Wiedźmin 3: alchemia

+

Wiedźmin 3: alchemia

  • W1 (z bazami, dominantami i eksperymentowaniem)

    Votes: 234 47.3%
  • W2 (z piciem w zestawach i negującymi się efektami)

    Votes: 17 3.4%
  • Obecne W3 (z autouzupełnianiem i stopniowaniem eliksirów)

    Votes: 131 26.5%
  • Coś pomiędzy W1 i W2

    Votes: 90 18.2%
  • Nie mam zdania

    Votes: 23 4.6%

  • Total voters
    495
Nie oszukujmy się nie ma co liczyć na alchemie podobną do W1. Nawet w W2 alchemia została wykastrowana z baz alchemicznych i substancji dodatkowych typu nigredo ,rubedo itp. W W3 twórcy idą jeszcze dalej - samorobiące się eliksiry. Dokąd idziesz CD-Projekt RED? A jest to tylko jeden o z kilku uproszczeń rozgrywki względem W1. Komercha pełną gębą. :irony mode on: Przecież gra dla "kanapowych, niedzielnych graczy" musi przechodzić się sama. Samo trzymanie w ręce pada jest już dla niektórych męczące. :D :irony mode off:

PS: Wszystkim którzy nie wierzą że W3 będzie spłycony na rzecz konsol proponuje zapoznać się z poniższym 38 stronicowym wątkiem na dany temat:
http://forums.cdprojektred.com/threads/30441-Is-TW3-getting-downgraded-for-the-sake-of-consoles

1. REDzi mówili, że alchemia będzie mixem tych 2 alchemii.
2. Przestań spamować tym "PS" w każdym temacie bo przyjdą modzi i będą źli.
3. Angielskie forum jest jak nasze, tylko na wszystko wpadają 3 dni później i nie są gotowi iść z widłami w pochodzie fanatyków na Stargard.
 
3. Angielskie forum jest jak nasze, tylko na wszystko wpadają 3 dni później i nie są gotowi iść z widłami w pochodzie fanatyków na Stargard.

Oj mylisz się panie i to diametralnie, powiedziałbym że o 180*.
To właśnie na polskim forum informacje i pomysły pojawiają się z poślizgiem i to na międzynarodowym forum znajdzie się więcej zatwardziałych fanatyków kanonu Sapkowskiego. :D

Nie mówiąc o dużo większej rzeszy użytkowników z całego świata - nie tylko z "hameryki" jak się komuś mogłoby wydawać.
 
Oj mylisz się panie i to diametralnie, powiedziałbym że o 180*.
To właśnie na polskim forum informacje i pomysły pojawiają się z poślizgiem i to na międzynarodowym forum znajdzie się więcej zatwardziałych fanatyków kanonu Sapkowskiego. :D

Nie mówiąc o dużo większej rzeszy użytkowników z całego świata - nie tylko z "hameryki" jak się komuś mogłoby wydawać.

1. Kończmy ten offtop
2. Jak na razie jedyną informacją którą wyciągnęli od REDów wcześniej niż my, było to że na nowym trailerze będzie Yen (też czytam to forum)
3. Zatwardziałych fanatyków my mamy więcej (no i mamy Mikiego, oni nie mają Mikiego :p).
4 Ta wielka rzesza nabiła średnio 50-100 mniej stron w tematach niż my.
A to że Wiedźmin nie zostanie wykastrowany na nowe konsole wiadome było chyba od ogłoszenia prac nad grą. To nie w stylu CDP-RED.
 
Witcher 3 "podforum":
Threads: 475
Posts: 38,836
Wiedźmin 3 "podforum":
Wątków: 97
Posty: 54,212

General Discussion "podforum":
Threads: 4,498
Posts: 135,300
Dyskusje Ogólne podforum:
Threads: 1,310
Posts: 127,783

Coś Ci się chyba mocno pomyliło. A to tylko samo podforum o W3 i Ogólne.
Poza tym moderacja na forum międzynarodowym działa o wiele sprawniej i nie pozwala na nabijanie postów bez merytorycznej dyskusji stąd więcej tematów i konkretnych dyskusji w nich prowadzonych.

