Wiedźmin 3: alchemia

+

Wiedźmin 3: alchemia

  • W1 (z bazami, dominantami i eksperymentowaniem)

    Votes: 234 47.3%
  • W2 (z piciem w zestawach i negującymi się efektami)

    Votes: 17 3.4%
  • Obecne W3 (z autouzupełnianiem i stopniowaniem eliksirów)

    Votes: 131 26.5%
  • Coś pomiędzy W1 i W2

    Votes: 90 18.2%
  • Nie mam zdania

    Votes: 23 4.6%

  • Total voters
    495
Bardzo rzadko używam zamieci, ale jak zaobserwowałem to ona lekko spowalnia wrogów. Nie działa to jednak jak bullet time w Matrixie, przeciwnicy po prostu wolniej reagują. Zamieć bywa przydatna tylko w przypadku większej grupy wrogów atakujących jednocześnie jak nekkery czy utopce.
 
Czy ktoś grał z tym modem poleconym przez @AndrewXRW? Jak on się sprawdza w praktyce? Bo opis działania przyznam szczerze mi się podoba :).
Gram z tym modem i bardzo mi się podoba. Wreszcie ma sens zbieranie wszelkiego rodzaju składników. Wszystko trzeba robić samemu. Eliksiry nie odnawiają się automatycznie.
 
Gram z tym modem i bardzo mi się podoba. Wreszcie ma sens zbieranie wszelkiego rodzaju składników. Wszystko trzeba robić samemu. Eliksiry nie odnawiają się automatycznie.

A mógłbyś trochę przybliżyć jak on działa? Bo mój angielski nie jest za mocny, a Google Translator nie do końca się sprawdza przy tłumaczeniu opisu. Dobrze zrozumiałem, ze tworzymy wszystkie eliksiry z Vitriolu, Rebisu, itd. na które to składnik rozkładamy poszczególne roślinki i trofea? Do tego możemy stworzyć np. 100 jaskółek? I czy taka zmiana oznacza, że wszystkie eliksiry dostały nowe receptury? Nie do końca też rozumiem jak została rozwiązana sprawa toksyczności. Co to znaczy, że efekty są ukryte (może ja coś źle tłumaczę, jest to prawdopodobne :)). I jak wygląda sprawa z medytacją. To ognisko musi być w zasięgu wzroku, czy jak? Można medytować w karczmach na przykład?

---------- Zaktualizowano 14:49 ----------

Gram z tym modem i bardzo mi się podoba. Wreszcie ma sens zbieranie wszelkiego rodzaju składników. Wszystko trzeba robić samemu. Eliksiry nie odnawiają się automatycznie.

A mógłbyś trochę przybliżyć jak on działa? Bo mój angielski nie jest za mocny, a Google Translator nie do końca się sprawdza przy tłumaczeniu opisu. Dobrze zrozumiałem, ze tworzymy wszystkie eliksiry z Vitriolu, Rebisu, itd. na które to składnik rozkładamy poszczególne roślinki i trofea? Do tego możemy stworzyć np. 100 jaskółek? I czy taka zmiana oznacza, że wszystkie eliksiry dostały nowe receptury? Nie do końca też rozumiem jak została rozwiązana sprawa toksyczności. Co to znaczy, że efekty są ukryte (może ja coś źle tłumaczę, jest to prawdopodobne :)). I jak wygląda sprawa z medytacją. To ognisko musi być w zasięgu wzroku, czy jak? Można medytować w karczmach na przykład?
 
A mógłbyś trochę przybliżyć jak on działa? Bo mój angielski nie jest za mocny, a Google Translator nie do końca się sprawdza przy tłumaczeniu opisu. Dobrze zrozumiałem, ze tworzymy wszystkie eliksiry z Vitriolu, Rebisu, itd. na które to składnik rozkładamy poszczególne roślinki i trofea? Do tego możemy stworzyć np. 100 jaskółek? I czy taka zmiana oznacza, że wszystkie eliksiry dostały nowe receptury? Nie do końca też rozumiem jak została rozwiązana sprawa toksyczności. Co to znaczy, że efekty są ukryte (może ja coś źle tłumaczę, jest to prawdopodobne :)). I jak wygląda sprawa z medytacją. To ognisko musi być w zasięgu wzroku, czy jak? Można medytować w karczmach na przykład?

