Wiedźmin 3: dodatki, rozszerzenia, DLC

+
Swoją drogą, jak to jest? Miało nie być DLC w tym tygodniu, a jednak jest? Czy to po prostu jakieś testy? Na GOGu nie ma.
Alternatywny strój Ciri, jest "zaległy" z zeszłego tygodnia. Ponoć się wtedy z nim nie wyrobili (również ze względu na 1.07 może?), więc można to podciągnąć pod paczkę DLC nr 7, podczas gdy 8, która powinna być w środę będzie dopiero za tydzień

Tak btw jak brzmi nazwa tego alternatywnego stroju na PS4? Bo Marcin Momot nazwał to Zerikańskim pancerzem.
 
Last edited:
Odszczekuję, to co napisałem o alternatywnym stroju Jaskółki. Wygląda świetnie. W tym ubraniu bardziej widać, że Ciri podobnie jak Geralt prowadzi bardzo niebezpieczny tryb życia. Widać jej bliznę nad prawym biodrem i paskudne cięcie na przedramieniu bez ochraniacza. Do tego krój i kolory bardzo przypominają kobiecą wersję pancerza wilka, dodatkowo spersonalizowanego przez Ciri.
Kapitalnie to wygląda w scenach gdy Szarowłosa jest razem z Geraltem. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że nigdy nie wyglądali bardziej jak ojciec i córka / mentor i uczennica. Normalnie się zakochałem.

Co ładnie widać choćby w tym ujęciu:
 
Last edited:
Ten obrazek 2 strony wcześniej ma tak kiepską jakość, że kolczugi nie widać prawie w ogóle. Pozostałe fotki są już bardziej znośne. Dzięki.
 
Pancerz jest naprawdę spoko. @Nars ma zupełną rację.

I to całe czepianie się o brakujące guziczki czy odsłonięty brzuch uważam za bezsensowne. Jeśli myślicie że Ciri to była niewinna, wręcz pruderyjna dziewczynka, to chyba nie czytaliście uważnie książek ;)
 
Pancerz jest naprawdę spoko. @Nars ma zupełną rację.

I to całe czepianie się o brakujące guziczki czy odsłonięty brzuch uważam za bezsensowne. Jeśli myślicie że Ciri to była niewinna, wręcz pruderyjna dziewczynka, to chyba nie czytaliście uważnie książek ;)
Nie chodzi o niewinność, czy też pruderyjność, a o ubiór odpowiedni dla szermierza, bo ten z DLC nadaje się do walki mniej niż ten podstawowy (ochrony daje tyle samo, czyli prawie, że nic, a przynajmniej jest lżejszy). I tak, w książkach mogła nie nosić pancerza, tak samo jak wiedźmini- tak została wytrenowana, ale skoro w grach wszyscy wiedźmini noszą jakiegoś rodzaju ochronę, to jaki jest chociaż jeden logiczny powód dla którego Ciri miałaby go nie mieć? Jak już kilkakrotnie mówiłem, jedyne co chciałbym zobaczyć, to jakiś lekki pancerz dla niej, ale z tym przyjdzie czekać do modów.
Co do nowego DLC- swojego zdania nie zmieniłem, dalej uważam go za dziwactwo, którego miejsce bardziej bym widział w fantastyce z lat 80-90. Ale cóż- to mój prywatna opinia, a wszyscy chyba wiemy, że poglądy są jak d***- każdy ma swoją :)
 
No ale to jest lekki pancerz. Strój jest stylizowany na Zerrikański, a tam raczej nie chodziliby w grubych i ciężkich płytach.
 
@Falandar
Mówiąc o lekkim bardziej chodziło mi o jakiś rozsądny skórzany pancerz, zamiast stanika sportowego zrobionego z kolczugi. A czy ten strój jest taki Zerrikański? Jakoś zupełnie nie przynosi mi na myśl orientu, szczerz powiedziawszy bardziej mi się ze Skellige kojarzy.

Ok, popatrzyłem teraz, że w rzeczywistości to nie może być kolczy stanik sportowy, gdyż ma dekolt... Po co kolczudze dekolt? Pewnie po to, żeby chronić najważniejsze organy ciała np. serce...
 
Last edited:
Ok, popatrzyłem teraz, że w rzeczywistości to nie może być kolczy stanik sportowy, gdyż ma dekolt... Po co kolczudze dekolt? Pewnie po to, żeby chronić najważniejsze organy ciała np. serce...

W grach można przymknąć oko na niektóre rzeczy. Polecam kanał Skallagrim na YT. Analizuje on głównie bronie z różnych gier, między innymi te ze Skyrim i mówi, dlaczego są one źle skonstruowane (co nie znaczy, że mu się te gry nie podobają). Gdyby twórcy odnosili się tak wiernie do wszystkiego, to wiałoby to nudą. A dekolt i odsłonięty brzuch IMO świetnie pasuje do charakteru Ciri.