2. Jak na razie jedyną informacją którą wyciągnęli od REDów wcześniej niż my, było to że na nowym trailerze będzie Yen (też czytam to forum)

Znowu się mylisz. Pierwszy przykład z brzegu - cosplay Yennefer i Ciri zlecony przez CD-Projekt Red
 
Last edited:
@crass2012 no teraz to żeś pojechał, tam panuje burdel jakich mało, zobacz nawet na przytoczoną przez Ciebie w statystykach liczbę tematów w stosunku do ilości postów, tam moderacja śpi i o każdą duperelę jest zakładany nowy temat, u nas Modzi reagują szybko, zamykają odpowiednie tematy, scalają jeśli trzeba, upominają o offtopach, przekierowują rozmawiających, no ale oczywiście po miesiącu czy dwóch działalności na forum(nie patrzę na datę dołączenia, bo i Twoich postów nie widziałem wcześniej niż miesiąc temu) jesteś w stanie stwierdzić że działa ono tak lub inaczej w stosunku do międzynarodowego.

Alchemia nie została uproszczona ze względu na konsole, ale z powodu nowego zamysłu twórców, i choć nie jestem za nią, to jak można obwiniać konsole o wszystko dookoła.
 
Dzięki P ATROL i Booraz nie muszę się już produkować. A moderację mamy najwspanialszą na świecie, ogarnięta, bardzo miła, nie daje banów bez powodu, zawsze tłumaczą zamiast odsyłać do regulaminu. Na międzynarodowym jest tak wspominał P ATROL bajzel i zakładanie po 1000 tematów w stylu - "Czemu Gerwant ma brodę a nie same wąsy", mimo że jest już temat "Wygląd Geralta", a moje słowa o tym, że są mniej aktywni, dotyczyły głównie tematów, które mają swoje odpowiedniki u nas "Postacie", "Wygląd Głównego Bohatera", "Styl walki" itp. Tematy "Why is Yennefer necktape lether, not velvet?" założone przez użytkownika o liczbie postów określonej liczbą 1, nie wnoszą wiele do forum.
 
Moderacja tutaj jest specyficzna. Czy działa sprawnie? Na swój sposób. Ja preferuję nieco inny styl moderacji, ale nie wiem czy na tego typu forum by zadziałał.
 
  • RED Point
Reactions: Mal
@Booraz - samo lol bez rozwinięcia? Nie nadaje się to na posta.
@P ATROL - FYI od 2010 byłem biernym odbiorcom obu forów. Dosyć często przeglądałem tematy bez chęci uczestniczenia w dyskusji

edit:
Moderacja tutaj jest specyficzna. Czy działa sprawnie? Na swój sposób. Ja preferuję nieco inny styl moderacji, ale nie wiem czy na tego typu forum by zadziałał.

Z naciskiem na "specyficzna" - brak obiektywizmu i podwójne standardy wobec różnych użytkowników ;) "kółeczko wzajemnej adoracji" ;)
Oczywiście nie mówię tutaj o poziomie wszystkich moderatorów - co to to nie.
 
Last edited:
  • RED Point
Reactions: Mal
@Booraz - samo lol bez rozwinięcia? Nie nadaje się to na posta.
@P ATROL - FYI od 2010 byłem biernym odbiorcom obu forów. Dosyć często przeglądałem tematy bez chęci uczestniczenia w dyskusji

Serio, teza jest tak niedorzeczna, że proste LOL wystarczy, Na interze jest stajnia Augiasza. Moderatorzy nie tylko to ignorują ale się do tego przyczyniają. Czasami wydaje mi się, że są moderatorami tylko z nazwy. O sposobie prowadzenia moderacji przez tutejszych moderatorów można zawsze rozmawiać ale zarzucanie im, że są mniej sprawni od tych z intera jest śmieszne.
 
Czy ktoś jeszcze martwi się o system alchemii?
About the potion system - in a recent interview Konrad told us that the potions would auto-refill. Is this still the case?
Automatically filling? No, no. Those are definitely consumable items, and you brew them you drink them and they are very very important in terms of preparation before the fight.