Do wytwarzania eliksirów potrzeba alkoholu (najczęściej Alkahest czy Biała Mewa), do wytwarzania petard: saletry, do wytwarzania olejów: np. psiego czy niedźwiedziego sadła oraz składników takich jak: Ather, Albedo, Hydragenum, Nigredo, Quebrith, Rebis, Rubedo, Vermilion, Vitriol, które pozyskuje się z roślin czy organów potworów. W bardziej zaawansowanych wersjach czasem potrzeba krwi jakiegoś potwora czy np. Wody Księżycowej.

Wszystkie receptury powinny być według nowych zasad. Autor ciągle rozwija swój projekt więc jeśli jakaś receptura nie jest po nowemu to być może niedługo będzie.
Jeśli chodzi o toksyczność to chyba jest bez zmian.
Żeby skorzystać z alchemii trzeba być w pobliżu ogniska, paleniska bądź koksownika. Nie trzeba wchodzić w tryb medytacji wystarczy uruchomić menu alchemii.

Jako, że mikstury nie tworzą się automatycznie można wykonać więcej (100) poszczególnych mikstur na zapas

---------- Zaktualizowano 16:29 ----------

A mógłbyś trochę przybliżyć jak on działa? Bo mój angielski nie jest za mocny, a Google Translator nie do końca się sprawdza przy tłumaczeniu opisu. Dobrze zrozumiałem, ze tworzymy wszystkie eliksiry z Vitriolu, Rebisu, itd. na które to składnik rozkładamy poszczególne roślinki i trofea? Do tego możemy stworzyć np. 100 jaskółek? I czy taka zmiana oznacza, że wszystkie eliksiry dostały nowe receptury? Nie do końca też rozumiem jak została rozwiązana sprawa toksyczności. Co to znaczy, że efekty są ukryte (może ja coś źle tłumaczę, jest to prawdopodobne :)). I jak wygląda sprawa z medytacją. To ognisko musi być w zasięgu wzroku, czy jak? Można medytować w karczmach na przykład?

Do wytwarzania eliksirów potrzeba alkoholu (najczęściej Alkahest czy Biała Mewa), do wytwarzania petard: saletry, do wytwarzania olejów: np. psiego czy niedźwiedziego sadła oraz składników takich jak: Ather, Albedo, Hydragenum, Nigredo, Quebrith, Rebis, Rubedo, Vermilion, Vitriol, które pozyskuje się z roślin czy organów potworów. W bardziej zaawansowanych wersjach czasem potrzeba krwi jakiegoś potwora czy np. Wody Księżycowej.

Wszystkie receptury powinny być według nowych zasad. Autor ciągle rozwija swój projekt więc jeśli jakaś receptura nie jest po nowemu to być może niedługo będzie.
Jeśli chodzi o toksyczność to chyba jest bez zmian.
Żeby skorzystać z alchemii trzeba być w pobliżu ogniska, paleniska bądź koksownika. Nie trzeba wchodzić w tryb medytacji wystarczy uruchomić menu alchemii.

Jako, że mikstury nie tworzą się automatycznie można wykonać więcej (100) poszczególnych mikstur na zapas
 
Do wytwarzania eliksirów potrzeba alkoholu (najczęściej Alkahest czy Biała Mewa), do wytwarzania petard: saletry, do wytwarzania olejów: np. psiego czy niedźwiedziego sadła oraz składników takich jak: Ather, Albedo, Hydragenum, Nigredo, Quebrith, Rebis, Rubedo, Vermilion, Vitriol, które pozyskuje się z roślin czy organów potworów. W bardziej zaawansowanych wersjach czasem potrzeba krwi jakiegoś potwora czy np. Wody Księżycowej.

Wszystkie receptury powinny być według nowych zasad. Autor ciągle rozwija swój projekt więc jeśli jakaś receptura nie jest po nowemu to być może niedługo będzie.
Jeśli chodzi o toksyczność to chyba jest bez zmian.
Żeby skorzystać z alchemii trzeba być w pobliżu ogniska, paleniska bądź koksownika. Nie trzeba wchodzić w tryb medytacji wystarczy uruchomić menu alchemii.

