Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Jeśli mówisz że 980 nie zrzuci z podium 780ti to faktycznie info o tym że topowe karty serii 9 mogą się potwierdzić i karta będzie tańsza niż 780. Bo mimo wszystko konkurencja nie śpi, a r9 290x jest sporo tańszy, a i niewiele ustępuje TI. Dla mnie to dobra wiadomość bo to znaczy że mogę się pozbywać mojego Radeona i czekać w spokoju na 980 :D

Edit.
Właśnie GosuPl, jak wygląda referencyjne chłodzenie w kartach zielonych? Ogólnie z boku karty mi się podobają ale jak to jest w praktyce. Warto czekać na coś od producentów? (u czerwonych odp. jest oczywista :D)

No 980 Ti będzie jakiś czas później, kilka miechów z tego co wiem.
Co do chłodzenia to ja mam taką kartę http://www.xtremerigs.net/wp-content/uploads/2013/12/ASUS-GeForce-GTX-780-TI-DC2-2-799x620.jpg
I to chłodzenie jest bardzo dobre z tym że i tak i tak ją rozbierałem, zmieniałem pastę na rdzeniu i musiałem śrubki dokręcać w kilku miejscach bo jakieś luzy były :D
A z tego co czytałem to sporo osób tak robi, widać Chińczyki w fabrykach tak szybko zasuwają że jest jak jest ;-)
Jedzie do mnie też ta karta bo robię sobie SLI (ewentualnie ją sprzedam za więcej niż kupiłem, zobaczy się) http://cdn4.wccftech.com/wp-content/uploads/2014/03/ASUS-ROG-MATRIX-GTX-780-Ti-Platinum-3.jpg
Podobne chłodzenie ale ponoć 3-4c lepsze.
Co do refernetów Nvidii to rownież bardzo dobrze sobie radzą , ciche i wydajne :)
 
GosyPL a co byś ty zrobił gdybyś nie miał nic i kupował komputer tańsza 980 czy 780 ti?

Biorąc pod uwagę to że 980 ma mieć więcej ramu (a ja gram w 1440p i w 4k) to 980 byłoby dobrym rozwiązaniem no i rzecz jasna kręcenie jej.
No ale że mam 780 Ti która po OC jest o około 21-25% szybsza od standardowo taktowanej 780 Ti to dla mnie wybór jest oczywisty, dlatego zamówiłem kartę która ma jeszcze większy potencjał OC. Jednak z innej strony jak ktoś chce mieć naj,naj to 780 Ti jest wyborem na maks wydajność (pomijam nieopłacalnego do gier Titana Black). Z tym że już kilkukrotnie udało mi się zapchać 3gb vRAM nawet jak pożyczałem drugą kartę od kumpla to obydwie zapchane miały pamięci. Tylko że SLI działa tak że jedna karta przechowuje tekstury z drugiej, szkoda że się nie łączy ilość pamięci :D
 
Witam,panowie,krotka pilka.
Proc;Pentium G3420 3,2ghz
4gb Ram
GPU:r7 260x 2gb
Wiesiek 2,Far Cry 3,Skyrim i wiele innych ciagne na ultra przy monitorku 19'.

Pogram na medium w Wieska 3 ?
 

Guest 2686910

Guest
Witam,panowie,krotka pilka.
Proc;Pentium G3420 3,2ghz
4gb Ram
GPU:r7 260x 2gb
Wiesiek 2,Far Cry 3,Skyrim i wiele innych ciagne na ultra przy monitorku 19'.

Pogram na medium w Wieska 3 ?
Jak krótko, to krótko: na medium raczej nie.
Przez RAM i procesor.
Zwłaszcza procesor.
 
Ech, kusi mnie wymiana karty na 980, ale wole chyba jednak poczekać na Pascala... ;) jak obecna karta z Wieśkiem nie da rady to wtedy się szybko coś kupi
 

Guest 2686910

Guest
O to chodzilo,dokupie 4gb ramu ,procek zmienie na jakas i5,bedzie ok? ; )
Bardzo możliwe. Ta karta też jakimś potworem nie jest, ale na medium można ostrożnie stwierdzić, że powinna starczyć.
 
Ech, kusi mnie wymiana karty na 980, ale wole chyba jednak poczekać na Pascala... ;) jak obecna karta z Wieśkiem nie da rady to wtedy się szybko coś kupi

To poczekaj sobie na te 980ki, zobacz testy i jak Ci gotówka będzie sprzyjać to bierz, no chyba że uda Ci się dorwać 780 Ti w dobrej cenie to się nie zastanawiaj pograsz we wszystko w 1440p wymaksowane z przyzwoitym AA na jednej karcie. Ewentualnie zapoluj na 780, też będziesz zadowolony :)
Teraz jaką masz kartę?I kurde, skąd znasz moje imię? :D
 
To poczekaj sobie na te 980ki, zobacz testy i jak Ci gotówka będzie sprzyjać to bierz, no chyba że uda Ci się dorwać 780 Ti w dobrej cenie to się nie zastanawiaj pograsz we wszystko w 1440p wymaksowane z przyzwoitym AA na jednej karcie. Ewentualnie zapoluj na 780, też będziesz zadowolony :)
Teraz jaką masz kartę?I kurde, skąd znasz moje imię? :D
Twoje imię to nic trudnego, przed banem wstawiłeś swoją perełkę z yt na forum, a jak to mówią internet to książka pełna wiedzy o wszystkim tylko trzeba ją umieć czytać :D
Obecna karta to 280x dorwałem ją za bezcen, póki co do 1080p starcza, ale jednak myślę ze trzeba wrócić znowu do zielonych, tym bardziej jeśli plotki się potwierdzą ze mantle po dopracowaniu będzie działać także na Nvidii to wtedy AMD straci swój atut :)
 
