Wiedźmin 3: alchemia

+

Wiedźmin 3: alchemia

  • W1 (z bazami, dominantami i eksperymentowaniem)

    Votes: 234 47.3%
  • W2 (z piciem w zestawach i negującymi się efektami)

    Votes: 17 3.4%
  • Obecne W3 (z autouzupełnianiem i stopniowaniem eliksirów)

    Votes: 131 26.5%
  • Coś pomiędzy W1 i W2

    Votes: 90 18.2%
  • Nie mam zdania

    Votes: 23 4.6%

  • Total voters
    495
Ktoś używał eliksiru Zamieć ? Używam go i nic się nie dzieje a niby powinien spowalniać czas jak rozumiem.
 
mitmichael said:
Co najszybciej regeneruje zdrowie? przy pierwszym golemie straciłem wszystkie mozliwe jedzenie a jak walczyłem z pierwszym bossem dzikiego gonu w Velen to musiałem sposobem go pokonac bo juz nie miałem co jest by sie zycie regenerowało. Gdyby nie moja kolezanka to bym nie miał szans
Najszybciej zdrowie regeneruje Jaskółka.
Jej minusem jest to, że po tym, jak przeciwnik trafi Geralta, regeneracja zatrzymuje się na 2 sekundy. Stąd po wypiciu Jaskółki najlepiej się odturlać i wycofać na czas jej działania/rzucić Quen.
Talent "Odnowienie" z drzewka Alchemii dodatkowo regeneruje 5/10/15% żywotności przy wypiciu każdego eliksiru. Bardzo pomaga, bo odnowienie działa natychmiast.
 
Dobrą metodą na leczenie jest tryb alternatywny znaku Quen.
Bardzo szybko można odzyskać pełnię życia.
 
Mam problem. Zdobyłem przepis na ulepszoną czarną krew. Przepis ulepszony w zakładce Alchemia zastąpił ten podstawowy. Tu jest problem, bo do tego przepisu potrzebuje podstawowego eliksiru, a nie wytwarzałem tej mikstury. Teraz nie mogę wytworzyć ani podstawowej Czarnej Krwi (przepis został zastąpiony) ani ulepszonej (jednym ze składników jest podstawowa mikstura) i koło się zamyka. Tak samo jest z petardami.
Znaczy to, że jeśli zdobędę jakiś przepis zaawansowany (mikstury, oleje, petardy), zanim wykonam podstawowy to jest dla mnie stracony?
 
Sprawdziłem. Wszystkie przepisy ulepszone zastąpiły mi podstawowe. Jaskółkę mogę wytwarzać już tylko ulepszoną, podobnie jak ulepszony olej na trupojady, czarną krew i którąś petardę. Przepisy podstawowe nie zostają, są zastępowane.
Przynajmniej u mnie.
Dla klaryfikacji, jaskółkę i olej na trupojady mam, bo zrobiłem je wcześniej na stopniu podstawowym. Nie figurują już jednak na liście przepisów. Tylko wersje ulepszone.
 
Last edited:
Czy ktoś też ma kamień runiczny, który po wsadzeniu do miecza podbija statystki obrażeń o okrągłe 0? Co można z tym badziewiem zrobić?
 
Czy ktoś też ma kamień runiczny, który po wsadzeniu do miecza podbija statystki obrażeń o okrągłe 0? Co można z tym badziewiem zrobić?
Tez to tam, patrzę wiekszy kamień runiczny, myslę będzie dobry, a on podbija o 0 !.
(albo czegoś nie wiemy, albo jakiś bug?)
Widzę że alchemia jednak ma potencjał, ale w przeciwieństwie do innych drzewek rozwoju jej przydatność wzrasta, wraz z zwiększaniem się naszego asortymentu mikstur, oleji, i petard, więc trzeba sporo łazić i szukać. Co ja bym dał żeby mieć olej pokroju Jad Wisielców (na ludzi) albo jaskółkę na poziomie 2, narazie to z poziomu 2 mam tylko olej na insektoidy.
 
Skoro masz olej na insektoidy 2, to czy możesz dalej robić ten podstawowy? Czy w spisie receptur masz olej na insektoidy 1 i 2?
 
Skoro masz olej na insektoidy 2, to czy możesz dalej robić ten podstawowy? Czy w spisie receptur masz olej na insektoidy 1 i 2?
Tak dalej moge robic zwykły olej, po prostu są pod innymi nazwami:

Olej pierwszego poziomu: Olej na instektoidy
Olej drugiego poziomu: Ulepszony olej na Insektoidy

Tak samo mam z Gwiazdą Tańczącą.
 
Szlag mnie zaraz trafi, proszę niech ktoś mi podpowie, jak do cholery robić petardy i inne przedmioty, zrobiłem raz 2 petardy samum i więcej mi nie pozwala system, a przecież już je zużyłem, a gra ciągle mi nie pozwala wyprodukować więcej petard krzycząc "Już masz ten przedmiot", błagam o pomoc bo mnie coś strzeli zaraz.
 
Możesz mieć początkowo max 2 petardy tego samego rodzaju. Jesli masz alkohol w plecaku, odpocznij godzinkę a same się uzupełnią. Z eliksirami jest tak samo.
 
Aaa to takie buty, no to teraz zaczynają medytacje mieć dla mnie sens, bo grając na poziomie "krew, pot i łzy" w ogóle jej nie używałem, bo nie regeneruje hp. Dzięki za odp.
 
Dla mnie ten system nie ma sensu. W jaki sposób Geralt tworzy pedardy medytując? Bzdura totalna! Wolałbym już ręcznie tworzyć co akurat potrzebuję i w jakich ilościach.
 
W necie nic na razie nie znalazłem. Po reinstalacji dalej to samo. Przepisy ulepszone wywalają te podstawowe z listy alchemii.
Grać dalej można ale bez szerokiego wachlarza mikstur, petard i olejów alchemik traci sens bytu.

Czy ktokolwiek ma podobny problem?
 
Dla mnie ten system nie ma sensu. W jaki sposób Geralt tworzy pedardy medytując? Bzdura totalna! Wolałbym już ręcznie tworzyć co akurat potrzebuję i w jakich ilościach.

Zgadzam się, nie twierdzę, że to ma sens, stwierdziłem tylko, ze teraz mają jakieś zastosowanie te medytacje na poziomie jakim gram. Ale oczywiście to jest bez sensu, bo gdzie tu jest realizm, co ma piernik (medytacje) do wiatraka (alchemia).
 
Teraz należałoby zastąpić wszystkie wyrazy "alchemia" słowem "homeopatia"...:facepalm:

Ja napotkałem jeszcze inny problem: nie mogę zniszczyć gniazda, bo "Nie posiadam odpowiedniej petardy", chociaż mam Samum, które ma w opisie, że niszczy gniazda... ale rzucenie Igni już działa (zadanie z wątku głównego).
 
Last edited:
Top Bottom