Jako, że mikstury nie tworzą się automatycznie można wykonać więcej (100) poszczególnych mikstur na zapas

Brzmi po prostu świetnie, ale właśnie coś sobie uświadomiłem. Ten mod posiada polską wersję, czy tylko angielską? Bo jeśli to drugie, to chyba będę musiał obejść się smakiem :(.

Edit. Dodatkowo nawet nie mogę go pobrać :(
 
Last edited:
Brzmi po prostu świetnie, ale właśnie coś sobie uświadomiłem. Ten mod posiada polską wersję, czy tylko angielską? Bo jeśli to drugie, to chyba będę musiał obejść się smakiem :(.

Edit. Dodatkowo nawet nie mogę go pobrać :(
Mod zmienia system alchemii wykorzystując mechanizmy z gry, także działa z każdą wersją językową gry.
Posiadasz bezpłatne konto na NEXUSie?
Niektóre mody (szczególnie te większe objętościowo) wymagają założenia takiego konta, by je można było pobrać.

---------- Zaktualizowano 20:36 ----------

Brzmi po prostu świetnie, ale właśnie coś sobie uświadomiłem. Ten mod posiada polską wersję, czy tylko angielską? Bo jeśli to drugie, to chyba będę musiał obejść się smakiem :(.

Edit. Dodatkowo nawet nie mogę go pobrać :(
Mod zmienia system alchemii wykorzystując mechanizmy z gry, także działa z każdą wersją językową gry.
Posiadasz bezpłatne konto na NEXUSie?
Niektóre mody (szczególnie te większe objętościowo) wymagają założenia takiego konta, by je można było pobrać.
 
Napisze tylko coś od siebie odnośnie alchemii, o ile na NG+ wszystkie pancerze i miecze zostały przeskalowane na wyższy poziom to petardy zostały nie zmienione i walcząc z grupką bandytów lvl 60-65 to taki kartacz czy gwiazda tańcząca lub czarcia purchawa zadaje tak marne obrażenia że nie warto używać.
To wymaga poprawy aby rzucanie petard choć trochę tworzyło przewagę.
Chyba nikt nie używa na NG+ to i nikt nie zgłaszał.
 
Mam takie skromne pytanie apropos Alchemii właśnie. Wiem że pewne recepty można kupić inne znaleźć. Ale mam problem wyłącznie z jednym przepisem. A mianowicie z wyśmienity olej przeciw istotom magicznym. Mam już wszystko co się da znaleźć w grze, bomby eliksiry odwary. Ale tego jednego oleju w ciągu przejścia całej gry nie mogę znaleźć. Teraz krzątam się po mapie bo chcę zacząć NG+ ale wpierw chciał bym dorwać ten ostatni przepis. Czy ktoś z was pamięta bądź może wie gdzie go znajdę?

Edit: Znalazłem właśnie u Cracha w pokoju. Teraz tylko muszę dorwać jakiegoś kuroliszka i trolla. Bo potrzebuję żołądek kuroliszka i wątrobę trolla. Jeśli ktoś wie gdzie znajdę te okazy luzem na mapię też będę wdzięczny.
 
Last edited:
Mod zmienia system alchemii wykorzystując mechanizmy z gry, także działa z każdą wersją językową gry.
Posiadasz bezpłatne konto na NEXUSie?
Niektóre mody (szczególnie te większe objętościowo) wymagają założenia takiego konta, by je można było pobrać.

Tak, tak, posiadam konto na Nexusie. Chyba był jakiś błąd w serwisie, bo teraz spróbowałem i się pobrało bez problemu.
 
Mod zmienia system alchemii wykorzystując mechanizmy z gry, także działa z każdą wersją językową gry.
Posiadasz bezpłatne konto na NEXUSie?
Niektóre mody (szczególnie te większe objętościowo) wymagają założenia takiego konta, by je można było pobrać.
.

Nareszcie po wielu próbach udało mi się zainstalować moda udanie :). Działa, działa, działa :). W pełni się zgadzam, że mod jest świetny, nareszcie alchemia jest tym, czym powinna być od początku. Mam tylko jedną wątpliwość. Sprawdzałeś jak się przedstawia sprawa z odwarami? Bo przy każdym niezbędnym składnikiem jest mutagen z danego potworka, a niektóre z nich są bardzo rzadkie. I tak jak wcześniej często korzystałem np. z odwaru z gryfa, to teraz się zastanawiam nad jego użyciem. Bo jeśli mutagen przy produkcji znika bezpowrotnie, to słabo będzie. Praktycznie eliminuje to odwary z gry :(.
 
