Wiedźmin 3: alchemia

+

Wiedźmin 3: alchemia

  • W1 (z bazami, dominantami i eksperymentowaniem)

    Votes: 234 47.3%
  • W2 (z piciem w zestawach i negującymi się efektami)

    Votes: 17 3.4%
  • Obecne W3 (z autouzupełnianiem i stopniowaniem eliksirów)

    Votes: 131 26.5%
  • Coś pomiędzy W1 i W2

    Votes: 90 18.2%
  • Nie mam zdania

    Votes: 23 4.6%

  • Total voters
    495
Oczywiście że eliksirów używa się w walce ale walka nie trwa 30sek a kilka minut czasami, odwary mają zupełnie inne efekty, poszłem w alchemie i dodało mi 15% SIC! czyli wychodzi na 15% z 30sek = 34.5sek LOL!!!
edit:
znalazłem rozwiązanie, poniższy mod podwaja i potraja absurdalne 30sek eliksirów:
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/19/?

Czy ktoś miał okazję wypróbować ten mod? Działa bezproblemowo? Jak wygląda jego instalacja?

Wie ktoś gdzie można znaleźć wronie oko? (składnik alchemiczny) lub z czego ewentualnie powstaje po rozebraniu na części u rzemieślnika?

Wronie oko na pewno w sporych ilościach rośnie na polach wokół Białego Sadu. Dalej nie wiem, bo jeszcze nie doszedłem ;).

A teraz trochę ogólnie na temat moich odczuć co do alchemii. Jestem dopiero na początku przygody, a już system zaproponowany przez Redów zdążył mi się nie spodobać niestety. Zostałem pozbawiony tego co tak bardzo lubiłem w W1 jeszcze bardziej niż w przypadku dwójki. Zbieranie roślinek, szukanie tej jednej akurat potrzebnej, po wykonaniu pierwszej porcji jest kompletnie bezsensowne - gdzie te wyprawy na bagna specjalnie po dwugrot :(... Możliwość wykonania tylko trzech dawek i konieczność medytacji co chwila, wkurza mnie jeszcze bardziej. Przez absurdalnie krótki czas działania, przepraszam, absurdalnie krótki był już w W2, teraz brakuje mi określenia, zużywam zapasy błyskawicznie przez co 1/4 czasu spędzam na medytacji. Ten system nie tylko nie zachęca do korzystania z eliksirów, ale wręcz odwrotnie - robię wszystko, żebym nie musiał ich użyć, aby nie tracić czasu na medytację co parę minut. Działanie Kota z tego co widziałem niewiele się zmieniło w porównaniu z W2 mimo tylu negatywnych komentarzy - kolejna porażka. O patencie z dwoma wspólnymi slotami na eliksiry i jedzenie, braku oddzielnych zakładek dla składników alchemicznych, alkoholi i żywności oraz składników rzemieślniczych oraz możliwości ich sensownego sortowania, a także niemożności podejrzenia bezpośrednio w panelu zakupów tego czy mamy już jakąś receptę miałem tutaj nawet nie wspominać. Należy to bardziej do wad ekwipunku niż alchemii, ale wybitnie wpływa na możliwości korzystania z niej - więc kolejny minus. Zapomniałem o niekończących się olejach, braku możliwości stworzenia większej ilości petard i pewnie o czymś jeszcze... Jak na razie jedyną zaletą tego systemu dla mnie jest możliwość korzystania z picia eliksirów podczas walki, choć zdecydowanie chętniej bym powitał po prostu czas działania zbliżony do Flash Moda z W1. Podsumowując koncepcję alchemii w W3 uważam po prostu za chybioną. Jest to element, który mi zdecydowanie nie pasuje. Nie obniżyłbym za niego oceny całej grze, bo i tak jest genialna, ale mogłaby być jeszcze lepsza.
 
