 
Przeczytałem podsumowanie recenzji Wiedźmina 2 na The Game Jar (7/10) i mnie to rozwaliło. Jedyne minusy to:
"the jump PC to console is doomed to lose some control function and accessibility", że to nie jest gra dla osób, które nie są fanami RPGów oraz, że zawiodą się na nim osoby oczekujące po tym drugiego Skyrima. Ten gość był chyba pijany jak pisał tą recenzję :)
 
@PabloSempos
Idealnie z tym trafił.

Włączyłem sobie ten tryb mroczny bo w niego nie grałem prawie w ogóle, odpalam grę. Działa sobie działa, padłem kilkadziesiąt razy chyba.

Wiedźmin sam się turlał do przodu mimo, że nie wciskałem W, Arjan zabił mnie na jednego hita bo zablokowali mnie żołnierze schodzący mu z drogi, reakcja na klawisze jest beznadziejna. Kilka razy padłem na smoku, gdy za drugim razem trzeba kliknąć PPM to wiedźmin wcześniej sam chował się z Foltestem. Nie działało samo kliknięcie, nie klikanie i chowanie się także, czasami nie łapało kliknięcie i biegnięcie chociaż, za którymś tam razem sobie weszło.

Ciągle przy tym padaniu (thx cd projekt red) wyskakiwały mi kursory, raz była to myszka innym razem jakiś krzyżyk jak w grze FPS.

Udało mi się cudem wydostać z tego cholernego zamku. Wsiadam na łódkę i zaczyna się przemowa Jaskra. Czarny ekran, wisi kursor, czy tak miało być, może ktoś potwierdzić? Po tym miałem dosyć i wyszedłem.


Gra zrobiła się bardziej wkurwiająca niż rok temu w maju, całą przechodziłem z 5 razy.
 
Sheladin said:
Moja krótka pseudo-recenzja Edycji Rozszerzonej na PC:
Niestety patch kompletnie zniszczył zabawę. Ba! Przemienił ją w katorgę. Brak napisów podczas dialogów, brak menu, niedziałający escape, alt+F4 też nie sprostał wyzwaniu, alt+ctrl+del również. Restart zadziałał - jeeej! jakiś plus już jest. Jest nawet i drugi plus: udało mi się wyjść z namiotu...wrrróć - teleportować, bo ilość klatek oscylowała w granicy dwóch na sekundę, może dwóch na dwie sekundy.
Moja ocena: 2-/10
plusy:
+"wyszedłem" z namiotu
+Restart działa
+Komputer się nie spalił
+Wersja z gog.com

minusy:
- cała reszta

Kochani REDzi!
Ja wiem, że ciężko jest dobrze zrobić ogromną łatkę. Ja wiem, że mam wersję z gog.com, która (mam nadzieję) zadziała. Ale do jasnej ciasnej! Pierwszy Kwietnia był kilkanaście dni temu. Pora skończyć te ponure żarty i wziąć się do roboty.
PS. Życzę ogromnego sukcesu i wielkiej sprzedaży W2 na X360.

Boś głupi...wszystko co wymieniłeś to efekt twojego pominięcia problemu podczas instalacji. Wiadomo że jak się pominie przy instalacji pewien etap, to gra potem zawiera takie a nie inne błędy. Temat przewałkowany na forum
 
A mi bardzo nie podoba się to, co jest na Metacritic. Wszystko wskazuje na to, co zauważył jeden z graczy - recenzentów, 90% wystawionych recenzji dających po 10/10 została napisana przez te same osoby, które rok temu oceniały Wiedźmina 2 na PC... i żadnych innych gier.
 
Filip17 said:
Boś głupi...wszystko co wymieniłeś to efekt twojego pominięcia problemu podczas instalacji. Wiadomo że jak się pominie przy instalacji pewien etap, to gra potem zawiera takie a nie inne błędy. Temat przewałkowany na forum
Ręczna instalacja i osobne pobieranie pierwszych plików podanych na FB przez CD Projekt nie działa.
Filip17 said:
Boś głupi...
Fajnie. Najpierw poznaj kogoś, a potem obrażaj. Pokazałeś klasę i popisałeś się kulturą (a raczej brakiem takowej).
 
Hehehe, a ja, dzięki Bogu, darowałem sobie jakiekolwiek próby ściągania update'a (przy mobilnym necie to raczej graniczyłoby z absurdem ;P) i widzę, że jednak słusznie zrobiłem ;P Jak zajrzałem tu rano, to zastałem ogarnięty płomieniami burdel na kółkach, płacz i zgrzytanie zębów, a jak widzę teraz, ile problemów sprawia update, to ja szczerze podziękuję za takie dodatki ;P To niesamowite, że z każdym kolejnym patchem (a więc usprawnieniem gry) gra sypie się i działa coraz gorzej (po patchu 2.1 u mnie wogóle). Kupię sobie jednak nową, pełną, pudełkową wersję i mam nadzieję, że przynajmniej z nią nie będzie większych problemów (dzisiaj obszukałem cztery sklepy z grami w Kielcach, ale nie znalazłem, może jutro będzie, albo za tydzień ;P)... ;P
 
No... widzę, że wiesiek radzi sobie ładnie ...

Oby tak dalej panowie i aby przełożyło się to na sprzedaż .
 
