Wiedźmin 3: dodatki, rozszerzenia, DLC

+
Myślę, że kolejne dodatki mogłyby zepsuć lub nadszarpnąć moje idealne zakończenie dla Geralta, który zawiesił już miecze na kołku i osiadł w Corvo Bianco razem z Yennefer ;)
Taki koniec jest dla mnie jak najbardziej satysfakcjonujący i nawet pomimo moich odczuć przed "Krwią i Winem", kiedy liczyłem na jeszcze więcej przygód Białego Wilka, to to rozszerzenie skutecznie przekonało mnie do wizji Redów.

Po zakończeniu tej wspaniałej przygody z Geraltem nie czuję niedosytu. Nie popadłem też w odwrotną skrajność. Twórcy wiedzieli kiedy trzeba domknąć tę opowieść i zrobili to z klasą.

Oczywiście zagram w "Wiedźminy" jeszcze nie raz, ale zawsze tą kanoniczną historią będzie dla mnie ten pierwszy raz :D
 
Dodatki do W3

Witam, jako że nie dawno skończyłem Wiedzmina, planuję teraz zakup dwóch dodatków naraz (jako że jest to korzystniejsze cenowo) jednak nie wiem czy powinienem zacząć w takim wypadku od "serc z kamienia", bo z tego co widziałem, zalecany poziom do rozpoczęcia "krwi i wina" to bodajże 34, który posiadam już aktualnie bez przejścia żadnego z dodatków. Mógł by ktoś mi wytłumaczyć jak miałaby wyglądać moja gra w "krew i wino" jeżeli np. zacznę ją po przejściu pierwsze dodatku, powiedzmy na 45 poziomie? Czy w takim wypadku 3/4 najnowszego dodatku będę przechodzić bez zdobywania jakichkolwiek profitów?
 
Chyba lepiej zacząć od Serc z kamienia- tam poziom przeciwników jest niższy niż w "Krwi i winie", więc walka jest łatwiejsza.
Dla mnie "Krew i wino" miało wymagających przeciwników, bez wsparcia olejami i eliksirami walka była dość frustrująca i długotrwała. 38-40 poziom to akurat, żeby go rozpocząć.
Nie wiem czy w ogóle da się skończyć "Serca z kamienia" na 45 poziomie (oczywiście grając normalnie, bez łapania punktów doświadczenia na potworkach po 1 PD za sztukę), ale gdybyś miał taką sytuację, to rzeczywiście 90% zadań "KiW" da Ci niewiele profitów.
 
Czyli jeżeli teraz posiadam 34 poziom, ukończę serca z kamienia, to nie powinno być problemów z bramkiem doświadczenia za misje?
 
Kolejny dodatek to tak naprawdę decyzja biznesowa. Zakończenie "KiW" go nie wyklucza. :)
Ale pytanie czy ma to sens. Czy Geraltowi, Ciri i Yennefer nie należy się zasłużony spokój i czy kolejna opowieść w Wiedźminlandii nie powinna mieć już innych bohaterów?
 
Myślę, że kolejne dodatki mogłyby zepsuć lub nadszarpnąć moje idealne zakończenie dla Geralta.
Do idealnego zakończenia to daleko temu co mamy na końcu KiW widać tam mocno parcie na skróty i niewykorzystany potencjał, i za to należy się co najmniej -1 do ogólnej oceny, no ale każdy może mieć własne zdanie. Za pewne braki i niedociągnięcia fabularne uczciwie mówiąc też co namniej -1 do oceny.

Nie chciałbym nastepnego dodatku, ale na kwestie dłuższego zakończenia KiW bym się nie obraził, bo to co mamy obecnie to słabo i pewny zarzut wobec Krwi i Wina.
 
Teoretycznie po ukończeniu "SzK" powinieneś mieć poziom koło 40. Ilość doświadczenia do zdobycia w "KiW" będzie oczywiście mniejsza niż gdybyś zaczął je 2 poziomy niżej, ale i tak grę powinieneś skończyć gdzieś na 49-51 poziomie (oczywiście grając normalnie, a nie polując na punkty doświadczenia).
 
