Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

Szukałem odpowiedniego tematu gdzie mógłbym umieścić swój post. Nie znalazłem w pełni odpowiedniego, więc zakładam nowy. Ponadto liczę, że dzięki niemu pozbędziemy się wszelkich wróżbitów z innych tematów.

Do premiery został niecały rok(może nawet miesiące), więc sądzę że można spekulować jakie wymagania będzie miało najmłodsze dziecko CDPR.

Otóż na międzynarodowej części forum znalazłem taki cytat z któregoś z wywiadów:
- one example: in TW2 the engine generated and processed the whole map's worth of water all the time, even if the water was under the land level - which obviously took a hit on overall performance. TW3 will be corrected in that regard.
- for now it's very roughly estimated that the game will run on current higher middle class PCs
Pierwszy punkt jest ciekawy, ale drugi interesuje mnie bardziej. Czerwoni bardzo ostrożnie zakładają, że Wiedźmin 3 będzie latał na komputerach klasy średniej wyższej. Czyli najpewniej obawy były przesadzone. A Zestaw GTX 780ti + i7 4770 powinny pozwolić na grę w najwyższych detalach i FullHD. Takie jest moje odczucie.

Magiczna kula dla was aby ułatwić wróżenie:

 
Last edited by a moderator:
Powinni zadbać o optymalizację. Niedawno skończyłem najnowszego Tomb Raidera. Ta gra jest fantastycznie zoptymalizowana. Redania mogłaby wyciągnąć z tego rozsądne wnioski.
 
Ciekawi mnie na ile blisko będą nasze przewidywania i wróżby w stosunku do tego, co podadzą Redańczycy.
 
Vojtas said:
Powinni zadbać o optymalizację. Niedawno skończyłem najnowszego Tomb Raidera. Ta gra jest fantastycznie zoptymalizowana. Redania mogłaby wyciągnąć z tego rozsądne wnioski.
O tak. TR świetnie zoptymalizowany, nawet na moim przedpotopowym sprzęcie chodził płynnie z najwyższym TressFX, sam się dziwiłem.
 
Za to AC IV Black Flag jest tragicznie zoptymalizowany, chodzi zwłaszcza o Physx.. Na moim PC spadki klatek na obojętnie jakich ustawieniach graficznych
 
Ale... Po pierwsze zmień temat na wróżby wszelakie... jak możesz oczwyiście, a po drugie nawet pomimo tematu z przymrużeniem oka hipokryzją jest czepianie się moich teorii dotyczących premiery W3, a wróżenie wymagań... />/>

Ps. Jak kontekst dyskusji będzie sensowny to i tak będę tam swoje teorie zamieszczał, tylko, że teraz już na poważnie bez złośliwości, tak samo jak na początku.

Pps. Dawajcie te minusy - to Wasze ostatnie szanse, bo na nowym forum takiej opcji nie będzie. ;)/>/>/>/>

robert70r said:
Ja dam ci... plusa. :D/>/>

Tego to się nie spodziewałem... :eek:/> Dzięki! :D/>
 
Ja już dawno zdecydowałem , że wybieram ps4 . Wymagania mnie nie interesują , ale jeżeli wiedźmin 2 chodził komuś na full to i w3 pójdzie .
 
- one example: in TW2 the engine generated and processed the whole map's worth of water all the time, even if the water was under the land level - which obviously took a hit on overall performance. TW3 will be corrected in that regard.

To nie jest przypadkiem to co mówił Ator?
 
NapoleonPL said:
Ale... Po pierwsze zmień temat na wróżby wszelakie...
A to nie temat o wróżbach wszelakich, a tylko i wyłącznie tych sprzętowych. I sądzę, ze ludzie znający się trochę na sprzęcie nie będą tak do końca "wróżyć".
jak możesz oczwyiście, a po drugie nawet pomimo tematu z przymrużeniem oka hipokryzją jest czepianie się moich teorii dotyczących premiery W3, a wróżenie wymagań...
Przepraszam bardzo ja się twoich przewidywań nie czepiałem, nie widzę więc tu żadnej hipokryzji.
e.
jeżeli wiedźmin 2 chodził komuś na full to i w3 pójdzie .
Chyba nie do końca tak jest. Przecież już dawno redańczycy mówili, ze W3 będzie miał wyższe wymagania niż dwójka. Poza tym mi W2 chodzi na maksymalnych ustawieniach na komputerze, na którym podejrzewam w W3 nawet nie uruchomię menu.
 
Parachrist said:
A to nie temat o wróżbach wszelakich, a tylko i wyłącznie tych sprzętowych. I sądzę, ze ludzie znający się trochę na sprzęcie nie będą tak do końca "wróżyć".

