Wiedźmin 3: dodatki, rozszerzenia, DLC

+
mimo wszystko dalej mam wiarę w CDPR
Yhy. Do pewnego momentu też się wierzy w Św. Mikołaja. CDPR to firma nastawiona na zysk. Za darmo dadzą to co wymaga najmniejszego nakładu pracy lub wcale - już jest gotowe przy okazji. Normalka i nic dziwnego. Mi to nie przeszkadza ale nie róbmy z CDPL jakiś "dobrych wujków" bo nie są.
 
Nie robie z nikogo "dobrych wujków", ale jest różnica między CDPR, a choćby i Capcomem, jeśli chodzi o podejście do gracza, prawda? Nie widze powodu, dla którego Redzi nie mieliby zostać pochwalenie za dobre praktyki. Dostajemy za darmo DLC, za które w wypadku większosci producentów trzeba byłoby płacić po 1$ za każde. Dodatki z przelicznikiem 1$=1h jak na standardy przemysłu, jest bardzo dobrym stosunkiem.
Nie mam jakiś złudzeń jeśli chodzi o przemysł i wiem jak pewne rzeczy działają, ale CDPR jak narazie pozytywnie wyróżnia się na tle innych producentów i za to jestem w stanie dać im kredyt zaufania. Co nie oznacza, że to się nie zmieni, jeśli zobaczyłbym dowody mówiące co innego.
 
Nawet jeśli wycinali content i dają go teraz w formie DLC, to nie mam o to pretensji. To po prostu jedna ze strategii. Po co dawać wszystko od razu, skoro można dawkować? To wręcz nieracjonalne. I nie widzę nic złego w przygotowaniu sobie tych DLC wcześniej.
 
Nawet gdyby te 16 mikrododatków było wycięte z gry to w czym i komu to szkodzi, skoro dają po 2 za darmo co tydzień? Lepsze już takie zagrywki marketingowe niż to, co jest w stanie zaoferować Activision czy też im podobni jak np. Ubisoft/EA.

W porównaniu z tym
gdzie 3/4 tych dodatków to skórki do broni lub nowa broń... to CDPR zasługuje na wielki szacunek.
 
Ja tu czegoś nie rozumiem. Dostaliśmy ogromną, bogatą grę na kilkaset godzin za taką samą ceną, za jaką inni developerzy dają siedmiogodzinne kampanie (np. Order 1886) lub miałką, sztucznie wydłużaną zabawę (Dragon Age: Inkwizycja), a i tak znaleźli się narzekacze, roszczący sobie prawa do płatnych dodatków. Dać palec, to chcą całą rękę. To jest bardzo słaba mentalność.
 
Kwestie dialogowe to raczej mieli nagrane przed wydaniem gry, bo nie opłacałoby im się ściągać Rozenka do kilku zdań.
Co do questa, to ma pewne niedopowiedzenia tak jak pisał bitels. Nie wiem czy to celowy zabieg, jako, że w prawdziwym życiu też nie wszystko zostaje dopowiedziane do końca. Podoba mi się, że imiona się powtarzają Szczególnie imię Leif w Skellige :p Podobny zabieg stosuje Kirkman w komiksie The Walking Dead(tam nawet nazwisko się powtarza!)
 
Drobne, darmowe DLC z punktu widzenia producenta mają zapewne podtrzymać zainteresowanie grą. I w dobie mikrotransakcji w takim Unity, to podejście Redów jest naprawdę godne pochwały. Nawet jeśli duże dodatki to fragmenty wycięte z gry, to cóż... taki czas, takie praktyki. Ważne, że gra i bez nich jest całością wartą uwagi i można jej poświęcić wiele godzin.
Jeśli duże rozszerzenia będą naprawdę na wiele godzin zabawy, a może też dodadzą pewne elementy do gry lub np. uwzględnią postulaty graczy (choćby co do obecności niektórych postaci lub zwiększenia ich czasu "antenowego") to mogę nawet za nie zapłacić.
 