Nareszcie po wielu próbach udało mi się zainstalować moda udanie :). Działa, działa, działa :). W pełni się zgadzam, że mod jest świetny, nareszcie alchemia jest tym, czym powinna być od początku. Mam tylko jedną wątpliwość. Sprawdzałeś jak się przedstawia sprawa z odwarami? Bo przy każdym niezbędnym składnikiem jest mutagen z danego potworka, a niektóre z nich są bardzo rzadkie. I tak jak wcześniej często korzystałem np. z odwaru z gryfa, to teraz się zastanawiam nad jego użyciem. Bo jeśli mutagen przy produkcji znika bezpowrotnie, to słabo będzie. Praktycznie eliminuje to odwary z gry :(.
Obecnie nie mam dużo czasu by grać więc nie wszystkie aspekty tego moda odkryłem/testowałem. Jak będziesz miał okazję sprawdzić jak to jest z tymi odwarami to daj znać.
 
Obecnie nie mam dużo czasu by grać więc nie wszystkie aspekty tego moda odkryłem/testowałem. Jak będziesz miał okazję sprawdzić jak to jest z tymi odwarami to daj znać.

Spróbuję coś popróbować :). Jak tylko będę wiedział coś konkretnego, to napiszę.

---------- Aktualizacja 28-10-2015 00:10 ----------

Trochę się tym pobawiłem i wg mnie sprawa wygląda następująco. Odwary zużywają się tak samo jak normalne eliksiry, ale ich działanie jest znacznie dłuższe. U mnie jest to prawie 50 minut (w oryginalnej wersji 30). Do produkcji każdej porcji odwaru jest zużywany mutagen z odpowiedniego potwora (nieodwracalnie). W związku z tym nie da się szafować odwarami tak jak w czystej podstawce, bo niektóre potwory sa dość unikalne i mutagenów jest bardzo mało. Aby temu jakoś zaradzić w modzie zmieniono ilość mutagenów wypadających z jednego potwora. Mi z wilkołaka w zadaniu "Najgroźniejszy potwór na Skellige" wypadło 7 mutagenów, a z mglaków powypadały po trzy z jednego osobnika. Niemniej nadal jest to niewiele i odwarów trzeba używać rozsądnie. Nie da się biegać cały czas na Gryfie przykładowo, tak jak można to robić bez moda.
 
@Yakin: Jak dla mnie całkiem fajne rozwiązanie z tymi odwarami. Wychodzą z nich takie naprawdę unikalne eliksiry. Do tego w ten sposób można też poużywać różnych, nie tylko tych 2-3 najpotężniejszych. Mam dwa pytania:

1. Czy ten mod jest neutralny jezykowo? Normalnie działa z polską wersją, nie pojawiają się jakieś angielskie opisy?

2. Jak w praktyce wygląda kwestia kompletności moda? Wsystkie eliksiry, odwary, petardy i oleje zostały zaimplementowane, czy obecnie część działa na zmodowanych zasadach a część na starych?
 
@Yakin: Jak dla mnie całkiem fajne rozwiązanie z tymi odwarami. Wychodzą z nich takie naprawdę unikalne eliksiry. Do tego w ten sposób można też poużywać różnych, nie tylko tych 2-3 najpotężniejszych. Mam dwa pytania:

1. Czy ten mod jest neutralny jezykowo? Normalnie działa z polską wersją, nie pojawiają się jakieś angielskie opisy?

2. Jak w praktyce wygląda kwestia kompletności moda? Wsystkie eliksiry, odwary, petardy i oleje zostały zaimplementowane, czy obecnie część działa na zmodowanych zasadach a część na starych?