Ale gdybyś zmienił na temat ogólny o przewidywaniach to by naprawdę spam się ograniczył do jednego tematu, przemyśl to. />

Parachrist said:
Przepraszam bardzo ja się twoich przewidywań nie czepiałem, nie widzę więc tu żadnej hipokryzji.

A takim razie to ja Cie bardzo przepraszam - widać coś mi się kopnęło... Jeszcze raz wybacz... />


Parachrist said:
Chociaż żeby być do końca uczciwym to sam twój spam nieraz mocno mnie irytował. Nie ma już jednak co do tego wracać. Liczę na twoje odrodzenie, i większe zrozumienie względem nowicjuszy na forum;) eot

Ano odrodzenie w kreatywnych postach nastąpiło, acz ilość taka jak "części tworzonych przez małe rączki w chińskich fabrykach na godzinę" pozostanie. A co do nowicjuszy... Przemilczę. :D
 
Chociaż żeby być do końca uczciwym to sam twój spam nieraz mocno mnie irytował. Nie ma już jednak co do tego wracać. Liczę na twoje odrodzenie, i większe zrozumienie względem nowicjuszy na forum;) eot
 
To ja z kolei wróżę, że W3 dobrze może zrobić ssd. Sam niedawno zamontowałem i stwierdzam, iż przyspiesza on działanie W2 (nie tylko ładowanie itd, ale samą rozgrywkę). Wcześniej uważałem, że 8 ramu załatwia sprawę, ale nie - różnica jest. W3 ma mieć ogromne obszary i mimo nawet świetnej optymalizacji doczytywanie może grać znaczną rolę i nawet duża ilość ramu nie da rady.
 
Jeżeli Wiedźmin 3 zostanie dobrze zoptymalizowany, to sądzę, że będzie miał niewiele wyższe wymagania sprzętowe od Wiedźmina 2 i Skyrima.

Dla porównania wymagania Skyrim:
http://www.morrowind.pl/skyrim/informacje-o-grze/wymagania-sprzetowe

Wymagania Wiedźmin 2:
http://pomoc.cdp.pl/entries/21708297-Wymagania-sprz%C4%99towe-Wied%C5%BAmin-2-
 
A ja zaczynam się martwić, bo wymagania zalecane nowego Thiefa to:
system operacyjny Windows 7 lub 8;
procesor AMD z serii FX 8000 lub Intel i7;
więcej niż 4 GB pamięci RAM;
karta graficzna NVIDIA GeForce z serii GTX 660 lub AMD Radeon z serii HD/R9 (DirectX 11);
20 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

A grafika w Thiefie przy tym co widzieliśmy z W3... Nawet brak mi porównania.
 
Karta, RAM jak najbardziej tak, ale ten procesor? Thief to nie multi na 256 osób, więc po co aż taki mocarny sprzęt?
 
Rustine said:
Karta, RAM jak najbardziej tak, ale ten procesor? Thief to nie multi na 256 osób, więc po co aż taki mocarny sprzęt?

Z kartą też bym nie przesadzał - zalecany GTX 660 do gry wyglądającej na starą generację i to średnio-dobrze wyglądający tytuł? No nie przesadzajmy... Mój GTX670M zaczyna się martwić..
 
Nie ma czego, bo tego wymagania mają zachęcić do kupna nowej karty graficznej :) Spokojnie twoja karta da radę :)

A procesor to mocne przegięcie i na 100% słabsze dadzą radę ;)
 
warzoch said:
Nie ma czego, bo tego wymagania mają zachęcić do kupna nowej karty graficznej
Spokojnie twoja karta da radę

Zależy w jakie ustawienia celuje. 660,choć to bardzo przyzwoita karta, mocarzem nie jest.
 
Ja jako informatyk oraz pasjonat nowych technologii i ich powstawania od kuchni wypowiem się. W3 ma być pierwszym tytułem, który pokaże nowe ficzery od Nvidii: HairWorks, bardziej rozbudowane APEX, PhysX jako główny silnik fizyczny. To ma być reklama Zielonych. Pewnie dużo pomagają CDPR w optymalizacji. Pojawiają się wieści o zmniejszonej zasobożerności oraz pisaniu pod Direct Compute PhysXa.

Nvidia głupia nie jest i wypuszcza Maxwella. Karty z dodatkowym procesorem ARM "Denver", który ma odciążyć GPU od obliczeń fizyki. Wtedy nie tylko entuzjaści będą mogli poznać magię zaawansowanej fizyki, ale także przeciętny Kowalski. Nie ma czym się martwić i... wróżyć z niczego ;)/>.

A co do wymagać Thiefa to gtx660 daje radę we wszystkich nowych grach na wysokich lub ultra w Full HD. A Thief jest o wiele bardziej zoptymalizowany pod AMD.

Napoleon, gtx670m to odpowiednik 650ti. Chyba, że podkręcisz to osiągniesz wydajność 660.
 
Top Bottom