Dragon Age Inqusitiion właśnie wypuściło zestaw z pięcioma wierzchowcami, 2 zestawami broni i pancerzy oraz nowym wizualnym motywem twierdzy za...15 złotych.
Więc tak, 16 niewielkich DLC, nawet z dodatkowymi zadaniami lub jednym zestawem pancerza ZA DARMO, to znacznie więcej niż oferują inni wydawcy, którzy za to samo liczą jak widać po 5 dolarów.
 
Dragon Age Inqusitiion właśnie wypuściło zestaw z pięcioma wierzchowcami, 2 zestawami broni i pancerzy oraz nowym wizualnym motywem twierdzy za...15 złotych.
Więc tak, 16 niewielkich DLC, nawet z dodatkowymi zadaniami lub jednym zestawem pancerza ZA DARMO, to znacznie więcej niż oferują inni wydawcy, którzy za to samo liczą jak widać po 5 dolarów.

Podobnie było przecież z Mass Effectem 2 i 3. Chcesz graczu opcjonalne stroje, płać. Ba, jeden z ważniejszych dodatków z 2 był konieczny, by zachować pewną ciągłość fabularną miedzy 2 i 3.
Bardzo bym więc jedynie chciała, by tendencja do prezentów w postaci darmowych drobnych DLC oraz poważnego traktowania graczy w CDP Red się nigdy nie zmieniła.
Zresztą wydaje mi się, że ta strategia może się na dłuższą metę firmie opłacić. Myślę, że sprzedaż W3 dowodzi, że wielu graczy ma do firmy zaufanie, a to przekłada się na świetne wyniki finansowe.
 
Ja mam pytanie co do nowego dlc. Te nowe karty do gwinta to tylko alternatywne nakładki na niektóre karty? Czy dochodzą jakieś nowe karty gdzieś do kupienia ?
 
Nikt nie mówi o dodaniu całej nowej talii tylko paru nowych kart żeby urozmaicić rozgrywkę.

a ja właśnie myślałem, ze to całkiem nowy, piąty deck oparty na neutralnych postaciach (czyli te które już istnieją + nowe z jakimiś efektami aby go wzmocnić). A jak tylko same grafiki to lipa straszna - i tak już było extra fajnie jeśli chodzi o grafiki na kartach, więc co to da defacto? Jeszcze w grze w której występuje mutiplayer można się przed kimś pochwalić posiadaniem alternatywnych grafik a tak..... nic to kompletnie nie daje. Tak samo jak alternatywny wygląda którejkolwiek z postaci.... Red zapowiedział 16 bezpłatnych DLC ale tak naprawdę znaczące będzie tylko kilka: nowe misje i zestawy rynsztunku.
 
Liczyłem na nowe karty do gwinta więc trochę się zawiodłem... Niektóre obrazki podobają misię bardziej, niektóre mniej - nie mogę się zdecydować, czy wyłączyć nowy wygląd , czy też nie.
 
Niestety tutaj się nie popisali. Być może w DLC miało być coś innego, ale ostatecznie z jakichś powodów się nie udało tego wprowadzić i zdecydowano się na takiego "placeholdera".
No bo nikt mi chyba nie powie, że "Neutral Gwent Card Set" oznacza nowe obrazki dla kilku kart?
Szkoda, bo uwielbiam Gwinta i liczyłem na coś więcej...
 
U mnie to wygląda tak: zaraz sprawdzę na gog.com

Dobra, na gog.com jest, już ściągam. Chyba przeinstaluję tego Galaxy. Swoją drogą to coś mi newsy poznikały dot. 3. serii DLC-ków na tym Galaxy...
 
Za późno, Galaxy przeinstalowane i zaraz będę musiał znowu zainstalować W3. Mój błąd, ale przynajmniej wiem żeby tego już nie robić. W każdym razie już w tych extrasach się pojawiłyte DLC-ki.
 
Top Bottom