Wiedźmin 2: Zabójcy Królów ma już 10 lat!

+
Taka trylogia zrobiłaby więcej zamieszania niż premiera Cyberpunka :p Tym bardziej teraz gdzie pojawia się coraz więcej takich odświeżonych wydań gier a popularność CP2077 z miesiąca na miesiąc coraz bardziej spada. Tu można jeszcze za przykład podać Capcom, to co oni robią z serią RE to jest coś fantastycznego. Te gry nabrały drugiego życia i przyciągnęły do siebie osoby które wcześniej nie miały styczności z pierwowzorami.
 
mogę się założyć, że sukces będzie większy niż powyższych przykładach
 
Szczerze mówiąc, zrobienie teraz ewentualnego Powrotu Białego Wilka na Red engine ma więcej sensu niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki Dzikiemu Gonowi i serialowi Netflixa hajp na wiedźmina jest większy niż kiedykolwiek wcześniej, sporo osób czuje nostalgię do jedynki, jeszcze więcej chciałoby w nią zagrać ale nie może lub nie chcę z powodu technologii, zrobienie sequela cyberpunka, kolejnego nowego wiedźmina lub czegoś zupełnie innego jest teraz trochę ryzykowne, no i mieliby już na starcie całą fabułę, świat i wszystko podane na tacy, nic tylko robić i może jedynie poprawić dawne błędy czy wprowadzić trochę nowego contentu. Cholera, skoro Gothic może dostać Remake, to jedynce należy się to jak psu zupa.
 
Wiecie z jeszcze jakiego powodu remake W1 oraz W2 ma spory sens?

Otóż pierwsza część nigdy nie ukazała się na konsolach, a W2 był tylko na XboX, więc do zagarnięcia zostaje spora część rynku. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do W3 w Edycji Kompletnej, siłą rzeczy, stanowiłyby osobny zakup, a nie darmowy update (więc większe zyski).
 
Mnie personalnie najbardziej dziwi brak portu Wiedźmina 2 na nowsze konsole, w szczególności chodzi mi tu o Playstation. Na Xboksie można pograć w wersję z X360, ale posiadacze sprzętu od Sony mają dostęp tylko do ostatniej części trylogii, a że zarówno PS4 i PS5, w przeciwieństwie do cudacznego PS3, to urządzenia w konstrukcji dużo, dużo bardziej zbliżone do Xboxa i PC, nie wydaje mi się by stworzenie nawet zwykłego portu byłoby jakoś bardzo kosztowne, a zarobek raczej pewny.

Jedynka to już znacznie większa inwestycja czasowa i finansowa, bo tutaj trzeba byłoby zrobić remake od podstaw, ale że Redzi nie zdecydowali się na wydanie nowych portów dwójki po sukcesie Dzikiego Gonu to akurat jestem zdziwiony - szczególnie że graficznie Wiesiek 2 wciąż prezentuje się po prostu godnie.
 
Top Bottom