Hostile said:
Hehehe, a ja, dzięki Bogu, darowałem sobie jakiekolwiek próby ściągania update'a (przy mobilnym necie to raczej graniczyłoby z absurdem ;P) i widzę, że jednak słusznie zrobiłem ;P Jak zajrzałem tu rano, to zastałem ogarnięty płomieniami burdel na kółkach, płacz i zgrzytanie zębów, a jak widzę teraz, ile problemów sprawia update, to ja szczerze podziękuję za takie dodatki ;P

Przy mobilnym necie pobierałam 19 partów od 11-go do wczoraj i drugie 19 dzisiaj w nocy. Też byłam w szoku. xD No i dolicz do tego jeszcze dodatkowe dwa do nadpisania. Mój iMinus się spisał. ^^

Pudełkową wersję kupię, jak się pojawi w empiku.

A natłokiem negatywnych emocji nie powinieneś się tak bardzo przejmować. Jest tak, jak wszędzie. Ci, którym się udało (zapewne większość), dawno grają. Wchodzą tu tylko (jak ja), żeby podzielić się małą dawką epickości wylewającej się z ER W2. ;)

Nie oceniaj, jeśli nie spróbowałeś. :p
 
bassiunia said:
Pudełkową wersję kupię, jak się pojawi w empiku.


Właśnie, przechodziłem dzisiaj przez EMPIK (w Galerii) i nie mogłem zlokalizować Wiedźmina 2 na PC :confused: (na konsole stał cały regał w przejściu).
 
A ja szukam w necie filmów z premiery bo były kamery tvp i polsatu a reportaży znaleźć nie mogę =| Jak ktoś ma jakieś linki to będę wdzięczny.
 
IwaN said:
Właśnie, przechodziłem dzisiaj przez EMPIK (w Galerii) i nie mogłem zlokalizować Wiedźmina 2 na PC :confused: (na konsole stał cały regał w przejściu).

No wczoraj w nocy myślałam, że coś zrobię panu w Juniorze, jak najpierw wysłał mnie na pierwsze piętro, a potem powiedział, że "On MYŚLAŁ, że chodzi mi o jedynkę". XD Niektórzy to mają wysoką samoocenę, serio. :p

Jak zobaczysz, że już jest, to daj znać. Ja muszę moim pojazdem dwukołowym napędzanym siłą mięśni zmienić trasę powrotu z pracy, żeby empik mijać. ;)
 
bassiunia said:
Przy mobilnym necie pobierałam 19 partów od 11-go do wczoraj i drugie 19 dzisiaj w nocy. Też byłam w szoku. xD No i dolicz do tego jeszcze dodatkowe dwa do nadpisania. Mój iMinus się spisał. ^^

Pudełkową wersję kupię, jak się pojawi w empiku.

A natłokiem negatywnych emocji nie powinieneś się tak bardzo przejmować. Jest tak, jak wszędzie. Ci, którym się udało (zapewne większość), dawno grają. Wchodzą tu tylko (jak ja), żeby podzielić się małą dawką epickości wylewającej się z ER W2. ;)

Nie oceniaj, jeśli nie spróbowałeś. :p
Tyle że mój pomarańczowy internet ma limit 3 GB, a ściąganie pozostałych siedmiu z prędkością 8 kB/s raczej mi nie odpowiada ;P

Byłem dzisiaj w dwóch Empikach, ale w żadnym nie było ER na PC, a sprzedawcy machali mi tylko przed oczami wersją na X-360 ;P Znając życie (i Kielce), będzie za dwa tygodnie jak ER do pierwszej części, a do Media Markt nie chce mi się znowu iść, bo za daleko i nie po drodze ;P

Nie oceniam, ale te wszystkie zażalenia nie biorą się chyba z próżni ;P Poza tym dalej nie mogę grać w W2 od czasu samodzielnego zainstalowania się patcha 2.1, bo teraz wszelkie próby reinstalacji gry czy .NET Frameworka nie przynoszą efektu. Ja chcę w pełni działającą grę, do cholery, dawajcie mi ją już do sklepów! :p
 
Dodajcie jeszcze ,,naszą recenzję" z forum..., a dokładniej jak to setki jeśli nawet nie miliony zwykłych graczy nie może zagrać i musi się pastwić teraz przy kompach bo wasza ER zepsuła im grę ;]
 
Składając Serdeczne Gratulacje dla CDP życzę jednocześnie, aby suma, a co tam suma - iloczyn, wszystkich otrzymanych ocen, zamieniła się w liczbę milionów dolarów jaką zarobicie !

Hostile said:
Byłem dzisiaj w dwóch Empikach, ale w żadnym nie było ER na PC, a sprzedawcy machali mi tylko przed oczami wersją na X-360 ;P Znając życie (i Kielce), będzie za dwa tygodnie jak ER do pierwszej części, a do Media Markt nie chce mi się znowu iść, bo za daleko i nie po drodze ;P

Dziwne, choć sam w sklepach nie sprawdzałem, bo ER na PC kupiłem w gram.pl i jest to niezwykle bogate wydanie - polecam.


Ps
I refleksja natury ogólnej.
Wszelkie utyskiwania na problemy z instalacją ER, wydaja mi się pochodzić bardziej z błędów instalujących i ich sprzętu niż patcha (za wyjątkiem problemu z uszkodzonym plikiem, ale ten został już wyjaśniony i jest bardzo łatwy do naprawienia) - mi wszystko działa idealnie - od samej premiery, poprzez wszystkie patche, aż po ER.
 
Top Bottom