Wiedźmin 3: dodatki, rozszerzenia, DLC

+
Ha pierwsza informacja wypłynęła już 7 kwietnia "Geralt skieruje się do Oxenfurtu gdzie będzie musiał rozwiązać sprawę tajemniczego Pana Lusterko" (mniej więcej) i nie było wiadome nic więcej
Dodatek powstawał w Krakowie równolegle do Wiedźmina 3. I o co chodzi z długością jedynki?
to jest bardziej wiarygodne info
od infa "koleżki"
Dlaczego w ogóle dyskutujecie z koleżką, który na informację od @enotsen o MoCapie do dodatku nagrywanym w miesiącu premiery gry, stwierdza że dodatek ten powinien być częścią podstawki? Nie ma sensu udowadniać, że Geralt nie jest wielbłądem...
z długością Wiedźmina 3 chodzi o to że główna linia fabularna (Ciri i Dziki Gon) to połowa głównej linii fabularnej W1, a i tak pełna jest niedopowiedzeń i nieścisłości wynikłych z drastycznych cięć i zmian (reszta to typowe questy-wypełniacze zrobione gdy Redzi sami przyznali że w 2014 roku stała się "tragedia" i otwarty świat wydaje się bardzo pusty, stąd przełożenie daty premiery i wypełniacze, które nie mają wiele wspólnego z głównym wątkiem)
Polecam wątek o wyciętym contencie Wiedźmina 3.
 
Last edited:
Dalej nie rozumiem co ma dodatek ze swoją ODRĘBNĄ linią fabularną, do fabuły Wiedźmina 3 i jak ów dodatek mógłby poprawić/zepsuć odbiór głównego wątku Ciri+Dziki Gon. To się zwyczajnie nie trzyma... niczego.

Wiedźmin 3 jest bardzo długą grą. Sam mam na liczniku ponad 160 godzin, a słyszałem o takich co mają grubo ponad 200. Nie kupuję więc argumentu, że gra jest krótka, bo główna linia fabularna jest krótka. Bo nie jest. Nie wiem jak to ci wyszło, że fabuła główna W3 odpowiada połowie fabuły głównej W1, czy napisałeś tak na oko, czy dokonałeś profesjonalnych pomiarów ze stoperem w ręku. Ale to nie ma znaczenia, bo chyba nie dostrzegasz jednej podstawowej różnicy w konstrukcji fabularnej tych dwóch gier.

Wiedźmin miał tak na prawdę tylko jedną dużą historię i kilka mikroskopijnych wypełniaczy. Fabuła W3 jest wielowarstwowa, wielowątkowa, prowadzi przez wiele miejsc i bohaterów i zazębia się z ich losami. I nawet jeśli można ukończyć grę bez wykonywania niektórych zadań, to nic to w moim odczuciu nie zmienia.

Książki też można czytać wybiórczo skacząc między rozdziałami i można się orientować w historii całkiem nieźle, ale to nie znaczy, że doświadczyliśmy wszystkiego. Tak samo jest z Wiedźminem 3. Historia Ciri i Gonu bez zapoznania się z losami Barona, Triss i magów w Novigradzie, Jaskra, Priscilli, Cerys, czy wreszcie miłosnego trójkąta Geralt+Triss+Yennefer jest w moim odczuciu nie pełna. I nie umiem traktować tego jako osobne byty, które tylko występują obok siebie i tylko czasem się przeplatają. Dla mnie to jest jedno. Całość.

A dodatek to zupełnie inna para kaloszy. Nie wpływa na główny wątek, wydarzenia w nim zawarte nie mają konsekwencji w relacjach z innymi bohaterami W3. Tak na prawdę jest, to osobna, samodzielna gra, wydana jako rozszerzenie ze względów biznesowych, bo tak jest szybciej, taniej, bo 10h nie wygląda blado przy 100+ W3, itd, itp.
 
