Wiedźmin 3: dodatki, rozszerzenia, DLC

+
Moze przynajmniej płotka nie bedzie juz latała zadem w gorze :D
To się raczej nie zmieni, bo z tego co mi wiadomo to problem występuje jedynie gdy pędzisz cwałem z pagórka, ja nie spotkałem się z tym problemem, wystarczy że prowadzimy płotkę z głową :) największym problemem płotki jest to, że reaguje ze sporym opóźnieniem na nasze polecenia, i to że zwalnia w randomowych momentach, co jest niezwykle irytujące podczas wyścigów. a co do problemu poruszania Geralta, można to łatwo naprawić grając na gamepadzie, gdyż mamy większą kontrole tępa Geralta, Jestem ciekawy jak w praktyce będzie działać ten alternatywny tryb poruszania., Za to bardzo cieszy mnie skrzynka w której będzie można przechowywać przedmioty, bardzo mi tego brakowało, dodatkowe opcje sortowania, też przywitam z radością, a i powinni naprawić crafting run do pancerzy, bo nie mogę nawet stworzyć glifa ignii, gdyż nie wykrywa mi tych mniejszych, a mam ich ponad 30.
 

Obrazek z dużych rozszerzeń, witamy Shani.


Ponoć działa na ps4.
 

Attachments

  • c1Jdh1m.jpg
    c1Jdh1m.jpg
    331 KB · Views: 24
  • sgMvzcX.png
    sgMvzcX.png
    161.6 KB · Views: 36
Last edited:
W sumie fakt, że Uniwersytet jest zamknięty to nie spodziewałem się by Shani nie pojawiła w dlc.
 
A ten zamek/pałac to chyba Beauclair, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że to na pewno Beauclair.
 
W sumie fakt, że Uniwersytet jest zamknięty to nie spodziewałem się by Shani nie pojawiła w dlc.

Bo w dodatku zostanie magicznie otworzony, chyba nie myślisz, że taka duża część Oxenfurtu zostanie zmarnowana?
 
Co do tych dużych DLC. Coraz lepiej się zapowiada. Pierwszy wychodzi serce z kamienia?
Szkoda, że trzeba czekać :D
 
Bo w dodatku zostanie magicznie otworzony, chyba nie myślisz, że taka duża część Oxenfurtu zostanie zmarnowana?
Yep. Po coś w końcu dorabiali tą wyspę. Właśnie na tego typu dodatki. Wcześniej zrobili tylko na szybko budynku by było widać że coś tam jest, teraz to dopracują, dodadzą questy i voilla.

A Shani się spodziewałem, w końcu Oxenfruit... Fajnie. Ciekawe czy kiedyś dorobią te gnomy.

I może jakiś mały turniej w Gwinta w miasteczku i w Toussaint?
 
Cieszę się, że pierwsze DLC będzie się działo w Oxenfurcie, bo miałem wrażenie, że to miasto nie zostało w pełni wykorzystane w grze.

Strój dla Ciri - być może CDP chce się zrehabilitować za to, że PS4 jako ostatnie dostało alternatywny strój Triss?
 
Mam nadzieję że to nie będą takie dodatki jak w grach od BioWare'u, czyli że nie będą się wpisywać w środek gry a będą jej jakby kontynuacją. Coś jak w Neverwinter Nights 2 "Maska Zdrajcy" - czyli dodatek dla wysokopoziomowej postaci. No i liczę na NG+. Jeszcze nie przeszedłem całej gry (mało czasu ale z drugiej strony delektuję się tą grą) ale jakby dodali ten tryb to chętnie przed październikiem przejdę ją drugi raz.
 
Ten alternatywny strój dla Cirilli w grze wygląda dużo lepiej niż na zapowiedzi, zaryzykuję nawet stwierdzenie że podoba mi się :)
 
Na PS4 grafika jest aż tak marnej jakości czy to wina kiepskiego screena? Pytam bez złośliwości, bo widziałem mnóstwo materiałów opisanych jako PS4 i wyglądało to o niebo lepiej niż ten screen z nowymi ciuchami Ciri :blink: Swoją drogą, jak to jest? Miało nie być DLC w tym tygodniu, a jednak jest? Czy to po prostu jakieś testy? Na GOGu nie ma.

@MrCloudancer, dodatki raczej będą rozszerzeniem podstawowej gry. Nie dałoby się zrobić ciągu dalszego z racji zróżnicowanych zakończeń, w tym i takich, w których kluczowe postacie mogą nie żyć.
 
Pierwszy dodatek, to jest Serce z Kamienia raczej na pewno będzie się dziać w czasie fabuły Wiedźmina 3. Ale drugi dodatek, Krew i Wino, to się może dziać zarówno przed, w trakcie jak i po historii opowiedzianej w podstawce.
Ciekawy jestem jak twórcy to osadzą na osi czasu i jak uzasadnią możliwość wycieczki do Toussaint gdyby tamta historia miała się odbywać w tym samym czasie co poszukiwania Ciri. Najprościej oczywiście byłoby dodać do wątku Cirii poszukiwania jej wśród winnic, ale to ma być raczej dodatek stanowiący osobną historię, a nie dodatek rozszerzający fabułę główną.
 
ale to ma być raczej dodatek stanowiący osobną historię, a nie dodatek rozszerzający fabułę główną.
Nazwanie tego expansion packiem wskazuje właśnie na to drugie.
Równie dobrze to może być seria zadań, które normalnie określone były by jako poboczne. W podstawce takich questów - rozgrywających się równolegle do poszukiwań Ciri - przecież nie brakuje i wątpię żeby komuś zależało na uzasadnianiu wyjazdu Geralta do innej lokacji inaczej, niż "bo tak".
 
Wg mnie całość nazywa się expansion pack tylko dlatego, że dodatki nie są samodzielne i do działania potrzebują podstawki. Oczywiście, że to będzie duży wątek poboczny, ale jest chyba różnica w zboczeniu z głównej historii do Oxenfurtu, a z podróżą do zupełnie nowej i to dosyć daleko oddalonej krainy? Jeśli twórcy tego w ogóle nie uzasadnią, to będę zawiedziony. I tak będę grał jak dziki, ale będę zawiedziony. Tym bardziej, że nawet w Wiedźminie 1 dodatki miały swoje wprowadzenie fabularne i umiejscowienie w czasie.
 
Last edited:
Top Bottom