Wiedźmin 3: dodatki, rozszerzenia, DLC

+
Serio? To powiedz mi gdy zostałeś okrążony to zawsze byłeś wstanie zadać cios przed siebie i błyskawicznie wybrać przeciwnika za sobą?
Odpowiem Ci: Nie
Wiesz co to jest "softlock targeting"? System wybierania celu.
W W3 Gracz nie wybiera celu poprzez klawisze kierunkowe klawiatury bądź obrót kamery - robi to za niego ów system, który ma "tendencje" ;) do losowego przeskakiwania z przeciwnika uniemożliwiając normalną walkę to znaczy:
atakuję szybkim ciosem człowieka i prawie równocześnie wyprowadzam cios w kierunku drugiego który podnosi na mnie miecz, odskakuje przed ciosem trzeciego przeciwnika i kontruje cios pierwszego który zdążył się już pozbierać po uderzeniu.

Jak to wygląda teraz? Pierwszy cios przed siebie - jest ok, próbuje namierzyć drugiego przeciwnika za mną - kiszka bo zanim go namierze mija sekundowe opóźnienie, a najczęściej poprostu system decyduje za mnie że wybiera ni z gruchy trzeciego oponenta (oddalonego 2m dalej) a w międzyczasie jegomość numer 2 wbija mi miecz w plecy.
Poprostu ku... poezja ;)

Nagrywałem filmiki, tłumaczyłem, wyjaśniałem - stały bywalec forum rozumie mnie doskonale.

Najśmieszniejsze jest to że podobny system istnieje w Wiedźminie 2 - z tym że bez powyższych problemów!

Dla rozwiązania takich problemów ktoś mądry zrobił moda http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/409/?
Ale jest to tylko półśrodek który również ma swoje wady.

edit.
Ironia jest tu nie na miejscu, tym bardziej, ironia bez zapoznania się z poruszanym problemem / wysłuchaniem drugiej strony.
Proszę Was czy myślicie że to ja pierwszy opisałem te problemy? Zaraz wybuchne śmiechem. Wystarczy poszukać ile ludzi ma z tym problem.

Jeśli nie wiesz to proszę nie wypowiadaj się bo się tylko ośmieszasz....

edit2
@HuntMocy
tak jest to temat o dlc
o dlc w której skład wchodzi nie tylko nowa przygoda ale również dalsze modyfikacje/naprawianie gry
po czym to wnioskuje? ano po screenie z dlc w którym dodano sloty na eliksiry
jakby nie było moderzy również byli szybsi od Redów i ten problem naprawili
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/667/?

pozatym wiadomo że razem z dlc Redzi smażą mega patch 1.09/1.10 i niedługo poznamy changeloga

@ZdzichsiuPL
jest jeden problem, widzisz ja również mogę nadużywać odskoków i tak sobie radziłem - problem tkwi w tym że opisaną sytuację powinno się wykonać w ciągu 2-3 sek, a nie twoim sposobem - odskok, cios, odskok, cios bez używania kontry czy błyskawicznej zmiany przeciwnika itd. itp.

edit3
dalej się ośmieszasz bo nigdzie nie mówiłem o walce (w sensie animacje ciosów) W2 tylko o systemie celowania / wybierania celów w W2
ale jak widać jesteś ignorantem...
 
Last edited:
Serio? To powiedz mi gdy zostałeś okrążony to zawsze byłeś wstanie zadać cios przed siebie i błyskawicznie wybrać przeciwnika za sobą?
Tak, w większości przypadków byłem. Poza tym walka w W3 nie polega na staniu w miejscu i wybieraniu przeciwników, ale zręcznościowym turlaniu się i odskakiwaniu. I nie zgodzę się, że w Wiedźminie 2 jest to zrobione lepiej. Bo w W2 przede wszystkim nie mogłem w trakcie ciosu z niego zrezygnować. Ale dobra, to nie temat od walki.

edit
Bo walka w Wiedźminie ma taka być. Tu liczy się zręczność, a nie stanie w miejscu i blokowanie.
Poza tym piszesz o mojej ignorancji, ale w Wiedźminie 2 system wybierania przeciwników był jeszcze gorszy. Często Geralt wparowywał w grupkę wrogów pomimo tego, że zaraz obok stał pojedynczy. I to się zasklepia z tym, co pisałem wcześniej. W W3 mogę zrezygnować z ciosu w jego trakcie, w W2 nie i będę musiał wparować w tą grupkę wrogów.
Podsumowując, mi się system walki w W3 bardzo podobał, zresztą większość osób twierdzi, że jest bardziej dopracowany niż ten z Wiedźmina 2. Nie odczuwałem twoich problemów. I na tym kończę pisanie o walce w temacie, który walki nie dotyczy.
 