Last edited:
RPG polega na "wczuwaniu się w postać bohatera" (w papierowym RPG liczy się przede wszystkim klimat). Dla mnie nielogiczne jest, żę Geralt wykona quest "Jak wilk z kotem" gdy ma Ciri w zasięgu ręki a liczy się tylko czas czy on czy Eredin ją znajdzie pierwszy. Dla twojej informacji w głównym wątku nie da się pominąć zadania z "Baronem, Triss, Jaskrem, Priscillą". Da się natomiast pominąć wątek dzieci Cracha, pomocy Triss czy Yennefer i tak zrobiłem bo wydaje mi się to wielce nierozsądne i nielogiczne gdy mam iść na Bal bądź zapolować na Dżina w momencie gdy mogę zabrać Umę (jedyny ślad po Ciri ba domniemaną Ciri) do Kaer Morhen gdzie liczy się czas aby zdążyć przed Eredinem (stawką jest w końcu życie Ciri i nie jest to skakanie między rozdziałami ale logiczna rozgrywka).
Gdy Geralt chciał wrócić na "wiedźmiński szlak" miał ku temu świetną okazję podczas Wiedźmina 1 i 2 do momentu w którym dowiedział się o Ciri, Yennefer i Dzikim Gonie, a tym bardziej ich prawdopodobnej lokalizacji.
Jasne, po odczarowaniu Umy dowiadujemy się że Ciri jest bezpieczna ale musimy zebrać sojuszników i to jest moment pomocy Crachowi, Keirze, Vernonowi (o Triss nie wspominam bo i tak sama się pojawi w Kaer Morhen) i reszcie sojuszników.

Pamiętacie jak Geralt porzucił swoje "Wiedźmiństwo" i ślepo ruszył za Ciri nawet gdy nie miał bladego pojęcia gdzie iść (Chrzest Ognia)?
Jasne to tylko gra komputerowa, ale gra tak fabularnie głęboko połączona z książką, że dla fanów serii jest niejako kontynuacją całej historii.
Oczywiście w grze muszą istnieć zadania poboczne ale przy zachowaniu pewnej logiki głównej linii fabularnej.

Dodatek to to samo co darmowe dlc z pobocznymi questami tylko o wiele bardziej rozbudowane - nie widzę żadnych przeszkód przed jego obecnością w grze od samego początku tak samo jak istnieją inne zadania poboczne, które również nie mają wpływu na główną fabułę.

Jedynie normalną postawę naszych sojuszników prezentuje Zoltan Chivay - nie musimy nic dla niego robić tylko wskazać gdzie on i jego topór są potrzebni. Postwa Triss po przedstawieniu całej sytuacji to kompletne nieporozumienie (czarodzieje ważniejsi od Ciri, jej "siostrzyczki" WTF?) - na szcżęście jednak sama w końcu pojawia się w Kear Morhen.
 
Last edited:
Dla twojej informacji w głównym wątku nie da się pominąć zadania z "Baronem, Triss, Jaskrem, Priscillą"
I tak i nie. Spotykamy te postaci jakby to powiedzieć w "głównym wątku", ale te postaci mają także swoje poboczne "główne" (wiem, może brzmieć skomplikowanie) wątki, które nie są wymagane do ukończenia gry. I zauważ, że są one przeważnie w pierwszej części gry gdy szukamy Ciri odbijając się od jednej lokacji do drugiej i nie wiedząc zupełnie gdzie dziewczyna się teraz znajduje. W takich momentach łatwiej jest zboczyć z misji odszukania dziewczyny, przy okazji pomagając starym/nowym znajomym. Ma to nawet jakiś sens.
No ale to już jest zbyt duży OT jak na temat o dodatku, więc kończę. Niebiescy nie bijcie! ;)
 
Przypominam po raz kolejny, że jest to wątek poświęcony dodatkom do gry. O fabule, zadaniach czy niezadowalających aspektach rozgrywki są osobne tematy.
 