Teoretycznie po ukończeniu "SzK" powinieneś mieć poziom koło 40. Ilość doświadczenia do zdobycia w "KiW" będzie oczywiście mniejsza niż gdybyś zaczął je 2 poziomy niżej, ale i tak grę powinieneś skończyć gdzieś na 49-51 poziomie (oczywiście grając normalnie, a nie polując na punkty doświadczenia).

Zaczynając KiW w okolicy 40 poziomu raczej poniżej 53 lvl na koniec mieć się nie będzie. Ja zaczynałem na poziomie 39 i grę zakończyłem na poziomie 54 pomimo tego, że około 50% zadań miałem na szaro i zdobywałem w nich niewiele punktów doświadczenia. Wystarczy aby trzymać wątek główny cały czas na zielono bo to z niego jest najwięcej PD. Nie jest to zbytnio trudne bo on bardzo szybko idzie w górę z wymaganym poziomem kończącym się w ostatnim zadaniu na wymaganym bodaj 49 lvl.
 
Aktywacja dodatku Krew i Wino

Witam,
Zakończyłam grę i po przejściu dokupiłam oba dodatki przeszlam juz Serce z Kamienia, lecz żałuję ze przeszłam fabułe i nie spotkam postaci głównych w trakcie dodatku, więc przechodzę jeszcze raz grę już z dodatkami na najtrudniejszym poziomie. Jednak jak w Głównych misjach wyświetla się niebieski wykrzyknik z Serca z Kamienia tak nie widzę wykrzykniku z Krew i Wino. Na poprzednim zapisie gdzie przeszlam gre i dodatek dzialal. Pomoże ktos?
 
Ci którzy skończą Krew i Wino (na konkretnym zakończeniu) będą wiedzieli dlaczego poeta jest małym acz istotnym elementem DLC.
 
Wiedźmin 3 Serce z kamienia - jak rozpocząć grę

Hej wszystkim. Mam pytanie i może znacie odpowiedź. Chciałbym rozpocząć dodatek do Wiedźmina Serce z kamienia wraz z postacią z sava zapisanego z podstawy gry. I tutaj moje pytanie jak to zrobić, bo chciałbym rozpocząć rozgrywkę z postacią z podstawowej gry, ale jakby grać tylko w dodatek. Mam 3 opcję wyboru rozgrywki:



1) Kontynuj grę, ale wtedy jestem w wersji podstawowej i mówi mi o dodatkach (tak jak poweidziałem chce rozpocząć całkowicie nową rozgrywkę Serce z Kamenia ale z postacią z podstawy)

2) Dodatek Serce z Kamienia - tutaj rozpoczynam właśnie czysty dodatek ale postać od początku a nie od sava z podstawy

3) Nowa gra plus - tutaj rozpoczynam grę z moją postacią z podstawy, ale rozgrywka też jest od początku. Jestem w Białym Sadzie. Moze gdzieś dalej będę miał opcję wgrania samego dodatku ??



Mam nadzieje że ktoś mi doradzi.



Pozdrawiam

 
kobza123;n7570100 said:
Hej wszystkim. Mam pytanie i może znacie odpowiedź. Chciałbym rozpocząć dodatek do Wiedźmina Serce z kamienia wraz z postacią z sava zapisanego z podstawy gry. I tutaj moje pytanie jak to zrobić, bo chciałbym rozpocząć rozgrywkę z postacią z podstawowej gry, ale jakby grać tylko w dodatek. Mam 3 opcję wyboru rozgrywki:



1) Kontynuj grę, ale wtedy jestem w wersji podstawowej i mówi mi o dodatkach (tak jak poweidziałem chce rozpocząć całkowicie nową rozgrywkę Serce z Kamenia ale z postacią z podstawy)

2) Dodatek Serce z Kamienia - tutaj rozpoczynam właśnie czysty dodatek ale postać od początku a nie od sava z podstawy

3) Nowa gra plus - tutaj rozpoczynam grę z moją postacią z podstawy, ale rozgrywka też jest od początku. Jestem w Białym Sadzie. Moze gdzieś dalej będę miał opcję wgrania samego dodatku ??



