Wiedźmin 3: alchemia

+

Wiedźmin 3: alchemia

  • W1 (z bazami, dominantami i eksperymentowaniem)

    Votes: 234 47.3%
  • W2 (z piciem w zestawach i negującymi się efektami)

    Votes: 17 3.4%
  • Obecne W3 (z autouzupełnianiem i stopniowaniem eliksirów)

    Votes: 131 26.5%
  • Coś pomiędzy W1 i W2

    Votes: 90 18.2%
  • Nie mam zdania

    Votes: 23 4.6%

  • Total voters
    495
Schemat na ulepszoną jaskółkę znalazłem w skrzyniach w rzece przepływającej przez Novigrad, niedaleko miejsca, w którym szuka się paczki dla Triss, która utonęła w rzece, czy też ktoś tam ją wrzucił.
 
Czy ktoś też ma problem z tworzeniem kamieni runicznych? Mam składniki, receptury, a żaden rzemieślnik nie chcę mi ich stworzyć. Może trzeba skorzystać z pomocy konkretnego płatnerza/kowala?
 
Panowie, moze mi ktos powiedziec gdzie znajde recepte na petarde ksiezycowy pyl? Mam recki na ulepszona i wysmienita ale nie mam na podstawowa.Jest to jedyna petarda jakiej mi brak. Dzieki z gory za odpowiedzi. Pozdrawiam

---------- Updated at 09:40 PM ----------

Czy ktoś też ma problem z tworzeniem kamieni runicznych? Mam składniki, receptury, a żaden rzemieślnik nie chcę mi ich stworzyć. Może trzeba skorzystać z pomocy konkretnego płatnerza/kowala?
Tak, ja mam tez ten problem i z tego co wiem duzo innych ludzi. To jest bug. Idzie tworzyc kamienie ale tylko z kamieni "kupionych" bo tych zlootowanych poprostu nie widzi. To jest bug i mam nadzieje to naprawia. Tak samo jak mam dwa identyczne kamienie po 3% do krwawienia a ich nie stackuje. Z innymi rzeczami tez sie zdarza.
 
Panowie, moze mi ktos powiedziec gdzie znajde recepte na petarde ksiezycowy pyl? Mam recki na ulepszona i wysmienita ale nie mam na podstawowa.Jest to jedyna petarda jakiej mi brak. Dzieki z gory za odpowiedzi. Pozdrawiam

---------- Updated at 09:40 PM ----------


Tak, ja mam tez ten problem i z tego co wiem duzo innych ludzi. To jest bug. Idzie tworzyc kamienie ale tylko z kamieni "kupionych" bo tych zlootowanych poprostu nie widzi. To jest bug i mam nadzieje to naprawia. Tak samo jak mam dwa identyczne kamienie po 3% do krwawienia a ich nie stackuje. Z innymi rzeczami tez sie zdarza.

W jaskini z upiorami tam gdzie set gryfa w jednej z pobocznych skrzyń ;)
Tyle mogę napisać dzisiaj.
 
Ok, znalazlem zielarza, ktory ma recki na wszystkie bomby i kupilem brakujaca :) Gdyby ktos potrzebowal to chata tego zielarza (niziolek, o ktorym koledzy wspomnieli powyzej) jest na godzinie drugiej od oxenfurtu, tuz obok niego. Dzieki Psyhe za pomoc.
 
Last edited:
Dziwna sprawa z alchemia naprawili umiejętność wytrzymałość na ból ale nie w taki sposób jak oczekiwałem, a może to kolejny bug w zamian za naprawę kumulowania się życia?
Otórz błąd jest w alchemii z toksycznośćią Odwary nie są wcale brane pod uwagę jeśli idzie o zakładkę postaci i statystykę zatrucia !
Wypijam dwa odwary i pokazuje mi zatrucie równe 0/214 !! przedtem po takiej dawce zatrucia kiedy pasek zmieniał kolor z czerwonego na lekko pomarańczowy, umiejętność wytrzymałośc na ból właczała się i można było hasać w walce, teraz już to nie działa,
Wytrzymałość włacza się dopiero jak jesteśmy struci na granicy życia i śmierci a pasek przybiera kolor żółty z czerwonawą obwódką jest to bardzo mały próg dla tej umiętnośći i ryzykowny bo można się zabić łatwo.
Poza tym przez to że próg dla umiejętności jest dośc mały to działa to tak krótko iż jest nie opłacalne za duże ryzyko za dużo żonglowania miksturkami
jeśli nie chemy bazowo się truć dwoma odwarami
Dziwna sprawa, z toksycznością a może miało być tak od początku, coż zawsze myślałem że przekroczenie bezpiecznego progu jest wtedy, kiedy pasek zmienia kolor na pomarańczowy, a żółta barwa sygnalizuje nam że zbliżamy sie do maxa i krok nas dzieli od utrarty życia za zbyt wysoką toksyczność.
 