Cześć.
Mam nadzieję, że to odpowiedni temat. Tyczy się on kupna pakietu dodatków a 2 talii do gwinta.
Sprawa wygląda tak, że osoby które kupiły pakiet obu dodatków dostają kod umożliwiający kupno 2 talii ze sklepu w promocyjnej cenie 10$, czyli mniej wiecej tyle ile wynosi różnica między cyfrową edycją Serca z Kamienia a pudełkową, która zawiera karty. Problem z tym że te karty są wysyłane z USA bodajże, i za samą dostawę trzeba dopłacić kolejne 10$, co już mi się nie podoba. Nie wiecie może czy istnieje też jakis polski sklep w którym będą sprzedawane te karty, albo czy można jakość obejść tą płatność za dostawę. No bo szczerze mówiąc trochę żałuję że kupiłem pakiet dodatków a nie samo Serce z Kamienia w wersji pudełkowej, wyszedłbym na tym CHYBA lepiej.
Z góry dzięki za odpowiedź ;)
 
Cześć.
Mam nadzieję, że to odpowiedni temat. Tyczy się on kupna pakietu dodatków a 2 talii do gwinta.
Sprawa wygląda tak, że osoby które kupiły pakiet obu dodatków dostają kod umożliwiający kupno 2 talii ze sklepu w promocyjnej cenie 10$, czyli mniej wiecej tyle ile wynosi różnica między cyfrową edycją Serca z Kamienia a pudełkową, która zawiera karty. Problem z tym że te karty są wysyłane z USA bodajże, i za samą dostawę trzeba dopłacić kolejne 10$, co już mi się nie podoba. Nie wiecie może czy istnieje też jakis polski sklep w którym będą sprzedawane te karty, albo czy można jakość obejść tą płatność za dostawę. No bo szczerze mówiąc trochę żałuję że kupiłem pakiet dodatków a nie samo Serce z Kamienia w wersji pudełkowej, wyszedłbym na tym CHYBA lepiej.
Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Nie, nie ma innej opcji. Chyba, że poczekasz na premierę i odkupisz od kogoś talię.
 
Opłaciłem wersję cyfrową dlc na cdp.pl i tu moje pytanie,jak to się pobiera jeśli mam zainstalowanego gog galaxy i czy będzie można pobrać z 12/13 o północy?
 
Opłaciłem wersję cyfrową dlc na cdp.pl i tu moje pytanie,jak to się pobiera jeśli mam zainstalowanego gog galaxy i czy będzie można pobrać z 12/13 o północy?
Dostaniesz kod na maila lub pokaże się pod grą na twojej "półce" na cdp.pl, a następnie wklepiesz go w Galaxy rozwijając menu w lewym górnym rogu oznaczone plusem i wybierając opcję "reedem code". Grę będzie można pobrać (chyba) około godziny 1 naszego czasu.
 
Last edited:
Dzięki uprzejmości @ DarthasBinar zapoznałem się z recenzją Gamereactor UK http://www.gamereactor.eu/reviews/354303/The+Witcher+3+Hearts+of+Stone/
i tak sobie czytam, czytam i ... śmiem twierdzić, iż recenzenci maja bardzo poważne problemy zdrowotne. Taką konkluzję nasunęła mi lektura końcowej oceny typu+/-. I
co tam czytam jako minus dla Serc z kamienia - The new areas aren't terribly big, difficult boss fights, there could have been more side quests.
O żeż do wuja pana co to ma być - pomijając zasadność pierwszego i ostatniego (bardzo wątpliwą), to umieścić trudne walki jako minus. Nie wiem co to za jednostka chorobowa i czy ma związek ze zbyt długim przebywaniem w zasięgu promieniowania Xbox4, ale ... choróbsko jest poważne i jak widzę przebyło już ocean ;)
 
 
Te dodatkowe kieszenie na eliksiry/jedzenie naprawdę zmienią rozgrywkę.Mam nadzieje też na więcej eliksirów i odwarów
 
Top Bottom