(A bit more of a clarification here since I talked to another dev off camera. The potions/bomb system works like this: You get the recipe and it will cost a big amount of materials to craft, and you’ll get something like 3 charges of the swallow potion for example. When you run out, you will need materials to craft the potions again, but they will require only a fraction of the materials needed compared to when you first craft the bomb/potion.)

How is ingredient gathering for potions? Is it similar to how it was handled in previous games?
It’s very similar.
To wyjaśnia całą sprawę i ten system wydaje się naprawdę bardzo przemyślany i dobry.
 
Pierwsze wytworzenie będzie wymagało większej ilości składników niż następne. Powiedzmy, że ma to jakieś oparcie w rzeczywistości, na zasadzie doświadczenia pozwalającego lepiej wykorzystać zasoby, ale dalej nie bardzo rozumiem, jaka myśl przewodnia stała za taką koncepcją. Raczej nijak się to ma do założeń pana Konrada, by skłonić graczy do picia eliksirów. Cóż to zmieni?
 
@Rustine
Wszystkie filmiki Yutubera BastianRP są bardzo dobrze zrobione (wywiady) konkretne, logiczne i sensowne.

Poczekałbym jednak z radością min. z alchemii i kilku innych rzeczy - które zostały wyjaśnione podczas wywiadów, na dzienniki deweloperskie - wówczas będziemy mieli pewność.

Ale :) ucieszyłem się usłyszawszy powyższą wypowiedź

------------
@raison d'etre
Zobaczymy, jeżeli tworzenie (nie podwyższanie poziomu) eliksirów będzie łatwe i tanie i zostanie udowodnione (poprzez dobre wprowadzenie w alchemię), że warto z niej korzystać, to jakoś to będzie.

Ja się cieszę, że w W3 alchemii bliżej będzie do W1 a nie W2 ;)
 
Last edited:
No, teraz alchemia trochę lepiej wygląda, ale jak później trzeba mniej składników to po czasie stanie się ona niemalże darmowa. Chyba, że jednak zawsze trzeba będzie tych składników trochę dodać, a na początku będzie ich trzeba mieć całą masę. Na to w sumie by wychodziło patrząc na słowa REDa. Poza tym te 3 ładunki... To będzie tak, że 3 razy się odnowi misktura? Mam nadzieję, że będą to po prostu 3 łyki na jednej miksturze.
 
Pytanie za 100 punktów: we wcześniejszych wypowiedziach dotyczących alchemii były jakieś błędy w komunikacji między pracownikami czy po prostu po fali krytyki postanowili to zmienić? :p
 
Pytanie za 100 punktów: we wcześniejszych wypowiedziach dotyczących alchemii były jakieś błędy w komunikacji między pracownikami czy po prostu po fali krytyki postanowili to zmienić? :p

Nie, nie, nie... po żadnej fali krytyki...

Bardzo możliwe, że Redzi wsłuchując się w propozycje graczy, oraz ich i zapytania, stwierdzili, że przemyślą cała sprawę i może coś jeszcze zmienią , dodadzą (mają ..na chwilę obecną 3-4 miesiące). Wychodzi na to, że Redzi zareagowali na sugestie i dalej pracują przy czymś, co uważali za... dopracowane i dobre - i zmieniają to na ... jeszcze lepsze.
Good job:cheers:
 
I to ma sens, składniki będą cały czas potrzebne, ale pierwsze wytworzenie mikstur będzie wymagało ich więcej, podoba mi się :)
 
Raczej nijak się to ma do założeń pana Konrada, by skłonić graczy do picia eliksirów. Cóż to zmieni?

Cóż... ten problem nie istniał w Wiedźminach za bardzo. Konrad chciał rozwiązać problem występujący w innych RPGach podczas gdy ten był już rozwiązany w pierwszej części gry.

Tak to jest jak dyrektor projektu nie ogarnia swojej gry
 
Ja to wiem, ty to wiesz, wszyscy to wiedzą (nie poparte badaniami statystycznymi). Tylko dalej nie wiemy w sumie, co się stało z tak ciepło przez testerów przyjętą poranną koncepcją pana Konrada. Przecież podobno byli na tak. Teraz jedynie pozostały ulepszenia? Ciąg dalszy mglistej polityki informacyjnej.
 
Top Bottom