Czy ktoś też ma problem z tworzeniem kamieni runicznych? Mam składniki, receptury, a żaden rzemieślnik nie chcę mi ich stworzyć. Może trzeba skorzystać z pomocy konkretnego płatnerza/kowala?

Też to zauważyłem. Rzemieślnik nie "widzi" znalezionych kamieni runicznych. Wszystko trzeba tworzyć od podstaw.
Lipa, bo mam tego sporo a koszt zakupu jest astronomiczny. Nie wiem po którym patchu, ale ceny ogólnie mocno podskoczyły.
Nawet samo rozebranie miecza może kosztować paręset koron.

---------- Zaktualizowano 14:59 ----------

Dziwna sprawa z alchemia naprawili umiejętność wytrzymałość na ból ale nie w taki sposób jak oczekiwałem, a może to kolejny bug w zamian za naprawę kumulowania się życia?
Otórz błąd jest w alchemii z toksycznośćią Odwary nie są wcale brane pod uwagę jeśli idzie o zakładkę postaci i statystykę zatrucia !
Wypijam dwa odwary i pokazuje mi zatrucie równe 0/214 !! przedtem po takiej dawce zatrucia kiedy pasek zmieniał kolor z czerwonego na lekko pomarańczowy, umiejętność wytrzymałośc na ból właczała się i można było hasać w walce, teraz już to nie działa,
Wytrzymałość włacza się dopiero jak jesteśmy struci na granicy życia i śmierci a pasek przybiera kolor żółty z czerwonawą obwódką jest to bardzo mały próg dla tej umiętnośći i ryzykowny bo można się zabić łatwo.
Poza tym przez to że próg dla umiejętności jest dośc mały to działa to tak krótko iż jest nie opłacalne za duże ryzyko za dużo żonglowania miksturkami
jeśli nie chemy bazowo się truć dwoma odwarami
Dziwna sprawa, z toksycznością a może miało być tak od początku, coż zawsze myślałem że przekroczenie bezpiecznego progu jest wtedy, kiedy pasek zmienia kolor na pomarańczowy, a żółta barwa sygnalizuje nam że zbliżamy sie do maxa i krok nas dzieli od utrarty życia za zbyt wysoką toksyczność.

U mnie toksyczność działa w porządku. Max 2 odwary i kilka eliksirów naraz - pasek hp zmienia kolor na zielony.
Problem w tym, że nie ma to żadnego wpływu na zdolność zatrzymującą upływ eliksirów.
Mogę mieć blisko 100% zatrucia (zdolność mówi o co najmniej 70%) a i tak czas działania eliksirów kończy się normalnie.
Cały czas coś zgrzyta w tej alchemii...
Mam też temat Zamieci. Wersja Wyśmienita i absolutnie żadnej różnicy przed i po. Może to jakiś ułamek sekundy, którego po prostu nie widzę?
 
Dziwne rzeczy się znowu dzieją. Mam 32 lvl, gram na najwyższym poziomie trudności i taki zwykły bandyta bez portek z 9 lvl bije mnie za ponad 900hp a gryf na 25 lvlu albo cyklop na 30 lvlu zadaje hity max po 170... Coś w drzewku alchemii jest skopane bo zrobiłem resa i nie przydzieliłem punktów to gryf zadaje ponad 900 dmg. Co i tak jest dziwne względem tego bandyty na 9 lvlu.
 
Last edited:
Niestety, w tym przypadku wiele rzeczy kuleje. Tak samo jak to ze po wczytaniu gry trzeba mutageny wyciagnac i wsadzic je na nowo bo nie daja bonusow inaczej i tylko po wczytaniu gry tak sie dzieje. Od dawna tak jest i tez wciaz nie naprawili.
 
Dziwne rzeczy się znowu dzieją. Mam 32 lvl, gram na najwyższym poziomie trudności i taki zwykły bandyta bez portek z 9 lvl bije mnie za ponad 900hp a gryf na 25 lvlu albo cyklop na 30 lvlu zadaje hity max po 170... Coś w drzewku alchemii jest skopane bo zrobiłem resa i nie przydzieliłem punktów to gryf zadaje ponad 900 dmg. Co i tak jest dziwne względem tego bandyty na 9 lvlu.