Mam nadzieje że ktoś mi doradzi.



Pozdrawiam

Przeniosłem twój post do bardziej ogólnego tematu. Na przyszłość rozejrzyj się za wątkiem, w którym możesz zadać pytanie, zamiast zakładać nowy.

Nie ma czegoś takiego, jak import postaci. Albo zaczynasz dodatek z poziomu podstawowej gry z ekwipunkiem i umiejętnościami, które w jej czasie zdobyłeś, albo uruchamiasz rozszerzenie korzystając z opcji w menu i dostając przygotowaną przez twórców postać.

Innej opcji nie ma.
 
Czy da się zagrać w dodatki W3 nie przechodząc podstawki?

Witam, Przeszedłem zarówno podstawkę jak i dodatki, jakiś czas temu chciałem pokazać dodatki u kolegi który też ma PS4, więc zalogowałem się tam na swoje konto psn, odpaliłem wiedźmina, ale nie dostrzegłem opcji rozegrania od razu dodatków nie mając za sobą przejścia podstawki. Czy nie jest to możliwe? To by było dziwne biorąc pod uwagę, że to właściwie nie są historie powiązane z podstawką.
 
Swooneb;n10294882 said:
Witam, Przeszedłem zarówno podstawkę jak i dodatki, jakiś czas temu chciałem pokazać dodatki u kolegi który też ma PS4, więc zalogowałem się tam na swoje konto psn, odpaliłem wiedźmina, ale nie dostrzegłem opcji rozegrania od razu dodatków nie mając za sobą przejścia podstawki. Czy nie jest to możliwe? To by było dziwne biorąc pod uwagę, że to właściwie nie są historie powiązane z podstawką.
A kumpel ma te dodatki zainstalowane?

Normalnie powinno to wyglądać tak, że po kliknięciu w Nową Grę masz do wyboru opcje: Tylko "Serca z Kamienia"; Tylko "Krew i Wino".
 
Szincza;n10294982 said:
A kumpel ma te dodatki zainstalowane?

Normalnie powinno to wyglądać tak, że po kliknięciu w Nową Grę masz do wyboru opcje: Tylko "Serca z Kamienia"; Tylko "Krew i Wino".

Kumpel nie ma, ale zalogowałem się u niego na swoje konto psn, gra była z dodatkami, ale jedyne co mogłem zrobić to zacząć nową grę.
 
Nie wiem na pewno, jak to wygląda w przypadku PS4, ale na logikę - jakie ma znaczenie zalogowanie się na konto, skoro twój kolega nie ma gry uaktualnionej o dodatki?

Jeżeli już, to powinna się znajdować opcja ich pobrania z twojego profilu. Póki co to trochę tak, jakbyś popróbował na fabrycznie nowej konsoli odpalić bibliotekę gier, które fizycznie nigdy nawet nie znalazły się w napędzie, nie mówiąc o pobraniu jakiejkolwiek zawartości.

Tak mi się przynajmniej wydaje, jeżeli jakiś posiadacz PS4 zechce to zweryfikować to z radością zwrócę honor.
 
Szincza;n10297072 said:
Nie wiem na pewno, jak to wygląda w przypadku PS4, ale na logikę - jakie ma znaczenie zalogowanie się na konto, skoro twój kolega nie ma gry uaktualnionej o dodatki?
takie miała znaczenie, że pokazywałem mu ze swojego konta, to tak jakbym np miał nową konsolę bo np poprzednia mi się zepsuła, i chciałbym zagrać w dodatki sobie z W3, ale nie mógłbym bo nie mam sejwa w którym przeszedłem podstawkę. Na PC się da bezproblemowo bez przejścia gry zagrać od razu w dodatki?

 
Top Bottom