Mnie bardzo podoba się nowa alchemia, dzięki auto-odnawianiu używam jej praktycznie w każdej walce ( nie licząc tych gdzie przeciwnik i tak pada na 2 ciosy).
Po ulepszeniu mikstury/petardy dostaje się dodatkową dawkę np. ulepszona jaskółka ma 4 użycia.

Przy okazji wie ktoś gdzie znaleźć przepis na rubedo? Szukam i jakoś znaleźć nie moge.
 
Macie może eliksir zamieć? Niby poprawia czas reakcji, a jakoś nie zauważyłem różnicy...
A swoją drogą trafił ktoś na coś w stylu ulepszona jaskółka, ulepszony grom itp?
 
@Qyzu'
Jaskółka jest w podwodnej jaskini pod samotną skałą a grom w którymś ze skarbów na wybrzeżu wraków (o ile pamiętam tak gdzie leży martwy wieloryb)
 
Przy okazji wie ktoś gdzie znaleźć przepis na rubedo? Szukam i jakoś znaleźć nie moge.

Rubedo wytwarzasz alchemicznie. Trzeba mieć przepis.

Ja z kolei mam pytanie tyczące się ekwipunku, a raczej pewnych przedmiotów.
Z czasem zbiera się masa pergaminów i książek w zakładce z eliksirami. Można je sprzedać lub wyrzucić po przeczytaniu bez konsekwencji na fabułę?
Zdaje się, że znalazłem dokument spisany przez Talara, ale nie jest w zakładce z przedmiotami fabularnymi.
 
Witam. Szukam nalewki z mandragory. Potrzebna mi jest do zrobienia białej mewy. Biała mewa potrzebna mi jest do zrobienia pewnego proszku. Czy mozna kupic gdzies biala mewe? Lub ta nalewke mandragory? Lub schemat do nalewki mandragory. Zawiłe to wszystko....
 
Witam. Szukam nalewki z mandragory. Potrzebna mi jest do zrobienia białej mewy. Biała mewa potrzebna mi jest do zrobienia pewnego proszku. Czy mozna kupic gdzies biala mewe? Lub ta nalewke mandragory? Lub schemat do nalewki mandragory. Zawiłe to wszystko....
Nalewka z mandragory jest do znalezienia w losowych skrzyniach/paczkach itd. Ponadto, powinna być do kupienia u alchemików, lub nawet u karczmarzy.
 
Działanie Kota z tego co widziałem niewiele się zmieniło w porównaniu z W2 mimo tylu negatywnych komentarzy - kolejna porażka.
Że jak? Kot jest w porządku, zbliżony do W1 - tzn. obraz rozjaśniony i monochromatyczny, ale nie ma tego absurdalnej "termowizji" i tętna z W2.

Należy to bardziej do wad ekwipunku niż alchemii,
Dokładnie. Po "n"-dziesięciu godzinach wyraźnie widać, że ekwipunek potrzebuje największej liczby poprawek (choć i tak jest lepiej niż w W2). Szlag mnie już trafia, gdy przy każdej wymianie petard muszę się przedzierać przez -naście rzędów ksiąg i listów...

Zresztą jedyne co mnie nadal denerwuje w nowej alchemii (bo poza tym uznaję ją za zasadniczo udane rozwiązanie), także ma powiązanie z ekwipunkiem - mowa o ilości slotów/kieszeni.
 
Nie uważacie że niektóre odwary lub ich kombinacje są zbyt silne? Nawet sam odwar z echidny jest bardzo mocny, a jak połączymy go z odwarem ze starożytnego leszego albo nawet ze zwykłym Puszczykiem to Geralt jest praktycznie nieśmiertelny.
 
W ekwipunku wystarczyłoby więcej slotów. Teraz jak chcę coś wszamać, albo użyć np. kota, muszę przewijać wszystkie papiery i książki... Alternatywą byłby osobny slot "ulubione" gdzie moglibyśmy wrzucić wszystko to co nie mieści się pod skrótami, a jednak z tego korzystamy: wybrane dodatkowe eliksiry, odwary, oleje, petardy, jakieś żarcie itp.