I cieszmy się, że nie mamy czegoś takiego:

 
Jasne, to jest gra i można przymykać oko na pewne rzeczy. W przypadku wiedźmina jest to choćby noszenie miecz na plecach, albo dziwny styl walki, ale też przymykamy na to oko, gdyż pasuje to do kontekstu, pasuje to do świata. Z drugiej strony w W3 mamy świat, gdzie pancerz jest całkiem rozsądny, ludzie ubierają się tak, żeby być jak najlepiej chronionymi przed ciosami (nie licząc Ves, która jest powracającą postacią z W2, a pyzatym nawet sam Rosche zwraca uwagę na to jak głupio ubiera się do walki), więc gdy w takim świecie nagle pokazuje się Ciri w stroju takim jak na screenach powyżej, to sam musisz przyznać, że ciężko nazwać ten pancerz pasującym do reszty gry.
Kolejna sprawa- charakter Ciri. Nie miałbym nic przeciwko jej dekoltowi, bądź też odsłoniętemu brzuchowi, gdyby chodziło o strój "cywilny", taki w którym chodzi na codzień, ale gdy mówimy o pancerzu do walki, to muszę się nie zgodzić. Ciri była wyśmienitym szermierzem, udowadniała wiele razy, że gdy przychodzi do posługiwania się mieczem jest wręcz niesamowicie kompetentną osobą, brała udział w wielu potyczkach, nieraz walczyła na życie i śmierć, z tym tyko, że podczas noszenia pancerza z DLC nie wygląda na taką osobę, wygląda jak Cosplayerka jakiegoś dziwengo anime, albo uczestniczka larpa w jakimś RPGu, albo aktorka grająca w filmie fantasy z początku lat 90.
I na koniec- "rozsądne podejście jest nudne". Chciałbym jedynie, żebyś popatrzył jak wygląda Cerys, bardzo proste zestawienie: przeszywanica w połączeniu z naramiennikami, jest to całkiem rozsądny strój, a równocześnie wygląda o niebo lepiej niż Ciri, a już na pewno bardziej poważnie

A co do zamieszczonego screena- to jest to nisko postawiona poprzeczka, można wręcz powiedzieć, że jest to poprzeczka która leży w błocie i zaczyna się już w nim zapadać ;)
 
Last edited:
Jasne, to jest gra i można przymykać oko na pewne rzeczy. W przypadku wiedźmina jest to choćby noszenie miecz na plecach, albo dziwny styl walki, ale też przymykamy na to oko, gdyż pasuje to do kontekstu, pasuje to do świata. Z drugiej strony w W3 mamy świat, gdzie pancerz jest całkiem rozsądny, ludzie ubierają się tak, żeby być jak najlepiej chronionymi przed ciosami (nie licząc Ves, która jest powracającą postacią z W2, a pyzatym nawet sam Rosche zwraca uwagę na to jak głupio ubiera się do walki), więc gdy w takim świecie nagle pokazuje się Ciri w stroju takim jak na screenach powyżej, to sam musisz przyznać, że ciężko nazwać ten pancerz pasującym do reszty gry.
Kolejna sprawa- charakter Ciri. Nie miałbym nic przeciwko jej dekoltowi, bądź też odsłoniętemu brzuchowi, gdyby chodziło o strój "cywilny", taki w którym chodzi na codzień, ale gdy mówimy o pancerzu do walki, to muszę się nie zgodzić. Ciri była wyśmienitym szermierzem, udowadniała wiele razy, że gdy przychodzi do posługiwania się mieczem jest wręcz niesamowicie kompetentną osobą, brała udział w wielu potyczkach, nieraz walczyła na życie i śmierć, z tym tyko, że podczas noszenia pancerza z DLC nie wygląda na taką osobę, wygląda jak Cosplayerka jakiegoś dziwengo anime, albo uczestniczka larpa w jakimś RPGu, albo aktorka grająca w filmie fantasy z początku lat 90.
I na koniec- "rozsądne podejście jest nudne". Chciałbym jedynie, żebyś popatrzył jak wygląda Cerys, bardzo proste zestawienie: przeszywanica w połączeniu z naramiennikami, jest to całkiem rozsądny strój, a równocześnie wygląda o niebo lepiej niż Ciri, a już na pewno bardziej poważnie