Rozwiązanie z odwarami jest fajne, jak najbardziej, ale jeśli gra się od początku z tym modem. Bo jeśli tak jak w moim przypadku wgrałem mod na etapie zadania "Poszukiwanie towarzyszy", to pojawia się problem dostępności niektórych mutagenów. Szczególnie tych z mocniejszych potworów, bo niektóre z nich napotkałem do tej pory tylko raz (np. ekkimę) i nie wiem, czy jeszcze gdzieś dalej w grze można je spotkać. A w dotychczasowych lokacjach się nie respawnują. Więc mam tylko jedną porcję takiego odwaru do dyspozycji. Ale idzie to przeżyć :). Jeśli chodzi o pytania, to mod jest neutralny językowo, w pełni działa z polską wersją, nie ma żadnych angielskich opisów. To z resztą było dla mnie niezbędnym warunkiem, bo ja w szkole uczyłem się rosyjskiego :). Angielski delikatnie rzecz ujmując nie jest moją najmocniejszą stroną. Jeśli chodzi o drugą kwestię, to na ile mogę stwierdzić mod w kwestii receptur jest kompletny, wszystkie eliksiry, oleje i petardy jakie miałem, mam nadal. Nie kompletowałem jednak przepisów na petardy, poza tymi które znalazłem. Jedyną zmianą jaką zauważyłem jest usunięcie (chyba) ulepszonego i wyśmienitego Białego Miodu. Ulepszony miałem na pewno, a teraz został mi tylko zwykły. Ale w sumie to logiczne, bo działanie wszystkie wersje miały identyczne :). Mogę powiedzieć jedno. Na pewno nie jest to mod dla wygodnickich. Teraz trzeba zbierać roślinki, zabijać niskopoziomowe potworki i zwierzaki. Dużo więcej pracy wymaga też tworzenie eliksirów, bo nie można stworzyć na przykład 10 jaskółek jednocześnie. Ale może i taka opcja się pojawi, bo mod jest cały czas rozwijany. Ja jednak jestem bardzo zadowolony, bo alchemia po zastosowaniu tego moda w dużo większym stopniu przypomina to co było w W1 w porównaniu do wersji zaserwowanej nam przez Redów w W3.
 
@Yakin Czyli rozumiem, że wszystkie eliksiry, petardy, oleje i odwary są już zaimplementowane w modzie? Chyba się skuszę. Zaczynam grę od nowa (dzień po skończeniu po raz pierwszy razem z dodatkiem, hehe) - tym razem z modami.
 
@Yakin Czyli rozumiem, że wszystkie eliksiry, petardy, oleje i odwary są już zaimplementowane w modzie? Chyba się skuszę. Zaczynam grę od nowa (dzień po skończeniu po raz pierwszy razem z dodatkiem, hehe) - tym razem z modami.

Sądząc z opisu moda wszystkie receptury (poza tym Białym miodem ulepszonym i wyśmienitym) są zaimplementowane. Nie mogłem potwierdzić wszystkich empirycznie, bo po prostu nie znalazłem jeszcze wszystkich receptur (brakuje mi Wyśmienitej Jaskółki, czy trzech wyśmienitych olejów), ale zakładam, że skoro są wszystkie inne, to i te się znajdą :). Naprawdę mogę tą modyfikację polecić wszystkim miłośnikom alchemii z W1. Nie działa to dokładnie tak samo, bo np. albedo, rubedo i nigredo są traktowane jako zwykłe składniki. Nie można stworzyć trzech różnych wersji jednego eliksiru. Ale to już jest chyba nie do przeskoczenia przy mechanice W3. Niemniej wg mnie alchemia po tym modzie jest tak zbliżona do W1 jak to tylko możliwe.
 
@Yakin: Rozumiem, że mod jest 100% kompatybilny ze wszelkimi skillami wpływającymi na alchemię? Moja obecna toksyczność wynosi 270 + całe te zabawy z dodatkowym eliksirem, wydłużony czas działa itd, to pozostanie bez zmian?
 
@Yakin: Rozumiem, że mod jest 100% kompatybilny ze wszelkimi skillami wpływającymi na alchemię? Moja obecna toksyczność wynosi 270 + całe te zabawy z dodatkowym eliksirem, wydłużony czas działa itd, to pozostanie bez zmian?

Mod jest kompatybilny ze skillami, ale nie wszystko działa identycznie. Ponieważ czas działania eliksirów został podniesiony do 10 minut (podstawowy), to z odpowiednim skillem działają 15-20 minut. W związku z tym toksyczność też trwa znacznie dłużej. Ale Geralt część toksyczności neutralizuje w czasie. Polecam zapoznać się z opisem moda tutaj Alchemy Redone.
 
Top Bottom