Pisałem wcześniej o krótkich czasach działania eliksirów. Mam już kilka ulepszonych wersji i trochę ratują sprawę. Taki grom w wersji podstawowej był praktycznie bezużyteczny. Podczas walki z Gryfem pomiędzy unikami i uskokami zdołałem go trafić może ze dwa razy zanim przestał działać... Chyba zaczynam się przekonywać do tej nowej alchemii. W jedynce było to oczywiście o wiele bardziej rozbudowane, z drugiej strony pamiętanie tych wszystkich składników, w czym są zawarte, czego trzeba do wytworzenia danego eliksiru bez ciągłego sprawdzania w dzienniku... Doceniałem ten system, ale jakoś nigdy nie chciało mi się w nim za bardzo grzebać. Tutaj może i jest bardziej casualowo, ale jest tego tyle, że póki co nie odczuwam tak bardzo tej "jednorazowości". Z eliksirów korzystam za to częściej niż w jedynce (o dwójce nawet nie ma co pisać).
 
Jeszcze raz powtórze czas działania jest ok, na tę chwilę grom działa u mnie 2min 23sekundy, a taka jaskółka 47sekund bodajże

Ps: Dziś wypadł mi schemat na Gnomi Gwyhyr. ale wymagania co do poziomu zabiły mnie (42 lvl ! )
 
@Qyzu'
Jaskółka jest w podwodnej jaskini pod samotną skałą
Nie było jej tam. Albo coś musiałem pominąć, albo przedmioty są ustawiane na początku gry losowo, przez co możemy mieć te same rzadkie przedmioty w różnych miejscach. Chyba, że rzeczywiście coś pominąłem, hmm. Poszedłem na samą górę wieży i jej tam nie było, po drodze też nie. Zszedłem na dół gdzie był zbiornik wodny i 1 skrzynia i tam też nie było.

Za to udało mi się znaleźć ulepszony puszczyk, w sumie dość łatwo znalazłem. Znajduje się w...
w wodzie w szepczącym pagórku w queście głównym Panie Lasu. Oczywiście o ile Wy też macie ten schemat w tym samym miejscu. Możecie sprawdzić i napisać czy był.
 
Last edited:
Podpowiecie gdzie znaleźć recepturę na ulepszoną jaskółkę? Mam receptę na wzmocnioną a tej nie znalazłem. Z góry dziękuję ;)

EDIT: Oczywiście nie wzmocniona a wyśmienita.
 
Last edited:
A gdzie znalazłeś tę wzmocnioną?

EDIT: Oczywiście nie wzmocniona a wyśmienita.

Tu jest właśnie problem, że nie mam pojęcia. Mam 20 poziom i prawdopodobnie gdzieś na Skellige, jednak w grę wchodzi wiele miejsc - w tym kanały w Novigradzie i miejscówki z przepisami zestawu cechu kota. W początkowej fazie gry nie kupowałem żadnych recept u zielarzy, zdobywałem je tylko z loota/skrzynek. Teraz kupuję wszystkie dostępne przepisy nie tylko z alchemii. Nowych recept przybywa mi w takim tempie, że musiałbym notatki robić. Od czasu do czasu przeglądam co mogę nowego uwarzyć i właśnie wczoraj zauważyłem, że posiadam jaskółkę trzeciego poziomu, która oczywiście wymaga poziomu drugiego jako składnika.
Może jednak ktoś pamięta i zaoszczędzi mi biegania po zielarzach w Velen.
 
Last edited:
Czy jakaś dobra dusza mogłaby przetłumaczyć mi opis tego moda i wysłać na PW? Google się nie sprawdza w tłumaczeniu ze względu na sporą ilość specyficznych sformułowań, a mój angielski jest zdecydowanie zbyt słaby, żeby sobie samemu to przetłumaczyć.

Nie ma problemu, jak znajdę chwilę, to podeślę.
 
Top Bottom