Śmieszna sprawa :D
Mając ponad 40.000 HP i ulepszony komplet niedźwiedzia (23 lvl), Cyklop (25 lvl) bije mnie za jakieś 2-3000.
Koleś w walce na pięści (26 lvl) rozkłada mnie czterema strzałami. Czyli bije za ~ 10.000.
Nie zgłębiłem do tej pory tajemnic mechanik jakie rządzą tą grą.
Bez większych problemów (przedostatni poziom trudności) można pokonać przeciwnika nawet o 8-10 poziomów wyższego.
Pięściarze to najwięksi twardziele w grze. Nie jakieś cyklopy, wampiry czy hybrydy.
Innym znowu razem w podobnej walce, koleś na podobnym poziomie okładał mnie przez parę minut - bez efektu.
Loteria :)
 
Skoro wiesz lepiej ode mnie ile mam HP....
Kolejny forumowicz chwali się zbugowanymi statystykami. Ostatnim razem ktoś tu podsyłał filmik, gdzie miał w statystykach 8000 ataku i się dziwił, że rozwala potwory "??" na kilka hitów.

Nie bez kozery złośliwcy nazywają tę grę The Witcher 3: Wild Bug.
 
Szlag mnie trafia z tą alchemią, bo widać że niektóre umiejętności są niby przydatne wg opisu a w praniu to wychodzi dno i dodatkowa kula u nogi a nie pomoc.

U mnie życie już się nie kumuluje ba! wytrzymałość na ból się tak zmieniła w działaniu że można zapomnieć o przydatności.
Życie zwiększa się dopiero po przekroczeniu ok.88% procent toksyczności ! muszę mieć powyżej 185 / 214 ! ! porażka toż to niemal pod zgon co z tego że życie zwiększy mi się skoro za kilka sekund spadnie toksyczność poniżej 185 i cały bonus zniknie będzie trwac raptem kilka sekund?

Coś tu jest nie przemyślane, bo taki opózniony rokład całkowicie nam eliminuje wytrzymałość na ból.

Efekt uboczny niby fajny a też to bardzo nie przemyślana umiejętność (i bardziej karze niż pomaga)
Po co mi gratisowe efekty mikstur bez zatrucia, skoro dostaje je w wersji podstawowej !, nie potrzebna mi Wilga w wersji postawowej jak będe walczyć z jadowitym krabopająkiem bo jest zdecywanie zbyt słaba i zbyteczna (wyjdzie na to że i tak będe musiał wypić lepszą wersje, bo ten gratis będe mógł wsadzić sobie w buty!)
A już szczyt wszystkiego jak mi się trafił losowy kot ! no nic nie widziałem w trakcie walki kto to widział !
(Niema jak to dostać gratis Kota w walce o poranku i słońce nas całkowicie oślepia, nic tylko się ciąć)

Ps Naprawcie też rzucanie petardami bo Geralt potrafi rzucić nie w cel a za siebie! wyrzuca petarde dopiero jak ma ręke za sobą czyli w ostatniej chwili ! katastrofa !

@Duraglar To byłem ja z ponad 8000 ataku teraz mam babole w druga stronę jak widać. Nie działają poprawnie skille.

Mam nadzieję że ktoś to czyta, bo rzucanie petardami za siebie, a nie w piękną zwartą grupę wku.... niemiłosiernie cały misterny plan w pizdu ! wcześniej to mi się nie zdarzało baboli przybyło po 1.06
 
Last edited:
Ha, właśnie się zastanawiałem czy jak wybiorę tę umiejętność to kota też będzie dodawać gratis, no nic dobrze, że poszedłem w innym kierunku. Ogólnie z Alchemii podobają mi się tylko 2 umiejętności - ta która zwiększa nam max tolerancję w zależności od ilości znanych receptur i druga która zwiększa efektywność mutagenów. Reszta albo działa średnio (prawie wcale) albo wg. mnie są niezgodne duchem świata (zażycie każdej miksturki regenerujące życie WTF? przecież te mikstury to trucizna nawet dla Wiedźmina)
no i nie dokońca rozumiem tego zatrucia, w statystykach bohatera, zwiększa się dopiero gdy wypijemy dużo miksturek (pod max tolerancję) ale zwiększa się tylko o to zatrucie powyżej 80%. I max zatrucia jest taki sam jak max tolerancji na toksycznośc... no nie wiem czy to tak powinno działać
 
Mam wrażenie że im więcej patchy tym więcej błędów, alchemia nieprzemyslana, błędy z wykonuywaniem zadań chleb powszedni, chociażby najświezszy przypadek wykonałem zadanie, ide do zleceniodawcy a tu nic cagadać nie moge niema nawet takiej opcji, wczytanie sejwa dopiero pomogło.
Zresztą w jednym z głownych questów miałem buga uniemożliwiającego ukończenie zadania ! dopiero odczytanie gry za trzecim razem pomogło,
W głownym zadaniu ! to bład już z tych krytycznych !

Dobrze gdyby naprawili Efekt uboczny skill z założenia fajny, ale radzę omijać szerokim łukiem.
 
Top Bottom