A co do zamieszczonego screena- to jest to nisko postawiona poprzeczka, można wręcz powiedzieć, że jest to poprzeczka która leży w błocie i zaczyna się już w nim zapadać ;)
Tyle że Cerys moim zdaniem jest tak ubrana, jedynie ze względu na to że żyje na Skellige, ani razu w trakcie gry nie uświadczymy Cerys posługującej się mieczem/toporem, jedyna broń z jaką miała styczność to sztylet, wnioski nasuwają się same, Cerys nie jest jakąś zapaloną wojowniczką unika walki, jej mocną stroną jest to że myśli zanim coś zrobi, w przeciwieństwie do Hjalmara. A Cirilla to zwinna,utalentowana dziewczyna, która przede wszystkim opiera się na szybkości,zwinności, i magi. jej nie jest potrzebna żadna zbroja płytowa,ani nic z tych rzeczy,wystarczy coś lekkiego z jako,taką ochroną, mi się bardzo podoba ten Design, a tym którym nie odpowiada jej ubiór, muszą poczekać do następnego wiedźmina, bo redzi zrobili tyle wspaniałych konceptów, co do jej pancerzy, że aż nie chce mi się wierzyć że to się zmarnuje.
 
Last edited:
Tyle że Cerys moim zdaniem jest tak ubrana, jedynie ze względu na to że żyje na Skellige, ani razu w trakcie gry nie uświadczymy Cerys posługującej się mieczem/toporem, jedyna broń z jaką miała styczność to sztylet, wnioski nasuwają się same, Cerys nie jest jakąś zapaloną wojowniczką unika walki, jej mocną stroną jest to że myśli zanim coś zrobi, w przeciwieństwie do Hjalmara. A Cirilla to zwinna,utalentowana dziewczyna, która przede wszystkim opiera się na szybkości,zwinności, i magi. jej nie jest potrzebna żadna zbroja płytowa,ani nic z tych rzeczy,wystarczy coś lekkiego z jako,taką ochroną, mi się bardzo podoba ten Design, a tym którym nie odpowiada jej ubiór, muszą poczekać do następnego wiedźmina, bo redzi zrobili tyle wspaniałych konceptów, co do jej pancerzy, że aż nie chce mi się wierzyć że to się zmarnuje.

Cerys ma bardzo dyplomatyczne nastawienie, woli rozmawiać niż walczyć, ale mimo wszystko jest ze Skellige, może unikać walki, ale na pewno nie powiedziałbym, że nie jest wojowniczką, sam stan jej twarzy (albo raczej blizn na niej) świadczy sam za siebie.
Zresztą tutaj chodziło mi o jej ubiór a nie o jej zachowanie, ale mniejsza już z tym.
I tak jak napisałeś Ciri opiera się na szybkości, zwinności, i magi... tak samo jak Geralt i Lambert i Eskel i Vesemir, mimo to wszyscy noszą całkiem rozsądny pancerz, w przeciwieństwie do niej. A pancerz z nowego DLC, nie daje jej praktycznie żadnej ochrony.

Jeśli się komuś ten pancerz podoba- to super, naprawdę fajnie, że dostał coś dla niego. Ale ja w tym DLC widze krok w zupełnie złą stronę jeśli chodzi o wygląd Ciri, ale mi raczej pozostaje jedynie czekanie na mody, bo wątpię, żeby Redzi już cokolwiek ruszali w jej wyglądzie
 
Nie powiedziałem że wcale nie walczy, tylko od niej stroni, chodziło mi o to, że nie jest utalentowaną szermierką, w przeciwieństwie do Cirlli, i o to, że nie była za bardzo w stanie unikać ciosów, dlatego jej ubiór jest uzasadniony, gdyż nie opanowała tak dobrze tego fachu jaki Cirii, przez to nosi ciężki pancerz, za to Cirilla mogła sobie pozwolić na lekki strój, gdyż rzadko przyjmowała jakiekolwiek ciosy, i ma to odzwierciedlenie nawet w grze, jeśli dobrze opanowaliśmy mechanikę, możemy unikać wszystkich ciosów, i wychodzić bez szwanku ze wszystkich potyczek jakie będzie dane nam stoczyć.
 
Przecież podczas uczty z niedźwiedziami walczy dzielniej niż niejeden wojak :D
Zapomniałem o tym :D przepraszam bardzo.

---------- Zaktualizowano 18:18 ----------

Wiadomo czy będą jeszcze jakieś dlc/dodatki oprócz tych 16 DLC+2 dodatków?
Nic nie wiadomo, ale raczej nic więcej nie będzie, muszą jeszcze zrobić Cyberpunka, a z tego co nam wiadomo jest na bardzo wczesnym etapie prac.
Ale czy to mało zawartości? 16 darmowych dlc, i dwa dodatki na kilkadziesiąt godzin jak dla mnie to jest aż nadto, niech wykonają te dodatki, zrobią cyberpunka, i robią następnego Wiedźmina, z nowym bohaterem, pochodzącym z innej szkoły.
 
Top Bottom