Twoje imię to nic trudnego, przed banem wstawiłeś swoją perełkę z yt na forum, a jak to mówią internet to książka pełna wiedzy o wszystkim tylko trzeba ją umieć czytać :D
Obecna karta to 280x dorwałem ją za bezcen, póki co do 1080p starcza, ale jednak myślę ze trzeba wrócić znowu do zielonych, tym bardziej jeśli plotki się potwierdzą ze mantle po dopracowaniu będzie działać także na Nvidii to wtedy AMD straci swój atut :)

A no faktycznie ;-) Ach śmieszny ten ban był, taki na silę bardzo no ale bywa :)
280x to dobra karta, spokojnie poczekaj z wymianą :)
Chociaż jak kumpel się z GTX 680 przesiadł na GTX 780 Ti to mu szczena opadła, jak się tą kartę dorwie to człowiek wie za co płaci, testy w sieci nie oddają tego :) Tylko żeby pokazała co potrafi to trzeba ją kręcić, a że kręcą się jak szalone to marnotractwem jest nie robienie tego :)
 
Last edited:
Jaka rozdzielczość? Bo widziałem zdolnych co kupili 780 do monitora 1280:1024. ale nie powiem ultra zapewnione ta osoba będzie miała przez bardzo dłuuugi czas :D
edit:
miała być odp. do Psontour7 ale coś nie wyszło...
 
Jaka rozdzielczość? Bo widziałem zdolnych co kupili 780 do monitora 1280:1024. ale nie powiem ultra zapewnione ta osoba będzie miała przez bardzo dłuuugi czas :D

Kumpel grał w 1080p
Ja gram w 1440p, mam monitor 1080p 27 cali ale downscaluje sobie rozdziałkę do 1440p.
W SLI to można i w 4k grać i też jest spoko.
A tak to starsze gry jak Mass Effecty itp tylko w 4k. Diablo 3 w 4k fajnie wygląda :)
 
Kumpel grał w 1080p
Ja gram w 1440p, mam monitor 1080p 27 cali ale downscaluje sobie rozdziałkę do 1440p.
W SLI to można i w 4k grać i też jest spoko.
A tak to starsze gry jak Mass Effecty itp tylko w 4k. Diablo 3 w 4k fajnie wygląda :)

Dałem edit że to miała być odp do kogoś innego :D Btw. czy twoje źródło wie kiedy karty pojawią się w sklepach? Chodzi mi o wrzesień jbc :p bo mówiąc szczerze chyba na niereferenty nie chce mi się czekać. A najwyżej później przy SLI zmienię chłodzenie jak nie stracę gwarancji.
 
Kumpel grał w 1080p
Ja gram w 1440p, mam monitor 1080p 27 cali ale downscaluje sobie rozdziałkę do 1440p.
W SLI to można i w 4k grać i też jest spoko.
A tak to starsze gry jak Mass Effecty itp tylko w 4k. Diablo 3 w 4k fajnie wygląda :)
Jaki czas reakcji ma twój monitor? Planuje sobie kupic nowego Acera z 2ms, wg wielu ludzi dużo daje szybki czas reakcji monitora
 
Jaki czas reakcji ma twój monitor? Planuje sobie kupic nowego Acera z 2ms, wg wielu ludzi dużo daje szybki czas reakcji monitora

BENQ GW2760HS - 4ms .
@Kłaczkov O to nie pytałem bo rozmawialiśmy tylko o wydajności i o najlepszej karcie do ekstremalnego OC na LN2 ;-)
Podejrzewam że koniec Września, początek Października powinny być w sklepach.
 
Panowie specjaliści! potrzebuję małej porady. Otóż moja sytuacja życiowa :)) - praca w delegacji/studia) nie pozwala mi na posiadanie blaszaka. Dlatego też rozważam kupno latopa i odpalenie W3 na nim. I tu potrzebuję pomocy - po przeglądnięciu wielu opcji pozostały mi dwie:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y50-70.121541.0.html
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-IdeaPad-Y510p-GT-755M-SLI.107089.0.html
Pytanie do Was - który?
Wiem, że to wróżenie z fusów, ale wg Waszej oceny - na jakich detalach odpalę na nim W3?
Thank you from the mountain :D
 
Choćby nie wiem co to coś by miało we środku to nie tknąłbym blaszaka w takiej budzie ( o ile to nie plastik!)
Powtarzam to jak mantrę - nie kupujcie gotowych kompów nigdzie (allegro, sklepy internetowe, stacjonarne). Poczytaj jeden z drugim fora typu purepc, pclab, forumpc. Mozna wybierać nawet z proponowanych pojedynczych elementów z polecanych zestawów do określonej kwoty. Purepc taki zestaw robi co miesiąc. Składanie kompa samemu to na pewno lepszy stosunek cena/wydajnosc do gotowych zestawów

Co do gwarancji przy demontażu chłodzenia z referentów - wszystko ok jeśli zrobimy to nieinwazyjnie oraz zachowamy "gluta" którego musimy oczywiście wmontować przy ewentualnym serwisowaniu.
 
Top Bottom