Last edited:
W dodatku ma być zarówno Set Ofirski jak i Żmij. Na trailerze widać co najmniej 3 nowe wdzianka. 1:29, 1:33 i widziany już wcześniej na obrazkach ubiór weselny w 1:37.
Można prosić o jakieś źródełko odnośnie setu Żmiji, bo czekam na ten set już od dawna, a w informacjach jakie czytałem o dodatku nigdzie nie wyłapałem potwierdzenia jego obecności. :D
 
Tak z innej beczki, to mam nadzieję, że może cdp.pl będzie wysyłało dodatek już w piątek, byłoby miło mieć to odrobinę wcześniej, zrobić preload, bo z zagraniem i tak trzeba będzie pewnie czekać do północy ;)
 
Nie wiem czy już było ale to już chyba wszyscy wiedzą że antagonistą dlc będzie człowiek którego spotykamy w karczmie w prologu?
 
Nie jest to wcale takie oczywiste. Z informacji od twórców jak i z wrażeń dziennikarzy wynikało, że to do nas będzie należał wybór z kim się skumamy, a z kim będziemy mieli na pieńku.
 
Tak, ale ciągle mówimy o "Panu Lusterko" który pokierował nas do nilfgardzkiego garnizonu w poszukiwaniu Yennefer.
To świadczy o tym że fabuła dlc była zaplanowana od początku powstawania obecnego kształtu fabuły Dzikiego Gonu.
Ktoś zgryźliwy mógłby powiedzieć o obciętym contencie ;)
 
To, że się pojawi było wiadome od początku. Nadal jednak nie oznacza to na 100%, że będzie głównym antagonistą ;)
 
Nic nie jest czarne ani białe, chyba że okaże się inaczej :p Stawiam, że obaj wyjdą na tych złych i standardowo trzeba będzie wybrać, który mniej napsocił.
 
Tak, ale ciągle mówimy o "Panu Lusterko" który pokierował nas do nilfgardzkiego garnizonu w poszukiwaniu Yennefer.
To świadczy o tym że fabuła dlc była zaplanowana od początku powstawania obecnego kształtu fabuły Dzikiego Gonu.
Ktoś zgryźliwy mógłby powiedzieć o obciętym contencie ;)

Ktoś zgryźliwy albo raczej bardzo głupi, bo jak tu mówić o wycinaniu zawartości skoro sesje mo cap Olgierda nagrywano w maju br.
 
To nie lepiej byłoby dodać od razu tego questa do podstawki (ktoś pamięta jeszcze długość Wiedźmina 1)? Ale i tak nie ma co narzekać bo sam Dziki Gon to nadal niepołatany półprodukt z samą tylko główną zawartością (wątek Ciri bez pobocznych questów).

Co do Pana Lusterko to pierwsze informacje o dlc wyszły jeszcze przed premierą Dzikiego Gonu.
Kto wtedy skojarzył ten pseudonim z gościem z prologu? Przyznam się że ja skojarzyłem kolesia jak mówił że kiedyś nazywali go panem Lustro z pierwszą informacją o Sercu z Kamienia już podczas drugiego przejścia W3 gdy nie ujawniono jeszcze nic więcej oprócz tego, że "Geralt będzie musiał rozwiązać sprawę tajemniczego Pana Lusterko" ba nie ujawniono wtedy jeszcze nawet obecności Shani. Niestety zapomniałem się o tym fakcie pochwalić zawczasu na forum :( a tu widzę, że Redzi niedawno zaraz po ujawnieniu Shani dodali info o "człowieku który pomógł nam znaleźć Yennefer" a teraz jeszcze wrzucili retrospekcje.
 
Last edited:
gdy nie ujawniono jeszcze nic więcej oprócz tego, że "Geralt będzie musiał rozwiązać sprawę tajemniczego Pana Lusterko" ba nie ujawniono wtedy jeszcze nawet obecności Shani.
O obecności Pana Lusterku w dodatku było wiadomo wcześniej. Shani "wypłynęła" dopiero przy okazji winietki dodatku, gdzie widać jej twarz.
 
Tak dla stuprocentowej pewności zapytam. Czy wersja GoGowa Serc z Kamienia jest w pełni kompatybilna z pudełkową podstawką? Wiem, że powinna być ale lepiej się upewnić ;)
 
Top Bottom